Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ti mit adtatok a csecsemő 3-4hónapos babának enni először?Hol olvashatok erről? fórum

Ti mit adtatok a csecsemő 3-4hónapos babának enni először?Hol olvashatok erről? (tudásbázis kérdés)


1 2
53. HUBERTUS 33 (válaszként erre: 51. - Poszata01)
2008. nov. 21. 19:12
Engem nem csak ezért! Idegsít, hogy amikor bemegyek a tanácsadóba látom a sok csak anyatejes gyerek képét kirakva a falra. Na azé álljon már meg a menet! Milyen jogon tesznek különbséget ilyen formában gyerek és gyerek között? Vagy talán a tápszeres gyerek nem gyerek? Nem olyan értékes ember mert nem anyatejet kapott? Undorító amit művelnek!
2008. júl. 31. 18:20
3-4 hós gyerek ha anyatejes akkor nem kell semmit adni csak anyatej 6 hós koráig, ha tápos akkor 4 hós kortól gyümölcsöt de pépest, és talán az sem baj ha húzod és nem adsz neki olyan korán. a tápos baba sem jobb és erősebb emésztő rendszerrel van megáldva.ha az anyatejesnek sem haznál a korán adott kaja akkor a táposnak sem fog.
51. poszata01 (válaszként erre: 45. - Dorka29)
2008. júl. 31. 14:17

Igen, Dorka, általában azokat érinti rosszul a tápszer/anyatej dilemma, akinek valamiért nem sikerül a szoptatás, és tápszeres pótlást kellett adniuk. Magam is közéjük tartozom, több ismerősöm is hasonlóképpen járt, és mindegyiküket megviselte. Eleve van egy biológiai ösztön, hogy képes legyek táplálni a gyerekemet, és ha nem vagyok képes (azaz nincs elég tejem), az nagyon szar érzés ám!


Én speciel nagyon haragszom a mostani "propagandára", ami ennyire isteníti a szoptatást, mintha más nem is lenne jó a babának. Méghogy a szoptatás egyszerű meg könnyű, meg mindig kéznél van és friss, ugyan! Meg hogy ne adjunk se vizet, se teát, se cumit!

Ilyenkor mindig elfelejtik, hogy nincs két egyforma baba, mindenkinek más a jó. Én ismerek olyat is, aki tápszeres volt és abszolút nem beteges, meg olyat is, aki anyatejes volt, és allergiás, aszthmás stb.

50. Lindus1017 (válaszként erre: 49. - Bucimami)
2008. jún. 1. 14:29

Köszönöm a könyvet!Megpróbálom megszerezni bár már 2,5hó után nem is tudom kell e.Bár mindenképp megszerzem mert biztos jó!Már sok mindent megeszik,igy szépen bevezetek mindent:D


Amugy az én kislányom ugye sajna nem anyatejes 6hetes kora óta de még náthás sem volt!Amugy meg ne általánositsatok sem tejes sem tápis babákra mert szerintem a környezete is befolyásolja ki mennyit lesz beteg,mert én nem óvom mindenféle kis behatástól,nem vagyok antibakteriális takaritószerek hive sem.Anno én is megettem a homokot is és nekem én sem voltam beteges.Szóval a környezet is befolyásol!Aki meg bezárj a agyereket h kint büdös van,sokszor az a leg betegebb,allergiásabb is egyben!

2008. máj. 15. 14:05

Javaslom W. Ungváry Renáta: a Kismama babakonyhája

című könyvét. Ott minden le van írva: mit, mikor, hogyan adjunk tápszeres vagy anyatejes babának, mit csináljunk, ha minél tovább akarjuk szoptatni vagy ha éppen el szeretnénk választani.

48. ALLICS (válaszként erre: 41. - HUBERTUS 33)
2008. máj. 15. 12:17

Szerintem a tanácsadóba kéne csinálni akkor egy tápszeres babákról szóló tablót is:DDD


Én sem szoptattam,de nem hiszem,hogy azért (ahogy Te fogalmaztál) köcsögök lennének azok akik az anyatejet népszerűsítik.

Ki így ki úgy tudja táplálni a babáját a lényeg,hogy felnőjenek egészségesen.

Szerintem ahhoz az anyatejnek semmi köze,hogy egy kis gyerek hányszor és milyen hosszan lesz beteg.GENETIKA ez is!

2008. máj. 15. 11:41
Almát picit megfőzve és krumplit,sütőtököt ha kérdésed van e-mail címem nyitva áll előtted.
2008. máj. 15. 11:39
Teljesen mindegy én mind a két oldalt képviselem,hiszen nagyobbik lányom tápszeres volt a kisebbik meg még szopik.
2008. máj. 15. 11:22

Nagyon felháborít, amit páran írtak (kathlee, Hubertus). Még nem hallottam ilyet, hogy csak az anyatejes kisbabák képeit teszik ki. Én személy szerint nem vittem sehova képet és nem is áll szándékomban, de akkor is.


Egy éves a lányom, még mindig szopik, de soha nem ítéltem meg senkit annak alapján, hogy a gyerekét szoptatta-e, vagy tápszert adott-e neki.


Az anyatej természetes táplálék, örülök, hogy tudok szoptatni, arról nem is beszélve, hogy jóval olcsóbb módja egy csecsemő táplálásának, mint a tápszer, de nem misztifikálom túl a dolgot..


Nem gondoltam volna, hogy a szoptatás népszerűsítésének ilyen hátulütői is lehetnek, de a szakembereknek erre is oda kéne figyelniük.


Egyébként meg úgy tapasztaltam, hogy a szoptatás-nem szoptatás -tápszer kérdésköre leginkább azokat érinti rosszul, akik szerettek volna, de valamiért nem tudtak szoptatni.


Az, hogy egy anya, akinek van teje, szoptat vagy sem, a saját magánügye, döntése. Elvégre demokrácia van, vagy mi?!

2008. máj. 15. 09:31

Szerintem alapjában véve szoptatni azért érdemes mert ez a természetes.Mert ugye ezért van elsősorban a mellünk, szerencsés esetben tejünk is van.

Én csak másfél hónapos koráig szoptattam a kislányomat, de örültem volna ha tovább tudom.

És nem feltétlenül azért mert egészségesebb,nekem is az a tapasztalatom h ennek nincs annyira alapja.

Csak az valahogy bensőségesebb,természetesebb.

És szerintem felháboríró h tényleg csak az anyatejes babákat reklámozzák.

Az én gyerkőcöm is van ugyanolyan szép egészséges és okos mint azok.

És nem azért nem szoptattam mert nem akartam.

Sokszor az anyákat is lekezelik.

Ez nagyon felháborító!

2008. máj. 15. 08:29

Érdekes ez az anyatej dolog. Szerintem annak érdekében, hogy olyan jó legyen az összetétele mint anno, mondjuk 20-30 éve, csak bio dolgokat fogyaszthatna az anyuka. Régen nem volt ennyire nagy a környezetszennyezés, így a zöldségek, gyümölcsök és az állatok is egészségesebbek voltak. Hát most inkább hagyjuk ezeket a dolgokat.


Egyébként, nálunk is azoknak a gyerekeknek vannak kint a fotói a tanácsadáson, akiket 6 hónapig csak szoptattak. Hát ez van, ettől én nem érzem kevesebbnek a gyerekem!

2008. máj. 15. 08:06

Ezek a példák a környezetedből valók.

Nem általánosíthatóak.

41. HUBERTUS 33 (válaszként erre: 39. - M_Marcsa)
2008. máj. 14. 22:53

Ha szoptattam volna se lenne más a véleményem! Családon belül tapasztalom, olyan gyerekkel aki 6 hónapig kizárólag szopott és utána még 2 éves koráig, hogy betegsesebb mint az én tápszeres gyerekem. Állítólag aki anyatejet kap kizárólag 6 hónapig, ha beteg is lesz gyorsabb lefolyású rövidebb ideig beteg. Na ez hülyeség!! Az én gyerekem óvodába kerüleig szionte sosem volt beteg, pedig tápszeres volt, ellenben az unokatestvérem gyereke aki csak szopott már 3 hónaposan elég csúnya betegségben volt és semmivel nem volt rövidebb ideig benne mint a többi, nem anyatejes gyerek! Az enyém 6 hónaposan volt először beteg!! A csoportjában is van több gyerek akiről biztosan tudom hogy csak anyatejes volt 6 hónapig, ugyanannyiszor beteg mind!


Nálunk nagyon is meg vannak különböztetve az anyatejes és a tápszeres babák! A tanácsadóban csak olyanok képe lehet kitéve akik 6 hónapig csak szoptak! és ne legyek pipa amikor ilyet csinálnak!! Le kéne tépni a falról az összes képet! Köcsögök akik ezt népszerűsítik!

40. Szamó
2008. máj. 14. 08:38
Kicsi fiam 6 hónapig szopizott. Nem én választottam el, hanem ő, saját magát. Már 3 hónapos korától gondok voltak, egyre kevésbé tetszett neki a szopi. Pedig tejem volt bővel, még akár 3 gyerek is jól lakott volna mellette.... 5 hónapos volt, mikor először adtunk neki főtt krumplit anyatejjel keverve. Nagyon élvezte! Szerencsére már elsőre szépen kanalaztunk, minden gond nélkül. 6 hónapos korában már nem volt hajlandó a cicimet a szájába venni. Nagyon rossz érzés volt, szívesen szoptattam volna tovább tejem is volt, de nem volt értelme erőltetni. Így hát tápszereztünk és közben szépen, lassan bevezettük a pépes kajákat.
39. M_Marcsa (válaszként erre: 35. - HUBERTUS 33)
2008. máj. 14. 08:34

Nem erről van szó. Nem nézi senki le azt, aki nem szoptat. ÉN FORDÍTVA ÉRZEM pontosan, az írásaidból, te nézed pont le...

Sajsnos, hogy nem szoptathattál, leht másképp áéllnál hozza.

Saját tapasztalataim: kicsi lányom 2 éves, szopik.(most nem kérek kommentet, így jó mindkettőnknek.) Kis barátai állandóan betegek, egyszerre sosem tudunk összegyűlni. 4 kisgyerekről van szó, akik felváltva betegek. Az enyém, olyan, mint a retek, semmi baja.



Sztem, értelmetlen ezen vitázni, kinek így, kinek úgy.

38. ALLICS (válaszként erre: 19. - Egnisz)
2008. máj. 14. 08:32
Ez egy nagy hülyeség!
37. supin (válaszként erre: 35. - HUBERTUS 33)
2008. máj. 14. 08:14
Szivemből irtál.Igaz már 54 éves vagyok. 3 nagy leány anyukája. Nekem sem volt tejem,nem az alakomat féltettem.Hanem a védőnő szerint az volt a baj ,hogy nem volt segitségem és a fizikai megterhelés miatt szünt meg a tejképződés. A férjem nek dolgozni kellett+ még maszekolt. Tápszeresek voltak a lányok. Ettől függetlenül az érzelmi kötődés még a mai napig megvan....
2008. máj. 14. 04:37
A legjobb az anyatej és semi más hat hónapos koráig. Ha viszont egy-egy szopás helyett adod, akkor gyümölcs, bébikaja. Van egy olyan könyv is, hogy Mit egyen a gyerek? Ica
35. HUBERTUS 33 (válaszként erre: 34. - M_Marcsa)
2008. máj. 14. 00:01
Saját tapasztalok miatt nem hiszek az anyatej nagyon hirdetett hatásában. Én nem szoptattam mert nem tudtam, de a gyerekem felnőtt tápszeren is, és semmi hátrányát nem láttam ennek. Idegesít az, ahogy ennyire istenítik a szoptatást és az anyatejet, de lenézik a tápszert adó anyákat miszerint ők nem anyák és nem szeretik a gyereküket mert nem szoptatnak! Na ezért! Ha te lennél a helyemben te mit szólnál mindehhez??
34. M_Marcsa (válaszként erre: 30. - HUBERTUS 33)
2008. máj. 4. 08:27
nem értem, miért vagy szoptatás ellenes???
2008. máj. 3. 16:02

Olvasom a sok ehhez hasonló kérédseket és közben arra gondolok, hogy mi a fene lett a gyerekorvosokkal, illetve a védőnőkkel???

Már mindenki itthagyta az országot, hogy ílyen fórumokon kell beszerezni az alapvető tájékozottságot??

2008. máj. 3. 15:52
Én 3-4 hónaposan anyatejen kívül semmit nem adtam a kislányomnak. 6 hósan kell kezdeni a hozzátáplálást, almával, krumplival, répával.
31. Lexike
2008. máj. 3. 09:28
Én almával kezdtem lereszelve, utána sárgarépa, krumpli.
2008. máj. 3. 08:55

[link]



Na itt a link, olvassátok el!!

Am, valahol azt is olvastam, hogy 46 hónapig tartó kizárólagos szoptatás biztosítana védelmet a betegségek ellen!

2008. máj. 2. 22:50

A lányomnak 7 hónapig anyatejen kívül nem adtam semmit.

Korábban,a fiamnál hamar elment a tejem,így már 4 hónaposan adtam neki almát,reszelve.

Egyébként a gyermekorvosunktól megkérdeztem,mit adhatok,és hogyan kell elkészíteni.

28. Dorka29 (válaszként erre: 26. - Dorka29)
2008. máj. 2. 22:07

Nem voltam elég egyértelmű:)

A szoptatásról és hatásairól cikk érdekelne, a másikat olvastam és nagyon jó, de nem értem, hogy hogy függ össze azzal, amit írtál.

27. M_Marcsa (válaszként erre: 25. - HUBERTUS 33)
2008. máj. 2. 21:41
Azért csak tudják...Én nem vitatkoznék a WHO ajánlásával.
26. Dorka29 (válaszként erre: 25. - HUBERTUS 33)
2008. máj. 2. 21:02
Erre a cikkre én is kíváncsi lennék. Nem másoldnád be ide? Vagy csak a linket?
25. HUBERTUS 33 (válaszként erre: 22. - M_Marcsa)
2008. máj. 2. 18:03

Olvasd el a cikket amiben az amerikai módszerről írnak! Hozzátáplás egy másik ország elvei alapján.

Múltkor találtam egy érdekes oldalt a szoptatásról és a hatásairól, elküldöm neked privát üzeenetben, olvasd el!!


A WHO csak ajánl, de semmi sem kötelező!!

24. Dorka29 (válaszként erre: 21. - HUBERTUS 33)
2008. máj. 1. 08:28

Érdekes, amit írsz. Nálunk csak a 6. hónapban kapott almalevet a lányom, de neki attól fájt a hasa.


Újszülöttkori hasfájásra pedig Infacol-t kapott, bár szerencsére csak pár hétig volt ilyen problémánk.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook