Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tudja valaki, hogy a házunk háta mögött milyen határt kell betartani a szomszédnak? fórum

Tudja valaki, hogy a házunk háta mögött milyen határt kell betartani a szomszédnak? (tudásbázis kérdés)


1 2
31. 1be3c46e4c (válaszként erre: 17. - A25b44f6a3)
2010. nov. 17. 23:12

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁ, tuti nincs rejtegetnivalójuk.


Egy idős házaspár, aki az utcában senkivel sem beszél. Mindenkivel összevesznek. Lehet az ok egy labdát pattogtató gyerek, egy éjszaka ugató kutya, délelőtt hangos zene, bármi.

Mindenkivel ilyen viszonyban vannak.

(Nyáron áradásig locsolja az út szélét a háza előtt, hogy a gyerekek ott ne labdázzanak)


Csak pont mi vagyunk olyan szerencsések, hogy mellettük lakunk.

30. 1be3c46e4c (válaszként erre: 27. - Laszlozsu)
2010. nov. 17. 23:08

Volt eset, hogy a gázcsonkunkat és a házunk hátsó falán futó gázcsövet akarták levetetni.

Egyszerűen nem engedtek be, amikor karbantartás miatt le kellett volna zárni a rendszert.


Akkoriban a gázműveknél voltam mindennapos vendég. Ők csak mosolyogtak rajta. Ilyen nincs. Ezt nem szereltetheti le. Ott volt, amikor mi megvettük, az ott is marad. Nem játszadozhat a szomszéd, hogy az előző tulajnak ezt engedélyezte, nekünk meg már nem.

29. 1be3c46e4c (válaszként erre: 27. - Laszlozsu)
2010. nov. 17. 23:02

A probléma megoldódni látszik.


(Egyébként itt minden ház ún. macskajárdája a szomszéd földjén fut.)


Felkerestem a Polg. Hivatalban az illetékes előadót.

Igenis jogunk van bemenni és rendbetenni a házunk falát. Csakhogy ez nem lesz ilyen egyszerű. Írnom kellett egy kérvényt, hogy foglalkozzanak az ügyünkkel, ehhez illetéket kell csatolni.


Behívnak majd bennünket egy beszélgetésre és, ha ott sem segítőkész a szomszéd, akkor Ők jelölnek ki nekünk napokat, amikor kötelesek beengedni a munkásokat. Ha nem engednének be, hívhatjuk a rendőröket.


A mezsgyehatárokról is kioktattak. Az egész telkünk hátsó részétől egy méteren belül mégcsak egy tulipánt sem ültethetnek el. Nem lehet tárolni semmit, nem lehet ott fa, bokor, semmi. Pontosan azért, hogy mi a saját házunk falát bármikor korlátok nélkül karban tudjuk tartani.

28. 1be3c46e4c (válaszként erre: 18. - 7777ff52ae)
2010. nov. 17. 22:53

Én még ilyesmiről nem hallottam. Veszélyes, gyúlékony anyagok tárolása (amire van előírás) szerintem nem egyenlő a tűzifával. Ha vezetékek sem futnak ott, vagy elosztó nincs, nem hiszem, hogy bárki beleszólhatna. Mindenesetre ha találsz vmi okosat, azért írd le, hadd tudjak többet én is :)


Nézd ezt írtad, én meg erre írtam, hogy a tüzifája is kigyulladhat, és írtam az öngyulladást.


Felesleges bunkóskodni, Te írtad, hogy a tűzifa nem egyenlő a gyúlékony anyaggal.


Egyébként nem érzem, hogy bántóan írtam volna Neked, pont ezért nem értem ezt a válaszod.


(az öngyulladás meg nem az általános iskolás tudásomból maradt meg, hanem onnan, ahogy láttam a szomszéd házát egy óra alatt porig égni a melléképület padlását tárolt gerendák öngyulladása miatt. Pont ezért is félek. Lángrakap a szemete, onnan már csak két méter felfele a mi melléképületünk teteje)

2010. nov. 17. 09:28

Persze, az eset más, ezt csak azért írtam le, mert a szolgalmi jog megadása nem kötelező érvényű. Bár ebben az esetben nincs is szó szolgalmi jogról, s ehhez az esethez nem is szükséges.

Itt már előttem is leírták, ha jól emlékszem akkor a 3. hsz-ban, hogy ha az épület telekhatáron van, akkor pusztán csak a jóindulatára lehet számítani.

Ettől függetlenül valahogy tényleg meg kell oldaniuk azt, hogy az épületet karbantartsák.

Nagyon sokan nem gondolnak erre egyébként az építkezések során, hogy hagyjanak egy úgynevezett macskajárdát a ház szomszéd felőli frontjához.

Bár ez esetben nem a topic indítója volt az építtető, ő így vette meg. Én azért egy ilyen célért biztosan beengedném, még ha nem is vagyunk felhőtlen viszonyban. Ez semmi más, mint pusztán egyszerű rosszindulat.

26. 9bbc382386 (válaszként erre: 25. - Laszlozsu)
2010. nov. 17. 09:09

Ez nem ugyanaz!

Itt szó nincs erről:)

25. laszlozsu (válaszként erre: 22. - 9bbc382386)
2010. nov. 17. 08:45

Nem, tényleg nem kívánságműsor.

Mi sem adtunk szolgalmi jogot, amikor a csatornázást végezték a városunkban. A szomszéd ház csatornáját és vízvezetékét akarták a mi telkünkön keresztül vezetni, mert az önkormányzat nem akarta a főút felől vinni a közművet, hanem úgy oldották meg sok esetben, hogy hátsó utcáról. Ahol megosztott telkek voltak, ott szolgalmi jogot kértek bejegyezni az érintett tulajdonostól. Azért akarták ezt, hogy a főút felőli lakó vízóráját oda rakhassák és azt ő bármikor leolvashassa. Hát voltak páran akik ezt megadták. Mi nem. Jelenleg a férjem nagymamája a telekszomszédunk. Neki természetesen ezt megengedtük volna, de ki tudja őutána kié lesz majdan az ingatlan. Ne mászkáljon senki keresztül az én telkemen. Mivel mi nem adtuk meg a jogot, mert lehetőségem van rá, állampolgári jogom megtagadni, így megoldották azt, hogy a főút felől vezették be a közműveket. Ügyvédnél jártunk utána akkoriban,mert arra gondoltuk, hogy megadjuk a Mama számára, de azzal a kikötéssel, hogy csak az Ő részére, élete végéig. Az ügyvéd világosított fel, hogy szolgalmi jogot telekhez lehet adni, nem pedig személyhez. Ha egyszer megadom akkor az a szomszédos telek bármely tulajdonosát feljogosítja a bejárásra.

24. 9bbc382386 (válaszként erre: 21. - 9bbc382386)
2010. nov. 17. 08:41
Ajegyzőt kell ebben a helyzeteben keresni,aztán felolvassa a szomszéd helyét ebben az esetben.A rendőr meg biztosítja azt.
2010. nov. 17. 08:25
Ilyet csak azzal lehet megtenni,aki hagyja magát,az pedig balfék lesz ezáltal.
22. 9bbc382386 (válaszként erre: 19. - Laszlozsu)
2010. nov. 17. 08:24
Pont nem így van!Ez törvényes állampolgári jog!Ez nem kívánságműsor:megadom-nem adom kérdése.Nézz utána!
21. 9bbc382386 (válaszként erre: 16. - A25b44f6a3)
2010. nov. 17. 08:22

Olyan nincs hogy hiába,akkor tessék kihívni a rendőrt...

Jól nézünk ám ki..ott áll a kőműves-brigád,aztán nem dolgozhatnak.Ilyen nincs!

20. puritan (válaszként erre: 1. - 1be3c46e4c)
2010. nov. 17. 08:18
köteles beengedni a munkásokat
19. laszlozsu (válaszként erre: 14. - 9bbc382386)
2010. nov. 17. 08:14

Telki szolgalomról csak akkor lehet beszélni, ha ezt a jogot a szomszéd valamikor megadta a szomszédos telekhez. Ha nincs rá szolgalmi jog bejegyezve, akkor fújhatják. Mármint ezt a részét.

Ettől függetlenül valóban van eszköz a kezükben, csak hosszas procedúra. Nem értem az ilyen embereket. Lehet egy szomszédi viszony kevésbé felhőtlen, de azért direkt keresztbe rakni a másiknak nem túl elegáns.

18. 7777ff52ae (válaszként erre: 10. - 1be3c46e4c)
2010. nov. 17. 07:58

Köszi a kérdésed, nem vagyok segg hülye. Jártam iskolába, és a legkisebb testéremnek pár hete magyaráztam otthon kémiát.

Nem gondolok bele mi van a házad falának támasztva. Ha ilyen okos vagy, más meg ilyen hülye, akkor oldd meg magad!

17. a25b44f6a3 (válaszként erre: 11. - 1be3c46e4c)
2010. nov. 17. 07:57

Vajon miért nem engednek be?


Lehet, hogy talán valami rejtegetni valójuk van....én a helyedben ezzel cukkolnám, hátha annyira felidegesíted vele, hogy azért beenged, hogy bizonyítsa nincs rejtegetnivalód. :-)


Meg a faluban is terjeszd, hogy valami nagy titka van, rejteget valamit :-)

16. a25b44f6a3 (válaszként erre: 14. - 9bbc382386)
2010. nov. 17. 07:53

Hiába köteles, ha egy díjnyertes balfasz akkor csak a hatóságok kíséretével engedi be őket majd, önszántából nem, mint láthatod.


Sajnálom, hogy így kifogtátok...ezek nem járnak dolgozni, hogy "átszökjetek" ablakot pucolni meg ilyenek...? A ház oldalát meg amikor nyaralni mennek :-)

2010. nov. 17. 07:50
Nálatok a kerítés pont a telekhatáron van? Mert itt direkt úgy építkezett mindenki, hogy a kerítés alapból beljebb van fél-egy méterrel, direkt azért, hogy a házad falát stb renbe tudd tenni, így kutya kötelessége beengedni. Ha meg nem, irány a polg. hivatal.
2010. nov. 17. 07:38

Telki szolgalom:


Telki szolgalom alapján valamely ingatlan mindenkori birtokosa más ingatlanát meghatározott terjedelemben használhatja, vagy követelheti, hogy a szolgalommal terhelt ingatlan birtokosa a jogosultságából egyébként folyó valamely magatartástól tartózkodjék. Telki szolgalmat átjárás, vízellátás és vízelvezetés, pince létesítése, vezetékoszlopok elhelyezése, épület megtámasztása céljára vagy a jogosult számára előnyös más hasonló célra lehet alapítani. Ha valamely föld nincs összekötve megfelelő közúttal, a szomszédok kötelesek tűrni, hogy a jogosult földjeiken átjárjon. A telki szolgalom létesítésére az ingatlan haszonélvezetének alapítására vonatkozó szabályokat kell alkalmazni.


Tehát köteles engedni!

13. 1be3c46e4c (válaszként erre: 11. - 1be3c46e4c)
2010. nov. 17. 01:09

Hozzáteszem a szomszéd házaspár egyik tagjával megbeszéltük, hogy mikor jönnek a munkások. Minden Ok.


A másik fél meg leüvöltött mindent és mindenkit (a saját párját is), még be is láncolta a kaput.

12. 1be3c46e4c (válaszként erre: 11. - 1be3c46e4c)
2010. nov. 17. 00:54

Nem vagyok irígy, nem mondom, hogy dögöljön meg a szomszéd tehene is.


Én nagyon szemét vagyok, ezt mondom : Dögöljön meg a szomszéd.

11. 1be3c46e4c (válaszként erre: 10. - 1be3c46e4c)
2010. nov. 17. 00:51

Mondjuk tény, hogy én most nagyon genyó akarok velük lenni.


Feljelenteni mindenért Őket.


És végig is csinálom


Eddig nyeltem, nyeltünk, alkalmazkodtunk.


Nade a kőművesnek és segédjeinek kifizetett több mint százezer (miközben a munka nincs elvégezve)és még kedves is volt a kőműves, nem számolta az egész heti munkájukat. Mindez azért mert nem nyitotta ki a kaput.



és még, ami ránk vár,mire végzünk a hátsó fallal.


Egyébként tök szép a házunk három oldala újrapucolva, szigetelve, beszínezve, a hátsó fal meg tök ragyás.


Meg van minden hozzá, csak épp nem engednek be.

10. 1be3c46e4c (válaszként erre: 8. - 7777ff52ae)
2010. nov. 17. 00:37

Soha nem hallottál még öngyulladásról?



Mert én igen, gyermekkoromban, amikor a szüleim házával szemben a ház padlásán a sok elraktározott gerenda, fa, műanyag kapott lángra.


A biztosító is kizárta az elektromos tüzet. Egyszerűen összeizzadt (nyilván nem ez a szakszó) a sok fa, műanyag. Ezért fizettek nekik. Elektromos tűz esetén ennyit nem kaptak volna.


De egyébként gondolj bele, a millió szemete a házam falára támasztva, elég egy üvegdarab nyáron a tűző napon és leég mindenünk.

9. 1be3c46e4c (válaszként erre: 5. - 40163fd81d)
2010. nov. 17. 00:29

Ezeknek jogszabályt mutatni?


Kb. mint vak embernek azt mondani, hogy milyen szép a naplemente.



Semmiből nem értenek.


Eddig nyeltünk. A hátsó ablakainkat csak úgy cserélhettük ki, ha fentebb visszük mindet fél méterrel. Mert állítólag sok gusztustalanságot látnak nálunk a kamra, főzőfülke, fürdőszoba ablakon át (van három szobánk, nyilván ezekben a lyukakban gusztustalankosunk). Ennek az az eredménye, hogy a gázcső, (amit kb. 15 éve még az előző tulaj építetett be) belelóg minden hátsó ablakba. Látványnak sem utolsó, ahogy az ablak felső részét kettészeli egy gázcső, na, de takarítani. Kinyitni nem lehet. Bukóra nyitva meg bárhogy is akarom nem tudom belülről megtakarítani.


Ezért megint be kell kuncsorogni hozzájuk.

Na tippeljetek, hányszor engedtek már be???


De pl. volt már olyan hogy a gázmű jelzett, hogy ki kell kapcsolni a gázt, mert karbantartanak. Na még azért sem engedtek be, hogy elcsavarjam a csapot, mert pechünkre az is a hátsó falunkon van.

8. 7777ff52ae (válaszként erre: 7. - 1be3c46e4c)
2010. nov. 17. 00:24
Én még ilyesmiről nem hallottam. Veszélyes, gyúlékony anyagok tárolása (amire van előírás) szerintem nem egyenlő a tűzifával. Ha vezetékek sem futnak ott, vagy elosztó nincs, nem hiszem, hogy bárki beleszólhatna. Mindenesetre ha találsz vmi okosat, azért írd le, hadd tudjak többet én is :)
7. 1be3c46e4c (válaszként erre: 6. - 7777ff52ae)
2010. nov. 17. 00:18

Ezt aláírom, de nyilván minden településen azonosak a tűzvédelmi szempontok. És, ha Ő az én melléképületem mellett 10 cm-re tartja a tüzifát, műanyaghordóit az nem túl biztonságos. Nem beszélve arról, hogy a kazánházunk falát kapirgálják a csirkéi.


Mondjuk a tűzbiztonsággal teljesen tisztában vagyok, amióta megvétózták, hogy a házunkra zsindely tető kerüljön, mert szerintük az tűzveszélyes. És plusz sok százezret kellet költenünk a tetőre, de cserép került rá. Ha sokáig harcoltunk volna nyilván bebizonyítjuk, hogy ez rájuk nem veszélyes, de sürgetett az idő, a házunk tető nélkül volt, Ők meg szemétkedtek.

6. 7777ff52ae (válaszként erre: 1. - 1be3c46e4c)
2010. nov. 17. 00:08
Hogy egy telken belül mit hova lehet építeni, azt az önkormányzat szabja meg, egy kis településen belül is több eltérő körzet és előírás lehet. Ezt a helyi illetékességű földhivatalnál lehet megtudakolni. Amúgy ha tűzifát rak a kerítés mellé vagy cigánykereket hány ott, azt nem lehet megszabni.
5. 40163fd81d (válaszként erre: 4. - 1be3c46e4c)
2010. nov. 17. 00:05

:((((


Nem értem az ilyen embereket:((


Akkor keresd ki a jogszabályt és mutasd meg neki.

Hátha akkor mindenféle jogi lépés nélkül belátja ,hogy nem tehet mást.

4. 1be3c46e4c (válaszként erre: 3. - 40163fd81d)
2010. nov. 17. 00:02

Nem, ezt nem teheti meg. Ennek ma már telefonon utánajártam.


Igenis köteles beengedni, hogy a saját házam hátsó falát rendbe tegyük, de ha jól emlékszem még azért is, hogy évente kétszer kitakarítsuk a csatornát.


De, mivel nem volt készséges, így hosszú procedúra lesz, kérvényekkel, illetékkel. Na mondjuk az illeték kismiska, ahhoz képest, amit a kőművesnek ki kellett fizetnünk az el nem végzett munkáért.

2010. nov. 16. 23:57

Nézd meg,vagy ha nincs meg,akkor kérd ki a földhivataltól a telek alaprajzát.

Amúgy ha jó helyen van a kerítés,és a ház fala a telekhatáron van,akkor nem tehetsz mást ,mint lenyeled,hogy nem enged be,megteheti .

2010. nov. 16. 23:55
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook