Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tényleg igaz az, hogy ha valaki hamarabb talál állást magának, mint a munkaügyi hivatal, akkor kapnia kéne egy nagyobb összeget? fórum

Tényleg igaz az, hogy ha valaki hamarabb talál állást magának, mint a munkaügyi hivatal, akkor kapnia kéne egy nagyobb összeget? (tudásbázis kérdés)


26. Sztavros (válaszként erre: 25. - KisMárta)
2012. máj. 4. 21:02
Szia! Mit nem szerinted??
2012. máj. 4. 20:50
Sztem nem!
24. Kiss Mária (válaszként erre: 23. - Era06)
2011. jún. 30. 18:52
2 évig nem lehet,ez így van
23. era06
2011. jún. 30. 17:43

Ha most kéritek ezt a pénzt ,és nem sikerül a mostani munkahely, akkor nem tudtok majd elmenni munkanélkülire.

Így tudom

2011. jún. 30. 17:36
Ezt visszamenőleg nem lehet kérni szerintetek?
2011. jún. 30. 17:35
Basszus:( Nekem ezt annakidején senki egy szóval nem mondta:(((
20. Tevecca (válaszként erre: 17. - Kiss Mária)
2011. jún. 30. 17:26
Ezt tudom igazolni, párom felmondott, lett belőle közös megegyezés és 1 hónap múlva felvették egy új helyre. Megkapta az összeget.
2011. jún. 28. 12:35
Férjem megkapta, úgyhogy immár tudom érintettként igazolni, hogy igaz
18. dobronyitimi (válaszként erre: 17. - Kiss Mária)
2011. máj. 9. 13:47
Igen, én is így tudtam........
2011. máj. 9. 13:40
Az első 3 hónap alatt elhelyezkedőknek a fennmaradó összeg 80%-át a második részben elhelyezkedőkenk pedig a 30%-át. Férjem is megkapta már a kiöltendő papírokat és június 2.-án be is adhatja az igénylést
2011. máj. 9. 13:03
én úgy tudom hogy igaz!Ha a maximum adott munkanélküli előtt sikerül munkát találnod és x ideig ott is maradsz akkor, akkor a fennmaradt munkanélküli nem tudom hány százalékát kifizetik!De nem 100%!
2011. máj. 9. 12:56

nekem sem! Egyébként az álláskeresési járulékot ismerem és azt nem azért kapom mert állást találtam...hanem mert dolgoztam. x időt.

Amire én gondoltam azt azért kapom mert én találok melót még mielőtt ők ajánlanának...állítólag...és sokan azért nem tudnak róla ,mert nem jelzik... de a közvetlen közelemben szóltak az ügyintézőnek hogy tudnak erről a dologról és át is utalták neki azt az összeget...

2011. máj. 6. 11:55
Nem tudom,de az biztos,hogy a Munkaügyi hivatal még egyetlen egy állást sem ajánlt nekem:-(
13. Pöttöm85 (válaszként erre: 12. - Kiss Mária)
2011. máj. 6. 11:36
Köszönöm!!
2011. máj. 6. 10:55
Forrás: [link]
2011. máj. 6. 10:55

Mivel ösztönözzük az álláskeresőt a mielőbbi elhelyezkedés érdekében?



Ha az álláskeresési járadékban részesülő személy határozatlan időtartamú, legalább napi négy óra munkaidejű munkaviszonyt létesít a járadék folyósítási idejének kimerítését megelőzően, kérelmére a folyósítási időből még hátra lévő időtartamra járó járadék meghatározott összegét egy összegben ki kell fizetni, feltéve ha a kifizetés előzőekben meghatározott napjáig folyamatosan munkaviszonyban áll és a munkaviszony fennállását a munkaadó igazolja. A kérelmet az álláskeresőnek az álláskeresési járadék folyósítási idejének lejártát követő 30 napon belül kell benyújtani.


A kifizethető összeg a megállapított álláskeresési járadék folyósításának első szakaszában létesített munkaviszony esetén a fennmaradó összeg 80 %-a, a folyósítás második szakaszában létesített munkaviszony esetén a fennmaradó összeg 30 %-a. Nem fizethető ki a fennmaradó összeg abban az esetben, ha ugyan azzal a munkaadóval létesít munkaviszonyt, amelynél az álláskeresési járadék megállapítását megelőzően munkaviszonyban állt.



Vagy ha az álláskeresési járadékban részesülő személy az álláskeresési járadék folyósítási idejének kimerítését megelőzően nem a lakó- vagy tartózkodási helyén létesít határozatlan időtartamú teljes, vagy legalább napi négy óra munkaidejű részmunkaidős munkaviszonyt, az előző pontban részletezett mértékű juttatást a részére – kérelmére – egy összegben a keresőtevékenység létesítésének bejelentését követő számfejtés időpontjában kell kifizetni.



Lezárva: 2011. január 17.

10. 7cdf5b0d96 (válaszként erre: 1. - Pöttöm85)
2011. máj. 6. 10:53
Én anno előbb találtam náluk,de egy fityinget se kaptam ezért.Csak egy dicséretet,hogy ügyes vagyok,Ja,és hogy sok szerencsét.
2011. máj. 6. 10:52
Férjemnek júniusban jár le a 6 hónap szóval nem légbőlkapott az infóm, hanem nálunk is van a kitöltendő űrlap
2011. máj. 6. 10:51
Igen ez így van, mindjárt belinkelem a tájékoztatót, de elméletileg ha megszünteted a munkanélkülit akkor kell is adniuk egy űrlapot amit ha 6 hónapig folyamatosan dolgozol be kell nyújtani a munkáltató igazolásával és akkor 45 nap után folyósítanak
2011. máj. 6. 10:48
heheheh...
2011. máj. 6. 10:47
ne röhögtess a munkaügyi mint munkakereső inzétmény ez max 20 éve működött így de mostanában már sz@rnak bele az egészbe... ők kapnak fizut berángatnak 3 havonta mutasd meg a pecsétet azt slusssz
5. Tótágas (válaszként erre: 1. - Pöttöm85)
2011. máj. 6. 10:33
nem igaz
2011. máj. 6. 10:29

Évekkel ezelőtt megszüntették az állambácsik, hogy a munkaügyi központ keresse az állást, azóta lett álláskereső segély, és nem munka nélküli segély...


Hiába az a munkájuk, mentesülnek a törvény által az álláskereséstől az álláskeresők felé...


Nekünk kell keresni, azért ösztönöznek azzal, hogy egyre csökken az összege, és az idő-intervalluma is...

2011. máj. 6. 10:27
Igen de az a pénz amit adniuk kéne azt egyébként a munkáltatónak kéne adnia. Ha ők találnak neked melót.. Sok ember ezt nem tudja...de hallottam már, hogy ez van.
2. Vigyorex6 (válaszként erre: 1. - Pöttöm85)
2011. máj. 6. 10:25
Én ezt sosem hallottam. Egyébként a munkaügyi nem is feszül meg, h állásod legyen, úgyh így rengeteg embernek adhatnának.
2011. máj. 6. 10:24
Tényleg igaz az, hogy ha valaki hamarabb talál állást magának, mint a munkaügyi hivatal, akkor kapnia kéne egy nagyobb összeget?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook