Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tények és tévhitek: a hajápolásról fórum

Tények és tévhitek: a hajápolásról (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Tények és tévhitek: a hajápolásról

2013. jún. 25. 09:21
kulminator! Majd sor kerül arra is, de tekintve, hogy az is egy hosszabb terjedelmű dolog, nem lehetett egy cikkbe bezsúfolni.
2013. jún. 12. 11:12
Sajnos idáig senki nem írt a szervezet belső dolgairól pedig azok nagyban hozzájárulnak a haj "mibenlétéhez".
8. Carpediem* (válaszként erre: 7. - 051afb3266)
2013. jún. 10. 16:08

Szia :)

Én a fekete koffeines saumát( direkt írom így, remélem így nem reklám) használom, töredezett, száraz végű a séróm, a tövénél pedig hamar zsírosodik, és ennek használom a balzsamát is!!

Kb két hónapja, és nagyon sokat javult a hajam, csak ajánlani tudom.

A fekete az a flakon, nem a sampon színe.

2013. jún. 10. 16:04
Sziasztok! Ti milyen sampont használtok? Nelem elég száraz, töredezett a hajam és amiket eddig kipróbáltam nem igazán váltak be. Hsználok itthon készített pakolásokat is, amik jól beváltak de sampont is szívesen váltanék csak elképzelésem sincs melyik lenne jó.
2013. jún. 9. 08:31
A büdös életben nem fogod tudni bizonyitani, hogy a (samponban lévö) szulfáttol lett bajod, de ettöl még a sls bizonyitottan rákkeltö, szóval ha lehet, inkább nélküle.
2013. jún. 8. 23:47

"A haj kb. 10 mm-t nő havonta, de nem nő folyamatosan. Minden egyes hajszálnak meghatározott élettartama van, amely három ciklusra osztható:


növekedési szakasz (anagén) átmeneti szakasz (katagén) nyugalmi szakasz (telogén)


A növekedési szakasz kb. 3-7 évet vesz igénybe, az átmeneti szakaszban, amely néhány napig (14-21) tart, a tüsz a hajszálat lassan kinyomja, majd a nyugalmi szakasz 1-3 hónapja következik, melynek végén a haj elpusztul és kihull, hogy majd új hajszál helyettesítse. Normálisan a fejbőrön található mintegy 100.000 hajszál kb. 85-90 százaléka van növekedési, 0,5-1 százaléka van átmeneti és 10-15 százaléka van hanyatló periódusban. Így hajmennyiségtől függően napi 50-100 hajszál kihullása még természetesnek mondható. A hajhullás függ az évszaktól is: tavasszal a hajunk erősebben hullik, mint ősszel, vagy télen.


Ezek a számok persze csak átlagok, az ettől való eltérés még nem jelent problémát. Ha valaki naponta 200 hajszálat veszít, de ugyanennyi kezd nőni helyette, minden rendben van. Ha viszont 50 kihullott hajszál helyén csak 49 új kezd nőni, ott már valami baj van.


A hajnövekedési szakaszok hossza öröklött géneinktől függ. Ha valakinek gyors a növekedési ciklusa és rövid az anagén szakasz, bárhogy is próbálkozik, nem tud túl hosszú hajat növeszteni. Normális esetben a haj nem nő 70-100 cm-nél hosszabbra."

2013. jún. 8. 19:16

"4. A haj növése megáll"

A testen lévő szőrők és hajak hossza genetikailag meghatározott. Attól, hogy borotváljuk a lábunkat, vagy szedjük a szemöldökünket, ugyanarra a fix méretre nőnek vissza, amekkora eredetileg volt. Ez a hajjal sincs másképp. Ha eléri azt a bizonyos genetikailag meghatározott hosszt, akkor nem nő tovább, esetleg még hullani, vagy töredezni kezd, új friss hajakat növeszt.

2013. jún. 8. 18:19

Átrágtam magam a cikken. ;)

Én is egyet értek az itt leírtakkal.

Én szokásaim : Higítom a sampont, sőt mostam már tusfürdővel is. Házi tojásost, sőt szódabikarbónásat is kipróbáltam. Tiszta lett.

Langyos a víz, mert a meleg se jó. Valahololvastam, és nálam is bejött. Nem zsírosodik..

Balzsamokat is elég sokat kipróbáltam, nem volt selymes, könnyen fésülhető.

Nagyon régóta ecetes langyos víz az utolsó öblítóvizem. Balzsamot nem használok...

Nekem is hosszú, kb derekamig ér, sűrű, és göndör volt rövid korába ;). Súlya miatt, kiegyenesedett.

2 fürdőlepedőbe is betekerem mosás után, és hajszárítót is csak ha fodrásznál vagyok lát, az pedig évente 2 szer max... Én se használok otthon.

Amit még szoktam, mikor száraz, másnap nagyon pici sima étolaj a tenyeremen szétkenek, és megpaskolom a végét. Se az olaj, se az ecet szag nem érződik.

Azt hiszem nem változtatok ezen, nekem ez vált be.

Szerintem a mostani verziónál maradok.

Balzsamos időszakba, 2 napig nem tudtam fésülködni, mert valahogy össze volt tapadva, pedig alaposan kiöblítettem belóle.

2013. jún. 8. 13:49
Maximálisan egyetértek a cikkel! :)
2013. jún. 8. 13:08
Két cikkem jelent már meg hasonló címmel, azonban mindkettőben a zsíros haj elleni küzdelmeim taglalom. Így e cikkem egyéb hajápolással kapcsolatos tényeket és tévhiteket közöl, melynek nagyrészét saját bőrömön (azaz hajamon) tapasztaltam, de nem restelltem mélyebbre ásni, véleményeket gyűjteni barátok körében, interneten.

Ugrás a teljes írásra: Tények és tévhitek: a hajápolásról

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook