Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ha valaki jár egy munkaügyi központ által szervezett tanfolyamra, akkor a hónap mely részén kapja meg a pénzt? fórum

Ha valaki jár egy munkaügyi központ által szervezett tanfolyamra, akkor a hónap mely részén kapja meg a pénzt? (tudásbázis kérdés)

2020. aug. 1. 23:52

Sziasztok

Érdeklődnék hogy nem e tudja valaki, hogy a közeljövőben indul e valami tanfolyam a munkanelkuliben.?! :) Gy-M-S megye

25. Guruljka (válaszként erre: 24. - Kaminka)
2018. febr. 9. 19:46

Értem.


Azt persze én nem tudom, hogy a "rendes" tanulók, a nappalis diákok hogy kezdik a gyakorlatokat.


A sikálás miatt talán rá lehetne kérdezni esetleg valahol?

24. kaminka (válaszként erre: 22. - Guruljka)
2018. febr. 9. 07:28
Kihasználás alatt azt értem,hogy a gyakorlati helyünkön mosogatunk,sikálunk,étel közelébe se kerülünk,nem hogy főzni tanulnánk.Most hat hetet huztunk le gyakszin,aztán most hat héten át ,heti két napban fogunk angolt tanulni.2 órától ötig.perfektek leszünk igaz???mellette heti 2 nap gyakszin,mert kevés az ember,és kellünk sikálni..
23. Guruljka (válaszként erre: 21. - C50d1ae51f)
2018. febr. 7. 15:14
Igen, hallottam a felvételiről, de a dolog másik oldala, hogy a kevés jelentkező miatt az iskolák már lejjebb adják a követelményeket, és így sem jön össze a szükséges minimális létszám.
22. Guruljka (válaszként erre: 20. - Kaminka)
2018. febr. 7. 15:13

Nem tudom, mit értesz kihasználás alatt. Szakmát tanul ahelyett, hogy otthon ülne.

A felnőttképzésben sehol nem veszik komolyan a szakmai gyakorlatot. A munkahelyek nem is veszik rendes szakmaszámba az OKJ-t, de mégis egyfajta szakképzést jelent. Sok ilyen szakmai bizonyítványt fordítok, külföldre is mennek ilyenekkel. Nyilván nem egy odatévedő magyarra bízzák mindjárt a vezető pozíciót, de papír nélkül fel se vennék.


A fiam már közel egy éve vár.

21. c50d1ae51f (válaszként erre: 18. - Kaminka)
2018. febr. 7. 15:06

Az szép! Fél évet kellett várni?

Én 5 éve akartam TB ügyintéző tanfolyamra menni,akkor a felvételi teszten 100-an voltunk és csak 20 embert vettek fel a tanfolyamra.

20. kaminka (válaszként erre: 19. - Guruljka)
2018. febr. 7. 14:52
ha ezt nézném akkor tényleg nem rossz,de miért kell kihasználni az embereket? És kapok bizonyítványt hogy szakács vagyok,de jó érzéssel nem mehetnék el vele sehova dolgozni,mert nem tudok semmit!
19. Guruljka (válaszként erre: 18. - Kaminka)
2018. febr. 7. 12:11

Azt kell nézni, hogy a tanulás nemhogy ingyen van, még zsebpénzt is fizetnek neked, és kapsz egy szakmai bizonyítványt.


A segélynél, amit jelenleg a fiam kap, mindenképp még a képzési támogatás is több lesz.

18. kaminka (válaszként erre: 15. - Guruljka)
2018. febr. 7. 04:59
Én is félévet vártam,hogy összejőjjön a kellő létszám.Én szakács képzésre járok.Dec 1 indult.December 18.án megkaptuk a januárban esedékes illetményt,ez 60000 ft volt.Azóta természetesen semmit.és már nagyon várjuk hogy most mikor kapjuk a januárit.sajnos senki sem milliomos.A képzésről meg annyit,hogy kalap sz@r..a gyakorlati helyünk egy nagy konyha 3000 emberre főznek.mi csak takarítunk,és zöldséget pucolunk,valamint mosogatunk.rabszolga munka,egy harmad fizetésért.
17. Guruljka (válaszként erre: 16. - C50d1ae51f)
2018. febr. 6. 20:55

Szívesen.

Hogy mikor utalják, azt szerintem megtudod, ha felhívod őket.


Az összeget is ki lehet deríteni valahol. Vagy szintén megmondják telefonon. Tudtommal 60 ezer körül van.

16. c50d1ae51f (válaszként erre: 11. - Guruljka)
2018. febr. 6. 20:39
Köszi szépen :)
15. Guruljka (válaszként erre: 14. - Dani23)
2018. febr. 6. 18:13

Persze, főleg a gyakorlat miatt nem mindegy.


Ezt is a munkaügy szervezi, mégis iskolák által. Sajnos alig akar összejönni a kellő létszám. Pedig már targoncás tanfolyamot is hirdettek.

14. dani23
2018. febr. 6. 17:34

igen az a legjobb mikor iskolában van az ilyen tanfolyam minthogy munka ügy küldje el valahova

nekem is lett volna egy lehetőségem nehéz gép kezelő ha jól emlékszem 9 hónap lett volna csak kevesen indultunk el azután ügye ki tettek közmunkába és ami jött ilyen tanfolyam be írtak aminek semmi értelme nem volt a legjobb ha iskolán keresztül van az ember mert van gyakorlat ami kimondottan munkahelyen történik legalábbis én úgy emlékszem rá hogy így volt

13. Guruljka (válaszként erre: 12. - Dani23)
2018. febr. 6. 17:26
Most a fiam vár a tanfolyam indulásra, ezek 10 hónap és egy év között vannak időtartamban és iskolák szervezik.
12. dani23
2018. febr. 6. 17:16
üdv én jártam ilyen tanfolyamra többször is gondolom ez támogatót okj elvileg fél évig nem lehet másikra jelentkezni mert nekem így mondták tavaly az 3 hónapos volt ilyen betanított kőműves tanfolyam nem volt sok értelme de pénzt kaptam érte 54 ezret mondjunk rendes szakmát ígértek de mivel elvállaltam nem mondhattam vissza mert vissza kelet volna fizetni na m1 remélem tudtam segíteni
11. Guruljka (válaszként erre: 5. - C50d1ae51f)
2018. febr. 6. 16:21

Képzési támogatást fizetnek, és az utazást a suliba.


A KERESETPÓTLÓ JUTTATÁS ÖSSZEGE nem lehet alacsonyabb a megállapításakor hatályos közfoglalkoztatási bér 60 százalékánál, és nem haladhatja meg a megállapításakor hatályos közfoglalkoztatási bér összegét.


Itt van: [link]

10. f8db0709b8 (válaszként erre: 9. - Babika_)
2018. febr. 6. 14:53
Köszönöm szépen!
9. babika_ (válaszként erre: 8. - F8db0709b8)
2018. febr. 6. 14:45
Nem tíz évig, de egy bizonyos ideig valóban nem... Nem akarok hülyeséget mondani, de nekem valami 400 nap rémlik, vagy valamivel több.
2018. febr. 6. 14:29

Sziasztok!

Az igaz,ha valaki így végez el egy tanfolyamot,akkor 10 évig nem kezdhet el újat ugyanígy a munkaügyin keresztül?

7. c50d1ae51f (válaszként erre: 6. - Babika_)
2018. febr. 6. 14:17
Köszi az infót :)
2018. febr. 6. 12:50
A mindenkori minimálbér x százalékát. Én 2015-ben voltam ilyen tanfolyamon, akkor asszem 40 ezer környéke volt.
2018. febr. 6. 12:47

Sziasztok!

Nekem csak annyi lenne a kérdésem,hogy mennyit fizetnek a tanfolyam mellett?

4. kaminka (válaszként erre: 3. - Nadine81)
2018. febr. 6. 10:36
Köszönöm,bárcsak a próféta szólna belőlled!
2018. febr. 6. 10:34
Szerintem minden kifizetés a Munkaügyi által mindig 10.-éig történik,mint pl az álláskeresési is.
2018. febr. 6. 10:19
Bocsánat,támogatást kelett volna irnom.A szerződésben 25.napig kitétel található,de eddig DECEMBERIT megkaptuk előbb.Arra lennék kiváncsi,hogyha jár valaki ilyen átképzésre,mikor kapja meg számlára?
2018. febr. 6. 10:17
Ha valaki jár egy munkaügyi központ által szervezett tanfolyamra, akkor a hónap mely részén kapja meg a pénzt?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook