Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ti mit tennétek, vagy tettetek, amikor megtudtátok, hogy dohányzik a gyereketek? fórum

Ti mit tennétek, vagy tettetek, amikor megtudtátok, hogy dohányzik a gyereketek? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4
63. Cippora (válaszként erre: 61. - Doxikri)
2010. nov. 19. 10:25

Lehet nem neveltem fel (még) 3 gyereket,lehet nem vagyok 20 évvel idősebb,és nincs annyi tapasztalatom bizonyos dolgokról/dolgokban,de állítom neked,hogy a dohányzás és a drog két annyira külömböző dolog mint a tűz és a víz,még akkor is ha mindkettő függőségnek mondható.

Van tapasztalatod benne?Akkor nem értem,hogy állíthatod az ellenkezőjét.És itt befejeztem!

Privátban hajlandó vagyok tovább vitázni,ha gondolod,mert nem rossz dolog az :) de úgy gondolom bővebben ide írni erről,nem fórumtéma.

2010. nov. 19. 10:05

Nálunk csak a férjem dohányzik nagyon én napi 1-2 szálat szívok a kávé mellé. A fiam amikor 10 éves volt kint ült velünk a teraszon miközben cigiztünk és kérdezte,hogy milyen cigizni. Mi persze elég hülyén éreztük magunkat,mert ha azt mondjuk,hogy rossz, akkor meg minek szívjuk? Igy a férjem megkérdezte a fiut ,hogy szeretne beleszívni. Beleszívott és nagyon rossz volt neki, azt mondta,hogy fúj!!!! Többet nem érdeklődött a cigi után.

Most 13 éves és vagyora után ittam egy pohár vörös bort, mire ő kérdezte,hogy ihat??? Gondoltam magamba persze. Kiöntöttem neki egy keveset, az első korty után elhúzta a száját és kiborította. Azót ez a dolog sem foglalkoztatja. :)

61. doxikri (válaszként erre: 57. - Cippora)
2010. nov. 19. 10:03

Csak közlöm veled, hogy sajnos igenis van gőzöm róla!!!!!!!!!!!! Neked sincs gőzöd semmiről!!!

És nem veszekszem, csak vitatkozom, mert nem értek veled egyet!

2010. nov. 19. 09:04
Doxival egyetértek. Szterintem is lazán kell kezelni. Remélem nekem is elrettenti a gyereket a mama halála. Mert tudja,én hiszem hogy az okozta. Bárki mondja is ,hogy nem. Mert a dohányos mind ezzel védi magát,hogy más is meghal aki nem cigizett. Igen 10%. De a tüdőrák okozója a cigi 90%-ban. Így cigizzen mindenki.
59. 04e95f637a (válaszként erre: 17. - 4916977221)
2010. nov. 19. 06:08
Ezért?pff...
58. tixtina (válaszként erre: 55. - Wiki76)
2010. nov. 18. 23:57

Igen,sajnos ez nem hatja meg a fiatalokat-mert azt hiszik,őket soha nem érheti baj.Meg,hogy még túl fiatalok.

Anyám tüdőgyógyász orvos volt-és sajnos volt huszon éves paciense,aki meghalt ebben a bizonyos rettegett betegségben:((

2010. nov. 18. 23:11

Lányok!

Nehogy már veszekedjünk.Igen,a dohányzás egy káros,rossz szokás,függőség,ez így van,de kanyarban nincs a droggfüggőségtől.


14 éves gyereknek magyarázhatsz észérvekkel,ha buta rászokik,ha okos,akkor nem!Ennyi!Az mindenképpen jó,ha nyílt tud lenni az ember a gyerekével,és viszont.

Felneveltél 3 gyereket?Gratulálok,őszintén mondom,de ne keverjük össze a dohányzást a drogozással,mert gőzöd nincs miről beszélsz!Mégegyszer megjegyzem:nem veszekszem!!!!!!

Magam is dohányos voltam,és ostoba,hogy rászoktam.Viszont büszke vagyok,hogy leszoktam,és ezzel sok mindent nyertem.

56. doxikri (válaszként erre: 50. - Cippora)
2010. nov. 18. 22:42

De igen van, még ha nem is azonos.

Aztonkívül, ha visszaolvasol én azt mondom (de szerintem Zsóka is), hogy egy 14 éves gyereknek nem mondom azt, hogy ha dohányozni akarsz, keresd meg a rávalót!

Aznkívül felneveltem 3 fiú gyereket, tudom miről beszélek!!!!

55. wiki76
2010. nov. 18. 22:29
Mikor apukám haldoklott tüdőrákban az intenzíven,gépekre kötve,bevittem a keresztfiamat aki 17 évesen bagózott,nézze meg hogy hova jutott a nagyapja aki szintén 17 évesen kezdte.Nem hatotta meg.Utána még lebeszéltem egy boncmester ismerősömmel hogy bevihetem hogy lásson egy beteg tüdőt is közelről.hátha az hat.A látogatás elmaradt,még mindig bagózik,de nem adom fel.
2010. nov. 18. 21:42
Sajna a zsebpénz megvonással nem igazán mennek semmire,mert ugye a haverjai is dohányoznak!Szerintem is jobb kiskorban elbeszélgetni ezekről!:)Nálunk anyum,apám,öcsém,és hugom is cigiznek,csak mi a párommal nem!!
53. martin3 (válaszként erre: 50. - Cippora)
2010. nov. 18. 20:51

de igenis függőség!!!! csak akaraterő kérdése, hogy leszokjon róla az ember, neked is sikerült 3 nap alatt! ennyi...

amúgy minek? annyi értelmes dologra lehetne költeni azt a pénzt, amit kidobsz az ablakon és még az egészségedet is károsítja, inkább vegyél rajta több gyümölcsöt, zöldséget, az legalább egészséges

a gyerekekkel meg kicsi koruk óta kell erről beszélni, beszélgetni, nem tabuként kezelni..ugyanígy a drogról is

pl ma a 2 éves kisfiam észrevett az utcán egy eldobott szemetet(még nem tud beszélni) addig kiabált, amíg fel nem vettük és bedobtuk a közeli szemetesbe. erre egy nő: nem semmi, hogy így észrevette, hogy az szemét és kidobatta a kukába...mondom igen, így van nevelve...a nagyobbik kisfiam is (4éves) ha meglát egy szemetet, mindjárt megszólal, hogy ezt a buta bácsik és nénik dobálták el, miért nem dobták ki...na most ez egy egyszerű példa, de szerintem itt kezdődik a tudatos "nevelés", akár a környezetünkkel, akár saját egészségünkkel szemben...

52. martin3 (válaszként erre: 1. - Venezuela)
2010. nov. 18. 20:45

szerintem ezt egy gyerek vagy magától utálja, vagy mondhatsz bármit...a szüleim dohányoztak, a tesóm és én annyira utáltuk a cigarettafüstöt, hogy azt el nem tudom mondani!!! és egyikünk sem dohányzik éppen emiatt, én még életemben nem szívtam el egy szálat sem, minek? a tesóm(fiú) ő egy időben rászokott a pipára (szerintem inkább csak a dohány illatát szereti) de már azt sem szívja.

Amúgy a gyerek nagy valószinűséggel azt a mintát követi, amit a szülei. Mi a férjemmel nem dohányzunk, a kislányom épp nemrég szólalt meg teljesen magától(5,5éves) ő soha nem fogja ezt mégcsak kipróbálni sem, olyan büdös(az utcán már fújták az arcunkba..) ettől függetlenül lehet egyszer kipróbálja, még akár tetszhet is neki(bár kétlem) akkor elétennék pár drasztikus fotót, miben halhat meg(bár szerintem ez is hülyeség, dédapám 86éves koráig a legkeményebb dohányos volt, jó erőset szívott, vagy hogyan mondják, és nem ebben halt meg:)) szerintem azzal is lehet érvelni, hogy büdös lesz a szája és olyan kiábrándító, ha valakinek dohányfüstös a ruhája...

51. a14deb9047 (válaszként erre: 49. - Doxikri)
2010. nov. 18. 20:38
Óvodástól nyolcadikig.
2010. nov. 18. 20:33

Doxikri és Zsóka54!

Nem,nem ugyanolyan függőség,és a két dolognak köze nincs egymáshoz.


Én is elkezdtem dohányozni,rá is szoktam,napi 2 doboz volt az adagom.Lehet hőzöngeni.Jutott rá,és megdolgoztam érte.A gyerekemért akit várok letettem.Rossznak rossz volt,kb.3 napig,túljutottam rajta,el vagyok nélküle.Remélem nem szokok majd rá vissza szoptatás után,mert nem akarok rossz példát mutatni,de ha a gyerekem úgy dönt,akkor ha a földbe verem is szívni fogja.Az apuka meg butaságot csinált.Voltam rosszul én is cigitől.Nem hatott meg...

49. doxikri (válaszként erre: 45. - A14deb9047)
2010. nov. 18. 20:29
Milyen idősek a tanítványaid?
48. doxikri (válaszként erre: 47. - A14deb9047)
2010. nov. 18. 20:29
:)
47. a14deb9047 (válaszként erre: 46. - Doxikri)
2010. nov. 18. 20:23
Így van! Főztem is a sós krumplit neki, mert nagyon fájt a gyomra. Azóta se próbálta meg.
46. doxikri (válaszként erre: 45. - A14deb9047)
2010. nov. 18. 20:15
Szerintem fontos, hogy az ember lazán beszélgessen ezekről a dolgokról, úgy hogy a gyerek is véleményt mondhasson és nem, kell szégyellnünk, hogy mi is átestünk ezeken a kihívásokon!
2010. nov. 18. 20:12

Arra viszont figyelmeztetni szoktam a tanítványaimat, hogy nehogy lopjanak a boltban, mert abból még nagyobb gond lehet...

elmagyarázom a következményeket...

Az elmúlt évek alatt szerencsére nem történt meg.

44. doxikri (válaszként erre: 40. - Cippora)
2010. nov. 18. 20:06

Nem...de ugyanolyan függőséget okoz és a cigi sem olcsó mulatság.

Amúgy éppen most beszélgetek a 14 éves fiammal erről a dologról.

43. Re87 (válaszként erre: 41. - Bishop81)
2010. nov. 18. 20:03
Nálam ugyan ez.Nem tiltottak,így később már nem is volt annyira érdekes a dolog...
42. a14deb9047 (válaszként erre: 40. - Cippora)
2010. nov. 18. 20:02

Bizonyos értelemben az, mert függőséget okoz.

Azt nem mondhatja az ember, hogy ne próbáld ki - mert akkor hazudnánk, hiszen mi is kipróbáltuk, csak szerencsés esetben nem szoktunk rá.

2010. nov. 18. 20:01
Nálunk a szüleim dohányoztak, de mindig mondták ha csak kipróbáljuk agyonütnek minket. Gimiben menő dolog volt, persze hogy kipróbáltam. Aztán otthon titokban a szobámba bezárkózva. Egyszer apám megérezte a szagát. persze tagadtam, nehogy kikapjak. Végül mondta hogy nem fog bántani, csak azért akarja tudni mert ha cigizek ne zárkózzak be soha mert netalán elalszok..stb vagy bármilyen baleset történik akkor felgyulladhat a szoba és még be se tudnak menni segíteni, azt se tudják mi van. Ezen teljesen megdöbbentem. Azért otthon nem gyújtottam rá, még ezek ellenére se volt elég bátorságom rá. De titokban a haverokkal igen. Most felnőtt fejjel nem dohányzom. Ebből a sztoriból mindenki vonja le a tanulságot!
40. Cippora (válaszként erre: 36. - Doxikri)
2010. nov. 18. 19:50

"Az, hogy keresse meg a rávalót?....suli mellett?...tanulás helyett??? abba bele se merek gondolni, hogy szerez, ha nem jut pénzhez!"



Azért ez nem drog... :D

39. Cippora (válaszként erre: 36. - Doxikri)
2010. nov. 18. 19:49

Épp ez a lényeg.Egy 14 éves gyereket én tartok el,arra tellik neki,amire én adok.Cigizik?Akkor nem kap zsebpénzt,majd én megveszek neki mindent,helyette.

Hátha ez hat még,mert még csak 14.Később már úgyis azt csinál amit akar.

38. Re87 (válaszként erre: 37. - Re87)
2010. nov. 18. 19:47

Apu meg csak ennyit mondott:Cigizel?!Ne cigizzé'!:)

És közölték,hogy pénzt ők nem fognak adni rá.Tudták,hogy nem tudnak tenni ellene,de azért elmondták,hogy nem okos dolog.Bár elég hiteltelenek voltak,mivel ők is fiatalon szoktak rá.Ennyi!

37. Re87
2010. nov. 18. 19:44

Én 16voltam,amikor anyunak elmondtam,hogy cigizek(akkor már 1éve szívtam).Ennyi volt a válasza:Tényleg?!Akkor adjál már egy szálat,mert az enyém elfogyott!:)

Rá egy évre le is tettem.Azóta tavaly szeptemberben megint visszaszoktam,de már több mint3hónapja nem gyújtottam rá.

Egyébként anyu soha nem gyújtott rá előttünk,így kb.14éves koromig nem is tudtam,hogy cigizik.

36. doxikri (válaszként erre: 34. - Cippora)
2010. nov. 18. 19:43
Ebben az esetbenm ha jól olvastam, egy 14 éves gyerekről van szó. Az, hogy keresse meg a rávalót?....suli mellett?...tanulás helyett??? abba bele se merek gondolni, hogy szerez, ha nem jut pénzhez!
35. doxikri (válaszként erre: 32. - B99048cdfc)
2010. nov. 18. 19:41

Nekem nem tiltoták a szüleim, én kipróbáltam aztán soha nem gyújtottam rá. Nem is dohányoztam soha. A gyerekeimnek sem tiltom, de tudják a hátrányait. A tiltás semmit nem ér, ha akar, úgyis rászokik. A legkisebb fiam most lesz 14 éves.....nem tudom fog-e dohányozni, szerintem nem. Anyukám tavasszal halt meg, alkohol és dohányzás miatt, gégerákban. Apukám szintén gégerákban szenved, ugyanezek miatt. Az apai nagyapja tavaly halt meg szintén ugyanezért....sőt a volt férjem is pár éve. A gyerek ezeket mind végigasszisztálta...remélem elrettenti. :(((

Ja. Pont ma mesélte, hogy az egyik osztálytársánál 2 doboz cigit találtak...nyolcadikosok. Tehát, kezdődik......de én bízom benne, hogy ha ki is próbálja, akkor is elmondja.

2010. nov. 18. 19:37

Én is azon a véleményen vagyok,hogy nem finanszíroznám,keresse mag rá magának ha szívni akarja.Egyébként én is dohányoztam,nem tudtak mit csinálni a szülők.Szívja a gyerek titokban.


Az apuka módszere meg elég nagy baromság volt.Simán mérgezést kaphatott volna a gyerek.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook