Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tympanoplasztika (fülműtét) tapasztalatok? fórum

Tympanoplasztika (fülműtét) tapasztalatok? (beszélgetős fórum)


2014. máj. 24. 11:36

A műtét menete:

A műtétet általános érzéstelenítésben (altatásban) vagy helyi érzéstelenítésben végezzük, operációs mikroszkóp alatt. A csecsnyúlvány-gyulladás műtéti megoldásakor (mastoidectomia) a fül mögött vezetett bőrmetszés után fúróval megnyitjuk a csecsnyúlvány sejtjeit, a gyulladásos váladékot kiürítjük és a váladékelfolyás lehetőségét a dobüreg felé biztosítjuk. Cholesteatoma esetén, egyes esetekben, ún. nyitott technikájú fülműtétre van szükség. Ekkor a károsodott dobüregi képletek és a hallójárat hátsó falának eltávolítása után a csecsnyúlvány és a hallójárat közös üreget képez, mely a későbbiekben egyszerű fülészeti vizsgálatkor jól áttekinthetővé válik. A műtét befejezése után a sebet varratokkal zárjuk, a hallójáratba csecsnyúlvány üregébe tampon kerül.

4. zebracsikó (válaszként erre: 3. - Juice66)
2014. máj. 24. 11:35
2014. máj. 24. 11:24
Köszönöm :) Igen, ez általában gyermekkori probléma, nekem sajnos 25 évesen tért vissza ez és azota sem javul. Arra lennék kíváncsi, hogyan zajlik a műtét, mennyire kibírható, várható-e végleges javulás.
2014. máj. 24. 10:26

[link]


itt van egy hasonló fórum


jobbulást kívánok!

2014. máj. 24. 10:18
Régóta szenvedek krónikus középfülgyulladásban. Eddig nem mertem rászánni magam a műtétre, jelenleg próbálok bátorságot gyűjteni...Sajnos nekem valószínűleg nem elég a dobhártyaplasztika, hanem a dobhártya mögötti területen is szanációt kell végezni (mastoidectomia). Van valaki, aki átesett már ilyen jellegű beavatkozáson? Mik a tapasztalatok? Altatásban volt? Hány napot kellett bent lenni a kórházban? Véglegesen megszüntette-e a műtét a panaszokat(fülgyulladás, fülfolyás)? Előre is köszönöm a válaszokat!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook