Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan készül a Tisza család szakácskönyvében szereplő piskótakuglóf? fórum

Hogyan készül a Tisza család szakácskönyvében szereplő piskótakuglóf? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
187. Guruljka (válaszként erre: 186. - Csemár)
2021. jún. 6. 14:58

Gyűjtöm a szavakat, éppen a hétvégére kaptam egy olyan szöveget, amelyből több szó is fontos lehet.

Nagyon kell figyelnem a mellégépelésekre, a szakdolgozatban is maradt sajnos! Pedig azt de sokszor átnéztem...

A gazdasági szakszótárat nagyon várom. Vannak szavak, amelyek egyszerűen nincsenek meg másképpen, hiába mondják, hogy "a neten minden fent van".

186. csemár (válaszként erre: 185. - Guruljka)
2021. jún. 6. 14:23

Még van egy (szűk) heted felkészülni; a fordításban olyan rutinod van, mint a többieknek együttvéve...

Ne izgulj, menni fog!

185. Guruljka (válaszként erre: 184. - Csemár)
2021. jún. 6. 13:12

Nyomaszt némileg, hogy a szakdolgozatomat még a konzulensem is lehúzta.

Értem, hogy a napi munka rutinja ránevelt a szinte szó szerinti fordításra, mert szerződések és műszaki leírások fordításakor nem lehet a szöveg stílusán lazítani. Az is hiba, hogy megfelelő szakszótárat csak a napokban sikerült rendelnem. Láthatóan nem értettem magát a feladatot sem, két újságcikk fordításában milyen háttérkutatásokat lehetett volna végezni?

A konzulensem sem segített, az is tény.

Nagyon remélem, hogy az írásbelin nem fogok szarvasibát elkövetni.

184. csemár (válaszként erre: 183. - Guruljka)
2021. jún. 6. 03:42

Érdekes lehet vele dolgozni! És sokkal egyszerűbb, gyorsabb - gondolom én -, mint "gyalogosan".


...Tegnap vártam, csak vártam egy üzenetet, amely sehogy se akar ideérni... "Orrod tőle fokhagymás" - gondolja, aki megvárakoztat, s talán nem is tud róla, hogy a hallgatásával ezt üzeni. Nem baj, így kerek a világ; ami késik, nem múlik.


Álmodj szépeket!

183. Guruljka (válaszként erre: 182. - Csemár)
2021. jún. 4. 21:51

Az a szókincse, amit én tápláltam bele, minden fordtásal "etetem". Aztán minden szóra emlékszik, ha jól csináltam a beállításokat, és be is írja a helyére, nekem csak jóvá kell hagyni.

Ha nem volt még hasonló szövegem, akkor nem ajánl meg szavakat, de így is figyelmeztet a szóismétlésekre, a kihagyott mondatokra és az eredetihez tökéletes hasonlósággal formázza a szöveget.

Jelenleg az ingyen letöltött verziót használjuk, majd a képzés elvégzése után, a diploma számának megadásával 83%- os árengedménnyel vásárolhatjuk meg.

Nem olcsó dolog. Többféle ilyen fordítástámogató (CAT-) szoftver létezik, ez a MemoQ magyar fejlesztés és nagyon jó, ráadásul könnyen kezelhető is.

Én persze sok munkával is tudom etetni.

182. csemár (válaszként erre: 181. - Guruljka)
2021. jún. 4. 20:24

Ilyen fordítássegítő szoftverrel még nem találkoztam...

Nyilván nagy segítség, ha a terminológiák kéznél vannak... Emberi hozzájárulás nélkül nagyjából elfogadható szöveget kapsz velük? (Ismerve anyanyelvünk ékességeit, nem gondolnám... :-D)

181. Guruljka (válaszként erre: 180. - Csemár)
2021. jún. 4. 20:17

Egy időben az enyém is azt kért, vagy gulyást, ami lehetett sertéshúsból is.

Aztán amióta a mostani munkahelyén dolgozik, jóformán cak panírozott gezemicéket eszik a munkahelyén.

Mire a munkából hazaér, általában már nem éhes, csak fáradt.

A szabadnapjain igyekszem valami nem panírozottat adni, de sokszor nekem is az a gyorsabb, ha sok a munkám. Általában a Family kocsiról vesszük ezeket, nagy a választék és helyünkba hozzák.

Most nyugodt a hétvége, egy kicsi munkát kaptam még hétfőre.

A nagyobbik pedig gyakorlásnak sem volt utolsó a záróvizsga előtt. A MemoQ-ban csináltam meg, ez a fordításssegítő szoftverem. Ezek a szavak mát benne vannak a terminológiai adatbázisában: vállalkozási szerződés, jogkövetkezmény és a többi.

180. csemár (válaszként erre: 179. - Guruljka)
2021. jún. 4. 20:09

Az én kosztos "babagyerekemnek" ízlett ma a spenót.

Kezdem unni, hogy kerül-fordul: babot kér. Még télen,azt érteném, de ilyenkor, mikor már annyi minden frissel van teli a piac!

179. Guruljka (válaszként erre: 178. - Csemár)
2021. jún. 4. 19:53
Ilyet még sosem sütöttem, hát gondolom, meglepődik az a "babagyerek"... :D
178. csemár (válaszként erre: 176. - Guruljka)
2021. jún. 4. 19:50

Meg is lesz lepődve, igaz-e?!


Soká lesz az még, mire annyira elgyöngül, jól zár az üveg.

177. Guruljka (válaszként erre: 176. - Guruljka)
2021. jún. 4. 19:42
Megcsappant, és két darabot...
2021. jún. 4. 19:41

Ahogy töltögetjük hozzá a cukrot, úgy "hígul", a vége felé jobb inkább elhasználni.

A fiam hozott tarját, de azt mondta, lepjem meg.

(Mindketten elfelejtettük a hozzá "járó" hasábkrumplit.)

Hát meg fog lepődni, mert megappant a kolbászkészlete: kát darabot belehúztam a tarjába tölteléknek és betettem a sütőbe.

Majd bulguros-vegyes zöldséget adok hozzá.

175. csemár
2021. jún. 4. 13:52
A vaníliarúd nálam ugyanúgy járt: egy kisebb üveg kristálycukorba tettem, lesz egy darabig vaníliás cukor a házban, mert mindig utánatöltöm a cukrot, ahogy fogy.
174. csemár (válaszként erre: 173. - Guruljka)
2021. jún. 4. 13:09
Én a helyesírásomon veszem észre a lazulást, sajnos.
173. Guruljka (válaszként erre: 172. - Csemár)
2021. jún. 4. 12:54

Én még nem mertem venni, pedig gyerekkoromban rendszeresen láttam otthon a konyhában.

Nagymama megbecsülte, spórolósan bánt vele, de azért általában volt otthon legalább egy darabka, gondosan becomagolva és plusz üvegbe zárva, vagy egy üveg cukorba beledugva.


Készülök a munka mellett az írásbeli záróvizsgára, holnapjoz egy hétre lesz.

A szakdolgozatomban sok hibát találtak, össze kell szednem magam.

Amióta kevesebb jó szöveget olvasok és kikerültem az egyetemi közegből, romlott a stílusom magyarul is.

172. csemár (válaszként erre: 171. - Csemár)
2021. jún. 4. 12:35
S amilyen könnyelmű vagyok, még vaníliarudat is vettem. (Az ára? Ne is kérdezd!! :-D Egyáltalán nem akciós.)
171. csemár (válaszként erre: 170. - Guruljka)
2021. jún. 4. 12:27

Micsoda véletlenek vannak!

Kaptam a boltban ma akciós sertéstarját!! Így megvan a vasárnapi pecsenye!

170. Guruljka (válaszként erre: 169. - Csemár)
2021. jún. 4. 12:25

Én a főzést még nem gondoltam át, de ha a fiam elcsípi az akciós sertéstarját a boltban, akkor a kedvencét készítem.


Van kicsi munkám is, de az írásbeli vizsga holnaphoz egy hétre lesz, arra is készülök.

169. csemár
2021. jún. 4. 04:21

Ma nekem szaladgálós napom lesz, ezért előbbre kell hoznom az ebédfőzést. Spenótfőzelék lesz, mellé bundáskenyér. A csemege - alighanem ma elmarad. :-)


Jó éjt! :-)

168. csemár (válaszként erre: 167. - Guruljka)
2021. jún. 4. 04:11
Az a fő, hogy nem lett belőle baj.
167. Guruljka (válaszként erre: 166. - Csemár)
2021. jún. 2. 17:55
Akkor már nagyon is.
166. csemár (válaszként erre: 165. - Guruljka)
2021. jún. 2. 16:59
Álmos lehettél (már) hajnalban.
165. Guruljka (válaszként erre: 164. - Csemár)
2021. jún. 2. 16:33

Én még nem dugtam ki az orrom.

Képzeld, felébredve persze rögtön a mailt nyitom és azt láttam, hogy hajnalban a munkát nem küldtem el!

A mailben nem nyomtam a Küldés gombra, ott virított rajta a Piszkozat jelzés. Szerencsére reklamáló levelet sem láttam, úgyhogy elküldtem akkor azonnal és utána küldtem egy magyarázkodó levelet is, szerencsére nem lett baj. (9 ra volt a határidő.)

Viszont kaptam egy újabb munkát is.

164. csemár (válaszként erre: 162. - Guruljka)
2021. jún. 2. 06:31
'tt szépen süt a Pocska, de a 13 fok nem túl kellemes.
163. csemár (válaszként erre: 162. - Guruljka)
2021. jún. 2. 06:17
Szép álmokat!
2021. jún. 2. 05:47

Éppen elküldtem a munkát, most mehetek aludni.

(A fiam is elindult munkába.)


Úgy tűnik, ma borúsabb lesz a napunk, tegnap nagyon szép idó volt.

161. Guruljka (válaszként erre: 160. - Csemár)
2021. jún. 2. 05:45
Igen, köszönöm, úgy tűnik.
160. csemár (válaszként erre: 159. - Guruljka)
2021. jún. 2. 05:39

Az elmúlt napok esői azért megtették a magukét: nem szoktunk hetente füvet nyírni, de most elkelne megint.

(Vagyis: kissé túloztam tegnap azzal, hogy "talán még a fű se nő". Csak azt akartam vele jelezni, hogy nem történik semmi izgalmas.)


Túl vagy a bajokon?

159. Guruljka (válaszként erre: 158. - Csemár)
2021. jún. 1. 18:43

Nálunk viszont végre bodzaillat van, de talán ma nem nőtt a fű.

A fiam szabadsága még kicsit odébb van, akkor majd rendbeteszi, amit lehet.

158. csemár (válaszként erre: 157. - Guruljka)
2021. jún. 1. 18:39
Nálunk pedig talán még a fű se nőtt ma... :-)
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook