Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ti hogyan kerestek/kerestetek munkát? fórum

Ti hogyan kerestek/kerestetek munkát? (beszélgetős fórum)

16. zsizsmizs (válaszként erre: 13. - Annaaa)
2010. márc. 31. 15:01
Igen, szerintem is küld el az önéletrajzod. Vesztenivalód nincs. Ki tudja mikor lesz üresedés, vagy mikor akarnak bővíteni....
2010. márc. 31. 14:58
Legyen kitartásod és csak csináld, meg fogod lelni az m.helyed!
14. FormáSan (válaszként erre: 13. - Annaaa)
2010. márc. 31. 14:57
Igen van értelme! De akkor írjad le, hogy miért is vágyódsz oda annyira és türelmesen kivárod amig megürül egy hely vagy felvétel lesz, mert ez a munka feltétlen érdekel téged! Én is csináltam már igy is! Bementem annak idején a személyzetire és leadtam, 2 NAP sem tellett bele már be is hivtak! Nem kell fizetni az álláskeresést, nem kell szivességet tenni senkinek sem a cégnél!
13. Annaaa
2010. márc. 31. 14:55

Háát igen..tudom, ezt magam körül is látom, hogy iszonyatosan nehéz!

Körülbelül, ha nincs kapcsolatod aki benyom egy céghez esélyed sincs elhelyezkedni!

Sajnos... :(


Am. szerintetek van értelme olyan helyre beadni, ahol éppen nincs kiírva, hogy keresnek alkalmazottat?

Én úgy gondoltam, hogy hátha később ha keresnek előveszik az én önéletrajzomat is...

Vagy esélytelen ebben hinni?

12. Tina87
2010. márc. 31. 14:50
Ezt a kérdést pár napja tettem fel hasonlómódon én is.Már nekem is kezd fogyni a kitartásom.Már semmi ötletem lassan :(
2010. márc. 31. 14:47

Egyébként nekem bölcsész diplomám van, ami nem túl piacképes.... Tanári állás nincs, meg nem is vagyok az a türelmes tanárnéni fajta. Azt hittem mikor végeztem hogy nem lesz nehéz elhelyezkednem, mert ha valaki elvégez egy egyetemet/főiskolát az már csak nem olyan hülye... Hát ebben tévedtem.

A kutyát nem érdekli a végzettség. Jobban mondva az a tapasztalatom hogy egy pincérnőt felvesznek egy multihoz asszisztensi munkára, engem meg nem. Pedig egyikünknek sem szakirányú végzettsége van.

És akkor ott van az a szitu is, mikor minden feltételüknek megfelelek és még csak be sem hívnak... Aztán azt hallom hogy felvettek valakit, aki pedig nem felelt meg mindennek.

Ha meg behívnak interjúra akkor csóválják a fejüket hogy miért nincs tapasztalatom....

Szóval nem lesz könnyű dolgod.

10. Annaaa
2010. márc. 31. 14:33
Hmm.. Köszi, keresgélek majd...
9. zsizsmizs (válaszként erre: 7. - Annaaa)
2010. márc. 31. 14:32

Szerintem igen. Google!

De biztos hogy a helyi újságban is látsz ilyen hirdetéseket hogy "megbízónk részére keresünk ....." ezek is ált. fejvadász cégek.

2010. márc. 31. 14:29
Érdemes lehet elmenni a munkaügyi hivatalba is. Bár nekem velük sincs valami jó tapasztalatom....
7. Annaaa (válaszként erre: 5. - Zsizsmizs)
2010. márc. 31. 14:28
Interneten lehet ilyen cégeket találni?
2010. márc. 31. 14:28

20 éves vagyok...

Kötelezően kellett a suli mellett 250 óra gyakorlat azért van sok, több különböző helyről...

Meg rengeteget dolgozok/dolgoztam diákmunkaként is, amik nagyrészt szakmába vágóak is...

2010. márc. 31. 14:27
Szia! Sajna az álláskeresés nehéz ügy! Én már 2 éve keresek. Ami az újságban meg az interneten van sokszor tényleg csak a maradék. Az a véleményem hogy ismeretség útján a legkönnyebb munkát találni, úgyhogy szólj az ismerőseidnek hogy állást keresel, és szóljanak ha tudnak valamit. Ja, és térképezd fel a környékbeli fejvadász cégeket is, oda is érdemes személyesen önéletrajzot vinni. Sok sikert!
2010. márc. 31. 14:25

rengeteg szakmai?

Hány éves vagy?

2010. márc. 31. 14:25

Sok kitartás neked és sikert, igaz nekem van már elég régen m.helyem! De annó 65 helyre adtam be az önéletrajzomat és még csak arra sem méltattak, hogy válaszholjanak, hogy nem aktuális már!

1-2 helyre behivtak elsőfordulóra, aztán kiestem!

Míg nem a mostani m.helyem első fordulóra felvettek! De hónapokba teltek el!

2010. márc. 31. 14:23
Jah van angol középfokú nyelvvizsgám és középfokú jelnyelv nyelvvizsgám is, illetve rengeteg szakmai gyakorlatom (részben amit a suli alatt kellett végezni).. szóval ez nem lehet nagyon kizáró ok...
2010. márc. 31. 14:22

Május végén lesz meg a Protokoll ügyintéző (OKJ-s) végzettségem és ezzel szeretnék elhelyezkedni!

Jövőre egyetem mellett (estin) is folyamatosan dolgoznék teljes vagy részmunkaidős állásban...


Hogyan kerestetek munkát?

Küldtem különböző helyekre e-mailben önéletrajzot és személyesen is beadtam 1-2 ruházati boltba, hogyha nem a szakmával, de valahova felvegyenek!

Egyelőre sehonnan sincs reakció!

Ötlet?

(Internetes hirdetéseken semmi normális nincs fennt és nem is bízok bennük nagyon)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook