Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Toxoplazmózis és terhesség - Tévhitek és tények fórum

Toxoplazmózis és terhesség - Tévhitek és tények (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2014. aug. 5. 16:36
Tinácska :D
2014. aug. 5. 15:49
Iszonyat okos lehetsz,ha még arra sem vagy képes,hogy felfogd nem vagyok Jázmin :D ka meg főleg :D szerintem akinek a felfogásával baj van,annak sem lehet sokat adni a szavára ;) Eddig még amiket írtam,azokból se nagyon ment a szövegértés :D Nem is csodálkozom,fújjad csak :) Pá
81. siba22
2014. aug. 5. 12:31
nah,még mindig nem látom amit ígértél Jázminka.nem én tettem :) a google barát már rég jó barát nálam :) na meg az orvos mizériám,nagyon megválogatom kinek adok a szavára.tudod van egy 15 éves nagy fiam.aki makk egészséges ugyan úgy mint az össze s környezetemben élő gyerek akik állatok között/mellett nőttek fel.hihetetlen naiv vagy :) tapasztalat az ami nekem alapot ad,hogy tudjam : lehet gyerek mellett állatokat tartani minden féle károsító dolog nélkül.én is így nőttem fel és semmi bajom sincs az ég egy adta világon.tudod van aki nem csak a netre hagyatkozik csak alátámasztást nézi meg annak amit az orvosa mond.nálunk 3 blöki van.plusz aki ide be-be tévednek.a pocaklakóm is teljesen egészséges.a szülész orvosom elolvasta az írásodat és fuldoklott a nevetéstől.nem tudjuk hová tenni azt a sok butaságot amit itt össze írtál.nem első esetben a szavaimat támasztotta alá az orvos megnyugtatása.gyermek és csecsemő orvos ismerősöm van és direkte rákérdeztem.rengeteg tévhit és butaság terjed.tej és liszt érzékenyen születtem meg így ebből kifolyólag baba korom óta benne vagyok némileg az ok-okozati dolgok keresésében :)) Sváb-hegyi gyermek szanatórium mindig híres volt a jó orvosi hátteréről,a Bethesda kórház úgy szintén.a László kórházról ne is beszélve.az utóbbiban kullancs fertőzés miatt feküdtem is.rendszeresen tartom az ottani orvosommal a kapcsolatot aki szintén a TE szavaid ellen mondott.akkor miért is legyen veled ellentétben a google a barátom??két orvos erősített meg abban a tudásomban,hogy házi állat tartható terhesen is és kis csecsemő mellett is.amit pedig te művelsz az már hiszti.
2014. júl. 30. 10:58

[link]


Tessék,google a barátod! ;) Ha már ilyen iszonyat okos vagy... Nem a barátosném,hanem rokon,legalább olvasni tanulj meg,ha a térlátásod egy bizonyos síkra terjed... És a fekete-fehérre ;)

79. BlueJasmine (válaszként erre: 78. - Siba22)
2014. júl. 30. 10:13
Esküszöm elkérem neked a leletet,de aki még azt sem tudja felfogni,hogy nem Jázmin a nevem, ezért Jázminka is nehezen lehetnék... Annak kb annyiért jártatom "az ujjam",mint ha vaknak beszélnék a színekről :D Legyél magadra büszke,és kínozz állatokat, te,aki annyira állatmániás! ;) Az a cikk pont ilyeneknek szól,amit kitettem ;) Na pá :D
78. siba22
2014. júl. 30. 09:35

Érdemes megnézni :


[link]


Enyhe hasmenés még esetleg!! az enyhe influenza tünet mellett jelentkezhet.Így hát Jáminka a kedves barátosnéd nem toxo betegségen esett át.Ne magyarázd ezt meg mert te jössz ki megint csak hülyén.Nekem/nekünk több pozitiív tapasztalatunk van mint amit te itt próbálsz generálni.Orvos és állatorvos többet tud mint te,így az ő véleményük többet ér mint az az 1 bizonyos tapasztalatod.Mi nem csak állat bolondok vagyunk hanem okosabbak is és kérdezünk :D :D

77. BlueJasmine (válaszként erre: 76. - Siba22)
2014. júl. 29. 09:47
Még csak Jázminka sem vagyok :D Nem tartom búra alatt,és épp a hétvégén találkoztam a lánnyal,aki már 18 éves, és vak az egyik szemére a toxo miatt (amit baba korban kapott el). Ja,és ennyit a szobában tartott és egyéb gyenge immunrendszerű kutyáról,amit óvni kell még a széltől is: [link] Erre nem gondol a sok állatbolond? Csak hajrá... Én nem vitatkozok itt tovább,szeretem az állatokat,normális körülmények között... Nem szobába zárva,és egyéb állattartási módokban,ami manapság nagy divat lett!
76. siba22 (válaszként erre: 75. - BlueJasmine)
2014. júl. 28. 19:21
Jázminka tudod mi az a bizonyos 1%????Bele esni a legrosszabba,a többi 99% a boldog egészséges élet,amiben én/mi is élünk boldog családban ami neked így és ilyen felfogással nem fog menni ;)Reménytelenül buta és naiv vagy,tartsd a gyereket most búra alatt és pár éven belül beteges kölök lesz és nem fogod tudni hová kapj.
75. BlueJasmine (válaszként erre: 71. - Siba22)
2014. júl. 28. 14:09
Nem vagyok a Kincsed :D Meg semmid,amit itt említettél :D És tartom a véleményem, még egyszer hangsúlyozom (mert látom nem sikerült felfogni),hogy SAJÁT szemmel láttam,hogy mire képes a toxoplasma gyereknél :) De örülök,hogy 99%ban nincs baj, nem szeretnék az 1%ba tartozni,és ennyi :) Pá
74. siba22
2014. júl. 28. 09:42

[link]



és még egy szuper dolog linkje :))



[link]



csak,hogy akik azt mondják gyerek mellett nincs helye az állatnak azok érezzék a törődést :))

73. siba22 (válaszként erre: 64. - BlueJasmine)
2014. júl. 28. 09:26

Csak,hogy lásd,nem hülyeséget beszélek egyesekkel ellentétben :


Lehet-e kezelni a toxoplasmosist?


Igen. Vannak hatékony Toxoplasma-ellenes gyógyszerek. Mindegyiket tabletta formájában kell szedni. A fontos, hogy a várandós anya kezelése minél hamarabb elkezdődjék és a gyógyszert folyamatosan szedje egészen szülésig. A frissen fertőzött anyáknak az újszülöttjeit is kezelni kell hat hetes korig, még akkor is, ha születéskor tünetmentesnek látszanak. Az idejében kiszűrt, folyamatosan kezelt anyák újszülöttjei igen nagy valószínűséggel teljesen tünetmentesek, egészségesek maradnak.


Mit tegyen a várandós anya saját maga és magzata védelmében?


A várandós anyáknak nincs szükségük különleges rendszabályokra, de a kézmosásra, gyümölcsmosásra, ételek fogyasztására, védőkesztyű viselésre, kutyákkal-macskákkal való érintkezésre a korábban már említett tisztasági szabályokat rendkívüli gondossággal kell betartaniuk. Célszerű meggyőződniük laboratóriumi vizsgálattal arról, hogy terhességük előtt Toxoplasma-val fertőződtek-e már. Ha még nem fertőződtek korábban Toxoplasma-val (tehát még nincs Toxoplasma-val szembeni ellenanyaguk), ajánlott, hogy terhességük végéig, legalább kéthavonta ismételten végeztessék el a Toxoplasma ellenanyag meghatározást. Ha friss fertőzést mutatnának ki náluk, azonnal kezdjék el és az orvosi utasításnak megfelelően szülésig rendszeresen folytassák a Toxoplasma-ellenes gyógyszer szedését. Újszülöttjüket is az orvos utasítása szerint gondozzák és néhány éven át rendszeresen vigyék el ellenőrző vizsgálatokra.


Hogyan diagnosztizálják a toxoplasmosist?


A klinikai tünetek hiányoznak, vagy nem jellegzetesek, így ezek alapján nagyon nehéz a toxoplasmosist diagnosztizálni. A diagnózis felállítása ezért általában laboratóriumi vizsgálatokon alapul. Leggyakrabban és legeredményesebben az úgynevezett szerológiai diagnosztikai módszert alkalmazzák. Ez azon alapszik, hogy a Toxoplasma fertőzést az ember immunrendszere általában gyorsan felfedezi és hamarosan megindul a Toxoplasma-val szembeni jellegzetes ellenanyagok termelődése. Ezek laboratóriumi vizsgálatokkal kimutathatók. Az ellenanyagok minden Toxoplasma fertőzés után kifejlődnek, és az élet végéig megmaradnak. Így a korábbi fertőzést az élet végéig bármikor ki lehet mutatni. Az ellenanyagok termelődése azt is jelenti, hogy az ilyen emberek igen nagy valószínűséggel védettek az újabb Toxoplasma fertőzéstől. Ezért elenyészően kicsi az esélye annak, hogy azok a várandós anyák, akiknek van ellenanyaguk, újra fertőződjenek és így magzatuk fertőződésének is elenyészően kicsi az esélye. Azokat a várandós anyákat kell tehát különös gonddal kiszűrni és figyelni, akiknek még nincs ellenanyaguk, mert ők kaphatnak friss fertőzést és ők adhatják át a fertőzést védtelen magzatuknak is. Nem minden toxoplasmosisos anya magzata fertőződik. Azokat a várandós nőket, akik még sohasem fertőződtek, körülbelül 2 hónaponként ajánlatos ismételten vizsgálni, hogyha esetleg közben friss fertőzés lépett volna fel, azt még idejében észleljék. A frissen fertőzötteknél ugyanis azonnal meg kell kezdeni a kezelést. A Toxoplasma szűrővizsgálat egyszerű, az anya részéről csupán vérvételre van szükség.


( Magyarán ha oda figyelnek a kismamák és az orvosi utasítások betartják az esetleges fertőzés esetén akkor sem ő sem a baba nem károsodik :))) Ez után akár az epidemiológiai intézet honlapján is utána járhatsz. )

72. siba22 (válaszként erre: 67. - Bibity)
2014. júl. 28. 09:13
bibity ha terhesség előtt nem estél át a toxo fertőzésen akkor jobban kell vigyázni,viszont ha már átestél ezen sem neked sem a magzatnak nem lesz baja :) Ezen átesett embereknek védettségük van ugyanúgy mint pl a bárányhimlő esetében.Annyi a különbség e kettő között,hogy a toxo fertőzés után a szervezet által előállított ellen anyag termelés a magzatot is védi.Sokan ezt nem tudják sajnos.Viszont ha nem esett át a kismama a fertőzésen akkor is van megoldás rá.Egy olyan gyógyszer ami nem árt a magzatnak semmi féle képpen,de mind a kettőtöknek segíti a szervezetet.
71. siba22 (válaszként erre: 64. - BlueJasmine)
2014. júl. 28. 09:04
Kincsem egy olyan embert hurrogsz le aki nálad azért jóval jártasabb hisz benne van az állattartásban és tájékozottabb.Sem a fiamnak sem nekem és sok ezer és ezer gyereknek nem lett baja mert házi állat mellett nőtt fel.Te olyan buta vagy,hogy egyáltalán nem látod a fától az erdőt :)) és helyett,hogy a klinikai hozzáállásokat olvasnád mész a hülyeséged után amit el is hiszel.Közlöm veled az ismeretségi körömben sok babás kutyás/macskás van és érdekes módon mindenki makk egészséges.Érdekesen csak nálatok volt 1 azaz egy eset.Ami több mint valószínű nem az állat okozta fertőzés okozta betegség volt a kiváltó ok.Mielőtt bármi okosat akarsz mondani inkább nézz utána azoknak amiket már korábban belinkeltem.Te is csak nézel ki a fejedből és nem látsz át a bolondériádon.Fiam 15 éves és nem lett soha beteg az állatok miatt.Kutya is kapta már meg és attól sem lett semmi baja.Hacsak nem az a baj,hogy rájött nem hiába mondtam el mik a határok amit be kell!!! tartania.
70. Nyusszmusz (válaszként erre: 65. - BlueJasmine)
2014. júl. 25. 17:05

Nálunk például teljesen jól megvan a gyerkőc és a kutya/cica egy légtérben. Nyilván a macska nem mehet be csak úgy a gyerekszobába, de a nappaliban együtt vannak. Sőt. A fiam a kinti pulikat fél évesen már "tépte". Minél jobban rángatta a bundájukat, azok annál jobban bújtak hozzá. Persze nem hagytam hogy utána a "kutyás kezét" tömje a szájába, de nem is van/volt elzárva.

A macska/yorki meg mellette aludt már babo 1-2 hónapos korában az ágyunkban nappal, őrizték.

Hozzá teszem semmi baja a fiamnak. Köszöni még megfázva sem volt.


Még annyi hogy nyilván az a szülészorvos is hülye, aki szerint minden nőnek istállóban, az állatok között (!) kellene szülni. :)

69. Nyusszmusz (válaszként erre: 68. - Misteeq01)
2014. júl. 25. 16:59
De valószínűleg (szerencsére) ő sem minket... :)
68. Misteeq01 (válaszként erre: 64. - BlueJasmine)
2014. júl. 25. 14:32

És akkor most rakjam ki a 2,5 kilós kutyáimat az udvarra? Ezek pont hogy lakásba való kutyák, azért is ölebek. Házikedvencnek valók. Nem is élnék túl a telet sem mert megfagynának. Nekik ez a normális hogy bent vannak. Sétálni elviszem őket ennyi pont elég nekik. Szerintem senki sem bernáthegyi kutyát tart bent.

Te másképp vélekedsz, mi meg így. Szerintem nem mi fogunk megtéríteni ez ügyben.

67. bibity (válaszként erre: 51. - BlueJasmine)
2014. júl. 25. 13:59
Nézd, akkor neked nagy szerencséd volt, mivel a toxo a méhen belül a magzatra veszélyes, megszületett gyerekre már nem! Te pont fordítva látod a helyzetet. Én pl. Kismamaként nem mentem cicás házhoz, mert a macskaalom a kézmosó mellett volt a fürdőben. Ugyanide a kisbabámat már elvittem, mert akkor már nem igazán veszélyes ez.
2014. júl. 25. 13:21
Ja es meg egy dolog... Van ismerosom aki allatotthonban dolgozik,jarok ki gondozni oket,segiteni,viszek kajat nekik,stb...nem kell felteerteni,imadom az allatokat csak a gyerekem az elso! Es nem voltam meggondolatlan,gyerek lett elobb,nem kutya,es igy meg nem is lesz... Ennyi... Nem kell utcara kudobi nem azt mondtam... Es szerintem egy nagyon kozeli valakinel tulelne... At lehet menni hozza,de en azok utan nem kockaztatnam az egyetlen gyerekem egeszseget! Lehet azert mert sok ellenpeldat lattam (nem hallottam,hanem a sajat szememmel...)
2014. júl. 25. 13:11

[link]


Biztos ez is hulye. Vagy te a gyereket zarod kulon szobaba,vagy az allatot? :) Mert pl nalunk a legnagyobb ter a konyha nappali ahol nyilvan a baba van a szonyegen maszik stb. Az allatot a pici szobaba kene akkor zarni? Az biztos jo neki... Na mindegy hagyjuk! Senki se mondja hogy nem veszelyes!!!

2014. júl. 25. 13:06
Hajra :D majd ha megvakul a gyereked mashogy latod es kivanom hogy neked ne legyen hasonloban reszed! Allat kertbe valo,ahol szaladgalhat,es elheti az eletet normalisan,nem szobaba! Az nem kinzas?! Mindegy,hagyjuk! Es nalunk nem szokas a lakasba menni cipovel,hanem letesszuk az eloszobaban ;) a felnyalja a padlot pedig nem szo szerint kell erteni,de a nyalas kezevel feltorli amit utana a szajaba vesz,de igazatok van,biztos az en gyerekem degeneralt hogy nem jar egybol miota megszuletett :D remelem egyszer teved ide mas is,aki nem volt olyan szerencses mint ti! Es hangsulyozom,nem 2-3 eves melle nem kene allatt,hanem 1 ev alatti gyerek melle!!!!!! Kintre igen! Bent nem...
63. siba22 (válaszként erre: 62. - Misteeq01)
2014. júl. 25. 12:05
én kis kamaszként kezdtem,ki maradt utána pár év és kezdtem újra.a fiamat eleve úgy neveltem ahogy egy állat bolond ember teszi.nem veszélyesek,ha helyesen vannak nevelve a gyerekek.ahogy a kutyák/macskák sem :)
62. Misteeq01 (válaszként erre: 61. - Siba22)
2014. júl. 25. 11:53
Én 10 éve kutyázok igazán. Mármint ezalatt értem azt hogy saját kutyát tudok tartani. Addig csak macska volt meg halak. De bepótoltam és most van 4 kutyám :-) meg egyéb állatfajták is :-)
61. siba22 (válaszként erre: 60. - Misteeq01)
2014. júl. 25. 11:47
így van.van olyan amit nem tudok és rákérdek a dologra.olyankor zúdul az infó rendesen :D néha tényleg jó kérdezni mert ha valamit rosszul is tud az ember segíteni tapasztaltabb gazdik.vagy esetleg olyan is aki kutyakiképző és tud nevelésben segíteni.azért 1-1 gondom nekem is akadt blöki téren de ezt sikerült orvosolni hamar :D
60. Misteeq01 (válaszként erre: 59. - Siba22)
2014. júl. 25. 11:38
Jaaa, sejtettem, ott elég gyorsan reagálnak az emberek.
59. siba22 (válaszként erre: 56. - Misteeq01)
2014. júl. 25. 11:37
a face közösségi oldalon :) sok hülye állat bolond aki ott van :D :D velem együtt persze :D :D
58. siba22 (válaszként erre: 53. - Misteeq01)
2014. júl. 25. 11:34
egyetértek!!!ha van ha nincs állat fertőzés bárhol lehet.még ha domestosba is fürdetnénk a gyereket még akkor is elkaphat bármit.aki ennyire burokban tartja a gyerekét az majd akkor fog rájönni mekkora hibát vétett amikor közösségbe tölt 1-2 hetet a gyerek és 3-4 hetet otthon betegen mert nem elég erős az immunitása a kedves okos szülőnek köszönhetően.
2014. júl. 25. 11:33
Nekem is van két gyerekem 16 és 12 évesek. Soha nem volt bajuk semmilyen állattól. Még csak betegek sem voltak sokat ennyi év alatt.
56. Misteeq01 (válaszként erre: 54. - Siba22)
2014. júl. 25. 11:31

Hol kértél véleményt? Itt a hoxán? Mert elsőre azt hittem hogy ebben a fórumban, de mondom nem emlékszem hogy átsiklottam volna felette.

De amúgy jók. Azt hittem csak mi vagyunk ilyen állatbolondok :-)

55. siba22 (válaszként erre: 51. - BlueJasmine)
2014. júl. 25. 11:28
Drága van már egy 15 éves nagy fiam aki imádja az állatokat és lehetetlen elrángatni tőlük.Tudja,tisztába van az alap szabályokkal.Ez nevelés kérdése.Imádom a gyerekem,mindent ész határok közt meg kap mindent.13 évesen kért blökit akit több-kevesebb sikerrel ő gondoz.Mióta meg van kevesebbet poshad a lakásban :) Nekem nem fogod tudni megmagyarázni ezeket amiket leírtál hisz gyakorlatból tudom gondos szülő-gazdi vagyok :)
54. siba22 (válaszként erre: 52. - BlueJasmine)
2014. júl. 25. 11:22

Néhány kommentet ide másolok neked,ugyanis véleményt kértem a hozzászólásodra,ebből is látszik mennyien tartanak állatot kis/nagy gyerek mellett ráadásul tudják mit és hogyan kell tenni :


"Melinda Győri ÖÖÖ, a toxoplasma majdnem mindenhol ott van, utcán, mosatlan gyümölcsön-zöldségen, húsokban! Akkor ez a NAGYON OKOS néni mindent mos, a gyerek kezével és szájával együtt??? Vagy mi van???? Pfff. A legtöbb anyuka mire oda kerülne, hogy teherbe essen átesik a védettségen, persze vannak kivételek még olyanoknál is akik egyébként cicákkal él együtt. A terhes anyát majd mindenhol szűrik is erre a parazitára vagy lehet a terhesség előtt is szűrést kérni! Amúgy antibiotikummal igen jól kezelhető a kis dög + eredménynél! Ja, nekem 4 gyerekem van + 3 macskám és 3 kutyám, mindegyik gyerekem teljesen egészséges!!!


Adrienn Miklós Én szintén kutyák között nőttem fel kertvárosban a testvéremmel együtt. A volt férjem belvárosban anyukája (tisztaságmániás) által burában tartva... Nekem semmi bajom, ő allergiás mindenre, meg asztmás... így nem lehetett háziállatot tartanunk. Megszületett a gyerek. Reméltem nem örökli...3 éves volt mikor elváltunk. Az volt az első, hogy kutya legyen...kezdésnek yorki, aztán már egy rotti is van. Kutya baja a gyereknek, sőt még több indok, hogy a szabadban legyen ne pedig a 4fal között a számítógép előtt.


Heni Benkő én se nyaltam fel a padlót, és kiskorom óta kutyák voltak körülöttem,és soha nem volt semmi bajom


Kinga Oláh a kutyánk a lányunk születése óta ott alszik mellette, ő ébreszt ha felkel a gyerek éjszaka, amikor járni tanult folyton elkapta, ha elesett volna (najó, néha fel is lökte :)). Eddig csak a kutya kapott el a gyerektől betegséget, nem fordítva


Katalin Ember-Bóka Az én gyerekem nem fogja a padlót nyalni, nem tudom az ő gyereke milyen lehet ez alapján "



Nos ez ellent mond a te " tudásodnak "!!!!És ez még nem mind az összesnek,csak a 10%a az egésznek.Előbb tájékozódj aztán légy okos-domonkos :)

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook