Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tényleg elítélendő ha valaki fiatalon szül? fórum

Tényleg elítélendő ha valaki fiatalon szül? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2010. jún. 1. 19:07
Nem!
317. Betty's
2009. máj. 5. 20:29

Miért lenne elitélendő?!

Ha valaki eldobja a gyermekét,az elitélendő!!!!és még sorolhatnám a jelzőket!!!!

2009. ápr. 19. 22:21

Nahát!Ilyen kérdést?!Persze,hogy nem elítélendő.

Szerintem ez a téma nem ér ennyi hozzászólást:D

2009. ápr. 19. 22:16
Miért lenne elítélendő,én 19 évesen szültem a fiam,és nem bántam meg,sőt.....:-)))
314. 769918d4ef (válaszként erre: 311. - SF)
2009. ápr. 19. 22:01
Teljes mertekben egyetertek az utolso mondatoddal.
2009. ápr. 19. 21:53
Én szeretnék fiatalon szűlni!!! Leírom miért: Késői gyerek vagyok. Egyik nagypapámat sem ismertem(elhúnytak), az anyai nagymamám 7 éves koromban meghalt nem sok emlékem van róla, egy mamám volt aki tavaly elhúnyt. Édesapám ugyan nem volt idős, 54 évesen tavaly ő is elhúnyt. Elszomorít ha arra gondolok nem voltak nagyszüleim, a mamám sincssen már köztünk és a babámnak sem lesz nagypapája, szeretném ha mamája még lenne. És azt hogy az én gyermekem gyerekeinek legyenek nagyszülei, láthassam az unokáimat!! Ezért megéri fiatalon szűlni! Nem biztos hogy akár 10 év múlva bármi jobb lesz a világban, hogy ne lehessen a vállságra fogni....
2009. ápr. 16. 09:56
Nem elitélendő, csak nagy butaságnak tartom..
311. SF
2009. ápr. 16. 09:54

Miért lenne elítélendő?

20 évesen már 2 gyerekes anya voltam. A gyerekek mellett tanultam, főiskolát végeztem. Közben egy percre sem hanyagoltam el őket, rendes családban nőttek fel, szeretjük őket, és semmiért nem cserélném el a felnövésük éveit bulizásra, meg gondtalan egyetemi évekre.

Nem az számít, hogy hány éveses szül valaki, hanem hogy mennyire képes felnőni a feladathoz.

2008. jún. 26. 10:06

Ez nagyon relatív.Vannak jó és ellen példák is szerintem mindenki körül.

Hogyha valaki fiatalon/20alatt/ eljut odáig, hogy kisbabát szül, és azt tisztességben neveli akkor nem tudom miért lenne elítélendő.Sokkal több pénzügyi gondja lessz az biztos, de nagyon sokan vannak akik nagyon szépen meg tudják oldani.

A párom édesapja 38 volt amikor született, és most annyi idős mint az én nagyim.Hát ez aztán nem pozitív szerintem.Többet kell érte aggódni mint az én nagymamámért.Mindenesetre gyerekre vigyázni ő már nem nagyon fog :o(

309. 1cb261dabd (válaszként erre: 306. - Tóthné ildi)
2008. jún. 20. 19:35
De, veszít, azt, hogy lássa hogyan nônek fel az unokái.
2008. jún. 20. 06:07
Milyen hülye egy kérdés ez, ugyan miért kéne elítélni valakit csak azért mert úgy dönt hogy megszüli, nem pedig megöli-vagy megöleti- a gyerekét!
2008. jún. 19. 19:19
nem elitélendő, inkább mondjuk azt, hogy a korai gyermekvállalásnak több hátulütője lehet.
2008. jún. 19. 18:53
Nem, csak én a mai ésszel nem szülnék korán, később sem veszít vele az ember...ha később vállalkozik rá.
2008. jún. 18. 23:27
NEM!!!!
2008. jún. 18. 19:47

NEM.

17 évesen szültem.Leérettségiztem, egyetemre mentem.

19 évesen kezdtem dolgozni.Most középiskolás a gyerekem és kitűnő tanuló.Büszke vagyok rá.

Nem a kor számít.

Viszont fontos az anya háttere /család/

2008. ápr. 14. 10:12
nem
2008. ápr. 14. 09:32
Nem. Én 21 évesen szültem a fiamat és normális anya vagyok. (szerintem)
2008. ápr. 5. 20:21
Én 19 voltam amikor a lányom született, most 27 vagyok és már 1 éves a harmadik,én sem ítélek el senkit. Ha valaki úgy érzi kiakarja élni magát az tegye mert utána már nem úgy megy, hogy felakasztom a gyereket a fogasra mert szórakozni akarok. Aki az anyagi biztonságot akarja megteremteni előtte hát tegyen úgy, azt vettem észre,(legalább is az én környezetemben) hogy az aki előbb anyagi biztonságot teremt annak a gyerek mellett is van pénze kényeztetni magát bár mondjuk nálam kényeztetésre(fodrász, kozmetikus ,stb),nem jut de a gyerekeim a meleg családi fészken,és a nagy szereteten kívül azért úgy gondolom sok mindent meg tudnak kapni. Gondolok itt különórára kirándulásra meg ilyenekre, ja és nem tracán járnak iskolába, bár ha már így elmondtam, hogy magamra nem nagyon jut így már az isten se mossa le rólam, hogy akkor én vagyok az igénytelen.Mert nálunk a faluban ha nem vagy minden héten fodrásznál akkor igénytelen vagy, tényleg azoknak szép a hajuk de a gyerekük meg lukas nadrágban jár iskolába mert anyának kell a pénz a fodrászra. A 18 év alatti szüléssel már viszont vannak problémáim.
2008. ápr. 5. 12:20
Vagyis, hogy 20 múltam...bocsi
2008. ápr. 5. 10:49

Szasztok!

Én terhesen érettségiztem, 19 múltam amikor megszületett a kislányom.

Nagyon sokat komolyodtam azóta, miatta lettem igazán felnőtt.

Boldog családban élünk, és igyekszünk mindent megadni neki.

Szokták mondani h "ha isten bárányt ad, ad mellé legelőt is".

Ha Vanda nem lenne valószínűleg ennyi idősen még nem tartanék ott ahol most.

Élném a kis életem stb.

Szerintem gyereket akkor kell vállalni ha van kinek.

Az érettség pedig nem kor függvénye, ismerek 30-40-eseket akik jóval gyerekesebbek és felelőtlenebbek mint én.

2008. márc. 29. 23:44
nem.ha feleloseg teljes anya lesz.
2008. márc. 21. 19:03

Nem elítélendő, ha készül rá. Ezalatt azt értem, hogy ha dohányzik, már hónapokkal/hetekkel előtte leteszi a cigit, nem dönti magába az alkoholt, stb. Éli az életét, de közben jobban vigyáz magára és a benne növekvő magzatára, mert a babavárás felelősségteljes öröm. Fel kell nőni hozzá, be kell érni.

Van, aki már egész fiatalon képes rá.


Azért egészen fiatalon jobb élvezni az életet, mert később - bármennyire is örömteljes egy kisgyeremek - erre már nagyon sokáig nem lesz lehetősége az embernek. Főleg, ha nincs segítsége.

2008. febr. 19. 11:13
Már miért lenne.Senkisem születik szülőnek,tanulni kell...ez csak az én magánvéleményem:))
2008. febr. 19. 11:12

szerintem el semmiképpen sem itélendő,max egyet lehet vele érteni vagy nem lehet

de ez sokmindentől függ

nekem személy szerint még nincs gyerekem

mert egyelőre elvagyok a munkámmal

igy majd mikor ugy érzem lesz gyerek

ha fiatalon akar szülni szüljön fiatalon

ha ugy érzi megbirkózik a feladattal akkor miért ne?

van aki erre termett, és van aki nem

hozzáteszem a mai világban elég kockázatos dolog ilyen rettenetes árak és bizonytalanság mellett szülni

de ez idősen és fiatalon sem könnyű

ki ilyen ki olyan

mindenki maga dönti el

2008. febr. 19. 11:02
19 voltam, amikor szültem az első lányom. Most 4 gyerekem van a lekisebb 12, és egyetlen fiú. Utólag mondhatom, ha nem szültem volna ilyen fiatalon talán egy sem lenne. De így gyönyörű. Imádom őket, és ők is minket.44 vagyok,még viszonylag fiatal, és remekül érzem magam a kis családunkban. De..... mindenkinek szíve joga dönteni, semmi nem ítélendő el. Az egészség és a szeretet a legfontosabb a világon, no és a világbéke. :)))) Mindenkinek szép napot!!
293. Szilesz78 (válaszként erre: 237. - E71af41436)
2008. febr. 3. 12:32

Elolvastam az előzményeket.Korábban már hozzá is szóltam a témához.

"csak fura,hogy ha valakinek három van gyereke ,akkor nem az az első,hogy az ő biztonságukat megteremtse,hanem egyéb luxusnak számító dolgok.."Erre írtam.Náhány tv meg egy szoli árából még senki nem tudna lakást venni,ezt még te is beláthatod.Ezért kérdeztem tőled,hogy az mivel jobb ha valaki bevállalja a több milliós hitelt nagy törlesztővel és ha lerobban viszik a lakást?Akkor az mivel nagyobb anyagi biztonság?De ha saját lakásod van és valami gond van és felgyülnek a számlák azt is elárverezhetik...és még sorolhatnám.Nincs 100%-os biztonság.

292. spinneli (válaszként erre: 290. - Galagonyabogyó)
2008. febr. 3. 11:32

Az érettség valóban fontosabb mint bármilyen anyagi feltétel.

Én mégis azt mondom, (teljes tudatában a minden bizonytalan effektussal), hogy nyugodtabban tervezzek egy babát, ha már mindkettőnknek aránylag biztos állása van (értsd. 1 éve már ott vagyunk) illetve saját lakásba vihetjük haza.

Valamint krach beütésére már képeztünk tartalékokat is.

2008. febr. 3. 09:36

Miért lenne elítélendő?????????

Hülye a kérdés, már bocsánat.

Mindenkinek szíve joga eldönteni, hogy hány évesen vállaljon gyereket, vagy hogy egyáltalán szüljön-e, mert számomra az sem elítélendő ha egyáltalán nem akar, meg az sem ha korán akar, meg az sem ha későn.

TOLERANCIA!!!!!!! Ez az, ami sajnos nincs bennünk elég,( ide sorolom magamat is!) és ez az, ami nagyon de nagyon elítélendő!!!!!

2008. febr. 3. 08:53
Szerintem ez nem anyagi kérdés kellene hogy legyen.A gyerekvállaláshoz érettség kell,és nem biztos hogy ez korhoz van kötve.Merthát magamból kiindulva és 20 éves leszek,de tudom,hogy ha úgy alakulna,akkor tuti megtartanám a babámat.Viszont akkor valószínűleg a gyerek nagyszülőire is nagy teher kerülne,hisz szükségem lenne rájuk míg én vagy a párom megteremti a betevőre valót.Viszont ha valaki később érik meg erre a feladatra,az sem baj,de neki is valószínűleg külső segítségre lenne szüksége,mert én úgy gondolom,hogy ma már nem teheti meg,vagy csak kevés ember teheti meg,hogy otthonról nézze a gyereke cseperedését.A felnőtt,érett ember is kerülhet anyagi gondok közzé,az még sosem volt korhoz kötve...
289. LoLiNa (válaszként erre: 288. - E71af41436)
2008. febr. 3. 08:02
egy írásjellel is elég, értek ám a szóból :))
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook