Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tényleg annyira csodálatos a terhesség? fórum

Tényleg annyira csodálatos a terhesség? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Tényleg annyira csodálatos a terhesség?

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
821. 88bea36763 (válaszként erre: 816. - C33bd8536b)
2010. aug. 21. 18:09
Amúgy, ha JÓ pszichiáter, akkor tényleg segíthet. Csak az a kis baj van, hogy magyar pszichiátria főleg ritkán működik jól, ill. kevesen engedheti meg maguknak, hogy akik tényleg hatékonyak, és el tudták érni azt a szintet, hogy önállóan működjenek, azok nagyon drágák :( Átlag kismama nem hiszem, hogy megengdhetné magának.
820. velociraptor (válaszként erre: 816. - C33bd8536b)
2010. aug. 21. 18:08

Én azt érzem, hogy a cikk írójának bizony mély gondjai vannak...

Szerencsés, ha a Te életed ettől még jól alakult.De Te talán nem voltál olyan szélsőséges, mint a vita indító.

Az lett volna gáz, ha mondjuk Férjed nagy családot szeretett volna.

819. Kotkoda28 (válaszként erre: 815. - C33bd8536b)
2010. aug. 21. 18:08
Én láttam utólag, jót röhögtem rajta :) ja a kezét kis híján eltörtem a szülésznő szólt páromnak hogy a testi kontaktus hanyagolja mert iszonyú erők birtokában van egy vajúdó nő. :)
818. c33bd8536b (válaszként erre: 817. - 88bea36763)
2010. aug. 21. 18:05
De még mennyire!
817. 88bea36763 (válaszként erre: 815. - C33bd8536b)
2010. aug. 21. 18:04
nem láttam. érdemes megnézni?
816. c33bd8536b (válaszként erre: 814. - Velociraptor)
2010. aug. 21. 18:03

Tudod, ha hiszed, ha nem, ilyesfajta gondolatai már akkor is voltak kismamáknak, amikor még pszihológusok nem is léteztek. És valahogy mégis megoldották.


Látod, én azt mondom, a terhességben semmi csodálatos nincs. Ne, ne küldj pszihiáterhez, elkéstél vele, a gyerekem felnőtt, remek kis ember lett belőle, abszolute nem zavarja, hogy én nem imádtam a terhességet.

815. c33bd8536b (válaszként erre: 810. - Kotkoda28)
2010. aug. 21. 17:55

"és kis híján nem téptem le neki a nemi szervét bosszúból."


Imádom az ideillő jelenetet a "Farkangyal" című filmből! Láttátok?

2010. aug. 21. 17:53

Elnézést kérek a cikk írójától, de szerintem,pszihiáterhez kellene fordulnod.....rosszindulat nélkül.....Férjed mit szól?

Szerintem egy arra érett embernél a terhesség a tüneteivel együtt is csodás.

Nyilván a szülés fáj, és én is szinte minden szülésnél megígértem a Férjemnek, hogy szexelni sem fogok többet - de amint felsír a kicsi kisüt a nap....

813. 88bea36763 (válaszként erre: 812. - C33bd8536b)
2010. aug. 21. 17:50

Pedig csak álmodtam :) Egyébként valós félelmem, csak mikor álmában az ember a valóságként él meg egy helyzetet, az mélyebb nyomot hagy benne.


De nem cipelnek keresztre, mert nem tudnak elkapni ;) Én még nem vagyok kész az anyaságra, és ennyi. Majd talán egyszer :)

812. c33bd8536b (válaszként erre: 811. - 88bea36763)
2010. aug. 21. 17:47
Isten hozott. Vértezd jól fel magad, mert ezért az utolsó mondatodért keresztre fognak feszíteni.
2010. aug. 21. 17:11

"kis híján nem téptem le neki a nemi szervét bosszúból"

XD ilyet már halottam pár anyukától


"Még kétszer sikerült bepalizni"

...meg ilyet is :)


A töke-téphetnék pillanatában biztos nem mulatságos, de mikor utólag mondja vki, az aranyos.

Én ettől is félek, meg -szó szerinti- rémálmomban nem egyszer azt éreztem, hogy utálom a gyerekem :S

2010. aug. 21. 17:04
Szia kedves cikk író, köszönöm hogy mertél őszintén írni, ez kell hogy átlásd a gondjaid, kiirni és kibeszélni, jó lenne ha a védőnőddel meg tudtad volna ezeket az érzéseidet osztani ha rendes segitett volna. Tehát őszintén: első terhesség , el se tudtam képzelni mi lesz velem persze boldog voltam én is kis babám lesz egy gyönyörűség , de mikor nőttön nőtt a hasam és a 36. héttől bedagadt a lábam és kimozdulni nem tudtam otthonról mert minden bajom volt fájt itt fájt ott áááá, aztán eljött a nap mikorra ki voltam írva és semmi másnap se már bőgtem hogy mi a gond miért nem vagyok normális miért nem jön már az a gyerek végül 5 nappal később beindult , irány a kórház és a szülés gond volt 7 óra vajúdás után végre beindult a kitolási szakasz akkor félhangosan megjegyeztem a páromnak hogy soha többet nem szülők és kis híján nem téptem le neki a nemi szervét bosszúból. Megszületett kicsi fiam akivel azt se tudtam mit kezdjek így telt el 3 nap hogy próbáltam tanulgatni mi az a baba mire végre meg talált az anyaság érzése és el kezdtem szeretni a szívem mélyéből azt a mini emberkét. Még kétszer sikerült bepalizni de a lányaimnál már rutin volt a szeretett viszont az utolsó 4 hét plusz a túl hordás az akkor is rossz volt.
2010. aug. 21. 16:13

Csak a cikket olvastam el, az első (talán) 1 oldalt, aztán az utolsót. Nincs gyerekem, de a kelleténél jobban érdekel mostanában a téma, így elolvastam.


A történet ott kezdődött, hogy egy anorexiás, bulimiás lány elérte, és megtartotta a normális súlyát.


Csak annyit szeretnék azoknak mondani, akik a pszichés problémákat csak nyafogásnak és önzésnek veszik, mert ők soha nem éreztek ilyet, és elképzelhetetlennek tartják: rengeteg "gyerek" követ a család számára érthetetlen dolgokat. A fiatalos világ-lesz.romságtól az öngyilkosságig abszolút bármilyen a "normálistól" eltérő viselkedés lehet... Ha első lépésnek a problémát nem veszik semmisnek, akkor megoldható.

Nem riogatás, csak ha kell, szedjék elő (még akkor is, ha az ő gyerekük olyan tökéletes, hogy soha sem tenné)...

808. f65231edcb (válaszként erre: 804. - C33bd8536b)
2010. aug. 21. 16:07

nem rólad van szó, hanem a fóruminditó írta a naplójába, hogy sulykolja a gyermekének, hogy a 36. héten szülessen meg.

mellesleg igazad van Katám, komplikációmentes terhessége van, amit saját maga alakít "rémálommá"...

807. **Kata** (válaszként erre: 806. - Gavrilo1)
2010. aug. 21. 15:05
Nem fog, mert nem látja be h szüksége van rá...
806. Gavrilo1 (válaszként erre: 805. - **Kata**)
2010. aug. 21. 14:50

Tökéletesen igazad van!!!!

Az ő terhessége tökéletesen normális, komplikáció mentes, csupán magának nehezíti meg a nyafogással. De talán még mielőtt megszületik a baba kérnie kellene egy kis segítséget (elmenni lélekbúvárhoz).

2010. aug. 21. 14:46
"Nekem nem volt annyira nehéz a terhességem, mimt Ildikónak" - jaj ne mááár! Mitől nehéz az Ő terhessége? Attól,hogy így áll hozzá. Saját magának nehezíti meg, de annyira korlátolt,hogy még ezt sem veszi észre. Számtalan olyan történettel lehet találkozni,ami tényleg NEHÉZ terhességekről szól. Ahol cukorbetegséggel, magas vérnyomással,fenyegető koraszüléssel,netán komolyabb problémákkal kell az Édesanyáknak megküzdeniük. De ott egytől egyig azt olvassa az ember,hogy a babákat féltik,és az Ő egészségükért reszketnek. Akinek az a legnagyobb baja,hogy nem lapos a hasa,meg nem tud "egy jót szexelni",és nem tud a babájára mint emberi lényre (!) gondolni az szerintem túlmegy minden határon ami még a normalitásba belefér. Nem az a baj,hogy kétségi vannak, hanem hogy mik azok?!
804. c33bd8536b (válaszként erre: 803. - F65231edcb)
2010. aug. 21. 14:43

Mint ahogyan mondtam, nem azt kívántam, hogy "elöbb" szülessen meg. Azt kívántam, hogy teljen már el az a bizonyos 9 hónap. Akkoriban nem hetekben mérték a terhességet, hanem hónapokban. Április 26-a volt a megadott időpont, végül még tovább is bent maradt. Május elsején született meg.:) Akkor jött, amikor kész volt rá.


Én hiszem, hogy ahogy megszabadul a fizikai tehertől, fájdalomtól, megkönnyebbül, és másként látja majd. Másként érez majd. Bennem is akkor ébredt fel az anyai ösztön, miután hazavittem, és tudatosult bennem, hogy ezért az apró kis szuszogó lényért felelősséggel tartozom, ameddig csak élek.

2010. aug. 21. 10:01

én is sokat feküdtem, főleg a végén, mert a 34. héten távozott a nyákdugóm és még 3,5 hetet feküdtem, addig húztuk.

Én örültem volna, ha még egy picit a pocakomban marad Máté, nem azért fohászkodni és "sulykolni" a babának, hogy a 36. héten szülessen meg.

Nekem sem volt leányálom a vége a folyamatos ágyban fekvéssel, de soha nem kívántam azt, hogy azért szülessen meg előbb, hogy nekem jobb legyen.


Én nem bízom abban, hogy ő máshogyan fog érezni szülés után. Nemcsak egy furcsa gondolata volt, hanem az egész terhességhez/szüléshez/gyerekhez való hozzáállása.

802. c33bd8536b (válaszként erre: 800. - F65231edcb)
2010. aug. 21. 09:32
Majd másként fog szülés után.:)
801. c33bd8536b (válaszként erre: 799. - F65231edcb)
2010. aug. 21. 09:29

Szerintem a két dolgot azért nem lehet ilyen élesen elválasztani egymástól. Bizony, azért is vártam, hogy megszülessen, hogy vége legyen annak a 9 hónapnak. Szerintem a terhesség nem egy leányálom, annak ellenére, hogy tényleg jóval könnyebben viseltem, mint a topicindító. Viszont nyitott volt a méhszájam, ezért gyakorlatilag minden "emberi" tevékenységtől eltiltottak. Az agyamra ment, hogy mások (a nagymamák) ügyködtek a lakásomban, hogy tisztaság, meg főtt étel, vagy mosott, vasalt ruha legyen. És persze, hálásnak kellett lennem 24 órából 24-et érte.


Most látom, mit írtál... Nem vártam, hogy "elöbb" szülessen meg!

2010. aug. 21. 09:13

"És mi lesz,ha meg lesz a gyerek?Honnan tudjam?Honnan kéne tudnom, hogy milyen érzéseket fog kiváltani belőlem?Lehet, hogy imádni fogom az első pillanattól kezdve,de lehet, hogy hozzá sem fogok tudni érni.Mindkettőt számításba kell venni,mert mindkettő megeshet.Az, hogy a kutyámat imádom és úgy beszélek hozzá,mint a gyerekemhez,még nem jelenti azt,hogy egy emberi lényhez is így tudok hozzá állni."


Így hozzáállni és így érezni a szülés előtt, hát...

799. f65231edcb (válaszként erre: 796. - C33bd8536b)
2010. aug. 21. 09:07

te is azért vártad, hogy megszülessen előbb a gyereked, mert már nem bírod???????

nem hiszem...

798. f65231edcb (válaszként erre: 796. - C33bd8536b)
2010. aug. 21. 09:07
igazad van, a fél üveg bort nem magára írta, de a nyugtatózást igen!!!!
797. c33bd8536b (válaszként erre: 793. - 8d41d7537c)
2010. aug. 21. 09:01

Én nem személyeskedtem veled, te miért teszed?


Én nem feladatként éltem meg a gyereknevelést.

796. c33bd8536b (válaszként erre: 792. - F65231edcb)
2010. aug. 21. 08:54

Én nem láttam, hogy azt írta volna, hogy "ledönt egy fél üveg bort, ha hisztis lesz a gyereke." Te hol olvastál ilyent? Ha az egész mondatot elolvastad volna, láthatnád, hogy nem magáról írta.


Nekem nem volt annyira nehéz a terhességem, mimt Ildikónak, viszont én is nagyon vártam, hogy már megszülessen a gyerekem. Ugyanakkor féltem is, hogy mi lesz utána. Igen, gondoltam arra, hogy jó anya leszek-e, mert érzelmileg soha nem érintett meg egy kisgyerek látványa, nem is igazán volt türelmem más gyerekéhez. Persze, hogy féltem! Csakhogy én a félelmeimet csak a szűk családommal osztottam meg, akik nem ordították le a fejem, hanem bíztattak, támogattak, nyugtattak.

És nekik lett igazuk.

2010. aug. 21. 08:38
IGEN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
794. Jasmine (válaszként erre: 791. - C33bd8536b)
2010. aug. 21. 08:37
Sztem Te csak okosakat akarsz írni, de csak okoskodsz.
793. 8d41d7537c (válaszként erre: 791. - C33bd8536b)
2010. aug. 20. 21:36

Az szerinted nem feladat,h tisztességesen felneveld a gyereked és mindenre megtanítsd??


Ha ennyi összezavar,akkor van még hova fejlődnöd....De mind1,veled sem állok ki szellemi párbajra.Fegyvertelen vagy......

2010. aug. 20. 20:16

tudod nekem olyan dolgok kavarogtak a fejemben, hogy vajon minden rendben van-e Mátéval, szépen fejlődik-e, egészségesen fog-e megszületni.

Jó anyja leszek-e, tudni fogom, miért is sír, tudom-e majd szoptatni.

De egyszer sem írt le ilyet a naplójába, csak magával van elfoglalva, mennyit hízott, most itt fáj, ott fáj, kiabál vele, mert nyomja a bordáját.

Ilyet szerintem egy babáját nagyon váró és szerető anya nem ír. Pláne, hogy majd benyugtatózza magát (még jó, hogy nem a gyereket...) és ledönt egy fél üveg bort, ha hisztis lesz a gyereke.

Te is gondoltál arra, mint ő, hogy a 36. héten szülessen meg a baba, mert már nem bírja.

Vagy hogy majd nem szeretné, ha szülés után rátennék, mert nem bírná elviselni, undorító a köldökzsinór stb.


neked ilyen gondolatok kavarogtak a fejedben?

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook