Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan jeleznétek vissza a szomszédnak? fórum

Hogyan jeleznétek vissza a szomszédnak? (beszélgetős fórum)


1 2
42. Ella89 (válaszként erre: 41. - Szanád)
2010. jún. 23. 13:38

Na igen, nálunk is a férjem családja. :S

A lányom keresztelőjére mindenki hozott valamit (tortát, ajándékot), anyósom, sógorom, férjem nagyapja és az élettársa (gazdag svájciak) meg semmit. Egyedül anyósom barátja adott a lányomnak néhány értékes, családi ereklyét. Pedig neki is vannak gyerekei, lesz majd saját unokája is. És csak néztek, hogy mindenki mennyi mindent adott a családunkból. Náluk nem szokás.

41. szanád (válaszként erre: 1. - Jucusmucus)
2010. jún. 16. 14:36

Nálunk hasonlót a férjem rokonsága csinál...

jönnek enni -inni , de minket egyszer hívtak meg az évek alatt ,akkor is véletlenül.

Már mondtam a férjemnek hogy fejezzük ezt be,mert nem vagyunk Rotshild bácsi...

40. Tamianyu (válaszként erre: 1. - Jucusmucus)
2010. jún. 16. 14:30

Jó pofátlanok a"barátaitok".

Én nem tenném szóvá,max akkor ha kérdezik.

Amúgy meg nem hívnám Őket többet,megvárnám amíg Ők hívnak.Ha meg nem,akkor nem,elfogadnám.

A köszönő viszonyt fenntartanám,és ennyi.

Azért hülyének nem hagynám magunkat nézetni.

39. Tamianyu (válaszként erre: 37. - Hajnalfény73)
2010. jún. 16. 14:25
Ez nagyon rossz érzés,de az vigasztaljon,hogy nem barátokat veszítettetek el,csakis a látszatot.
2010. jún. 16. 13:59

Hasonló cipőben jártunk mi is,minket sem hívott vissza soha senki.

Én egyszer véletlenül elszóltam magamat.Többen voltak nálunk bográcsozni(persze mi még soha sem voltunk egyiknél sem)és amikor egyikük elment,én mondtam a másik párnak,hogy mi még sosem voltunk annál aki elment az előbb,habár már ők többször voltak nálunk.Későn esett le,hogy még ők sem hívtak vissza egyszer sem.Na egy hét múlva náluk ettünk,de azóta sem.Mostanában pedig senkit sem hívunk meg,kicsit rossz,de nem csalódunk többet.

37. hajnalfény73 (válaszként erre: 1. - Jucusmucus)
2010. jún. 16. 12:34

Szia!


Én mindig igyekszem egyenesen megoldani a dolgokat. De az egyoldalú dolgokat nem szeretem, így igyekszem a másik féllel megbeszélni, de nem mindig hoz sajnos eredményt.

Nemrég nekünk is megszakadt egy kapcsolatunk, pedig előtte jó kapcsolatunk volt, vagy legalábbis mi azt hittük. Sokat jártunk együtt szórakozni, viszont egyoldalú volt nagyrészt, mindig oda kellett menni, ahová ők akartak, akkor amikor ők akarták. Nem lehetett egy közös döntésre jutni. Vagy elfogadtuk mindig, vagy amikor szóvá tettük, akkor meg is szakadt a kapcsolat.

Vannak emberek, akikkel le lehet ülni és őszintén megbeszélni, hogy figyelj, ez a gond a kapcsolatban, ezen kéne változtatni.

De vannak olyanok, akik nem vevők ilyenre, inkább megszakítják a kapcsolatot.


Én nagyon sajnáltam ezt a kapcsolatot, mi barátságnak képzeltük, bár kiderült, hogy az ő részükről nem így volt.

A gyerekeink is nagyon jól kijöttek egymással. Sajnos itt a gyerekek között is megszakadt a kapcsolat, hiszen többet nem járunk össze. Így a gyerekek sem találkoznak egymással.


Holott annyi történt csak, hogy szóvá tettünk valamit, hogy minket mi zavar.

2010. jún. 16. 12:24
Ugy is lehet összejárni,ha nem részegedik le a férj, nem kell mindig megkínálni..legyen otthon ásványvíz meg cóla egykis ropi a gyerekeknek és csak legyetek el. Hátha észreveszik magukat.
35. nana00 (válaszként erre: 32. - Emagdi)
2010. jún. 16. 11:59
Ebben lehet valami, ám akkor a feleség szólhatott volna, hogy figyeljetek már. 1- sörnél, vagy pohár bornál többet NE.
34. nana00 (válaszként erre: 29. - Jucusmucus)
2010. jún. 16. 11:56

Igen, én is utálom az ilyeneket. Pedig annyira jól indult nálunk. Hasonló korú gyerekek, azonos érdeklődés. Eleinte kölcsönös volt a segítségnyújtás, a meghívások. Aztán történt valami ( nem tudom mi), és kezdtek elmaradozni. Sejtem mi lehetett a baj, de biztos nem vagyok benne. Egy szülinap alkalmából kisfiam kapott egy szuper kisautót a keresztszüleitől. A "barátok" gyereke rögtön lecsapott rá. Mikor fiam meg akarta nézni, még nekik állt feljebb, hogy jaaaaj, hadd nézze már meg! Te még sokat játszhatsz vele. Közbeléptem, hogy nálunk ez nem így van. Többnyire így működött a dolog, hogy hadd játszon már vele x.y., majd később te is játszhatsz. De ha az én gyerekem játszott volna náluk valamivel, azt elvették, mert nem az övé. Hozzáteszem, hisztis, fetrengős gyerekeik vannak.

Bocs, hogy ilyen hosszú lett.

2010. jún. 16. 11:54
Szervezzetek batyus bulit legközelebb! Ez is egy megoldás lehet. :-)
32. emagdi (válaszként erre: 25. - Jucusmucus)
2010. jún. 16. 11:51

na látod, lehet hogy pont ezért nem hívnak vissza titeket, mert nem szeretnének több ilyen ivós alkalmat, de lehet hogy nem akarnak megsérteni titeket, hogy ha ti hívjátok akkor visszautasítanak.


vagy hívjátok át csak a gyereket, ha már a gyerekek ennyire szeretnek együtt játszani :)) (de gondolom itt meg nektek hiányozna a felnőtt társaság, feltételezem azért hívjátok át őket, mert jót mulattok együtt)

31. jucusmucus (válaszként erre: 24. - Pné Veronika)
2010. jún. 16. 11:50

Húúú, ez nagyon durva....

De sok ilyen van...

Most jövök rá, ahogy olvaslak benneteket.

2010. jún. 16. 11:49
Nekünk is voltak ilyen "barátaink". Nos a meghívások elmaradtak, de azért még beszélünk egymással, ha összefutunk. Sajnos az ilyen barátság nem barátság, inkább csak ismerősség. Ez egy oda-vissza dolog, hiszen nem kevésbe kerül. De aki barát, az viszonozza az ilyen jellegű meghívást. Szerintem keressetek más barátokat, a szomszédság meg marad - három lépés távolságból - szomszédság.
29. jucusmucus (válaszként erre: 21. - Nana00)
2010. jún. 16. 11:49

Mindig is útáltam az olyan embereket akik kihasználják a másikat.

Biztosan más neveltetést kaptak....

28. d441802019 (válaszként erre: 18. - Jucusmucus)
2010. jún. 16. 11:49

Egyelőre pihentesd a dolgot. Ne hívjátok át őket, és ha segíteni kell, ne érjetek rá.

A gyerekek persze ezt az ideiglenes távolságtartást ne érezzék meg, mert hiszen ők nem tehetnek róla.

Aztán, ha rákérdeznek, hogy mi van, mikor lesz sütifőzi, akkor mondd azt, hogy Te is éppen azt várod, hogy mikor hívnak meg, hiszen ebben maradtatok legutóbb, hogy legközelebb náluk lesz. :-)


De általános tapasztalatom az, hogy amíg mi nő agyalunk ilyen szituációkon, addig a pasik 2 perc alatt lerendezik, úgyhogy próbáld meg rábízni a férjedre. :-)

27. Pné Veronika (válaszként erre: 8. - Jucusmucus)
2010. jún. 16. 11:49

A takarítógép nálunk is így járt, csak annyi különbséggel, hogy leégették a szivattyúját. :-((

Az építkezés után azzal takarították a betont a padlószőnyeg alatt... :-( Amikor szóvá tettem, azt mondták, hogy szereltessem meg, majd kifizetik... Azóta fizetik... Ennek már 2 éve... :-(

2010. jún. 16. 11:48

Örülök, hogy ennyien reagáltok a problémámra, nagyon aranyosak vagytok :))))

már lassan 1 hete azon filózom, hogy fel merjem-e tenni ezt a hülyeségnek tűnő kérdést :D

25. jucusmucus (válaszként erre: 19. - Emagdi)
2010. jún. 16. 11:47

nem-nem, félreértesz.

Soha nem azért hívtuk át őket, hogy majdcsak meghívnak bennünket is.

Az anyagi okokkal nem foglalkoztam egészen mostanáig.

Azt gondolom, hogy az asszony keze lehet a dologban, mert 1-1 ilyen buli alkalmával igencsak elázik a párja, aminek ő nem örül.

24. Pné Veronika (válaszként erre: 1. - Jucusmucus)
2010. jún. 16. 11:47

Sajnos így jártunk mi is... Most a tetőteret akarták a párommal megcsináltatni, kért egy jelképes összeget, mondván 50 ezreket megspórolnak a munkájával, erre közölték, ha nem ingyen csinálja, akkor nem is kell.

Pedig ő csak annyit kért, mivel szabadságot kell kivennie, a kieső pénzt pótolja. :-(

A sütögetés is csak úgy működött, hogy ha jöttek, üres kézzel jöttek, mi ha mentünk, (mi 4-ben, ők csak 2-ben jöttek)mindig vittem valamit.

Most ott tartunk, hogy közölték, hogy pénzéhesek vagyunk és nem járunk össze. :-(

23. 40163fd81d (válaszként erre: 1. - Jucusmucus)
2010. jún. 16. 11:46

Nézd,szerintem felesleges dühösnek lenned,vedd inkább tanulópénznek,hisz ahogy olvastam,ti hívtátok őket,beszéltétek le ezeket a programokat,nem ők "pofátlankodtak "át hozzátok csak úgy,ezért igazából szerintem nem jogos a haragod.

Persze az igazság érzet az más ugye,mert valóban úgy lett volna tisztességes,ha vicaversa működött volna a dolog,vagy úgy rendeztétek volna,hogy mondjuk a kaját ti,a piát ők hozzák,legközelebb meg fordítva...vagy hasonlók,és akkor most nem lenne ennyire rossz szájízed a történtek után.


De ahogy olvastam amúgy jóban voltatok,tehát egyszer átmehetnél és elmondhatnád,hogy mit gondolsz erről az egészről.

22. Márti86 (válaszként erre: 13. - Jucusmucus)
2010. jún. 16. 11:46
Nekem sem esne jól, én is kiakadok az ilyen dolgokon. Nekem van egy barátnőm mindig én hívtam (telefonon)egy idő után besokalltam és nem hívtam, eltelt egy hónap, felhívott és kérdezte miért nem hívtam, mondom mert vártam hogy te hívj. Azóta felváltva hívjuk egymást:)
21. nana00
2010. jún. 16. 11:46

Nekünk is voltak ilyen szomszédaink. De visszaadták másképp a meghívásokat. Mivel nálunk van egy kisebb játszótér az udvaron, és mindkettőnknél 3-3 gyerek van, itt bográcsoztunk, nyársaltunk. Férjem hosszabb ideig külföldön dolgozott, így a szerelésben, barkácsolásban, amit nem tudtam magam megcsinálni, abban ők segítettek.

Volt olyan is, mint nálatok, egy másik "barátnál". Férjem szinte ingyen csinálta meg a házukat, felújítás volt. Miután végzett, már nem voltunk barátok. Hiányoztak eleinte, de jobb így.

20. jucusmucus (válaszként erre: 14. - Márti86)
2010. jún. 16. 11:45
Akivel ennyire jóban voltunk? nincs. De még lehet :D
19. emagdi (válaszként erre: 1. - Jucusmucus)
2010. jún. 16. 11:44

nem tudhatod, hogy mi az oka annak, hogy nem hívtak titeket vissza.


másrészt, ha nem szívesen látjátok őket vendégül (mert zavar hogy mennyibe kerül stb) akkor ne hívjátok át.

szerintem ha valaki vendégeket hív, akkor ne azért tegye, mert számít rá, hogy visszahívják, és akkor ő is megeszi náluk ugyanazt az értéket, mint amennyit ő költött a vendégeire :/

18. jucusmucus (válaszként erre: 12. - D441802019)
2010. jún. 16. 11:44

igen, az én fejemben is az van, hogy egymás mellett lakunk közvetlenül, és a kisfiam, meg az ő lányuk imádják egymást. Ez csak nehezíti a helyzetet.

Igen, sztem is illik viszonozni a dolgokat. Én el sem fogadtam volna ingyen, hogy a szomszéd a mi garázsunk tetejét 2 napig csinálja, ha mást nem vettem volna 1 üveg bort, meg valamit a gyerkőcnek. Dehát nem vagyunk egyformák...

17. 9242a6388c (válaszként erre: 13. - Jucusmucus)
2010. jún. 16. 11:43
Nekem is rosszul esne:O)
16. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 8. - Jucusmucus)
2010. jún. 16. 11:43

Ne siránkozz rajt, ami megtörtént azon már em tusz változatni, emelt fővel lépj tovább.

Az lső-másodk esetnél még lehetettvolna eklamáln...de mr sak magaat hergeled

arra vigyázz, ne érezze, hogy meántottként érzed magad.

2010. jún. 16. 11:43

Hát rendesen kihasználtak titeket...

Szerintem tartsd meg a 2 lépés távolságot. A gyerekek játszanak együtt továbbra is, és legyen ennyi elég.

14. Márti86 (válaszként erre: 8. - Jucusmucus)
2010. jún. 16. 11:43
Más szomszéd, akivel jóban vagytok?
2010. jún. 16. 11:42

De igen, az lesz... Csak rosszul esik...

Vagy csak én vagyok ennyire lelkis? :D

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook