Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ti mit adtatok a csecsemő 3-4hónapos babának enni először?Hol olvashatok erről? fórum

Ti mit adtatok a csecsemő 3-4hónapos babának enni először?Hol olvashatok erről? (tudásbázis kérdés)


1 2
2008. máj. 1. 08:26
Hat hónapos koráig csak anyatej, de még utána is egy hónapig nem nagyon fogadott el mást. Mivel neki megfelelt így, nekem is.
22. M_Marcsa (válaszként erre: 21. - HUBERTUS 33)
2008. máj. 1. 07:07

Nézd meg a WHO ajánlását...

Egyáltalán te beszélsz hülyeségeket.

21. HUBERTUS 33 (válaszként erre: 19. - Egnisz)
2008. ápr. 30. 23:45

Hejj, ez érdekes! Mi is kaptunk mindenfélét 3 hónapos korunktól...

Szegény gyereked,az enyém hasfájós volt, kapott almalevet 5 hetesen és jó volt neki! Ki az a.... aki betart ilyen hülyeséget??? Jó nézni hogy szenved a gyerek a hasfájástól??

2008. márc. 22. 18:53
5 és fél hónapos koráig csak anyatejet, utána pár kanál gyümölcslevet két szoptatás között(almát vagy őszibarackot) 6hótól gyümölcspürét aztán egy hét múlva főtt, anyatejjel hígított burgonyapürével folytattuk.
19. Egnisz
2008. márc. 19. 03:19

Tápszeres babának is 6 hónapos korig CSAK tápszert.


Én is így tettem a gyerekeimmel, az első hónapokban még volt anyatej, utána tápszert kaptak kizárólag 6 hónapos korig.

Mert a gyomruk még gyenge, nem elég fejlett az ételek feldolgozásához.

2008. márc. 18. 23:24

6 hónapos korig CSAK anyatejet.


Utána banánt, almát, kevés gyümölcsöt, s ha főztem krumplit, kis krumplilevet is...

Sárgarépát és mindig az idénygyümölcsökből, idényzöldségekből. Főzve.

Lisztest csak 1 éves kor után.

17. Lindus1017 (válaszként erre: 16. - Birogaby)
2008. márc. 18. 08:32

Szia!Köszi a koplalás meghozta hatását,lassan visszatértem a majdnem megszokott ételekre.Igaz a zsirosat és a puffasztót kerülöm.Megvan a műtét ideje,ápr 15!Baromira félek,de majd csak túl leszek ezen is!Vicc de a szléstől nem féltem egyáltalán ettől meg rettegek!

Na szóvala kicsi tápszert kap még mindig semmi mást.Már tejcit sem tudok belekeverni...Akkor körülnézek és akkor alakul,majd irogatok h ha adok neki valamit később:)

16. birogaby (válaszként erre: 13. - Lindus1017)
2008. márc. 16. 20:20

Szegény,remélem most már jobban vagy!

Most néztem,hogy mekkora a babád,nagyon aranyos!

Amióta nincs tejed,mit adtál neki?Gondolom tápszert kap.Tápszeres babáknak sem ajánlott 4 hós kor elôtt elkezdeni a hozzátáplálást,én legalábbis nem tenném.

Utána majd lehet fokozatosan a gyümölcsökkel kezdeni,mint ahogy a többiek is írták.

15. Arka (válaszként erre: 13. - Lindus1017)
2008. márc. 16. 18:19

Hali!


Szegény:(

Majd ha nézegeted a babakajákat, majd nézd meg, hogy a Hipp-et és a Kecskeméti ételeket ugyanaz gyártja, de az árukban nagy a különbség... És szerintem a kiskecskés az univeres az is nagyon jó, de kisebbek az adagok

Ha főzöl van egy tök jó tippem a husira: veszel egy csirkemellet, megfőzöd, aztán ledarálod, hogy jó pépes legyen. Aztán a jégkockatartóba fagyaszd le úgy, hogy minden rekeszbe 1 teáskanálnyi husi kerüljön. Ez nagyon praktikus, mert ha megvan a forró zöldség, főzelék, akkor először csak egy kockát utána dobsz a turmixba, utána már lehet többet is.

2008. márc. 16. 07:26
Zoldseg-gyumolcs.Ezekkel lehet kezdeni,aztan vannak kulonfele purek,es mar babadara is lehet kapni 4honapos kortol,fo a fokozatossag!Az en kisfiam 8 honapos es mar mindent eszik,de nekem nem sokaig volt anyatejem,ha szoptatsz ugy tudom 6 honapos korig nem kell mas,persze ha van eleg tejed,mert mar olyan is elofordult 3honapos baba allandoan sirt es sirt,nem tudtak mi baja,a vegen kiderult ehes volt.Az anyukanak gyengebb volt a teje es a pici meg ehezett,erre ugy jottek ra,hogy a picinek nem volt sulygyarapodasa.
13. Lindus1017 (válaszként erre: 7. - Arka)
2008. márc. 16. 07:23
Az a baj h kijött az epegörcsöm és a kemény diérta miatt már nincs tejem egy hónapja:(
12. Lindus1017 (válaszként erre: 3. - Tengericsillag)
2008. márc. 16. 07:20
Köszike!Tényleg jó ötlet a bébiételről való puskázás:)
11. Piczur
2008. márc. 16. 06:26

Én 6 hónapos korig csak szoptattam.

Majd eszerint:

[link]

2008. márc. 15. 22:42
Szerintem sem érdemes hamar elkezdeni a hozzátáplálást,az én kislányom is 6 hós koráig kizárólag anyatejet kapott.Utána kezdtük fokozatosan a hozzátáplálást,de kb.8 hós koráig az anyatej volt a fô tápláléka.Lassan 20 hós lesz,és még mindig szopizik,aminek örülök,mert szerintem nagyrészt ennek tudható be,hogy szinte sosem volt beteg.
2008. márc. 15. 21:23
Enyém csak 6 hó után kezdte a hozzátáplálást, addig kizárólag szopott. Nem érdemes hamarabb, táposknál 4 hótól lehet próbálkozni.
8. M_Marcsa (válaszként erre: 5. - A9e1c02a7b)
2008. márc. 15. 21:22
Így gondolom én is.
7. Arka
2008. márc. 15. 17:54

Hello!


Szerintem is ha van anyatejed legyél még türelmes, 5-6 hós korában elég lesz a hozzátáplálás. Szerintem tejpépet semmiképpen ne adj neki 4 hónaposan. Inkább akkor tényleg alma, őszibarack, krumpli...

6. lufi
2008. márc. 15. 09:22
A baba konyha című könyv nálunk is bevált, nagyon jó. Lassan fokozatosan próbálkozz, először keveset és cukor és fűszer mentesen. Mi gyümikkel kezdtük és lassan fokozatosan mindent kipróbáltunk. Az én fiam csak 6 hós kora után fogadta először a kaját, addig csak szopi.
2008. márc. 15. 07:57

Ha van anyatej, nem kell a baba 6 hónapos kora előtt mást adni neki. Ha nincs, akkor lehet 4 hónaposan elkezdeni az almalevet egy-két kanállal, majd fokozatosan egyre többet lehet adni neki (50 g egy adag). Utána jöhet az almapép, zöldségek közül a répa, krumpli. Utána is minden főzeléket krumplival kell sűríteni 1 éves korig. A "nagykönyvben" nem ajánlják a lisztes, cukros, fűszeres, tojásos dolgokat 1 éves korig. 6 hónapos kortól lehet beletenni két teáskanál húspépet a főzelékbe. Ha nincs allergiára való hajlama a kicsinek, akkor 9 hónapos kortól lehet a főzelékbe tenni pici túrót, reszelt sajtot, vajat.


Van egy nagyon jó könyv, minden le van írva benne és receptek is vannak benne, én abból okosodtam.

Címe: Baba konyha

Geday Ildikó - Geday Gábor Pupa Könyvkiadó Bt.

2008. márc. 15. 07:43

én almával és majd őszibarackkal kezdtem, szintén 3 hósan, szépen lassan fokozatossan pedig jöhetett a krumpli, sütőtök, majd később már a paradicsom, ill, paradicsomos krumpli. Ha jól emlékszem 5 hós volt amikor már kapott csibehusit is hozzá. De az én babám tápszeres volt, azért kedtem el a hozzátáplálást ilyen korán. Ha anyatejes lett volna, biztos nem adtam volna ilyen korán.

Baba piskotát 6 hósan kapott csak először.

2008. márc. 15. 07:06

Szia!Én 4 hónaposan almával kezdtem,2 hét múlva krumpli majd répa.A kórházban kaptam babacsomagot abban voltak könyvek,füzetek,és amiket utánna küldtek reklámcsomagokat,mintákat.Mivel a védőnőm nem sűrűn tisztelt meg látogatásával(3 1/5 év alatt 4 szer volt)így sokat olvastam.Szerencsére pont akkor volt a Kiskegyedben olyan falinaptár aminek a hátulján egy táblázat volt hogy hány hónapos gyerek mit ehet,sajnos már nincs meg pedig most el tudtam volna küldeni Neked.Könytárból is szoktam kölcsönözni,olcsóbb mintha meg venném.Ja és még az üveges bébiételekről szoktam puskázni,arra rá van írva mekkorra gyereknek való,s az itthon is meg lehet csinálni.4 hónapos kórtól már lehet tejpépet is adni neki,nálunk ez nagy kedvenc még minidg,pedig már 3és fél éves a fiam,de ő ugy szereti mint más gyerek a kakaót.

Bocs hogy ilyen hosszan írtam,remélem kicsit segítettem.

2008. márc. 15. 06:54

krumplit, répát, almát...

babaszakácskönyvben, még a nagyfiamnál.

és mindent ugyanúgy csináltam a picinél is.

2008. márc. 15. 06:52
Ti mit adtatok a csecsemő 3-4hónapos babának enni először?Hol olvashatok erről?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook