Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tények és tévhitek a zsíros hajról II. fórum

Tények és tévhitek a zsíros hajról II. (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Tények és tévhitek a zsíros hajról II.

2013. aug. 28. 21:47

A 14 éves lányom is 2 naponta mosta a haját, én szintén,nekünk a ricinusolajos pakolás(heti 1x) helyreállította,azóta csak heti 1x kell mosni,meg kell próbálni.

Pattanásos, zsíros bőre kókuszolaj/zsír,mi nem használunk más testápolót csak ezt,a serdülő lányomnak rendben tartja a bőrét.

2013. júl. 22. 14:28
Hát biztos van benne valami.Nekem is gyorsan zsírosodik a hajam, de én ennyi mindent még nem próbáltam ki mint te.egyenlőre a házi tojássamponnál tartok.várom a csodát.de azért ha nem is jön be egyik se, akkor se mindegy h. az ember mit ken rá a hajára.
2013. máj. 12. 22:24
A hormonok mellett az életmód is sokat ronthat a haj és a bőr állapotán. Stressz, a por, és nem mindegy, milyen ágyneműben alszol. A műszálas párnahuzat kb. olyan, mint a műszálas ruhák, izzad benne a fejed, és ez sem tesz jót. Én egyébként szintén ezzel a problémával küzdök. Sajnálom, hogy a natúrkozmetikumokat így lehúztad, pedig van egy-két jó termék. Nekem pl.egy ayurvédikus mandulafű sampon vált be. Mióta használom, hetente kétszer elég hajat mosni és a fejkorpám is elmúlt. :)
23. Fanny44 (válaszként erre: 20. - Nissi)
2013. ápr. 19. 17:31

Igen, a hormonok is mindenképpen közrejátszanak a zsíros bőr/haj kialakulásában. Ezért van, hogy pl a sok tininek kifejezetten zsírosabb a bőre, de az egy idő után normalizálódik, de ott van nővérem, akinek szoptatásos időszakban volt nagyon zsíros a haja, arcbőre, pedig mindig is normál volt mindkettő.

Én azért nem mosom reggel a hajam, mert nem szoktam megszárítani, ehhez pedig kell nekem egy egész este. De egyébként volt olyan időszakom, mikor ráérős voltam reggelenként, akkor megcsináltam ezt és tényleg jó volt!

22. Fanny44 (válaszként erre: 19. - Kisr)
2013. ápr. 19. 17:28
Hú, teafaolajjal én is próbálkoztam (csak elfelejtettem megírni a cikkben, no mind1), de nekem sem vált be, sőt nekem kifejezetten szárította a hajam és nagyon rossz tapintású volt, a fejbőröm húzódott. Szerintem az inkább zsíros korpára lehet jó megoldás.
21. Belana (válaszként erre: 20. - Nissi)
2013. ápr. 16. 14:11
Babapuder nalam is bevált jobb mint a szaraz sampon. A rovidhaj es a reggeli mosas is teljesen ok. Ugy latom többen is ugyanarra jutunk.
20. Nissi
2013. ápr. 15. 17:50

Sziasztok!

En a genetika helyett inkább a hormonokra szavaznék. Kamasz koromban hetente egyszer mostam hajat és böven elég volt, a zsirosodás/hajhullás nekem 30 fölött kezdödött. Az arcböröm is zsiros, de szerencsére nem pattanásos. Egy elönye hogy az ember nem ráncosodik :)

Ami nekem bevált, hogy reggel mosok hajat nem este, igy tovább kibirja. Valóban hatásos hogy levágattam a hajamat, igy hamarabb meg lehet mosni, száritani, reggel ez nagy elöny!

Be is melliroztattam, ez is kicsit szárit. Erdemes megkérdezni a fodrászt tud e valami jó frizurát ajánlani ami könnyen kezelhetö.

Ami még bevált hogy ha kezd zsirosodni akkor este kicsit beszorom a fejböröm baba puderrel és jól bedörzsölöm. Rajta hagyom egész ejjel. Reggelre frissebb lesz a haj és a puder is kijön fésülködéskor. A puder felszivja a zsirt.

19. kisr
2013. ápr. 14. 17:50
Én ugyanabban a cipőben járok, mint a cikkíró és a hozzászólók. :-) Kiegészíteném a cikket. Azonban nem a csodaszert fogom nevén nevezni, hanem még 3 módszert írok fel a "nem vált be" című listára. 6 hónapig kitartottam a híres teafaolaj mellett, hiszen annyi mindenre jó ez a természetes szer. Minden hajmosás után egy flakonba langyos fizet tettem és 3-4 csepp teafaolajat cseppentettem bele, majd összeráztam és finoman beledörzsöltem a fejbőrömbe. Nos a hatása zéró, és sajnos hajhullást érzékelek pár hónapja. :( A másik próbálkozásom a frissen facsart citromlé volt, az sem jött be. A harmadik pedig a homeopátia volt, amit 2 hónapig alkalmaztam, de jóindulattal sem lehetett azt mondani, hogy bármi változott volna. Szóval, marad a hajmosás minden második reggel.
18. Belana
2013. ápr. 14. 13:33
Mintha rólam irtad volna a cikket, minden megvolt eddig. Én ugyan pcos vagyok, de ezt az én tinikoromban még a kutya se àllapitotta volna meg el is kezeltek rendesen. Nekem nyàron kihagyhatatlan a napi fejmosás, az arcom is zsiros, nyaron szét izzadom magam a fejemen. Bár a pcos rendezödni látszik e teren nincs változas. Ha nem mosom meg viszked a fejem es hullik a hajam. Szerintem semmi gond a napi hajmosással.
2013. ápr. 12. 12:53

Lányok, sokaknál olvasom, hogy arczsírosodás és pattanások. Nekem ez 15 éves koromtól jelen volt, most végre találtam egy normális orvost (magán és endokrinológus), aki megmondta a tutit: hormongondok, inzulinrezisztencia és a pattanások fő oka: PCOS. SPec. diétát kell tartanom, gyogyibogyót szedek az inzulirezisztenciára, és láss csodást: fél év után a vörös, gyulladt pattanásaim eltűntek. Néha-néha jön csak elő egy-egy.


SZóval szerintem az, akinek 25 év fölött is vannak pattanásai, ne bőrgyógyászhoz menjen, hanem endokrinológushoz.

16. vaterás (válaszként erre: 8. - Katuska8)
2013. ápr. 11. 19:56
Szerintem éppen fordítva igaz : akinek tovább bírja, az ritkábban mos hajat :-)))
15. rora
2013. ápr. 11. 18:49
Ja a bőrgyógyász. Tini koromban többfélét is írt fel, mindenféle speciális sampont, volt amelyik csak rontott a helyzeten. Pattanásokra pedig a durva hormonkezelést. Kihagyom.
14. rora
2013. ápr. 11. 18:46
Csatlakozom az előttem szólókhoz, nálam is 2 naponként eljön a hajmosás ideje. Az arcom is olyan mint egy tininek, huszonéves létemre.:( Genetika? Attól még lehetne olyan szer, ami csökkenti, javít a helyzeten... Habár már annyira hozzászoktam, hogy nem zavar olyan nagyon, szeretem amikor frissen van mosva. A "mossuk hetente egyszer" tényleg hülyeség, ha valamit használ is, nem ér annyit, mint amennyi kellemetlenséggel az járna, brr....
2013. ápr. 11. 17:30
Örülök, hogy többeteknek tetszett a cikkem :) sajnálom, hogy nem találtam rá semmilyen csodaszerre, de természetesen ha egyszer véletlenül mégis sikerül valaminek hatnia, akkor azt mindenképpen megírom! Sok minden van még a listán, ami szóba jöhet, mint lehetséges "csodaszer", 1-2 natúr sampon az, amivel szemezek ,csak egyik drágább, mint a másik (100 milli ilyen 4ezer forint környékén), úgyhogy eddig azért sem kísérletezgettem velük. Majd talán egyszer :)
12. Lara1984 (válaszként erre: 1. - Fanny44)
2013. ápr. 11. 17:17

Hasonló cipöben járunk...

Az arc- és a fejböröm is nagyon zsíros. Ráadásul, 29 éves korom ellenére csupa pattanás az arcom, a hátam és a vállaim. A fürdöszoba zsúfolásig megtelt különféle pattanástalanító kenceficékkel. Némelyik még használ is! :-)

Én 2 (max. 3) naponta mosok hajat... Ez van...

2013. ápr. 11. 15:22

kedves sorstársaim!Az én életem megkeserítője is a 2 naponkénti hajmosás,ráadásul nekem hosszú hajam van,mert sajnos a rövid nekem borzalmasan áll,pedig meggyőződésem hogy az sokat segítene sok zsíroshajúnak(nekem is)ha a hosszú haj nem lenne összekötve,hanme a rövid haj szabadabban tudna "lélegezni".Természetesen van akinek rövid a haja és mégis.....Nekem pld.az arcbőröm nem durván zsíros,a hajamat 2 éve természetes hajtőemelő dauer-rel berakattam és az a fél év maga volt a mennyország a zsírosodás szempontjából,mert olyan jó szellős lett a hajtő,hogy elég volt hetente egyszer mosnom.És ez nyáron volt.Nyilván a dauer is száírt kicsit,de ez nem a hagyományos dauervíz volt,hanme valami modernebb,nekem pld.nem tette tönkre ahajam végét stb.Plusz hozzáteszem hogy én csak összekötve bírom hordani a hajamat,különösen nyáron.

Idén is gondolkodom ezen a hajtőemelő csodán,annyi csupán ami ellene szól,hogy a hajat ugye ez göndörré teszi valamennyire és az meg nekem nem túl előnyös,így is akkora fejem van mint egy ház,szóval a kinézeten nekem ront,de mégis jobb volt,mert legalább nem volt folyton zsíros.

Ha tudnám hogy van olyan rövid frizura ami nekem is jól áll,azonnal levágatnám

2013. ápr. 11. 15:18

Szia/sziasztok!

Nekem is van egy kis hormonproblémám, sokáig kétnaponta mostam hajat, de ami bevált, az a tupírozás. Most 3-4 napot is szépen kibír a hajam. Itt nem a méteresre felturbózott hajra kell gondolni, hanem tényleg csak finoman alátupírozok, és így elemelem a hajat a fejbőrtől. Kb. fül felett kezdem, és kis tincsekben. Lakk sem egy flakon kell rá, és ha nem 5 centiről fújom, akkor nem is lesz 2 nap után fehér darabkákkal tele a hajam, korpás hatást keltve.

Ez sem a legjobb módszer zsíros hajra, de lehet vele időt nyerni.

9. szöszi71 (válaszként erre: 8. - Katuska8)
2013. ápr. 11. 15:14
Egyetértek. :)
2013. ápr. 11. 14:46
Nagyin tetszett a cikked. Sajnos nekem naponta meg kell mosnom a hajam, mert 2. napon már vallalhatatlan. Nekem nem hinném, hogy genetika, hiszen a családban mindenki hetente egyszer mos hajat, csak én vagyok ilyen furcsa szerzet :/ Egyébként ezt a cikket meg kellene mutatni azoknak akik tanácsot adnak a zsíros haj ellen, mert nagyon sokan például válltig állítják, hogy ha ritkábban mosunk hajat, akkor tovább bírja, nos én is próbáltam de nekem sem lett jobb.
7. flo0323 (válaszként erre: 5. - Kukucz)
2013. ápr. 11. 14:14
én is a kénes sampont használom. nekem bevált. csak muszáj valami erős illatú sampon utána, hogy eltávolítsa a szagát :D
2013. ápr. 11. 12:38
Én eddig 2 naponta mostam hajat, de sikerült átállnom 3 napra. Arra már én is gondoltam, hogy a hormonok okozta faggyútermelés miatt zsírosodik könnyebben a hajam, mivel az arcom sincs rendben, így a hajamon sem lepődök meg. Ezt tényleg bőrgyógyász, hormondoki tudná kezelni, de én pl nem akarok 100 féle mellékhatással rendelkező gyógyszert szedni. Ez persze az én makacsságom :) Jelenleg natúr(nak) mondott sampont használok, amitől van natúrabb is. Ezek között is van olyan, ami tényleg természetes, és olyan is, ami kevésbé, de már beleesik abba a kategóriába. Szerintem érdemes kipróbálni több márkát is, már amennyire a pénztárca is engedi. A száraz sampon tényleg rémálom, adagolni sose tudtam, az illatától tüsszögő rohamot kapok, és olyan, mint a liszt, ahogy írtad. Én most egy új sampont tesztelek a szokásos márkából, amiből eddig is választottam. Gyógyiszapos sampon, korpás és zsíros hajra, úgyhogy reménykedem. Szóval, nem vagy egyedül.
2013. ápr. 11. 12:11
Én is már próbáltam egy csomó dolgot,de nem váltak be...Most a kénes sampon van tesztelés alatt.Valakinek már bevált???
2013. ápr. 11. 10:54

Szia!

Nagyon tetszett a cikked. Jó, hogy megírtad saját tapaztalataid a zsíros hajról. Sajnos nekem is rá kellett jöjjek, hogy nálam is a haj zsírosodása genetikai. Anyukámnak van ilyen zsírosodó vékonyszálú haja, így én is csinálhattam bármit.

Egy jó pár hete pakolásként hajmosás előtt használom a kombucha teát rá. Erősebb és nem hullik már a hajam tőle, de sajna zsírosodásra az sem jó. Én egy héten kétszer mosok hajat, de lehet 2 naponta kellene, mert ahogy megmosom rá 2 napra olyan mintha nem is mostam volna.

A cikked olvasása után valószínű többször fogok hajat mosni, hisz egy héten 2 alkalom nem elég.

3. c6973617d3 (válaszként erre: 2. - Urbanszkyviki)
2013. ápr. 11. 09:43
Jó nagy beetetés volt :DDD
2013. ápr. 11. 09:23

:D Én meg nagyban vártam, hogy miyen "csodaszerre" fogsz majd találni! :D

Mindenesetre a cikked tetszett, kiderült belőle, hogy igenis emberek vagyunk, rengeteg hibával, és unos-untalan próbálkozásokkal....:)

Üdv, egy 2 naponta hajat mosó társad! ;)

2013. ápr. 11. 09:08
Itt a folytatás azoknak, akik inkább rövidített verzióban olvasnák el naplóm tartalmát. Tulajdonképpen az első rész folytatása, de talán annyival hasznosabb is. Próbálkozásaim tárháza bővült, itt már nem apró trükkökkel próbálok valamit is kezdeni magammal, hanem konkrét készítményekkel, vagy éppen semmivel (semmivel - vízzel se) harcolok a "gonosz" ellen.

Ugrás a teljes írásra: Tények és tévhitek a zsíros hajról II.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook