Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ti hogy viszonyultok közösségben a bőrbeteg emberekhez? fórum

Ti hogy viszonyultok közösségben a bőrbeteg emberekhez? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
59. anya4005 (válaszként erre: 56. - Moonlight13)
2014. máj. 17. 21:15

A csunya felnottekhez semmi kozom,nem en szultem oket!

:-)

2014. máj. 17. 20:21
Nekem is van egy bőrbetegségem. Aminek nem tudják az okát az orvosok. Van rá kenőcsöm, használom. De nem tünteti el teljesen, csak csökkenti. Szerencsére olyan helyeken van amit fed a ruha. Viszont egyik alkalommal mikor orvosnál voltam nem akartak engedni dolgozni, mondván lehet hogy fertőző. A hátamon néhány pötty. Hát elég rosszul esett... Egy darabig úgy kezeltek mint valami vírusgazdát.
57. 5bdfbe058d (válaszként erre: 56. - Moonlight13)
2014. máj. 17. 20:19
:D
56. moonlight13 (válaszként erre: 53. - Anya4005)
2014. máj. 17. 20:13

:)

A mai gyerekek olyan szépek tudnak lenni! Mindig elcsodálkozom, hogy honnan lesz az a sok csúnya felnőtt? :D

55. anya4005 (válaszként erre: 54. - F6390e6b9b)
2014. máj. 17. 13:32
:-)
54. f6390e6b9b (válaszként erre: 53. - Anya4005)
2014. máj. 17. 12:46

Azt elhiszem!

Az én lányom ugyan szerencsére nem bőrbeteg-még,nem tudom,hogy örökölte-e a pikkelysömört-de volt a feje baleset miatt varrva kötözve,nekem akkor is a legszebb volt! :)

53. anya4005 (válaszként erre: 50. - F6390e6b9b)
2014. máj. 17. 12:38
Tudom,elfogult vagyok,de olyan szep,hogy nem lehet nem imadni!:-)
52. anya4005 (válaszként erre: 49. - Moonlight13)
2014. máj. 17. 12:37
Igen,sajnos sok a felelotlen szulo. Ha az lenne az alap,hogy fertozo beteg gyereket nem viszunk kozossegbe,biztos nem lenne problema,hogy pottyos a fiam keze!:-)
51. emi1206 (válaszként erre: 1. - F6390e6b9b)
2014. máj. 17. 11:05

Emberszámba veszem nyilván, de van akihez nem szívesen érnék hozzá. Ez inkább azon múlik, hogy a bőrbetegségét leszámítva mennyire ápolt, igényes a szóban forgó ember, meg persze azon, hogy fertőző-e.

Beszólogatni, bántani meg nem szoktam másokat. Max. védekezésképp vagy viccből.

50. f6390e6b9b (válaszként erre: 48. - Anya4005)
2014. máj. 17. 10:51
A gyerekek még szerencsére nagyon elfogadóak!Örülök hogy a kis csemetédnek ilyen kedves kis barátai vannak! :)
49. moonlight13 (válaszként erre: 48. - Anya4005)
2014. máj. 17. 09:28

Azért húzódnak el az idegenek, mert laikusként nem értünk hozzá, hogy mitől olyan a kicsi bőre.

És sajnos vannak olyan szülők, akik nem foglalkoznak azzal, hogy esetleg másik gyerek elkap valamit...

Én egyszer a saját fülemmel hallottam a strandon, hogy mondta az egyik anyuka a másiknak, hogy az éjjel a gyereknek hasmenése volt.. Másnap kihozta a közös medencébe a gyerekek közé, mert jó idő volt. :(

48. anya4005 (válaszként erre: 46. - Trapiti)
2014. máj. 16. 18:38

Van,akivel lehet beszelni rola,de van,aki teljesen elzarkozik. 2 jatszoter van,ahova gyakran jarunk,ott mar nincs problemank,mert altalaban ugyanazok a gyerekek es szulok vannak ott. De pl. a nyaron is volt ilyen elhuzodos anyuka a Ligetben,de o hazaig huzodott:-)! A nagyobbik ovijaban tudnak a kicsi allapotarpl,mivel mindig vele megyek,es jo ido eseten polo van rajta. Erdekes,hogy ott meg a gyerekek is toleransak,sot,imadjak,simogatjak,nem bantanak meg soha! A szulok kozul az egyik anyuka borgyogyasz,o ra is kerdezett,elmondtam,mire alatamasztotta a diagnozist:-)!

Szoval,alakul a dragam kis elettere!

47. moonlight13 (válaszként erre: 35. - F6390e6b9b)
2014. máj. 16. 17:20
Én pl. így vagyok a szénanáthámmal. Tüsszögök, és a munkahelyemen ilyenkor hozzáteszem, hogy nem fertőz, csak allergia. És akkor mindenki megnyugszik.
46. trapiti (válaszként erre: 36. - Anya4005)
2014. máj. 16. 17:13

Ez így életszerűtlen, valóban. De az, hogy az érintettek közül egyre többen legyenek, akik hajlandóak nyíltan beszélni a betegségükről, akár médiában, tévében stb. bemutatkozni, beszélni arról, hogy ez mivel jár, sokat javíthatna a helyzeten. Mint minden más olyan csoport esetében is, akik valamilyen szempontból eltérnek az átlagtól. Magyarországon az emberek nem elfogadóak, ennek elég sokféle oka van, nem biztos, hogy csak és kizárólag azért, mert bunkók vagy érzéketlenek, hanem pl. az, hogy a sérült emberek a társadalomtól elszigetelve élnek, az átlagember nem is találkozik velük, csak nagy ritkán. Ha 5 évben egyszer lát valakit aki nem olyan mint ő, akkor nem lesz toleráns. Ha minden nap látja, találkozik vele, megismerkedik vele, akkor előbb-utóbb toleráns lesz.

Nemrégen olvastam egy ismerős naplójában, aki sérült gyerekekkel foglalkozik, hogy a játszótéren kigúnyolták a csoportját, mire ő odament a csúfolódó gyerekekhez és elmesélte nekik, miért olyanok azok a gyerekek, amilyenek. Nincs más megoldás szerintem, mint beszélni róla. Pl. nagyon kíváncsi lennék, mi történne, ha az undorral elhúzódó anyukát megszólítanád... mondjuk azzal, hogy látod, észrevette hogy mi van a kicsi bőrével és hogy most biztosan arra gondol, hogy ezt el lehet kapni... elmondanád, hogy te megérted a gyanakvását, fordított esetben te is tartanál tőle, hogy esetleg fertőz... az emberek nagy része azért nem vadállat, egy ilyen nyitásra 99% hogy normálisan reagálnának.

45. f6390e6b9b (válaszként erre: 44. - A0c1361e44)
2014. máj. 16. 17:06
A pikkelysömört az egyik kollégámnak úgy próbálták meg kezelni hogy nőgyógyászati műtétre utalták,mondván a méh megléte növeli a sömört.Műtét előtt a teste 65%-a sömörös volt.Megműtötték,letisztult,mindenféle kezelés nélkül.Eltelt azóta 3 év most a teste 95%-átbefedi a sömör.
44. a0c1361e44 (válaszként erre: 40. - F6390e6b9b)
2014. máj. 16. 16:59

Nekem az összes allergiám szülés után kezdődött.

Az arcom szülés után elég ronda volt, és hónapokba telt mire a doki olyan krémet is tudott adni, ami használt. A férjem azt mondta, hogy nyugodtan mehetek gyerekeket ijesztgetni pénzért:)

43. globus
2014. máj. 16. 16:50
Semmi különös... másoktól sem tapasztaltam kirekesztést.
42. Érdekes73 (válaszként erre: 41. - Érdekes73)
2014. máj. 16. 16:29
jav. kirugatni
41. Érdekes73 (válaszként erre: 1. - F6390e6b9b)
2014. máj. 16. 16:28
Volt régen pikkelysömörös kolléganőm és volt sajnos olyan kolléganő aki ki szerette volna ezért rugatni :( Engem nem zavar tudom milyen kínszenvedés nekik még az állapot fenntartása is...( rosszabb ne legyen)
40. f6390e6b9b (válaszként erre: 39. - Fiúsmami)
2014. máj. 16. 15:56

Lehet hogy akkor nem voltál túl tapintatos,de nekem is jól esett volna ha megmutatod a tarkódon a plakkokat. :)

Én terhesség alatt voltam tünetmentes,de szülés után egy héttel folytatta ott ahol abbahagyta.És kezelhetetlen azóta is. :(

2014. máj. 16. 14:32
A régi szomszédunk egy fiatal házaspár volt,a férj pikelysömörös,mindig hosszúban járt.Egy nyáron a nagy melegben bermudába kilátszott a térde,oda mentem hozzá(először kikerekedett a szemük,nem voltam túl tapintatos),hú de randa a térded,ezért vagy mindig hosszúban?Nem csodálom,régen én is takargattam magam.Aztán félre húztam a hosszú hajam és megmutattam a tarkómat,akkor mindent megértettek.És csak nevettek,megköszönték nekem:)12 éves koromtól kezdtek kezelni pszoriázissal.Eleinte csak a diprosalic segített.De pont mikor a szomszéddal összefutottam már egy 2 hónapos kezelés vége felé jártam,azelőtt mindenhol (térd,könyök,váll,fej)sömörös volt.Ekkor már csak a tarkómnál.Hál Istennek majdnem 20 éve tünetmentes vagyok.Nagyon ritkán picit látszik a térdemen ,olyankor azonnal elkezdem a kezelést,de sajnos nem mindenkinek használ.
38. f6390e6b9b (válaszként erre: 37. - Loch ness)
2014. máj. 16. 14:07
A bőrbetegségek egy része már születéskor megjelenik,de van ami csak huszonévesen jelentkezik.Először saját magát kell az embernek elfogadni ami nem is olyan egyszerű,mint amilyennek tűnik,de ha sikerül akkor az alul említett viselkedések nagy része már lepereg az emberről,mosolyog rajta-megtanulja kezelni.De vannak bizonyos fajta emberek akik sértők,akármennyire is tudja a beteg kezelni.Igen vannak felelőtlen emberek,akik miatt mi is szívunk.Természetes,hogy a szűk körünk tud a promblémánkról,de az aki tudja az én esetemben soha nem bántana meg.Nem az egészségesek félelmeiről van szó,persze,ha fél tapintatosan ahogy írtad húzódjon félre,de ne álljon már fel egy idősebb úr mellől a buszon,mert nem csak hogy tapintatlan,de sértő és a beteg porig alázva érzi magát.
2014. máj. 16. 13:46
Nehéz lehet így élni, de való igaz, hogy senkire nincs ráírva, hogy fertőző-e a bőrbetegsége vagy nem. És annyi igénytelen ember van, aki nem törődik azzal, megfertőz-e mást vagy nem (csak a legegyszerűbb, mikor simán a nyakadba prüszkölnek vagy köhögnek a buszon), akkor az ember persze, hogy vigyáz magára, mert ez sincs ráírva az illetőre, hogy ő most fertőző bőrbeteg, aki nemtörődömségből veszélyezteti az embertársait, vagy olyan, aki ad magára, de nem tud tenni semmit a látványos, de nem veszélyes betegségével. Őszintén szólva én is félteném magamat vagy a gyerekemet, de lehet tapintatosan is arrébb menni, amennyire lehet, feltűnés nélkül. Aki pedig szenvedő alany, annak szerintem valamennyire tudnia kell ezt elviselni, még ha nem is esik jól, mert sokszor csak ez az ok, nem bunkóság. Viszont szűk körben (játszótér, óvoda, stb.) szerintem is érdemes elmondani ezt, hogy mindenki tisztában legyen a dolgokkal. És ha ezután bunkó valaki, hogy tisztában van a dolgokkal, akkor tiszta a helyzet, akár ki is lehet kérni, ha úgy viselkedik.
36. anya4005 (válaszként erre: 30. - Trapiti)
2014. máj. 16. 13:21
Én nagyon szívesen informálok bárkit,aki rákérdez,de elég életszerűtlen,ha buszra szálláskor előre kiabálod a pontos leírását a betegségednek!
35. f6390e6b9b (válaszként erre: 33. - Trapiti)
2014. máj. 16. 13:13

Jelenleg nem vagyok megbántva.Nem azért nyitottam ezt a fórumat,hanem azért hogy megtudjam,ki hogy viszonyul az ilyen dolgokhoz ill a benne élőknek hogy esik az ilyen.Mint láthatod nem vagyok egyedül a problémával és nem csak nekem fáj az ilyen dolog,de a kisgyerek példája sokkal rosszabb!Nem lehet a játszóra,boltba stb. úgy bemenni hogy ecseteled mi a probléma és nem kell félni,vagy beteg vagyok de nem fertőzök pólóban sem lehet járni!!

Elhiszem,hogy sokan tájékozatlanok,de inkább kérdezzen,mint elvigye a gyereket,undorral a képén.

2014. máj. 16. 13:09

Tudjátok, sajnos nem tartunk sehol, mi magyarok.

Én20-30 évvel ezelőtt minden nyáron több hetet voltam Zakopanéban. Én még annyi mozgássérült, autista, stb. embert nem láttam, mint ott. És mind nyugati országból jött. Egyszer az egyikkel beszélgettem, és elmondta, hogy a keleti régióban ott tapastalták a legnagyobb tolarenciát. M.o. -ra nem jöttek, pedi a Balatont szerették volna, csak rossz tapasztalataik voltak. Semmit nem változunk? :((

2014. máj. 16. 13:00
Nem... lehet megbántva fórumot is nyitni, csak nincs értelme. A póló vsz jobb megoldás. . ;)
32. f6390e6b9b (válaszként erre: 31. - 72497ec515)
2014. máj. 16. 12:59
Ugyanez ugrott be nekem is!! :D
31. 72497ec515 (válaszként erre: 30. - Trapiti)
2014. máj. 16. 12:56
Az biztos , mostantól csak olyan pólót fogok hordani lent a játszótérre hogy EKCÉMÁS VAGYOK ÉS NEM FERTŐZ!! :D
30. trapiti (válaszként erre: 29. - Anya4005)
2014. máj. 16. 12:48
És ez megold bármit? Az egyetlen ami javítani tud az emberek hozzáállásán az az információ.
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook