Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tényleg elítélendő ha valaki fiatalon szül? fórum

Tényleg elítélendő ha valaki fiatalon szül? (beszélgetős fórum)


2008. jan. 25. 17:05
senki nem írta végül is,hogy elitélendő...akkor nem értem mi a gond?
137. zsuika (válaszként erre: 135. - ALLICS)
2008. jan. 25. 17:05

Örülök, hogy mi, fiatal "elítélendő" anyuák (na jó, én még csak kismama) egyetértünk!

Semmiben nem fog hiányt szenvedni a babánk, ha albérletbe érkezik - persze nem azt mondom, hogy nem lenne jobb egy saját kis házikó - , a szeretetet és a türelmet szerencsére úgysem a sarki kisboltból kell beszerezni! :-)

2008. jan. 25. 16:59

hát én sem a lakás miatt nem akartam gyereket. a lakás puszta szerencsétlen véletlen hogy előbb lett mint a család. nekem anyám meghalt másfél éve és örökség plusz hitel.igy lett. ha nem lett volna ez nekünk is albi lett volna.de nem tudom hogy akkor mertem volna gyereket vállalni.pláne tudom milyen nehéz albérletből kitörni.mondjuk tényleg szánalmas hogy senki sem támogatja az első lakás szerzőket.ez elég gáz. de illetéket messze elkérik ami nem kevés.és fizetheted mig bele nem kékülsz.hiába a fészekrakó de ha nincs olyan jövedelmed megette a fene....stb. de ez másik téma.

szerintem teljesen mindegy ki hány évesen szül.ha neki igy jó okés.

135. ALLICS (válaszként erre: 133. - Zsuika)
2008. jan. 25. 16:52
Szia Én 20 éves vagyok és 5 hónapos a kisfiam.Szerintem is igaz az ha mindenki úgy gondolkozna hogy előbb saját ház,kocsi stb...már rég kihalt volna az emberiség.Szerintem baba mellett is meg lehet ezeket a dolgokat oldani...és semmi kára nem származik abból hogy albérletbe születik hiszen attól mi "elitélendők" ugyanúgy fogunk gondoskodni a gyermekeinkről és igyekszünk neki megadni mindent.
134. zsuika (válaszként erre: 130. - 14775640c4)
2008. jan. 25. 16:48
Egyébként nagyon aranyosak a gyerkőid, és simán letagadhatnál jópár évet! :-)
133. zsuika (válaszként erre: 130. - 14775640c4)
2008. jan. 25. 16:46

Nem érzem magam gyereknek 21 évesen, persze, tudom, nem (csak) rám céloztál. Sok mindenen keresztül mentem ennyi idős létemre, de ez most nem ide való.

Sajnos a mai Magyarországon nem segíti az állam a fiatalokat, és szerintem ha mindenki arra várna, hogy először tudjon venni lakást hitel nélkül, na meg egy kocsit, ha nem is újat, akkor csak a 30 felettiek szülnének.

Ezért kellett nekünk is külföldre jönni dolgozni, hogy majd egyszer jobb legyen otthon! Távol a családtól, a mindentől, ez részben nagyon rossz. Viszont itt a gyerek és a munka/jólét között nem kell választani.

Természetesen mindenkinek szíve joga eldönteni, hogy mikor vállal gyermeket, csak az a szomorú, hogy ez a téma "elítélendő-e"-ként kerül a beszélgetés tárgyává.

2008. jan. 25. 16:40
Remélem levettétek az előző írásom lényegét, mert elég kavarodott lett.
2008. jan. 25. 16:39

Sziasztok!

Én 20 évesen szültem, de nem bántam meg, mert valamennyire fiatal anyuka vagyok, most lesz18 éves a fiam és azt hiszem elég jó a kapcsolatunk.Nem volt tervezett gyerek, de azt hiszem elég anya típus vagyok.

130. 14775640c4 (válaszként erre: 129. - Zsuika)
2008. jan. 25. 15:02

hát igen mindenki más és más.persze nekem is van olyan ismerősöm aki 18 évesen szült.

és boldog párkapcsolatban él.ezért mondtam én is hogy mindenki akkor szül amikor akar.

én egyszerűen ugy éreztem hogy nem akarok gyerek fejjel gyereket.

most 36 vagyok és a legkisebb is 3 éves.van lakás van némi egzisztencia.ami ki tudja lehet hogy ha előbb szülök akkor nem lenne. és lehet hogy a gyereke bizonytalanságban élne vlünk együtt.

de azért irigyellek a bátorságodért hogy albérletben is mersz gyereket vállalni.

129. zsuika
2008. jan. 25. 14:44

Sziasztok!

Szerintem az ítélje el először is magát, aki azt gondolja, hogy elítélendő, ha valaki fiatalon szül!

Én 22 leszek a nyáron, most vagyok 21 hetes terhes!

Tervezett baba a miénk, igaz, nincs saját lakásunk, csak albérlet, de mindenünk megvan, és szeretjük egymást! Ja, és 4 éve vagyunk együtt a párommal, 3 éve élünk együtt, nem ő az első pasi az életemben, tehát nem "ragadtam le nála", és mondhatni teljesen kiszórakoztuk magunkat, talán túlságosan is, de persze azért szeretnénk még emberek között lenni, csak már másképp mulatunk!

Van viszont egy ismerősünk, aki 33 éves, és most akar gyereket, mert hát azért mégiscsak kéne! Nem pedig azért, mert imádja a gyerkőket, sőt, vagy imádná a párját!

Úgy érzem, engem anyaságra teremtett az ég, és nagyon boldog vagyok!

2008. jan. 25. 13:21

szia!

én pl. az ellenkezője vagyok.az idősen szülést pártoltam, ismerve magamat 25 évesen kiröhögtem azt aki a gyerket emlegette.szórakoztam dolgoztam elvoltam. egyszerűen tojtam a gyerekre.ugy voltam vele hogy kiélem magam rendesen minden értelemben és ha már lenyugodtam jöhet a gyerek.

28 évesen gondoltam először hogy jó lenne gyerek de akkor nem volt meg a mefelelő pasi.egy évre rá megismertem a párom és szinte pár hónap után már neki is álltunk a gyártásnak.:))

de nem bántam meg hogy nem szültem előbb.söt.élettapasztalattal rendelkezem.komly lettem és mefontolt.

de!

nem itélem el azt aki másképp gondolkozik, mindenkinek megvan a joga hogy akkor szüljön mikor akar.

127. ZITA9770 (válaszként erre: 126. - 0260f21e84)
2008. jan. 25. 09:45
Hát nem tudom,én is 30 vagyok 3 gyerekkel.Rokonok,ismerősök szerint jól is nézek ki,de valahogy én nem vágyok már a bulikba.Pontosan azért mertem annak idején bevállalni a Szandrát.Megjegyzem első terhesség volt.Na meg persze bennem volt az a tudat is hogy mi lesz ha elvetetem?Később ha már idősebb leszek és szeretnék gyereket,de nem lehet mert az elsőt elvetettem,én abba belehaltam volna.Ja és a mai napig nem volt soha abortuszom,de nem is lesz.Nem szeretnék több gyereket az igaz,de ha mégis terhes leszek szeretettel és örömmel fogom várni a kis jövevényt.
2008. jan. 24. 22:54

lehet ez eletcel, hamar ferjhezmenni, minel hamarabb gyerekeket szulni, aztan mindig lesz valahogy. Az is igaz lehet, hogy mindig lehetne tologatni, most kocsi, most haz, most festes. Embere valogatja. Mindenesetre nem kell elfelejteni, h a gyerek nem azert van, hogy a szuloknek legyen dolga, onallo ember.

En orulok, hogy nincsen meg, latom a falumbelieket, 5-10 eves a gyerek, s most kap eszbe, hogy 30 sincs, meg jol nez ki, s ez a divat most, hogy osszefognak es mennek szorakozni. Csajos buli :) Fogalma sincs, mihez kezdjen az eletevel, banja, hogy nem tanult, nem latott vilagot, hogy leragadt az elsonel. A gyereket meg megfojtja.

Na, ezt nem

125. tépőzár (válaszként erre: 108. - 1cb261dabd)
2008. jan. 24. 21:00
Hát ha fiatalon, mondjuk még vannak tanulási szándékai: ez lehet akár 24 év is; nos, akkor kellemetlen mindenkinek. a szülők, akik vágyaikat táplálták a lányukba, annak reményében, hogy talán neki jobban sikerül/ mert mindenki így van ezzel, hiszen a lehetőségek is állandóan változnak; nos, így egy becsúszott baba lehet persze cuki és aranyos, meg minden, de később lehet, hogy a hiányt, hogy nem tanult , felerősíti. A baba mellett pedig már nem biztos, hogy belefog a tanulásba. Nekem az a véleményem, hogy , ha tudja, ne vállaljon fiatalon, amíg a saját egzisztenciáját meg nem teremtette.A másik oldalon pedig ott van azért egy ki bizonytalanság, hogy mindenki megszerelmesedhet, és mi van akkor, ha a hős lovag lelép. Ott állhatsz a babáddal, aki egyre nagyobb, de segítség és képzettség hiányában igen kiszolgáltatottan. A mai világban?! Hú, ez igen merész nekem.Persze, ha ott a helyzet és dönteni kell, az igen nehéz. De a célt , ami előtted van, az ott is maradjon és ne add fel.
124. 5464505f6a (válaszként erre: 123. - 1cb261dabd)
2008. jan. 24. 19:53
Azért nem árt néha...
123. 1cb261dabd (válaszként erre: 122. - E71af41436)
2008. jan. 24. 19:44
de nem lehet így általánosítani. én például már akkor vágytam gyerekre, és mindent megtettem volna érte. de nem úgy alakult. tényleg nem értem, hogy miért kell ennyire tervezni. szerintem a természetre kell valamennyire részét bízni, hogy lehet ennyire mindent megtervezni, pláne egy gyermekáldást.
122. e71af41436 (válaszként erre: 114. - Weberkitti)
2008. jan. 24. 19:15
nem fogok mentegetőzni hiszen odaírtam:akinek nem inge....
121. weberkitti (válaszként erre: 120. - 61e5310fec)
2008. jan. 24. 17:19
Köszi! A neve sajnos még nem 100%, mert apukája egy kicsit szünetelteti a névkeresést, de szerintem, ez marad! :)
120. 61e5310fec (válaszként erre: 115. - Weberkitti)
2008. jan. 24. 17:06
Szia Kitti!megnéztem a képeidet,gratulálok a picihez:)Nagyon édes a lábujj bekapós:)És a neve is szép:)
119. ZITA9770 (válaszként erre: 117. - Spinneli)
2008. jan. 24. 17:04
Mondjuk szerintem ez attól van hogy már 3-an vannak.
118. ZITA9770 (válaszként erre: 114. - Weberkitti)
2008. jan. 24. 17:02
Én a Szandrával csak "úgy" maradtam,nem terveztem így alakult.A másik kettővel már más volt a helyzet őket terveztük és akartuk hogy legyenek.
117. spinneli (válaszként erre: 113. - ZITA9770)
2008. jan. 24. 16:54
ez egyén függő, nálad nem jött be, én például sokkal türelmesebb lettem minden téren.
116. weberkitti (válaszként erre: 107. - Tépőzár)
2008. jan. 24. 16:50
Engem is érdekelne!!
115. weberkitti (válaszként erre: 114. - Weberkitti)
2008. jan. 24. 16:49

Mindemellett természetesen amennyire csak lehet egészséges életmódot folytatunk, és előtte is, meg persze azóta is vitamint szedek, hogy minden/mindenki egészséges legyen/maradjon!


Hihetetlen, hogy vki azt hiszi ő a mindenható!

114. weberkitti (válaszként erre: 109. - E71af41436)
2008. jan. 24. 16:47

Nem hiszem, hogy "ezek a fiatalon szült anyukák, nem tervezik a babát, hanem csak úgy maradnak"!


Már ne is haragudj, de így fiatalon x idő után a párommal egy évi tervezgetés, együttélés... után beszéltük meg, hogy abbahagyom a GYŰÓGYSZERT!, amit azért szedtem x éve, hogy ne MARADJAK CSAK ÚGY!, és kihagytunk 3 hónapot, igaz hogy a doki azt mondta felesleges, de mi teljesen egészséges babát szerettünk volna, és csak utána kezdtünk el "akciózni"!


MI EZ, HA NEM FELELŐSSÉGTELJES GONDOLKODÁS????

2008. jan. 24. 16:41

Sziasztok!

Hú de pörögtek itt az események.

Még indok/legalábbis magamból kiindulva/hogy miért jobb fiatalon szülni:A lányomhoz sokkal több türelmem volt 18 évesen,mint amikor a középső fiam született.Most hogy már 3-an vannak a türelmem szinte egy pillanat alatt elfogy.Amit persze általában a páromon töltök ki:(

2008. jan. 24. 15:52
Szia:)
111. ALLICS
2008. jan. 24. 15:51
Szia Timcsi!!
110. 61e5310fec (válaszként erre: 109. - E71af41436)
2008. jan. 24. 15:49
Mi sem terveztük a babát de annál felelősség teljesebben nevelem...
2008. jan. 24. 15:39

nálam a fiatalon szülni egyenlő a 27-18 évesen szülni.Sőt,a mai 20éves is belefér ebbe.

a felelőtlenséget arra értettem,hogy ezek a fiatalon szült anyukák,nem tervezik a babát,hanem csak úgy maradnak.nos,ez minden csak nem felelősség.....(természetesen akinek nem inge....)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook