Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan készül a Tisza család szakácskönyvében szereplő piskótakuglóf? fórum

Hogyan készül a Tisza család szakácskönyvében szereplő piskótakuglóf? (tudásbázis kérdés)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
307. csemár (válaszként erre: 305. - Guruljka)
2021. jún. 20. 04:41
Hát ha mégsem nyilvános, akkor majd az ajtó mögött izgulok, hogy jó legyél! :-)
306. csemár (válaszként erre: 299. - Guruljka)
2021. jún. 20. 04:39
Hihetetlen, mekkora különbség van rizs meg rizs között! Árban is! Erre csak azóta figyelek, mióta a kutyusoknak is főzöm. S tudom, diszkriminázió, de ők az "ócsót" kapják tőlem is.
305. Guruljka (válaszként erre: 304. - Csemár)
2021. jún. 20. 04:36
Nem tudom, nyilvános-e. Szerintem még soha senki nem kérdezte ezt meg.
304. csemár (válaszként erre: 303. - Guruljka)
2021. jún. 20. 04:35

Engem nem vigasztal; bosszant! :-))


Nyilvános a vizsga, ugye?

Rendben! Gondolatban ott leszek!

303. Guruljka (válaszként erre: 300. - Csemár)
2021. jún. 20. 04:30

Vigasztal némileg, hogy Te is elütsz néha ezt-azt.


Majd odaképzellek magam mögé! :D

302. csemár (válaszként erre: 301. - Csemár)
2021. jún. 20. 04:22
szódeliden = szóbeliden
301. csemár (válaszként erre: 300. - Csemár)
2021. jún. 20. 04:20
szünyeg = szőnyeg
300. csemár (válaszként erre: 297. - Guruljka)
2021. jún. 20. 04:19

Nem bánnám azt sem, ha ott lehetnék a szódeliden... Egy repülő szünyeg segítségével... :-)

Nem ígérem, hogy súgnék, ha kell, de eszmeileg támogatnálak, az biztos! (Magyarán: szurkolnék, hogy a lehető legjobban sikerüljön.)

299. Guruljka (válaszként erre: 298. - Csemár)
2021. jún. 20. 04:17

A zabpehely azért kellett, mert kevés lett a rizs.

Majd veszek nekik olcsó tört rizst, de most a finomabb rizsből főztem bele.

298. csemár (válaszként erre: 296. - Guruljka)
2021. jún. 20. 04:15
A másik, amit nagyon-nagyon szeretnek: a főtt rizs... (Zabpehely nélkül.) Főleg, ha a napi főzőcskézéseim nyomán kerül bele csontocska is. Vagy valami maradék.
2021. jún. 20. 04:08

Alegkisebb unokámhoz én is szívesen repülnék.

Akkor találkoztam vele utoljára, amikor a 6 és fél hetes Böngér komondort elhoztam.

A kiskztyát a kertben hagytuk, mi a teraszon ülve figyeltük, miközben megzsélgettünk. A kiskutya kicsit szaglászott, aztán elterült és aludt egyet az oldalán fekve.

Az egyik füle, ami a nkicsi komondoroknál is elég tekintélyes méretű laffantyú, felcsapódva maradt, ahogy aludt.

Odament a kicsi lány,leguggolt a kutyához,majd rémülten ugrott fel:

- Anya! Leesett a füle!

(Nem látta a fület a pamut bundában.)

Jobban megnézte, aztán közölte, egész drámai hangon:

- És a feje is kilukadt!!!


(Igen, nagy kutya kölykénél a fül nyílása is tekintályes, legyen mihez hozzánőni...)

2021. jún. 20. 04:03

Nem tudom, az én ebeim mit szólnának a rántott leveshez.

Éppen rájöttem, hogy nem és nem szeretik a tésztát, amit a kajájukba főzök.

A tegnapi rizs-zabpehely kombináció viszont tetszett nekik.

Lehet, hogy ebben a melegben jólesne nekik valami leves napközben. Akár langyosra hűtve.

295. csemár
2021. jún. 20. 03:54

Nem unatkozol, ez látszik már ebből a rövid pár mondatodból is! :-)


Ne is unatkozzunk, mert - ahogy az okosok mondják -, aki unatkozik, az egyéb aljasságokra is képes. :-D


Elkerülendő az unatkozást, tegnap én valami olyat tettem a konyhán, hogy még..! Finom vacsorák készültem adni az ebeinknak, s - mondom én -, legyen az ezúttal rántott leves... (Nagyon szeretik, kenyeret szoktam bele áztatni.) Nos, fő a leveske, s egyszer csak elkezd futni kifele... Odakapok, hogy ki ne fusson, s jaj!, úgy megsütöttem a kezem, hogy attól kezdve inkább nem nyúltam hozzá semmihez. Szerencsére nem komoly az egész, ma már vígan verem a billentyűket. S ami a legfontosabb: a leves se futott ki, vígan benyakalta a kutyanépség! (Miután langyosra hűlt, persze.)


Most meg, ezen a hajnali órán azon töprengek, hogy de kár, de kár, hogy a repülő szőnyegek kimentek a divatból..! Olyan jó volna csak úgy hipp-hopp unokázni egy kicsit!

2021. jún. 19. 17:43

Volt a hétvégére egy kis munkám, már kész. Holnap friss fejjel átnézve elküldöm.

Lassacskán megcsinálok egy kis vázlatot, mit válaszolok, ha a szakdolgozathoz írt három kérdés egyikét felteszik.

Fognak kérdezni az írásbelihez kapcsolódóan is, de összesen 10 perc jut majd egy főre. Nem állhatok ott kukán.

Éppen néztem, az éves jegyátlagom a beadandók és az órai munkák alapján 4,3. Azért ez nem rossz.


Ééés elkezdhetem a tanulást a hageni suliba, az Európa-történetet. Szeptemberben vizsga... (korlátlanul halasztható, de jó lenne már ezen az első lépcsőfokon túljutni).

293. Guruljka (válaszként erre: 292. - Csemár)
2021. jún. 18. 10:32

Köszönöm. Megkönnyebbülés.

Három fő, akiről tudom, hogy lemorzsolódott a 14-ből. Illetve kettő, mert a harmadik tudatosan halasztott.

292. csemár (válaszként erre: 291. - Guruljka)
2021. jún. 18. 06:21
Nagyszerű! Egy lépés még, és elérted a célodat! Örülök!
291. Guruljka (válaszként erre: 290. - Csemár)
2021. jún. 18. 04:08
Munkám is volt, de lassan haladtam vale. A értesítés este féltizemegykor jött: sikeres volt a írásbelim.
290. csemár
2021. jún. 18. 02:17

Remélem, a csütörtök sikert hozott, kedves Guruljka!


Tegnap szántszándékkal nem írogattam ide, vártam, hogy Te jelentkezzél. S hogy nem írtál Te sem, gondoltam, jobb, ha hallgatok. (Lévén, hogy mifelént nem történt úgy sem semmi szenzációs. Azon kívül, persze, hogy tombol a nyár...)

289. Guruljka (válaszként erre: 288. - Csemár)
2021. jún. 16. 17:57

Nem kétnyelvűek, az egyik tíz évesen tanultmeg magyarul és még a húszas évei eleján jár.

A másik csak öt éve él itt.

Nem tudom, hogy volt, ez a szülők házasságán, de akár a tudatosságán is múlik.

288. csemár (válaszként erre: 287. - Guruljka)
2021. jún. 16. 16:03
Abszolút előnyben pedig azok voltak köztetek, akik kétnyelvűek. :-)
287. Guruljka (válaszként erre: 286. - Guruljka)
2021. jún. 16. 15:33
Azok a csoporttársaink voltak hátrányban, akik eredetileg német anyanyelvűek. Ők is ugyanezt a feladatot kapták.
286. Guruljka (válaszként erre: 284. - Csemár)
2021. jún. 16. 15:31
Igen, egy rövidebb szöveget (1815 leütés) fordítottunk németre, egy kicsit hosszabbat (2724 leütés) magyarra. Hogy érthetőbb legyen: 241, illetve 345 szó.
285. csemár (válaszként erre: 284. - Csemár)
2021. jún. 16. 15:11
Már bocs, hogy firtatom! :-)
284. csemár (válaszként erre: 283. - Guruljka)
2021. jún. 16. 15:11

Értem.

...Tehát az írásbelin német szöveget fordítottatok magyarra... Volt magyarról németre fordítás is?

283. Guruljka (válaszként erre: 282. - Csemár)
2021. jún. 16. 14:57

Ez már a fordítás, adnámet rádiós műsorszórás problémáiról szóló cikkből egy részletet forítottunk magyarra.

Arról folyt a vita a cikk szerint, hogy mit kell sugároznia a központi rádióadónak. Valaki azt javasolta, hogy csak a híreket és ismeretterjesztő anyagokat közöljenek, erre reagált az idézett mondat.

282. csemár (válaszként erre: 281. - Guruljka)
2021. jún. 16. 14:52

Az utolsó mondatodhoz:

Igaz, magyarul van, de csak sejtéseim vannak arra nézve, hogy mit jelent.

Ezt kellett németre fordítani? Vagy ez már a fordítás?

281. Guruljka (válaszként erre: 280. - Csemár)
2021. jún. 16. 14:49

Igen.:D Holnap már csütörtök.

Ahogy a többiek véleményeit olvasom, ők megijedtek és van, aki utólag a saját fordítását olvasva, zagyvaságnak látja.

Én azt a kis asszomykátféltem nagyon,aki nagyon szorgalmas, nagyon igyekvő, de túlaggódásában túl is fordít. A német nyelvű szövegben volt egy szó, ami a szövegben arra utalt, hogy keveseket érintő problémáról van szó, és a piaci réshez hasonló nyelvi megoldást használta hozzá. Ez az asszonyka meg mindenáron úgy fogalmazott a magyarra fordtásban, hogy a "pótlás" benne legyen, mert a piaci rést szerinte ugyanúgy be kell tömni, mint a járdán keletkezett rést.

Nem tuidom, hogy fogalmazott, de félek, hogy megbuktatják.

A mondat pedig csak annyi, hogy: X.Y. szerint a közszolgálati műsorszórás szűk kínálattá való redukálása „alkotmányellenes.

280. csemár (válaszként erre: 279. - Guruljka)
2021. jún. 16. 14:39

Nos, akkor nem kell, hogy tovább magyarázzam... :-)


...Ma már szerda...

279. Guruljka (válaszként erre: 278. - Csemár)
2021. jún. 16. 14:29

megnevettettél.

Ismerem, van ilyen...Én néha ledőlve nézem a tévét, csak az a furcsa, hogy picit felbukkanva a mély álomból, mintha megváltoztak volna a nevek és más lenne a szituáció...

278. csemár (válaszként erre: 277. - Guruljka)
2021. jún. 16. 14:19
Nem szendergésnek indult, hanem rejtvényfejtésnek, csak menet közben átminősült.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook