Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan kell mostanság munkát keresni? fórum

Hogyan kell mostanság munkát keresni? (beszélgetős fórum)

1 2 3
64. 8c40921157 (válaszként erre: 63. - 3f3949edc4)
2014. jan. 31. 19:41

Így van!

Mert hogy az élet néha rendesen eljátszadozik velünk:)

63. 3f3949edc4 (válaszként erre: 62. - 8c40921157)
2014. jan. 31. 19:39

:))

Ki tudja, egyszer, talán!


Azt már megtanultam az életről, hogy: "soha ne mond azt semmire, hogy soha!"

62. 8c40921157 (válaszként erre: 61. - 3f3949edc4)
2014. jan. 31. 19:34

:D

Okkééé, nyertél!:)))

Velem lehet alkudozni:)


Egy pillanatra, de csak egy pillanatra, elgondolkoztam azon, hogy nem is lenne veled rossz együtt dolgozni, nekem is jó a humorérzékem. Szerintem jól kijönnénk!:)

61. 3f3949edc4 (válaszként erre: 57. - 8c40921157)
2014. jan. 31. 19:30

Vannak jobb technológiák, ez igaz, de nagy általánosságban ezt preferálják, mivel ez a legelterjedtebb.


Talán (de csak talán) nem hiába vette meg az Microsoft és számolja fel a saját Messenger-ét... :)) . Ha külföldre pályázik az ember, akkor még mindig alap a skype-interjú!


Mindenkinek vannak preferenciái és szabadon eldöntheti azt, hogy mit vállal be. Nálam alap, hogy ha megtisztelem a pályázat kiíróját az életrajzommal, akkor - érdeklődés esetén - tiszteljen meg a személyes elbeszélgetéssel. A hebegő quasimodo a recruiter kockázata, a nyomori tapló hr-es a jelölté (mivel az interjúztató Hr-esről sincs videó a neten).


Ha egy normál interjúba nem mész bele, akkor az a Te igényed. Ha én megkövetelek egy minimum tiszteletet a munkáltatótól, az én igényem az. Mivel az igényeink nem találkoznak, így - valószínű - soha nem fogunk együtt dolgozni. Hol itt a kibékíthetetlen ellentét és az elavult technológia? :D

2014. jan. 31. 18:15
Szerintem úgy hogy keresel egy ismerőst, aki ott dolgozik, ahová menni akarsz... máshogy elég nehéz.
59. 8c40921157 (válaszként erre: 58. - Mancs97)
2014. jan. 31. 18:10
Ez így igaz. A videóba nem kell mindent rámondani, mert írásban is ott lesz az önéletrajz. Nem szabad hosszúnak lenni, nem az a cél.
2014. jan. 31. 17:35

Még mindig tartom azt, hogy rengeteg anyagom összegyűlt az elmúlt hetekben, akár az álláskereséssel, telefoninterjúval kapcsolatban is, de például van különböző képességekről listám, ami esetleg nem jut hirtelen az önéletrajzíró eszébe. Segítek szívesen abban is, hogy ha átküldöd az önéletrajzod, hogy átnézem, esetleg munkaügyis kollégával megvitatom, hogy min kellene változtatni. Bár te nem vagy ügyfelem (valószínűleg nem is lehetnél), de nagyon szívesen segítek, elvégre munkerő-piaci mentor lennék, vagy mi a szösz, és a következő hetekben rengeteg önéletrajzzal fogok találkozni és utánajárni a témának.

Nekem annyi a videóönéletrajzzal a problémám, hogy ha nem jó minőségű, ha esetleg hosszú, akkor nem biztos, hogy megnyerő tud lenni. A papír alapút könnyebben iktatni tudják, akkor viszont érdemes valamivel kitűnni. Ha mással nem, kiemelésekkel, ha személyesen viszed be, akkor a külső is sokat számíthat (az önéletrajzé is!).

57. 8c40921157 (válaszként erre: 56. - 3f3949edc4)
2014. jan. 31. 15:59

Nem kritizálni akarom a skypot, de nagyon gyenge és elavult, vannak már jobb technológiák.


Én is munkáltató vagyok, és azért ajánlom a videomail-t, mert az már egy kicsit élő, és azonnal le lehet szűrni, hogy az illető hogy beszél, mennyire van önbizalma, mennyire közvetlen, elszánt, és talán azt is, hogy mennyire tükrözi a leírt szöveg őt.


Nem utolsó sorban, anno kaptam olyan önéletrajzot, amihez csatolva volt fénykép, de sajnos agyonretusált tablókép volt, a valóság meg valami borzalmas volt. Anno területi képviselőt kerestem, nem hívtam volna őt be, ha látom kvázi élőben, mert... szánalmas volt a megjelenése, elhanyagolt arca, és még beszélni is alig tudott, csak hebegett. Én ilyenbe már nem megyek bele. Minden cégnek kell valamilyen "emberszint", főleg, aki képviseli a céget mindenfelé.


Ja, és haladjunk már a korral, ha lehetőségünk van rá. De mond, ha nem!:))


Azt a tanácsot, hogy véleményeztesse a cégekkel, ahová jelentkezett, az önéletrajzát, támogatom, nagyon érdekes eredmények jöhetnek létre.

2014. jan. 31. 10:58

A video-önéletrajz hatékonysága / megítélése kétes. Volt egy időszak, amikor tényleg nagyon futott bizonyos kreatív pozíciókhoz linkelni egy fájlmegosztóra feltöltött videóanyag elérhetőségét, de ma már kétséges, hogy jobban, vagy rosszabbul jösz-e ki belőle (tonna cikk van pro és kontra).

A skype-on való interjúzást pl. felajánlhatod (van, ahol preferálják).


Kérj meg recruitereket (pl. ahol dolgoztál / ahová már pályáztál és hajlandóak voltak kommunikálni veled - akár elutasítani is), hogy értékeljék az önéletrajzod. Így folyamatosan tudod alakítgatni az aktuálisan menő (és megfelelő) formátumra (ez egyébként nem nagyon tér el a hivatalos szakmai formátumoktól).


sok sikert és fel a fejjel!

55. 8c40921157 (válaszként erre: 35. - Zebra25)
2014. jan. 30. 23:42

Ezért az kell, hogy valamivel különleges legyél. Azt viszont egy nem mindennapi önéletrajz-forma teheti. Videoönéletrajzot csinálj! Az most nagyon menő és hatásos.

Ez is kapcsolódik ahhoz, amit priviben írtam neked, jó lenne, ha legalább reagálnál rá, hogy tetszik-e a dolog vagy nem.

Én egyből próbáltam segíteni. Most rajtad a sor.

2014. jan. 30. 22:57
Köszi az eddigi seegíséget. Jó éjt:)
53. moonlight13 (válaszként erre: 50. - Zebra25)
2014. jan. 30. 22:56
Hát azt más munkaköröknél nem nagyon fogják értékelni! Mindenesetre a környék összes ovijába elküldeném a helyedben, hátha valaki elköltözik, babát vár, stb. és mégis felvesznek év közben.
52. moonlight13 (válaszként erre: 49. - Zebra25)
2014. jan. 30. 22:54

Na, most ennyi jutott eszembe! De sokat ne gondolkozz, csak írd meg jól az önéletrajzod! Olvastasd el valakivel, hogy mi a véleménye!

Most megyek, ha van kérdésed, hatudok, valamikor válaszolok.

2014. jan. 30. 22:54

utolsó éves:S bocsi

de persze utolsó félév:D

50. Zebra25 (válaszként erre: 48. - Moonlight13)
2014. jan. 30. 22:53
óvodapedagógus szakon vagyok utolsó féléves
49. Zebra25 (válaszként erre: 45. - Moonlight13)
2014. jan. 30. 22:52
Valóban, mert ha a gyerek megbetegszik, akkor a férjem jobban eltud menni táppénzre, de a vizsgákra nem mehet el helyettem.
48. moonlight13 (válaszként erre: 46. - Zebra25)
2014. jan. 30. 22:52
Milyen főiskolára jársz? Akkor keress olyan jellegű munkát, ahol azt hasznosíthatod!
47. moonlight13 (válaszként erre: 43. - Zebra25)
2014. jan. 30. 22:51

Igen, még lesz időd megöregedni, és egy hosszabb önéletrajzot legyártani! :D

Ne gondolkozz mindig azon, hogy elküldjed-e! Ha valamilyen szinten megfelel az állás, amit találsz, küldd el, úgyis ők döntenek, és nem Te!

46. Zebra25 (válaszként erre: 38. - Moonlight13)
2014. jan. 30. 22:50
Igazából nekem minden állás komolyabb, amit még nem csináltam:)
45. moonlight13 (válaszként erre: 43. - Zebra25)
2014. jan. 30. 22:49
Ezt Neked kell eldöntened, mert ugye vizsgáid is lesznek, és arra szabadságot kell kivenned, tehát nagyon eltitkolni nem fogod tudni. Attól függ, milyen munkahelyre küldöd a pályázatod, mert ha ott arra semmi szükség, amit tanulsz, akkor gondolhatják, hogy elvégzed a sulit, és rögtön megpattansz, tehát nem Téged vesznek fel. Ezt kell meggondolnod!
44. Zebra25 (válaszként erre: 42. - Moonlight13)
2014. jan. 30. 22:48
Igazad van, pozitívabban kell hozzáállnom.
43. Zebra25 (válaszként erre: 41. - Moonlight13)
2014. jan. 30. 22:47

Igen, még szerencsére ezen változtathatok:)


Most még csak azt az egyet nem tudom, hogy azt bele írjam e az önéletrajzba, hogy jelenleg főiskolás vagyok, ha az a meghirdetett állással nem kapcsolatos?

42. moonlight13 (válaszként erre: 39. - Zebra25)
2014. jan. 30. 22:47

Azt írtad, nemsokára meglesz a diplomád is! Akkor mi a gond? Írd be, hogy fél év múlva végzel!

Egyébként is álláskereséshez nem lehet úgy hozzáállni, hogy úgysem engem vesznek fel! Én sokszor az "esélytelenek teljes nyugalmával" küldözgettem mindenhová az önéletrajzomat, ami nekem megfelelt volna. Azt meg ráérnek mások eldönteni, hogy behívnak-e.

Sokszor pont azt mondtam magamban, ráérek utána gondolkodni, ha egyáltalán behívnak, hogy akarok-e oda menni.

41. moonlight13 (válaszként erre: 39. - Zebra25)
2014. jan. 30. 22:43
De hát még fiatal vagy! Akkor persze, hogy nem lehet túl hosszú az önéletrajzod!
40. moonlight13 (válaszként erre: 39. - Zebra25)
2014. jan. 30. 22:42
Nem minden munkakörhöz kell diploma és nyelvvizsga!
39. Zebra25 (válaszként erre: 37. - Moonlight13)
2014. jan. 30. 22:41
Olyasmire gondolok, hogy szerintem már a diploma, a középfokú nyelvvizsga, meg ehhez hasonlók, már annyira alapdolgok:( Nem konkrétan az önéletrajzom a baj, hanem az amit eddig elértem, az bazi kevés.
38. moonlight13 (válaszként erre: 35. - Zebra25)
2014. jan. 30. 22:40

Milyen komolyabb állásra gondolsz, amit nem mersz megpályázni?

Egyébként én csupa olyan állásra pályáztam egy jó ideig, ami csak tetszett, de még nem csináltam, de úgy gondoltam, meg tudom csinálni. Nem is hívtak be! :)

Végül mindig arra hívtak be, amit már máshol is csináltam.

37. moonlight13 (válaszként erre: 35. - Zebra25)
2014. jan. 30. 22:39
Azt nem tudom, hogy más hogy van ezzel, de ha így érzed, akkor gondold át újra, és írd meg jobban, összeszedettebben, vagy kérj meg valakit, hogy olvassa el, és adjon tanácsot a megfogalmazásra. Igazából egy idegen csak a mondatokon tud változtatni, meg a stíluson, mert azt csak Te tudod, hogy pontosan milyen munkát végeztél az adott helyen.
36. moonlight13 (válaszként erre: 32. - Zebra25)
2014. jan. 30. 22:37

Találsz az interneten egy csomó jó tanácsot, hogy állásinterjún mit tegyél, ill. mit ne tegyél, hogyan öltözködj,milyen színeket vegyél fel, stb.

Én mindent végigolvastam, amikor mentem az interjúkra. És arra is készülj fel lelkileg, hogy néha kimondottan kellemetlen kérdéseket tesznek fel, hogy hogy tudod úgy megválaszolni, hogy abból ne negatívan kerülj ki! (Pl. előző munkáltatót soha nem szidunk!)

2014. jan. 30. 22:35

Tudjátok mi a baj? hogy annyira úgy érzem, hogy az én önéletrajzom nem átlagos, hanem átlagon aluli. Nincs bátorságom megpályázni egy komolyabb állást:(

Minden álláskereső így van ezzel?

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook