Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan készül a Tisza család szakácskönyvében szereplő piskótakuglóf? fórum

Hogyan készül a Tisza család szakácskönyvében szereplő piskótakuglóf? (tudásbázis kérdés)


157. Guruljka (válaszként erre: 156. - Csemár)
2021. jún. 1. 08:28

Köszönöm szépen.

Még kaptam tegnap este egy forgalmi fordítást, azt megcsinálom, az jót fog tenni - aztán eldőlök.

Futárt is várok dél körül, hozza a szem-bogyómat és vitamint.

156. csemár (válaszként erre: 155. - Guruljka)
2021. jún. 1. 08:18
Csak ha túl vagy a nehezén! Jobbulást kívánok!
155. Guruljka (válaszként erre: 154. - Csemár)
2021. jún. 1. 07:19

Jaj, én biza tegnap, azaz hétfőn rosszul voltam ám!

Vasárnap este értem haza a találkozóról, amelyet a Hageni Távegyetem budapesti irodája szervezett.

A Római parton voltuk egy kerthelyiségben, ahol a bográcsozni vágyókat ellátják a szükséges eszközökkel, a nyersanagot hozni kell, de utána még a bogrács elmosogatása is a szolgáltatás része, nem a vendég dolga.

Jól is éreztük magunkat, remekül sikerült a paprikás krumpli. Igen ám, de sok aprósüteményt is hoztak a többiek, azt is eszegettük. Amikor szétoszlott a társaság, még el is osztottuk a maradékot. Én is hoztam haza belőle.

A fiam csak a sósakat válogatta ki, én meg torkos vagyok...

Lettem én olyan rosszul reggelre, hogy 4-kor telefonon ébresztettem a fiamat: ébredjen fel, de hozzon vödröt is!

Szegény nem éppen időben, de ijedten hozta a vödröt, aztán takarított utánam, és mindenben segített. A munkahelyére szólt, hogy nem megy, a telefonomat, míg végül aludtam, maga mellett tartotta és leszerelte, akik engem kerestek volna.

Kialudtam magam, de a gyomromat még érzem szegényt. Még mindig csak sós pálcikákat merek enni.

A boltban vette, ezeket (sós pálcika, keksz, zsírtalan kukoricapufi) cédula nélkül, saját ötletből.

A krumpli is fel volt írva, hozta is. de végül leültem a munka mellé és milyen jól tettem, mert csak az előbb sikerült leadni.

154. csemár (válaszként erre: 153. - Tumbo2)
2021. máj. 31. 09:11
Nem tetszem rosszul lenni, csak hiányzik Guruljka.
153. tumbo2 (válaszként erre: 146. - Csemár)
2021. máj. 31. 08:30
rosszul tetszik lenni?hát nemigen.
152. csemár
2021. máj. 31. 03:29

Jó éjt!


Guruljka, jó munkálkodást!

151. csemár (válaszként erre: 150. - Guruljka)
2021. máj. 29. 02:19
Jó éjt!
150. Guruljka (válaszként erre: 149. - Csemár)
2021. máj. 27. 21:12

Hát éppen ez az, hidegek voltak.

Nekem meg ma rengeteg munkám, de sikeresen befejeztem. Amit az este kaptam, azzal hétfőig megbirkózom.


Álmos is vagyok, jó éjt!

149. csemár (válaszként erre: 148. - Guruljka)
2021. máj. 27. 12:17
Ahogy belegondoltam: lehet, hogy nem két hét az eltolódás észak felé, hanem kevesebb. Majd meglátod; függ az időjárástól is. Idén később jött az akác, mert hidegek voltak.
148. Guruljka (válaszként erre: 147. - Csemár)
2021. máj. 27. 11:48

Örülnék neki.


Van a házam előtt egy kis akácfa, amely sok éven át kétszer is virágzott nyaranta, szépséges és illatos sötétlila virágai vannak.

Évek óta kínlódom fele, mert hiába szeretem volna alakítani, valaki mindig megelőzött és a szerinte fölödleges ágakat leszaggatta, ezzel a fának csak sérülést okozva.

A tervezett alakítás lehetetlenné vált, hacsak drasztikus alakítással nem "fejesítem", mert a jelen formájában eléri a villanyvezetéket lassan.

Viszont valahogy "átjött" a kerítésen, két csemetéje már elég nagyra megnőtt, szűken a portán belül. Már nem tudja a kutya kitaposni.

Lehet, hogy levágott ágakat dobott be valaki és azok gyökereztek meg? Nem tudom.

Aligha maradhatnak ennyire szűken a kerítés mellett. Talán ősszel kivesszük őket és beljebb ültetjük.

147. csemár (válaszként erre: 145. - Guruljka)
2021. máj. 27. 11:12
Kb. 2 hét múlva várható, hogy felétek is kinyílik az akác. Itt most van teljében. "Tele van a város akácfa virággal, akácfavirágnak édes illatával..."
146. csemár (válaszként erre: 144. - Guruljka)
2021. máj. 27. 11:10

Borzadály...


Nekem kezdetben szokatlanok voltak a "tetszikelések"... (Persze jó régen volt az, amikor még nem a gorombáskodás volt a "trendi", hanem az udvariasság. "Tetszik tudni...", "Ne tessen mérgesnek lenni..." - ilyesmik.)

145. Guruljka (válaszként erre: 140. - Csemár)
2021. máj. 27. 10:49

Két éve nem látok akácvirágot.

Fa van, virágja nincs. Máskor tavasszal a domboldalról árad az akácillat, most semmi.

Jelenleg éppen a bodza kezd virágzani. Az akác máskor megelőzi, de hát épp csak kilevelesedtek még.

144. Guruljka (válaszként erre: 143. - Csemár)
2021. máj. 27. 10:47

A német is hasonlóan: das ist kein Leichtes - nem könnyű.

Viszont ha azt írja, hogy kifizetést teljesítettem Józsi irányába, de írhatná simán, hogy fizettem Józsinak, az már nagyon bosszantó.

Ugyanis így keletkeznek mondat-szörnyek, amelyeket külön le kell jegyzetelni és korrigálni magyarul, mielőtt egyáltalán át tudnám gondolni, hogyan fordítom németre.

143. csemár (válaszként erre: 142. - Guruljka)
2021. máj. 27. 09:27

A szerbben se piskótáznak ilyenformán.

Az "ez nem semmi" (to nije ništa) - szó szerint - pedig egyenesen az ellenkezője, mint a magyarban: semmiség, apróság, csekélység, szóra se érdemes. Értelmileg - kb. - a "to je već nešto" (" ez már valami) felel meg neki.

142. Guruljka (válaszként erre: 138. - Csemár)
2021. máj. 27. 09:19

Németül nem piskótáznak.

Nem is annyira szakmai zsargon: jogi szakkifejezések, amelyeket pontosan kell értelmezni és fordítani. Emellett viszont rengeteg túlbonyolító zagyvalék, amelytől éppen hogy nem kesz pontosabb a szöveg.

141. csemár (válaszként erre: 140. - Csemár)
2021. máj. 27. 08:46

Kész is lett.

Finom!

Ha legközelebb készítem, nem teszek a bundájába cukrot semennyit; az akácvirágtól éppen elég édes anélkül is.

140. csemár
2021. máj. 27. 08:08

Ma ez lesz a csemege:

[link]

139. csemár (válaszként erre: 138. - Csemár)
2021. máj. 27. 03:26

No jól van, jól, ez egy kicsit pimasz dolog volt, így hajnalok hajnalán, bocs!

Szép álmokat!

138. csemár (válaszként erre: 136. - Guruljka)
2021. máj. 27. 02:30

"...csak egy ingatlan adásvételi szerződés..."

Vagyis itt a szakmai zsargon és a maximális pontosság kívánalmai adják föl a leckét a fordítónak.

De egy köznyelvi szöveg is "feladhatja"...

Például a "nem piskóta", ugye, azt jelenti: "nem semmi". Németül is?? (Mert szerbül, bizony nem! :-D)

137. csemár (válaszként erre: 136. - Guruljka)
2021. máj. 27. 02:12

Fordítás - ferdítés...

(Ami, persze, így nem igaz, de a többszörös fordítgatásokat, mondják az okosok, tényleg jobb elkerülni. Mert a nyelvek olyan csodálatosak, a fordító meg mégiscsak csak egy gyarló ember.)

136. Guruljka (válaszként erre: 135. - Csemár)
2021. máj. 27. 02:01

Én már nem mernék nagyobb útra kelni.

Ma egy olyan szöveget fordítottam, amelyet helyenként magyarra is kellett fordítani előbb.

Az ebben segítő fordító kollégák szerint az ilyen és hasonló szövegeket nem lenne szabad fordtásra kiadni.

Pedig csak egy ingatlan adásvételi szerződés...

135. csemár (válaszként erre: 134. - Csemár)
2021. máj. 27. 01:54
Szóval... Hogy a témánál maradjak... Nem piskóta nekem már egy kirándulás...
134. csemár (válaszként erre: 133. - Guruljka)
2021. máj. 27. 01:47

Nosztalgia-kirándulás volt... :-)

A "régi" időkben május 25-e az Ifjúság Napja volt mifelénk, arra emlékezve szántam rá magam, hogy kiruccanok, kedvemre.

Aztán lett is böjte, eléggé elfáradtam, tegnap nem sok hasznot látott belőlem a világ. De nem baj, majd bepótolom.

133. Guruljka (válaszként erre: 132. - Csemár)
2021. máj. 26. 17:00
No de a kirándulás akkor sikerült, és ez a lényeg.
132. csemár (válaszként erre: 131. - Guruljka)
2021. máj. 25. 19:10

Köszi!

Remek idő volt!

Mostanra viszont feltámadt a szél, borul.

131. Guruljka (válaszként erre: 130. - Csemár)
2021. máj. 25. 08:18

Hát akkor jó kirándulást kívánok!

Remélem, olyan szép az idó hozzá, mint itt.

Nekem még nem sikerült aludni, de majd csak összejön.

130. csemár (válaszként erre: 129. - Csemár)
2021. máj. 25. 07:01
Sütöttem már jobbat is, kicsit keletlen lett, de így van az, ha valaki siet. (Én pedig ma sietek. Kirándulni.)
129. csemár (válaszként erre: 128. - Guruljka)
2021. máj. 25. 04:21

Szép álmokat!


Méghogy felkelek-e? Hisz tudod: a kakasokat is én ébresztem errefelé... :-) Már kel a vajas kifli, mire felkel a nap ki is lesz sütve.)

128. Guruljka (válaszként erre: 127. - Csemár)
2021. máj. 25. 04:03

Bizony lehet, hogy a neve a legjobb! :D lehet, hogy sosem tudjuk meg - de talán ha egyszerre lesz itthon mandulám meg csipke-lekvárom, no meg eszembe is jut, akor talán kipróbálom.

Most viszont lassan megyek aludni, jó éjt!

Vagy jó reggelt, ha ilyen sötét hajnalon tényleg fel is kelsz!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook