Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tények és tévhitek a zsíros hajról fórum

Tények és tévhitek a zsíros hajról (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Tények és tévhitek a zsíros hajról

1 2 3
2013. febr. 26. 09:24
Ami sokat segített, és a hajhullás is megszűnt: 1 ek. szűz kókuszolaj+ 6 csepp teafaolaj+ 4 csepp levendula olaj. Ezt kentem a fejbőrre, rá folpack és turbán, kb. 1 órát rajta hagytam és megmostam. Hetente egyszer alkalmaztam, 3. után már nem hullt a hajam. A zsírosodáson is segít, de ahhoz egy kicsit hosszabb ideig kell rendszeresen használni.
2013. febr. 25. 10:32
Bevált módszer hajmosás és csakis azt vált be, kétnaponta. Hajhab és lakk kombó úgy két napot tol rajta, ...
2012. nov. 17. 00:30
ricinus olaj
67. kisbaris (válaszként erre: 66. - Annette)
2012. júl. 25. 07:38
Az biztos, hogy bejátszik a meleg, mert én is annyira tudok izzadni, hogy a fejbőrömön is érzem, hogy nyers.
66. Annette (válaszként erre: 65. - Kisbaris)
2012. júl. 24. 23:09
Nekem az csak rontott :/ Bár lehet a meleg is belejátszik..
2012. júl. 24. 14:00
Továbbra is alkalmazom a szódabikarbóna és almaecetes hajmosást, illetve mosás után befújom a fejbőrömet borsmenta és teafa olaj vizes oldatával. Úgy néz ki, hogy két naposról már három naposra tolódik a hajmosás, remélem tovább is lesz még... :D :D
64. Annette (válaszként erre: 63. - Aquatica)
2012. jún. 15. 23:00
Egyszerre szedtem a 3 legnépszerűbb hajnövekedésserkentő-bőrszépítő kapszulát, és azóta nagyon összekapta magát a hajam :) Már réges-rég nem szedem őket mégis gyorsabban nő mint előtte :) Nem mindenki szimpatizál az ilyen módszerrel, de nekem bejött.
2012. jún. 15. 11:29
ha tudtok még trükköket, mitől nő gyorsabban a haj írjatok . köszi :)
2012. jún. 15. 11:27

a sampon a legagresszívabb tisztítószer, minél gyakrabban mosol hajat annál rosszabb lesz, mert kiszárad a fejbőr és beindul az extra faggyútermelés:D A fejbőrt meg kell tisztítani a portól, kosztól, érdemes gyógynövényes kímélő samponnal. Olívaolajos hajpakolás , nekem ez jobban bevált mint a ricinus olaj , azután pedig bánfi hajszesz aminek szárító hatása is van, A balzsam : bezárja a haj szerkezetét , a sampon maradványokat leoldja, tehát semlegesít.

csak a hajra kell tenni , fejbőr kizárva.

hajpakolás: havonta 1x belülről regenerálja a hajat , lezárják a rostokat.

de nem árt mellőzni a zsíros ételeket, amióta ezt a módszert alkalmazom sokkal szebb lett a hajam , és nem kell megmosnom 2 naponta.:P és ami a legfontosabb gyorsabban nő.:)

61. tavasz007 (válaszként erre: 57. - A06975dc32)
2012. máj. 26. 09:24

egyetertek!! van egy krizis, ami kinek elobb jon, kinek kesobb, nekem extra szaraz a hajam, a krizis nalam ugy masfel hetnel van, ami azt jelenti, hogy mar nem olyan szep, de ha tovabbmesz, akkor megint jo lesz. Tudom masnal az 1-2 nap, de at kell azon lendulni!


en kabe 5, azaz ot hete nem mostam hajat, viszont kedden megyek allasinterjura, arra meg kene, nem?

:)))


a hajam jol all!

60. Anda39 (válaszként erre: 53. - Anitaaa03)
2012. máj. 26. 08:52

Anita, nem hülyeség, hogy a balzsamot ne kenjük a fejbőrre. Nem a hajhagymákat kell táplálnia, hanem a hajadat. Igaz, hogy az már élettelen, de nem véletlenül lesz sokkal szebb, puhább, fényesebb egy-egy kezelés után.

Van olyan anyag, amit a fejbőrre kell kenni, de az nem a hajbalzsam, hanem fejbőr-ápolók, amik például a bőrproblémákat segítenek leküzdeni (zsírosság, korpásság), vagy éppen a fejbőr tápanyag ellátását javítják, vérbőséget fokozzák, ilyesmi.

59. pteri (válaszként erre: 57. - A06975dc32)
2012. máj. 26. 08:42
Ezt csak az gondolja, akinek világéletében száraz vagy normál haja volt. Ha megélted volna , milyen , ha 3 napos hajjal nem mersz kimenni a lakásból, máshogy gondolnád.
58. Anitaaa03 (válaszként erre: 57. - A06975dc32)
2012. máj. 25. 14:20
hát az enyém nem tisztul magától:D
2012. máj. 23. 21:58
Ki hogy gondolja, de én úgy gondolom hogy minél sűrűbben mosol hajat,annál sűrűbben zsírosodik. amúgy a hajnak öntisztító hatása is lenne....
2012. máj. 23. 13:25
hajzsirossodás függ attól hányszor fésülködsz naponta,vagy babrálod,tekergeted...
2012. máj. 23. 10:52
Kipróbáltam a bikarbónás hajmosást. A tisztítás valóban meghökkentően kielégítő. :)) Kíváncsi leszek a hatásra, hogy néhány használat után mi lesz a zsírosodásommal.
54. kisbaris (válaszként erre: 53. - Anitaaa03)
2012. máj. 23. 10:51
Én is használok ricinust, hajnövesztéshez nagyon szuper, de a zsírosodáson semmit nem segített. Viszont táplál és a hajat újjá éleszti!
2012. máj. 23. 10:26

sziasztok

az én hajam is nagyon zsíros viszont nekem a homlokom is már tini korom óta és igenis hullik a zsírosodástól én is észrevettem hogy ha elhúzom a hajmosást akkor bizony sokkal több jön ki a mosásnál és utána.sampont én is próbáltam már sokm fajtát,az viszont hülyeség szerintem h balzsamot ne kenjünk fejbőrre.akkor hogyan ápol?mivel ugye a haj élettelen csak a hagymák élnek.én tegnap vettem a ricinus olajat itt is említette valaki de nekem a fodrászom ajánlotta igaz hajnövesztésre főként de elméletileg azsírosodásra is használ.nekem is volt már párcentis hajam is meg hosszú is és ugyan úgy zsírosodott!

52. kisbaris (válaszként erre: 12. - Clear)
2012. máj. 21. 14:37
Ez nekem nagyon tetszik!!! Holnap hajmosás, ki kell próbálnom!!!! :D
51. Annette (válaszként erre: 50. - Secret!)
2012. máj. 9. 20:53
Köszönöm szépen! :)
2012. máj. 9. 20:02

Itt van róla egy kép:


[link]

2012. máj. 9. 19:54
Cadeavera a márkája, rá van írva, hogy Brennessel hajvíz, és elején egy zöld alapon mentanövény van rajta. Átlátszó műanyag flakon, szürke kupakkal. Nem is túl drága, korábban a dm-ben vettem, de ott már megszűnt ez a termék. Ez nem drága, és az írás szerint borsmenta kivonatot is tartalmaz, ezt nem is tudtam, de én beleöntöm az olajat, mert istenien hűsít, nagyon jó a korpás fejbőrre is, szóval valamiért nagyon működik.
48. Annette (válaszként erre: 47. - Secret!)
2012. máj. 9. 17:57
Megkérdezhetem a csalánvíz nevét? Próbáltam rákeresni de nem találtam konkrét márkát. Köszi előre is :)
2012. máj. 9. 16:40
Nálam ami segített, a müllerben kapható csalán hajvíz, és abba teszek egy egész fiola borsmenta 100 %- os olajat. Ja és a ricinusolaj pakolás, min. 3 órát van fent, majd hajmosás, bármilyen samponnal, majd a serial latte hajpakolás. Utána kinyomkodom a vizet, majd jó alaposan bedörzsölöm ezzel a vízzel, és olyan jó hűs lesz, nem viszket, utána befújom a franck provost hajvédő sprayvel, sajnos itthon csak ez a terméke kapható, majd megszárítom. A 4. napon azért mosom, mert ismét felrakom a ricinusolajat. Előtte 2. napon már mosni kellett, de így látványosan vastag, tömör, dús lett, érdemes esténként és reggelente átkefélni, azzal a bogyós végű hajkefével, nekem ez vált be eddig.
46. kerso (válaszként erre: 21. - MelisUK)
2012. ápr. 25. 11:27

Szia! Ezzel én is egyetértek,én ugyan csak normál samponra váltottam,de az is segített kicsit,mert a zsíros hajra való még inkább kiszárította a hajamat,ami mosás után kellemes érzést keltett,de ez hamar el is illant,mert nap végére még inkább lapos,fényes és kezelhetetlen lett a hajam. Másrészt a hajvégeket mind inkább roncsolta és már nem használt más,csak az olló,olyan szinten tönkre ment,hogy 10 centi hosszan teljesen elhalt,roncsolt volt a fodrászom szeint is. Azóta megváltoztattam az étrendemet,még sokat nem változott a hajam állaga,mert stresszes az életem jelenleg és ez is befolyásoló tényező lehet,de rengeteg B-vitamint tartalmazó élelmiszert iktattam be,ami a fejbőr megfelelő működéséhez kell. Ez nem egy-két hetes kúra,inkább életmód kialakítást jelent és hiszem,hogy amit megeszünk azzá leszünk. És inkább eszem finomakat,mint vegyszert használok külsőleg:)

Tőled hajpalokási márkákat szeretnék kérni,mert sokszor elveszik az ember az összetevők felkutatásában.Leginkább a kókusz olaj érdekelne.

Előre is köszönöm szépen!

45. abeni
2012. ápr. 25. 09:25

Én is ahhoz a táborhoz tartozom, aki nemrégiben még 2 naponta mosta a haját. Valószínűleg nekem genetika okozza a hamari zsírosodást, a bőröm is az.

Viszont mostanság minden nap egy picit bevizezem a hajam és beszárítom, továbbá melíroztatom a hajam. Ezzel kihúzom 3, de akár 4 napig is. Nem azt mondom, hogy frissenmosott kinézete van, de jobb mint régen.

Próbáld ki, hátha bejön.


A cikkedben pedig írod, hogy összekötöd a hajad. Úgy tudom, hogy az is csak a zsírosodát segíti elő.

44. Annette (válaszként erre: 43. - Veronika27)
2012. ápr. 24. 11:11
Kb 1 éve voltam vérvizsgálaton ahol hormonszintet néztek, akkor minden rendben volt, most foggátlót szedek, ez szárította a bőröm jelentősen, de a hajam nem változott. Tiszta rejtély :D
43. Veronika27 (válaszként erre: 42. - Annette)
2012. ápr. 24. 08:57
Hormonjaiddal minden rendben van?
42. Annette (válaszként erre: 41. - Fanny44)
2012. ápr. 23. 21:24
Akkor gyakori hajmosásra vagyunk kárhoztatva :D
41. Fanny44 (válaszként erre: 40. - Annette)
2012. ápr. 23. 21:23
Én tényleg több helyről hallottam/olvastam egyébként, hogy aki úgy örökölte, az akármit kenhet a hajára az úgy is marad. És sajnos eddigi kísérleteim alapján ez az elmélet erősen alá van támasztva :(
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook