Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tényleg annyira csodálatos a terhesség? fórum

Tényleg annyira csodálatos a terhesség? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Tényleg annyira csodálatos a terhesség?

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
761. iren345
2010. júl. 21. 16:24
meglepődtem a levélen! hol van az apuka,aki segíteni tud,nincs nagyszülő,aki lelki segítséget tud adni? ne szégyeld kérni a segítséget! van neted,olvass cikkeket a terhesek táplálkozásáról,mozgáslehetőségekről! Mivel én bp.i vagyok,vezetékes telefonon beszélgetni nem tudok veled,de írj az irenkem@gmail.hu-ra és tanácsokkal segítek! üdv egy gyermektelen,ma már nagymamakorú,aki szüleinek a 17.gyermeke volt!!!
760. **Kata** (válaszként erre: 758. - Nórika81)
2010. júl. 14. 17:23
pontosan
759. szemmelver (válaszként erre: 750. - Annamary84)
2010. júl. 14. 15:47
:)
2010. júl. 14. 15:46
Ha a babáért szenvedtél volna meg, másképp látnád a dolgokat!
757. Anyako
2010. júl. 13. 14:15
Nem kell pánikolni!Az ember legnagyobb félelmei mindig beigazolódnak ezért nem szabad félni! En az elsö babámmal 14kilót szedtem fel,a szülés után 3 nappal mar az induló súlyomat mérte a mérleg.Igaz jobban csak pocakra hiztam.Most a 28.hétben 8kilónál tartok, hát ezt meg majd meg látjuk.
756. Annamary84 (válaszként erre: 755. - Ageeeka)
2010. júl. 9. 10:04
így van!! ;)
755. ageeeka
2010. júl. 8. 20:52

Szerintem egyáltalán nem vagy egyedül ezzel a problémával, én is 21 hetes terhes vagyok és én is gyakran aggódom a súlyom miatt! Engem is sokszor gyötörnek mindenféle kérdések, amikre úgy érzem nincs válasz!

De fel a fejjel, majd meglátod, hogy minden jó lesz! A súlyod miatt meg ne aggódj, majd szülés után leadod, ha terhesség előtt sikerült, utána is fog! Fel a fejjel és kitartást!!!!

754. **Kata** (válaszként erre: 739. - 240309c047)
2010. júl. 8. 19:03
Szerintem sok olyan nő van aki magát a terhesség időszakát is várja. Nem csak a "végeredményt" hanem az odáig elvezető "utat" is...
753. **Kata** (válaszként erre: 752. - @IviBaba@)
2010. júl. 8. 19:00
Köszönöm szépen, aranyos vagy! Most szünet van, de előbb utóbb eljön az ideje.
752. @IviBaba@ (válaszként erre: 743. - **Kata**)
2010. júl. 8. 15:54
Akkor remélem és kívánom neked,hogy költözzön be a pocakba egy kis bébi :D
751. @IviBaba@ (válaszként erre: 742. - Kri76)
2010. júl. 8. 15:53
persze,tisztelet a kivételnek -most is van mosható pelus, vannak is akik ezt veszik :) én is kényelmes voltam -nem vagyok én se kivétel az alól,amit írtam :)))
2010. júl. 8. 15:11
Ezért nem szeretem, ha vki mártírt akar faragni magából, csak azért mert, szült egy gyerket. Nekemis fájt, nagyon. Még is itt vagyok. Sőőőőőt, a gátseb...na az pokol...de még mindig élek ;)
749. Annamary84 (válaszként erre: 748. - C75565e593)
2010. júl. 8. 15:09
Igen, én elfelejtettem, de ezzel sem mindenki van így, és persze minden nő más, van akiből "kicsúszik" a gyerek észre sem veszi, nem fáj, nem görcsöl( a mázlista) És van aki 29 órát vajúdik..:S sajnos, de ez ezzel jár, és mint már egyszer írtam, nem elterjedt, hogy a szülési fájdalmak halálosak lennének...és persze nemes célért "szenved" az anya...:)
748. c75565e593 (válaszként erre: 747. - Annamary84)
2010. júl. 8. 14:00
Szerintem nem a 9 hónappal van a gond, hanem a szüléssel...az nem egy kellemes élmény...de azt mondják, mikor világra jön a baba az anya azt a sok kínt azonnal elfelejti:)
747. Annamary84 (válaszként erre: 739. - 240309c047)
2010. júl. 8. 13:23
Ez is egyéénfüggő, mert én nagyon imádtam terhes lenni...és nyilván a babát, most hogy velem van mégjobban imádom, de hiányzik a pocak és az az állapot is, pedig nekem sem volt könnyű! Az elején a szokásos hányás, ájulás...utána kis pihi, és 5hótól kényszerpihenő...:( De azért szerettem, és nem tudtam a gyermekemet hibáztatni azért, mert fájt, vagy mert hogy nem úszhattam, vagy sétálhattam amit amúgy imádok, hiszen nem ő volt a hibás ..:(
746. Annamary84 (válaszként erre: 742. - Kri76)
2010. júl. 8. 13:20
Én is úgy terveztem, hogy 8 hónapig legalább dolgozom, mert a munkaköröm is megengedte volna, de! 5 hónapban kinyíltam, belsővel!! 1,5 ujjnyira...gondolhatod, hogy még fel sem kelhettem volna. Csak az a baj, hogy ezt nem mindenki gondolja így, és manapsáág elterjedtebb az, hogy vki két csíkot lát és onnantól kezdve táppénz!! Ami okot ad arra, hogy otthon kialakulhasson a depi és a napi 23 óra internetezés mellett a "túlinformálódásból" adódó para...:(
745. Annamary84 (válaszként erre: 744. - **Kata**)
2010. júl. 8. 13:17
Igen, én is így gondolom, hogy nem volt anno ideje és lehetősége az asszonyoknak, hogy azon síránkozzanak. Ma túl sokat foglalkozunk ezzel és ez a baj. Az én nagymamám anyukámmal a 9 hónap alatt 3x kellett megjelenljen az orvosnál, ebből egy a megállapítás, a másik meg a szülés. És semmi de semmi baja nem volt, nem parázott rá semmire, mert nem tudott róla, sztem ez nagyon számít. Ma meg állandó jelleggel minden hétre, napra van vmi ami miatt az orvoshoz rohangálunk és csak félelemre és idegeskedésre ad okot.
744. **Kata** (válaszként erre: 741. - @IviBaba@)
2010. júl. 8. 13:01
Ez így van Anyu is mondta hogy régen a szoba konyhában, ahol még melegvíz sem volt,úgy kellett melegíteni, sokkal boldogabb volt 3 pici gyerekkel, mint később, amikor már "automata" minden, de a létbiztonság hiánya, és az állandó rohanás, idegeskedés elveszi az ember kedvét méha még az élettől is.
743. **Kata** (válaszként erre: 738. - @IviBaba@)
2010. júl. 8. 12:59

Aranyos vagy, de én nem önszántamból várok. ha minden jól ment volna már lehetne egy 2 éves kislányom vagy kisfiam...

De nem sajnáltatni akarom itt magam, nehogy félreértsétek! Csak azt mondom, hogy ha egyszer végre eljutok odáig, hogy megmarad a babám, és érezhetem, és pocim lesz biztos,hogy nem lesz nálam boldogabb ember, hízás, és kötöttségek ide vagy oda. (pedig most sem vagyok egy nádszál kisasszony, de VAN fontossági sorrend...)

742. kri76 (válaszként erre: 741. - @IviBaba@)
2010. júl. 8. 12:29

Azért ezt is lehet cáfolni. Igaz ugyan, hogy az utolsó hónapban már itthonról dolgoztam be (de még a szülés napján is dolgoztam), de szülés után 3 nappal ott folytattam (persze szintén itthonról) a munkát, ahol abbahagytam.

Persze, van mosógép és pelus a kukába és ez nagy segítség.

741. @IviBaba@ (válaszként erre: 740. - 240309c047)
2010. júl. 8. 12:23

hát lehet nem volt közvélemény kutatás,de ha picit belegondolsz, kivolt minden anya ugyanígy..de fáradtság miatt,nem pedig depizett! Mert a mai kismami mit csinál? dolgozgta egy darabig,aztán a terhesség vége felé valamikor vége a munkának,hazamegy takarít és egész napja ott van netezni! Aztán megszületik a kicsi és nem főz,mert lehet ételt rendelni,takarít max és élvezi a babát! na meg emellett van ideje megintcsak a gép elé ülni :) mosni nem kell kézzel,a pelus megy a kukába,azt sem kell beáztatni. Azért akkor is egy orvoshoz járt a körzetben sok kismama és az orvosok is ezt mondták -kevesebb depi volt és boldogabbak voltak terhesen,mert nem olvastak szüléstörténeteket és nem néztek videót róla.

A mai világban komoly népbetegség a stressz! Régen nem volt! Egyszerű azt hiszem ezt belátni.

740. 240309c047 (válaszként erre: 731. - @IviBaba@)
2010. júl. 8. 12:02
Honnan tudja,hogy nem volt? Hánnyal beszélt? Akkor még nem volt net és nem volt meg a lehetőség,hogy mindenki elmondja a véleményét, csak ő volt meg max a szomszéd asszony,vagy néhány rokon. Szerintem ugyanugy kivolt mindenki. A terhesség 50 éve is terhesség volt.
739. 240309c047 (válaszként erre: 736. - Annamary84)
2010. júl. 8. 11:59
Nem a terhességet akarják ennyire ,hanem a babát. Nem mindegy.
738. @IviBaba@ (válaszként erre: 737. - **Kata**)
2010. júl. 8. 11:30

nem biztos hogy így fogod megélni! :) én már 16évesen párnát dugtam a polóm alá,milyen leszek ha babát várok majd :) Anyum mindig nevetett rajtam :) és még 3hósan alig volt egy kis domborulat az alhasamnál,mégis büszkén nyomtam ki és már kismamacuccokat hordtam :) nekem a depim az életmódváltástól jött ki! éjszakai élet,buli,zsongás -ból a 4fal közé kerültem. Kibőgtem magam,néha rámjött ez a depi,aztán meg mikor sétáltam ki a vonatállomásra 3km-en énekeltem a pocaklakómnak :)) szóval én nagyon vágytam már rá :) a végén megint pici depi jött,mert 25kilót híztam (ami 5hó alatt csak szopival lement) és sírtam,ha mondta húgom mekkora tehén vagyok..én is így éreztem,de sikerült néha szép fényképet is csinálnom magamról :D a vége már nem sokszor jó,de amikor megszületik a bébi,hamar elfelejted :) akkor más gondok jönnek...és ez így lesz,amíg fel nem nő..sőt még utána is :D ilyen az anyai szeretet : önzetlen és örökké tart :))


Na bocsi,hogy hosszú lett :) a lényeg,nem kell félni semmitől,nem szabad hogy bármilyen történet befolyásoljon vagy eltántorítson! minden ember más :D szerencsére :))

737. **Kata** (válaszként erre: 736. - Annamary84)
2010. júl. 8. 11:06

Nem kell messzire menni :(((

Nem baj, inkább várok rá, mint hogy ilyen legyek, vagy így éljem meg!

2010. júl. 8. 10:30
Ilyenkor mindig az jut eszembe, hogy hány másik ember a fél karját odaadná, ha babája lehetne, vagy átélhetné a terhességet...:S
735. **Kata** (válaszként erre: 734. - @IviBaba@)
2010. júl. 8. 10:18
Ez így van!
734. @IviBaba@ (válaszként erre: 732. - **Kata**)
2010. júl. 8. 10:04

akkor lemaradtam,mert a múltkor még másként írt...

mindegy,ettől még lehet jó anyuka...ha meg nem Isten előtt számol el mindenki a lelkiismeretével :)

733. Annamary84 (válaszként erre: 732. - **Kata**)
2010. júl. 8. 09:53
Jézusom...
732. **Kata** (válaszként erre: 730. - @IviBaba@)
2010. júl. 8. 08:47
én is bele szoktam kukkantani a naplójába néha, és elborzadva olvasom, amiket ír... (diéta, "gyűlölöm ezt az állapotot", "remélem 36. héten megszületik" stb...)
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook