Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan készül a Tisza család szakácskönyvében szereplő piskótakuglóf? fórum

Hogyan készül a Tisza család szakácskönyvében szereplő piskótakuglóf? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
427. Guruljka (válaszként erre: 426. - Csemár)
2021. júl. 20. 15:53
...és hogy sokan akarják a jót. Nem a sok pénzt, nem a könnyen jövő sikert.
426. csemár (válaszként erre: 425. - Guruljka)
2021. júl. 20. 14:36
Én is hiszek abban, hogy van szabad akarat, és a választás lehetősége mindig adva van.
2021. júl. 20. 14:10
Szeretném hinni, hogy vannak, akik anyagilag inkább kevésbé boldgulnak, de tisztességesek maradnak.
424. csemár (válaszként erre: 423. - Guruljka)
2021. júl. 20. 13:47

Igen, persze.

Az életkörülmények legfeljebb "beleszólnak".

423. Guruljka (válaszként erre: 422. - Csemár)
2021. júl. 20. 13:37

"Mért legyek én tisztességes? Kiterítenek úgyis.

Mért ne legyek tisztességes? Kiterítenek úgyis."


-Elkötelezettnek is, de ezt is talán a tisztesség határozza meg.

Tisztességes legyen.

422. csemár (válaszként erre: 421. - Guruljka)
2021. júl. 20. 13:19

Ezt szépen mondtad! :-)


(...A mi környezetünkben ha valaki "kitanul egy szakmát", annak mindenesnek kell lennie... Így adódott aztán, hogy nemcsak tanárjelöltekkel dolgoztam egy időben, hanem újságírójelöltekkel is... Mondhatom, nemcsak ők hallottak tőlem érdekes dolgokat, de én is tőlük. Pedig addig is tudtam, hogy az újságírónak elkötelezettnek kell lennie.)

421. Guruljka (válaszként erre: 420. - Csemár)
2021. júl. 20. 13:00

Igen...


Az aljasság nagyon könnyen és büntetlenül felvehető attitűd.

420. csemár (válaszként erre: 419. - Guruljka)
2021. júl. 20. 12:50

Helló!


Olvastam valahol, hogy tegnap úton voltál, s méghozzá sikeres úton...


Jó munkát!


Visszatérve (egy szó erejéig) az "ejtett" témánkhoz: annyit tudni kell azért, hogy nem a gonzo-irányzat találta ki az újságírásban azt, hogy nem a tények a legfontosabbak, hanem a "tálalás". Ami viszont ezeknél gyomorforgató, az az, hogy nyiltan felvállalják ezt a... a... minek is lehetne nevezni... "szubjektivitást"...

2021. júl. 20. 11:38

Nem sütök - dolgozom.

A tegnapi utam miatt lecsúsztam egy munkáról, ami azért is fontos lett volna, mert új megbízó volt...vagy lett volna.

De hátha jelentkezik még.

418. csemár
2021. júl. 18. 19:45

Honnan tudhatnám? (De volt már rá eset...)


Ez a recept nagyon jól hangzik!

Kellemes sütögetést kívánok!


Én pedig lassan elteszem magam holnapra.

417. Guruljka (válaszként erre: 416. - Csemár)
2021. júl. 18. 19:15

Nem tudom...


Ki szólna ránk?

A kuglófot végül is megsütötted...


Na jó, beszéljünk sütésről.


ATisza-féle könyvből kinéztem egy sajtos tésztát.Nem fogom megsütni, mert nem vagyok annyira rutinos, hogy "fánk keménységű élesztős tésztát" (mintha fánksütés után lenne még némi maradék...) csak úgy hirtelen kinyújtsak, kockára vágjak és grois sajtot a kockák közepére téve, batyu-formán kisüssem, de eszembe jutott a fagyasztóban bujkáló leveles tészta, abba islehet sajtot vagy sajtkrémet tölteni.


Annyiban igazad van,hogy undorító ez az újságírási áramlat. Mint a romlott sajt.

416. csemár
2021. júl. 18. 18:30

2016 óta pedig eltelt újabb néhány év...


"Gonzo újságírás"... :-(


Guruljka!

Nem lenne jobb abbahagyni ezeket a dolgokat? (Mielőtt még ránk szólna valaki, hogy ez nem egy irodalmi-nyelvészeti portál?) Tudom, én kezdtem, bocsánat!

415. Guruljka (válaszként erre: 414. - Csemár)
2021. júl. 18. 18:19

Ezt írja róla a Wikipédia:

"A Magyar Narancs liberális szellemiségű, nyugat- és piacpárti politikai–kulturális hetilap, az ún. gonzó-újságírás hazai meghonosítója. Fő profilját az emberi jogok, ezen belül a kisebbségi jogokkal kapcsolatos esetek képezik. Kulturális rovata egyaránt foglalkozik magas és populáris, mainstream és avantgard kultúrával."


Ami a gonzót illeti, arra is rákerestem:

[link]


Édesjóistenem.

414. csemár (válaszként erre: 413. - Guruljka)
2021. júl. 18. 17:46

Általában...


Én meg azon gondolkodom, hogy milyen irányultságú lap a Magyar Narancs? (Eco baloldali volt...)

413. Guruljka (válaszként erre: 412. - Csemár)
2021. júl. 18. 16:59

Csak éppen azt nem tudom, van-e alapja szerénytelennek lenni. Az igazi nemesség általában csendes.


Végül is mindegy, Eco-nak nem árt ennyi kis légyzümmmögés.

412. csemár (válaszként erre: 411. - Guruljka)
2021. júl. 18. 16:40
Elképzelhető.
411. Guruljka (válaszként erre: 409. - Csemár)
2021. júl. 18. 15:14
Talán ebben benne van az ifjú titán nekigyürkőzése az "öreg" ellen, aki nyilván már csak hablatyol...
410. csemár (válaszként erre: 409. - Csemár)
2021. júl. 18. 08:57
viszony = viszont
409. csemár (válaszként erre: 408. - Guruljka)
2021. júl. 18. 08:56
Igen, ez a "méltatás" Eco regényéről kátirányúan lekezelő: egyrészt a reményteljes olvasók "felé", másrészt viszony a szerző irányában. (Márpedig én M. G. helyében elgondolkodtam volna, hogy egy közismert esztétát, irodalomtudóst minősíthetek-e fecsegőnek? Hát nem! Gondolom én. Fordítás alapján kissé komplikáltabb ugyan ráérezni a szerző stílusára, de én úgy éreztem a rewgény olvasása közben, hogy ez az "utazás a koponyámon belül", amit Eco "megcsinált, olyan szöveg, mint egy jól kivarrt gobelin: minden szó pontosan a maga helyén van benne.)
2021. júl. 18. 07:31

M.G.-nál a "műveltnek látszani" komoly probléma lehet.

"Nem azért olvassuk a zsoltárokat, a különböző példabeszédeket vagy az Odüsszeiát, mert csuda műveltnek akarunk tetszeni, vagy hogy az érettségi teszten megkérdezhessék tőlünk, hány könyvből áll az Ószövetség, hanem mert ezek a művek ma is érvényesek és szépek. Rólunk szólnak."-olvasom a blogjában, mert a honlapján ilyen is van.

407. Guruljka (válaszként erre: 406. - Csemár)
2021. júl. 18. 07:24

em tudom,ki ez a Mesterházi Gábor, elég fiatalnak tűnik.

Van egy kissészetenciózus honlapja.


Kissé szkeptikus vagyok az újabb sütetűirodalmárokkal szemben.

Spiró György, még kezdő korában, leírt egy olyan modatot, amelyet az ő helyzetében túl magyképűek tartottam.

Itt-ott lehetett már olvasni a dolgait, figyelemre méltó fiatalírónak számított, amikor egy novellája megjelent egy fiatal írók antológiájában is.

A bemutatkozó sorokban ő is leírta, melyik egyetemre járt, majd hozzátette: "Kevés tanáromtól kaptam valamit."

Én ezen elképedtem, képedek ma is.

406. csemár (válaszként erre: 404. - Guruljka)
2021. júl. 18. 06:54

Azt még el lehetne nézni egy kritikusnak.

"Fecsegésnek" titulálni viszont ezt a művet - no, ez már nagyon nem stimmel!

405. csemár (válaszként erre: 402. - Guruljka)
2021. júl. 18. 06:52
Ebben az esetben viszont - mivel már nincs divatban -, vedd fel a "bakancslistára"! Ha javasolhatom. :-)
404. Guruljka (válaszként erre: 403. - Csemár)
2021. júl. 18. 06:51
Igen,meglehetősen önelégült és provokatív.
403. csemár (válaszként erre: 401. - Csemár)
2021. júl. 18. 06:49

Mondhatom: felbosszantott ez a cikk!

(Bele se kezdek, hogy miért! Még úgy is, hogy egy-két mondatával még egyet is tudok érteni.)

402. Guruljka (válaszként erre: 401. - Csemár)
2021. júl. 18. 06:48

Nem akarom hagyni, hogy a divat befolyásoljon. Nem csak az irodalomban, másban sem.

Anyám sem olvasta, mert akkor a polcon lett volna és előbb-utóbb belebotlok.

401. csemár (válaszként erre: 400. - Guruljka)
2021. júl. 18. 06:38

Kár, hogy (előítéletek miatt) nem kerültél hozzá közelebb!

...Volt egy tanárom az egyetemen, aki gyakran emlegette az óráin. (Ez még "A rózsa neve" és a "divatba jövetele" előtti időkben volt.)

A "Loana királynőrőről" nem olvastam még semmit, éppen érdekel ez a cikk! Köszi!

400. Guruljka (válaszként erre: 398. - Csemár)
2021. júl. 18. 06:28

Érdekes kritikát találtam róla:

[link]


Eco-t nem ovastam, mert amikor divatban volt, akkor szándékosan nem. Azóta meg elfelejtődött, habár az egyik remek tanárnőm nyelvészként is nagyon tisztelte.

Én viszont ezért csodálom:

[link]

399. csemár (válaszként erre: 398. - Csemár)
2021. júl. 18. 06:16
Rá kellett, hogy keressek a címére: "Loana királynő titokzatos tüze".
398. csemár (válaszként erre: 397. - Guruljka)
2021. júl. 18. 06:13

Tejóisten!!!

...Nemcsak felismerte, de még arra is emlékezett, hogy nem tetszett neki előszörre se!!


"A rózsa neve" szerzőjének van egy másik regénye, amely 3 részből áll: az elsőben az egészséges ember "észjárása" szerint folyik a történet, a 2.-ban az első szélütés utáni állapotok szerint, a 3.-ban pedig úgy, ahogy az elme a 2. szélütés és a halál pillanata között működik... Izgalmas és megrázó olvasmány, bár nem valami élvezetes.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook