Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ti mit tennétek? Vettem egy méregdrága Nike cipőt és néhány nap múlva 10ezerrel olcsóbban láttam ugyanazt máshol. fórum

Ti mit tennétek? Vettem egy méregdrága Nike cipőt és néhány nap múlva 10ezerrel olcsóbban láttam ugyanazt máshol. (tudásbázis kérdés)

1 2 3
77. efike (válaszként erre: 68. - Elfelejtett jelszó)
2009. dec. 28. 21:51

A nem várt kiadás azt jelenti, hogy a cipővásárláskor még nem tudtam róla. Szóval: szombati nap vettem a cipőt és hétfőn kaptam egy büntető csekket tilosban parkolás miatt. Ennyi. Teljesen hihető. Ja! És igaz is, mert tényleg kaptam egy ilyet! Csak ezért jutott eszembe ez a kifogás, különben lehet, hogy nem próbálkozom.

Egyébként nem drága boltban voltam, mert ez a típusú cipő mindenhol nagyjából ugyanazon az áron kapható, még most is. Az egyik nagy üzletben volt csak egy ilyen 1 hetes akció. Ennyi a teljes sztori!

76. globus (válaszként erre: 51. - Bec1f7f165)
2009. dec. 3. 21:24

Ez jó :DDDD

Mi is jártunk már úgy, hogy levásárolhattuk, de nem találtunk semmi értelmes cuccot, úgyhogy hazavittünk egy rakás kacatot, ahogy mondod :DD

75. globus (válaszként erre: 58. - Efike)
2009. dec. 3. 21:22
Remélhetőleg nem azért volt magasabb ára a cipőnek, mert ez egy "drága bolt". Ha igen, akkor nemhogy jól jártál, inkább rosszabbul.
74. globus
2009. dec. 3. 21:20

Én elfordítanám a fejem, és szívnám a fogam...

Nem valószínű, hogy érdemes visszavinni, mert általában pénzt nem adják vissza, esetleg levásárolhatod.

73. d4b0dd2692 (válaszként erre: 72. - Dócy)
2009. dec. 3. 21:05
Az elég ciki lenne!
72. Dócy (válaszként erre: 58. - Efike)
2009. dec. 3. 21:04
Csak nehogy úgy járj a melegítővel is, mint a cipővel.Mielőtt megveszed, jól nézzél körbe, h milyenek az árviszonyok!
71. d4b0dd2692 (válaszként erre: 58. - Efike)
2009. dec. 3. 20:52
Gratulálok,ügyes vagy! Egyébként szerintem ünnepek előtt rugalmasabbak a kereskedők,többen vásárolnak,jobban pörög az árukészlet.
2009. dec. 3. 18:30

Most olvasom, hogy sikerült elintézni. Akkor tedd össze a két kezed, hogy így sikerült elintézni, mert szerintem az országban nincs még egy ilyen bolt.

Furcsa, hogy egy ilyen indokot elfogadtak...

2009. dec. 3. 18:28

Max. annyit tudsz tenni, hogy nagyon mérges leszel. Mást nem hiszem, hogy tudsz tenni. Ez olyan dolog, hogy azt mondhatnák, hogy miért nem néztél körbe jobban. Meg nem voltál köteles abban a boltban megvenni.

Pénzt nem adnak vissza, cserélni is csak akkor cserélnek ha olyan baja van.

Meg tudod, távozás után reklamásiót nem fogadunk el. Az eladó is max. annyit mondhat, hogy így jártál.


Szóval szerintem semmit...

2009. dec. 3. 18:21
Nekem is ezért volt furcsa, tényleg nem szokványos. De nem is értem igazán talán majd a kedves topicnyitó megmagyarázza hogy gondolta.
67. andi6020 (válaszként erre: 66. - Dócy)
2009. dec. 3. 18:09
Ezt nem kétlem, de szerinted 10 emberből hánynak jut eszébe ilyen érveket felhozni??
66. Dócy (válaszként erre: 63. - Andi6020)
2009. dec. 3. 17:50
Lehet, h sületlenség, de bevált.
65. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 64. - 5fbb0bd9cd)
2009. dec. 3. 17:48
Ebben igazad van.
64. 5fbb0bd9cd (válaszként erre: 62. - Elfelejtett jelszó)
2009. dec. 3. 17:24
Lehet, hogy jogos lenne, de ez az emberséges magatartás hosszú távon kifizetődőbb. Lehet legközelebb, amikor levásárolja az utalványt kétszer annyit ott hagy majd plusszba...míg ha kidobták volna, talán soha nem tér vissza hozzájuk...
63. andi6020 (válaszként erre: 60. - Efike)
2009. dec. 3. 16:50

:-)

Ezt tanácsolta valaki, vagy Te találtad ki?

Bocs, de ilyen sületlenséget még nem hallottam.

2009. dec. 3. 16:47
Ha cipőt venni volt pénze ne jöjjön a váratlan kiadásaival! Bocsi, de ez jogos eladói hozzállás lenne.
61. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 60. - Efike)
2009. dec. 3. 16:46
Mit jelent, hogy nem tarthatod meg? Miért nem? Ha megvetted kifizetted utána már hogy lehet olyat mondani, hogy váratlan kiadás miatt nem tarthatod meg? Nem értem ezt az egészet. Ha odamennék a boltba és ezt mondanám körberöhögnének, hogy maga vette meg miért nem gondolt elöbb a váratlan kiadásaira!!
60. efike (válaszként erre: 59. - Andi6020)
2009. dec. 3. 16:40
Azt mondtam, hogy nem várt kiadásom keletkezett és így egyszerűen anyagi okok miatt nem tarthatom meg cipőt. Ők pedig javasolták, hogy adjam el az utalványt. Elfogadtam a javaslatot :) Nagyon rendesek voltak!
59. andi6020 (válaszként erre: 58. - Efike)
2009. dec. 3. 14:38
Mit mondtál, miért viszed vissza?
58. efike
2009. dec. 3. 14:23

Sziasztok!

Sikerült visszavinnem a cipőt. Vásárlási utalványt kaptam, amit 1 évig levásárolható valamelyik Nike üzletben. Persze mindjárt meg is vettem ugyanazt a cipőt 10ezerrel olcsóbban! Örülök, mert úgyis szeretnék venni majd egy jó melegitőt, a régi nagyon ócska. Szóval minden rendben.

57. fdóri (válaszként erre: 43. - Szasz23X)
2009. dec. 1. 18:12
De igen, már írtam hogy ott ahol dolgoztam.
2009. dec. 1. 18:10

Hát én jártam már úgy, hogy ajándékba vettem focilabdát. És megvettem az egyik helyen... És utána járkáltunk a barátnőmmel és 3000 ft-vel olcsóbban megláttunk egy sokkal jobbat. Visszamentünk az előző üzlethez és mondtam hogy ne haragudjon, de most hívott a bátyám hogy már megvették a labdát és nem tudnánk mit csinálni ezzel.

Ők visszavették a labdát, és mi megvettük a másik helyen... :D

55. d4b0dd2692 (válaszként erre: 54. - Mel81)
2009. dec. 1. 17:56
Én is,ha egy terméket több helyen is árulnak,inkább a nagyáruházban veszem meg,mert könyebb visszavinni és levásárolni.
54. mel81
2009. dec. 1. 17:53

Én vittem vissza ruhát tecsóba úgy, hogy lazán visszaadták az árát. Volt blokk és a címke is rajta lógott még az overálon. Auchanban ugyanez. Plusz tecsós pelust cserére vittem (rossz volt a méret) és blokk nélkül kicserélték másik méretre (persze tecsós pelenkát egyértelműen tecsóban vesz az ember, így nagyot nem hazudhattam).

De gondolom ez áruházfüggő is. Mondjuk, ha azt mondták volna vásároljam le azt a néhány ezer forintot, nem lett volna gond, hisz bevásárolni mentünk.

2009. dec. 1. 17:45
hat mostmar semmit sem tudsz csinalni. Maskor legfeljebb nezd meg tobb helyen.
2009. dec. 1. 17:32
"elköltött pénzért kérek egy egyebet is"
2009. dec. 1. 17:31

Én azért nem tartom ebben az esetben valószínűnek, hogy sikert el lehet érni, mert a vevő vásárolt egy cipőt mondjuk 20 000Ft-ért. Aztán visszamegy pár napra rá, hogy most ennek a lábbelinek a mai árfolyama már más, és az elköltött pénzért kérek egy cipőt is?


Ha meg máshol szeretné a vevő elkölteni, akkor miért adná vissza a pénzt?


Ha viszont csere lesz, megfontolandó, hogy kell-e annyi pénzért egy rakás kacat. Mert rossz sportcipőben szétmegy ez ember minden izülete, de a tavaji melegítőben lehet sportolni, még akkor is ha nem olyan trendi.

50. d4b0dd2692 (válaszként erre: 42. - Vikó 26)
2009. dec. 1. 17:30
Nekem a Tescoban egyszer úgy cseréltek ki valamit,hogy nem volt meg a blokk,de megmondtam,hány órakor,és melyik kasszánál fizettem és mit vettem még.Kikeresték a blokkot a gépből,nagyon örültem.Lehet,hogy jó napja volt a vezetőnek,nem tudom.
2009. dec. 1. 17:26
Ez szívás. Ennyi! Nincs mit tenni.
48. d4b0dd2692 (válaszként erre: 43. - Szasz23X)
2009. dec. 1. 17:25
Biztos a legtöbb helyen így van.Én az Auchanban már többször visszavittem cuccot ( főleg kis háztartási gépet),3 napon belül,sértetlenül,blokkal és visszaadták a pénzt.De ez nem kötelességük,ha hibátlan a termék,
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook