Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tényleg annyira csodálatos a terhesség? fórum

Tényleg annyira csodálatos a terhesség? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Tényleg annyira csodálatos a terhesség?

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
731. @IviBaba@ (válaszként erre: 718. - Annamary84)
2010. júl. 7. 21:14
ez így van! anyum is ezt mondja,nem volt ennyi depis anyuci,mert nem volt rá ideje, főzni,mosni takarítani és nem volt mosógép,se mikró se eldobható pelus....
730. @IviBaba@ (válaszként erre: 717. - **Kata**)
2010. júl. 7. 21:13
igen :) amióta megmozdult a babája teljesen megváltoztak az érzései és kötődik már hozzá :)
729. martini64 (válaszként erre: 708. - **Kata**)
2010. júl. 7. 17:19
Csak úgy eszembe jutott.
2010. júl. 7. 14:18
Nem hiszem amúgy hogy könnyebb vagy kevésbé nehéz lett volna nekem, mint másoknak. Csak nem magamat helyeztem abban az időszakban előre. Talán ezért gyorsabban lezajlott a "nehéz" időszak...
2010. júl. 7. 14:16
mm, ez érdekes. És biztos, hogy a történt esetek az anya hibája??? De persze az is kirívó hogy 15 gyermeket szült. Manapság egytől is depisek lesznek az anyák...
726. Toprengo (válaszként erre: 724. - Annamary84)
2010. júl. 7. 14:14

Most már én sem panaszkodom, túl vagyok rajta - remélem.

Nincs veled semmi gond, egyszerűen nem tudod átérezni ezt az érzelmi állapotot, mert nem élted át.

Ennyi, és nem több.

Szülés előtt én is siránkozásnak tartottam ezt az egészet, de most már tudom, hogy van ilyen!

725. Toprengo (válaszként erre: 722. - Annamary84)
2010. júl. 7. 14:13

Semmi gond :-)

Igazad lehet, talán régebben könnyebben boldogultak az anyák. Bár ismerek olyan idős asszonyt, aki ezt megcáfolná.

Ő 15 gyermeket szült, az élettörténetét most nem írom le, csak annyit, hogy a féeje nagyon kemény ember volt, nem értett a gyerekek nyelvén.

A 15 gyermekből 1 öngyilkos lett, miután két gyermeket szült, mert depressziós volt hosszú éveken keresztül. 30 valahány éves volt.

Egy másik gyermeke pedig alkoholista lett, végül egy szociális otthonban halt meg pár éve, még nem volt 50 éves.

Két gyermeke szintén alkoholista, ők még élnek...

Nos, ez az idős asszony nem könyvből tanulta az anyaságot, mégsem mondható el, hogy olyan jól nevelte volna a gyermekeit.

2010. júl. 7. 14:09
Én vhogy agyban tudtam ehez úgy hozzáállni, hogy nem lettem depressziós...lehet velem van a gond, de én olyan nehezen értem meg azokat a kismamákat akik ilyenek lesznek. Pedig nekem is lett volna okom, nem is egy.
2010. júl. 7. 14:08
Az én esetem sem csupa leányálom, de nem panaszkodom.
2010. júl. 7. 14:07

Nézd, én nem akartam ráhúzni ezt minden nőre, nyilván nem is lehet! Igazad van! De az én véleményem az, hogy pont az a baj, hogy sokan könyvből akarnak anyák lenni! És mindig vissza kell lépnem ahoz a példához hogy régen a nők nem csináltak ilyeneket, nem néztek szülésvideókat a neten, nem olvastak könyveket mégis minden rendben zajlott, nyilván itt is volt kivétel...

Ahol én élek és kapom a külső ingerket másoktól és a környezetemtől, pl divat lett szülni...basszus divat! Na ez a baj, mert ha vki nem abból a meggondolásból vállal gyermeket, hogy szeretné és igen, szeretne vkiről gondoskodni, hanem csak azért mert ma tök dögös kismamcuccok vannak...hát no comment!

2010. júl. 7. 14:02

Ja, egyébként a szülésem nem számít nehéznek, mert nem volt komplikáció, és 2-3 óra alatt lezajlott a szülés, természetes úton. A fájdalom viszont óriási volt, mivel elképzelni sem tudtam ekkora fájdalmat előtte... és a szülés után még nagyon sokáig fájt a gátmetszés helye, valamint nagyon legyengült a szervezetem, és párszor elájultam. Pár hónapig egészségügyi problémáim is voltak, valamint a menzeszemnek a szülést követő 5. héten volt képe visszajönni. :-)

De nem ez lényeg, mert számomra a legfélelmetesebb a szülés utáni időszak volt.

720. Toprengo (válaszként erre: 703. - **Kata**)
2010. júl. 7. 13:59

A példa nem rossz, amit írtál, mégsem hozható teljesen összefüggésbe a terhességgel.

Ha valaki, hát én végigolvastam a terhességemet, rengeteg könyvet, szakirodalmat átolvastam, már zúgott a fejem a sok okosságtól. Mindezt azért tettem, hogy felkészüljek az anyaságra.

És képzeld, nem készültem fel az anyaságra, sőt, egyre rémültebb lettem, hogy úristen, nekem ilyen dolgokkal kell majd foglalkoznom, és te jó ég, micsoda felelősség egy kisbaba!!! Megijedtem...


Azért nem készültem fel az anyaságra, mert nem agyilag kell rá felkészülni, ahogy én tettem, hanem érzelmileg!!!

És ebben nem segítenek a jó tanácsok...

719. Toprengo (válaszként erre: 718. - Annamary84)
2010. júl. 7. 13:54

Valóban vannak nők, akik sajnáltatják magukat terhesen, de azért nem kellene általánosítanod!

Itt nem erről van szó.

Hanem arról, hogy aki nem tud önzetlenül örülni gyermeke érkezésének, az még nincs lelkileg azon a fejlettségi szinten, hogy anya legyen.

Ezt viszont nem szabad elítélni, mert ebbe sokan bele sem gondolnak. Én is csak homályosan éreztem ezt a terhesség alatt, ezért is voltak a hullámzó érzéseim. Pedig én rengeteget töprengek...

A szülés után jöttem rá, hogy még korai számomra az anyaság.

És itt két dolgot tehettem:

1. Megtartom a babánkat, és megpróbálok idővel jó anyává válni.

2. Örökbe adom, lemondok róla, és élem tovább az életem, majd akkor vállalva gyereket, ha már lelkileg érett leszek rá.

Én az első utat választottam, igaz, kicsit kényszerből, mert a családomnak nem akartam ekkora fájdalmat okozni, hogy ezt a kis lurkót ne láthassák többé... akkor még így éreztem.

Ma már elképzelni sem tudom Dani nélkül az életem, és talán az igyekezetem mégsem tesz engem szánandóvá...

2010. júl. 7. 13:47
Tudjátok mi a baj, az hogy manapság olyan mértékben van túlmisztifikálva ez a dolog, hogy egész álló nap a kismama ezzel foglalkozik. Csak abba gondoljatok bele, régen mi volt? Hol voltak fájdalomcsillapítók, labdák, meg kitudja miféle hülyeségek??? Még is mindenki megszült. Az asszonyoknak nem volt eldobhatópelenka, mosógép, stb..mégsem voltak depressziósak, mert született egy gyerekük!! Mert nem volt rá idejük! Ma a legtöbb nő megtudja hogy terhes és azonnal kiesik minden a kezéből, majdnem hogy csak sajnáltatja magát, amiért ő vállalt egy gyereket és hogy ez milyen nehézségekkel jár. Könyörgöm a szülés fáj!!!! Aki azt mondja nem az hazudik, de ez így lett kitalálva és hálistennek ritka hogy vki pusztán a szülési fájdalmakba belehalna. Annyira gáz hogy amikor én is szültem (5 hónapja) az összes kismama visongott, hisztizett a kórházban és szinte követelték a császárt, mert itt fáj, ott fáj, nem bírom, belehalok. Kövezettek meg, de szerintem ez szánalmas. Mindenkinek a saját gyermeke és annak születése egy csoda és megismételhetetlen, de!!!!! senki ne várjon elsimerést másoktól csak azért mert gyermeket szült!! Egyedül TE magad legyél büszke saját magadra, de ne várd el, hogy ezért mások istennőként tiszteljenek, sajánljanak mert fáj. Minden anya, aki szül ezt éli át, és nem vagy egyedül a földön!
717. **Kata** (válaszként erre: 715. - @IviBaba@)
2010. júl. 7. 13:32
Mármint a cikk író -ra gondolsz?
716. 31b7b5919f (válaszként erre: 514. - Da5a93d992)
2010. júl. 7. 12:56

Én egy szóval sem mondtam hogy nem jó dolog a terhesség és írtam is hogy az első jó volt és akkor én is 19 éves voltam.A gyerekeimet imádom és nem bánom hogy hárman vannak.Hogy lett 3?A sors hozta így,de mondom nem bánom egyáltalán hogy így alakult.

De ettől függetlenül nem szeretnék többet.Én nagyon nehezen viseltem a harmadik terhességem és nem akarom még egyszer átélni.A szülésről nem is beszélve.Olvasd el min mentem át már megírtam a szüléstörténetemet.Valahogy én mind hármat naggggyon megszenvedtem.Míg más 2-3 óra alatt szül addig nekem az első 39 a második 19 a harmadik meg 9 óra volt.És mindezt úgy hogy nem kértem fájdalom csillapítást és végig iszonyúan fájt....

Na mindegy nem panaszkodom,mert én nem kértem fájdalom csillapítást...

Csak mondom hogy nem mindenki éli meg ezt a dolgot gondok nélkül.Persze a terhesség egy csoda meg minden de már írtam lentebb is hogy nem véletlenül hívják terhességnek...

715. @IviBaba@ (válaszként erre: 714. - **Kata**)
2010. júl. 7. 12:43

nem 8hónapig tart,de nekem férjem mondta hogy az első 3hónapban mint valami boszorkánnyal élt nem azzal a nővel,akit szeret :))

És csak azt szerettem volna hangsúlyozni,hogy mindenkire más hatással van a hormontermelődés. Van akinél semmi nincs, vígan elvan....de van aki kiborul és hisztis :) mint én is :D ahány ember,annyi féle reakció van!

amúgy meg nem tart nála sem folyamatosan,mert már rég megváltozott a pocaklakóval való kapcsolata :)

714. **Kata** (válaszként erre: 711. - @IviBaba@)
2010. júl. 7. 10:47
Jó azért ezt a hormon-dolgot nem kell úgy beállítani mint ha 8 hónapig elmenne az ember esze teljesen. Én is tudom, hogy milyen még egy sima menstruáció során is ki tid fordulni az ember önmagából. És a terhesség alatt is van ilyen, persze, de azért ha ez folyamatosan tart és ilyen depi- szerű, és a baba "ténye" sem tud rajta enyhíteni, ott szerintem már "baj" van...
713. **Kata** (válaszként erre: 712. - @IviBaba@)
2010. júl. 7. 10:45
Igen, de nem is írta hogy fájdalommentes volt, csak azt hogy nem volt előjele és hirtelen/gyorsan jött a baba.
712. @IviBaba@ (válaszként erre: 708. - **Kata**)
2010. júl. 6. 21:16
gondolom a fájdalommentes szülésre reagálva...te írtad,hogy nem hiszed hogy van ilyen :)
711. @IviBaba@ (válaszként erre: 698. - **Kata**)
2010. júl. 6. 21:05
Én csak azt nem értem,hogy miért nem fogja fel senki,hogy más most tiszta fejjel gondolkodni erről,mint amikor terhes leszel és megugrik a hormon terhelésed! Akkor hiába mondják,hogy álljak hozzá másképp,ha egyszerűen nem tudok! EZért van az,hogy a depresszióst is szakember kezeli,nem úgy megy hogy azt mondom állj hozzá pozitívan..bár az más,mert betegség, itt pedig a várnadósság miatti hormontúltengés okozta depiről van szó! Ami elmúlik.....(általában)
710. @IviBaba@ (válaszként erre: 692. - 240309c047)
2010. júl. 6. 20:36
kitartás..én is szintúgy már 8hója :) néha van pár éjjel amit végig alszok :P főleg ha anyósnál alszik ritkán :D:D:D
709. @IviBaba@ (válaszként erre: 689. - **Kata**)
2010. júl. 6. 20:35
én auto azt mondom fiamnak hogy de kis rossz vagy..pedig csak eleven :) ez egy rossz beidegződés,szerintem sincs rossz baba csak ez a közhasználatú szó arra az esetre,ha nem olyan,amilyet mi szeretnénk :) (azaz csöndes,nem sírós...stb) :P :)))
708. **Kata** (válaszként erre: 707. - Martini64)
2010. júl. 6. 18:48
Nem tudom, hogy jön ez ide, de jó tudni, hogy van ilyen is...
707. martini64 (válaszként erre: 703. - **Kata**)
2010. júl. 6. 17:52
VAN olyan szerencsés asszony, akiből kipotyog a gyerek, személyesen ismertem olyan kismamát, akinek csak a harmadik gyerekével sikerült beérni a kórházba, mert akkor már rutinos volt, az első kettőt a fürdőkádba szülte meg otthon, mert semmilyen előjele nem volt a szülés megindulásának.
706. 274c9996b8 (válaszként erre: 705. - 240309c047)
2010. júl. 6. 16:40
Ez kb igy van :)
705. 240309c047 (válaszként erre: 702. - Toprengo)
2010. júl. 6. 15:42
Én akit kérdeztem annak vagy nem volt jó véleménye,vagy nem merte elmondani az igazat,nehogy beparázzak.
704. 240309c047 (válaszként erre: 703. - **Kata**)
2010. júl. 6. 15:40
Teljesen igazad van... nyűg az egész terhesség amelett,hogy egy csodálatos dolog.
703. **Kata** (válaszként erre: 702. - Toprengo)
2010. júl. 6. 15:09

Nézd,én nem akarok itt okoskodni, meg beledumálni más dolgába h kinek-mit-hogyan kellene csinálnia. Én csak azt mondom, hogy ha valaki egy kicsit belegondol, és utánajár a dolgoknak, akkor rájöhet magától is hogy amellett hogy csodás-szép dolog a babavárás időszaka, bizony nehéz is! Van akinek jobban -van akinek kevésbé. Nekem hiába is mondaná azt akárki hogy létezik pl fájdalommentes szülés -nem hinném el. Vagy hogy egyszerű a szoptatás, vagy hogy ha türelmes vagy és van elég tejed soha nem fog sírni a gyereked. Nincs olyan élethelyzet, amiben a jó mellett nincs ott a rossz oldal. Hülye példa de: ha megkérdezel valakit, milyen NYARALNI? Mit mond? Azt mondja, hogy nagyon jó! Azt várja egész évben. És ez igaz is, nem? De amellett hogy jó ott van az is, hogy ki kell nézni hova. Össze kell szedni a pénzt. El kell menni befizetni. Biztosítást kötni. Utánajárni ennek-annak. Venni fürdőruhát, papucsot, stb... Készülni, szabit kivenni, gondoskodni arról, hogy valaki gondozza addig a cicát-kutyát, virágot locsoljon... Az odaút akár repülővel akár autóval vonattal vagy busszal mész, fárasztó és olykor kényelmetlen is. DE! Attól,hogy ezt valaki nem mondja ELŐRE még lehet tudni, ha egy kicsit BELEGONDOLOK, nem?! Nem akkor fogok ott állni a bőrönd fölött sírva, hogy "nekem senki nem mondta, hogy be is kell pakolnom"...

(Remélem értitek, mire gondolok ez alatt, és senki nem fogja kiforgatni a szavaimat, hogy hogyan tudom a terhességet/ gyereknevelést egy utazáshoz hasonlítani.) Én ezt a példát csak arra hoztam fel, hogy ha senki nem szól előre, gondolkozni akkor is kell(ene)...

702. Toprengo (válaszként erre: 700. - **Kata**)
2010. júl. 6. 13:45

Mégis kitől kérdezzen a kismama, amikor mindenki azt mondja, milyen csodálatos a terhesség, az pedig, amikor kibújik a baba, maga a mennyország???

Hiszen itt épp arról van szó, hogy hiába próbálsz felkészülni, ha te épp másképp éled meg a terhességet, és az utána jövő strapás időszakot.

Az a másik, hogy sokszor kérdezni sincs kitől!

Húgom még nem szült, anyámmal nem a legjobb a kapcsolatom, az orvos nem volt szószátyár, a védőnőt pedig inkább hagyjuk.

Ja, és zárkózott is vagyok, nem ömlenek belőlem a kérdések, hanem inkább magam jövök rá a dolgokra.

Ez bűn?

Az igaz, hogy a terhesség alatt sokat szenvedtem, de próbáltam vidám lenni.

Ami azonban szülés után rám zuhant... huhh, nem kívánom senkinek. Egyedül szenvedtem a babámmal, 6 hónapig sokat sírt, mert hasfájós volt, alig pihentem valamit. Nem volt kihez fordulnom, pedig minden nap tanácstalan voltam valami miatt.

És még azt az átkozott kötődést is képtelen voltam érezni, ami miatt gyötrő lelkiismeretfurdalásom volt.

Én magam szedem ki magamat a gödörből, ami iszonyú nehéz, de nem segít senki, és nem is várom el senkitől. Megcsinálom egyedül, de ezért nincs joga senkinek sem elítélni, mert nem dobtam el a gyerekemet, gondoskodom róla.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook