Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tényleg elítélendő ha valaki fiatalon szül? fórum

Tényleg elítélendő ha valaki fiatalon szül? (beszélgetős fórum)


2008. jan. 24. 14:20
pont:)
77. 1cb261dabd (válaszként erre: 72. - Spinneli)
2008. jan. 24. 14:20
pont ez az, az én felfogásom szerint, minél jobban telik az idő, annál több időt veszünk el egymástól.
2008. jan. 24. 14:19
sztem mindenki saját maga döntse el h mikor akar szülni...ez mindenkinek szive joga!nem kell balhézni:)
75. 0c97fbb607 (válaszként erre: 71. - Spinneli)
2008. jan. 24. 14:19

Te nem akarsz még gyereket.Ennyi.

Ne kend az anyagiakra,meg másra,ha már most meg lenne,akkor sem szülnél gyereket.

Így van?

Így hát.

ezért nem ítél el senki.

De ne hepciáskodj,hogy ezért meg azért nem akarsz!!!

Azért nem akarsz,mert még nem akarsz gyereket.pont

74. ALLICS (válaszként erre: 71. - Spinneli)
2008. jan. 24. 14:19
Épp hogy Te hurrogod le a fiatalon szülőket.A másik dolog meg az hogy ha neked 28 évesen lesz babád akkor is fiatal anyukának fognak tekinteni a mai kor szerint.Az meg hogy valaki 20 évesen szül nem azt jelenti hogy a nullán áll.
2008. jan. 24. 14:18

most komolyan, én dolgozom, párom még egyetmista emellett dolgozik, be nem jelentve, albérletben lakunk.

így szülne bárki is?

72. spinneli (válaszként erre: 67. - 1cb261dabd)
2008. jan. 24. 14:17
ez egy szempont, de válaszolhatok hasonló demagógiával mint te tetted, honnan tudod, hogy én vagy a szüleim, nem halnak meg a gyerek 2 éves kora előtt?
2008. jan. 24. 14:15

amennyibben tudatosabban él az ember, hülye, mert más nyomorogva, de megteremtette a lehetőséget a gyereknevelésre.

rikta jó érveitek vannak.

Én vágyom egy gyermek mellett, megfelelő életre is, természetesen nem mindenáron, 28 éves koromban szeretném az elsőt, valószínű addigra meglesz az ami nekem fontos feltétel a gyerekvállaláshoz.

Ha nem akkor a gyereket választom.

ez ilyen egyszerű, nem kell lehurrogni azt, aki a nullába nem csinál egy raklap gyereket, aztán veri a mellét, hogy 20ezer forintból megoldottam, mer a szerelm mindent legyőz, meg mert milyen fazsa vagyok.

2008. jan. 24. 14:15

Az élet rendje az ,hogy két ember találkozik és gyerek lesz belőle.A jövő mindig magától alakul ,aszerint ,hogy hogyan változik az életünk .

Felelőtlenség lenne?

Nem hinném.


Az éetet élni kell és nem megtervezni,mert senkinek sincs varázsgömje,úgy tudom.

2008. jan. 24. 14:14
nem hiszem, hogy a te gyereked éhenhalna. férrene érts, én nem azt mondom, hogy szülj, ha nincs társad, ha még nem akarsz, csak azt mondom, hogy ne fogd a tárgyi dolgokra.
68. ALLICS (válaszként erre: 61. - E71af41436)
2008. jan. 24. 14:14
Miért lenne felelőtlenség????Azért vagyok felelőtlen mert van egy kisfiam,akinek mindent meg tudunk adni,fiatal korunk ellenére?
67. 1cb261dabd (válaszként erre: 66. - Spinneli)
2008. jan. 24. 14:12
azt, hogy tárgyi dolgok miatt húztad az időt, és megrövidíted az együtt töltött időt a gyerekeiddel, unokáiddal, a szüleid idejét a gyerekeddel, stb.
66. spinneli (válaszként erre: 54. - ZITA9770)
2008. jan. 24. 14:11
mire?
2008. jan. 24. 14:05
nekem 21 éves szerencsére van egy lakásom, ami az enyém..van egy párom, akivel van egy autónk!főiskolás vagyok és mellett mellékállásban pénzügyi tanácsadóként dolgozom! terhes lettem!!nem érzem azt hogy nekem meg kéne hoznom egy döntést, mi8szerint megmaradjon e a pici! megmarad, mert lesz hova jönnie!felelőtlenség lenne megtartani???nem hiszem!!sztem ilyan nincs h egy gyerek jokor jön!!mindig van valami!és tudom h azért akart most jönni mert ő akarta ezt..nagyon boldog vagyok mától és sztem más is az lenne!
64. 0c97fbb607 (válaszként erre: 61. - E71af41436)
2008. jan. 24. 14:02
Jó neked ,hogy tudod mi fog történni veled ,egy év múlva:)))
2008. jan. 24. 14:02

Amúgy én nagyon élveztem,hogy a suliban mindig én voltam a legidősebb az osztályban, de nekem volt a legfiatalabb anyukám! :)


És nekem szar lenne, ha a gyerekem ballagására már mankós bottal kéne mennem! Csak mert még élni akartam, vagy mert még nem volt meg mindenünk a gyerek fogadására!

2008. jan. 24. 13:59
Az embereknek toleránsabbnak kéne lenniük egymással szemben!!
2008. jan. 24. 13:58
nem elitélendő.csak kicsit felelőtlen.
60. 0c97fbb607 (válaszként erre: 56. - 1cb261dabd)
2008. jan. 24. 13:57

Minden ember más.Nem kell bűnbakot keresni.

Egyszerűen vannak olyan emberek,és egyre többen ,akik minden percüket megtervezik .

Ilyen a nővérem is.

38 éves,most először terhes.

Pontosan mindent megtervezett,minek kell meglennie ,ami kell ahoz ,hogy gyereke is legyen.

De azért én úgy érzem,hogy nem ezért lesz csak most a gyerek ,hanem azért ,mert Ő akarja most, és ehhez semmi köze annak,hogy épp ,hogy állnak ,vagy milyük van.Egyszerűen ,most akarja.

2008. jan. 24. 13:57

Nem azt mondom, hogy az a jó, ha minél fiatalabban szül vki. Dehogy is!

Ez mindenki maga dolga, hogy mikor érzi éretnek magát ahhoz, hogy szülő legyen!

Ehhez igen is FEL KELL NŐNI!!!


De minden esetre nem lehurrogni azokat, akiknek másabb, eltérőbb az élete a mienknél!

2008. jan. 24. 13:55

Régen bezzeg egy 20 éves lány már vénlánynak számított!! Akkoriban a normális a 16-17 év volt, akkor szültek. Lehet tudtak vmit!


És 30 fölött nehezebb teherbe esni!

2008. jan. 24. 13:54

Anyukám 19 volt mikor én megszülettem. Közben fősulira járt, majd dolgozott. Ma 4 diplomával a kezében, egy nagy házzal, kocsival, nagy családdal... Minden meglett neki. Nem hiszem, hogy ha 30 éves koráig vár ezzel ennyi mindene lenne. DE ezt sose tudjuk meg!


A következő babánál már 27 volt, és látszódik a különbség a között,hogy engem és ahogy a többi (3) húgomat nevelik! Őket sokkal jobban fogják, szigorúbbak... Nem azt mondom, hogy velem felelőtlenek voltak, de vhogy másképp fogták föl az életet!


Biztos jobb, ha már meg van teremtve minden előre, de én örülök, hogy most "gyorsan letudom" a babát/ vagy 2-t még nem tudjuk, és utána mehetek ahova csak akarok. Ja és mindez fősuli mellett!!

2008. jan. 24. 13:49
egyébként én is azt gyanítom, hogy ez bűnbak keresés. sima kifogás, valahol máshol van a hiba. ha valaki az igazi mellett van, és nagy a szerelem, akkor tuti vágyik a gyerekre. talán máshol kéne keresni a kifogásokat...
2008. jan. 24. 13:46

20 évesen szűltem először.

Felelőtlenség volt?Lehet.De mindig úgy éltem az életemet,hogy majd megoldom.

Meg is oldottam.Aztán jött a szerelem újra ,amikor 5 éves volt a lányom.Albérlet,pénz szinte semmi,terhesség.

Harcok,mert egy férfi talán felelősségteljesebb, mint egy nő,Ő a jövőre is gondolt.Én nem.

Azt mondtam ,,hogy majd megoldjuk.Én győzetem:)

Aztán jött a következő,egy hónap után újabb terhesség ,újjabb háború,újabb győzelem.(vagy a felelőtlenségem ?)

3 gyerekem van.

Amikor megszülettek,egy albérletben éltünk,omladoztak a falak,penész mindenütt.Pénzünk nem volt,csak alakulgattak a dolgaink.

De megoldottuk.

Szóval az egész családtervezés egy nagy baromság.

"Ha Isten kecskét ád,ád mellé legelőt is"


Szóval bátorság!Ne fogjátok a gyerekvállalást arra ,hogy nincs meg a megfelelő anyagi körülmény,vagy épp még el kel intéznetek pár dolgot,vagy még autó is kell,meg kutyafüle,meg ukk mukk fütty,az is kell ,mert anélkül nem lehet gyerek a házban???

Ugyan már?!!

54. ZITA9770 (válaszként erre: 52. - Spinneli)
2008. jan. 24. 13:43
Végül is semmit sem,"csak"időt és több lehetőséget.
53. Eve20 (válaszként erre: 52. - Spinneli)
2008. jan. 24. 13:41
Időt!
52. spinneli (válaszként erre: 45. - ZITA9770)
2008. jan. 24. 13:40
továbbra sem értem, hogy mit vesztek, ha később szülök?
51. weberkitti (válaszként erre: 1. - 61e5310fec)
2008. jan. 24. 13:38

Szerintem elég gáz, ha vki így gondolkodik!

Mondjuk aki 13-14 évesen szül... arra azt mondom meg is érdemli. Na nem a gyerek, mert nem valószínű, hogy "normálisan" fog nevelkedni.

Én 16 évesen vesztettem el a szűzességem, és már akkor is azt mondtam, bár védekeztünk!, de ha teherbeestem volna, nem vetettem volna el, és rendesen normális körülmények között tudtam volna felnevelni a gyermekem.


Most sem vagyok túl "öreg" sőt! 21 évesen várjuk első babánkat nagy-nagy szeretetben. Párommal (36 éves) 5 éve vagyunk együtt, és meg tudunk neki adni mindent, amire az életben bármikor szüksége lesz!! Nem csak anyagiak tekintetében!

50. fe1fe85329 (válaszként erre: 25. - 61e5310fec)
2008. jan. 24. 13:36

Sziasztok!

Timcsi nincs időm visszakeresni azt a hsz. amiről írsz....haha...még hogy kibújás a munka meg a tanulás alól...Én 19Évesen szültem a nagyfiamat, és a környezetemben nekem is nyomták ezt a dumát hogy nem lesz semmim..meg bla bla...aztán láss csodát gyerek mellett...lett diplomám...aztán lett vezető beosztású állásom saját autóm..és a saját házunkban lakunk..ami tényleg a sajátunk mert most már hitel sincs rajta....nagyon nagyon sokat dolgoztunk, nem tudom megmondani hogy hány éjjelt töltöttem tanulással ,rengeteget dolgoztam ..igaz hogy egy Pesttől 40km.re lévő kisközségben élünk ahol az ingatlanárak a Béka feneke alatt vannak, de nagyon jól érezzük magunkat is és örülök annak hogy a gyerekeim itt nevelkednek..Ja és egyikünk szülei sem pakolt a fenekünk alá az ég világon semmit....úgyhogy nem hinném hogy fiatalon szülni az egyenlő a munka meg a tanulás alóli kibújással...


Ja és amit írtatok még hogy a világ összes nyaralása meg bulija vagy szórakozása a nyomába sem ér annak a bldogságnak amit a gyerekeink nyújtanak nekünk...akár 19 vagy akár 39 évesen szüljük meg őket...

2008. jan. 24. 13:36
Nem hiszem, hogy mostanság a fiatalon szülés elítélendő lenne, de mindenkép felelősséggel és kötelezettséggel jár a szülés.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook