Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Van olyan, hogy a teszt már nem mutatja ki a terhességet, mert annyira lecsökken a Hcg hormon és ha igen, mikortól? fórum

Van olyan, hogy a teszt már nem mutatja ki a terhességet, mert annyira lecsökken a Hcg hormon és ha igen, mikortól? (tudásbázis kérdés)


10. Ely10
2009. dec. 10. 19:43
Több.Már vége lenne az elsö harmadnak.
9. hpkati (válaszként erre: 8. - Ely10)
2009. dec. 10. 19:40

Mennyi idős terhes lehetnél? Az elején kb. 5-6 hétig, nehogy tapintással de Uh-al is nehezen mutatható ki.


Köszi, hogy írtál!:))

2009. dec. 10. 19:27
Csak a biztonság kedvéért csináltam vasárnap reggel egy tesztet.Az azért elég fura lett volna,ha pozitív eredmény jön ki(ha csak nem tévesen),mivel múlt kedden -igaz csak tapintással -de nem vett észre az orvos semmit.(igaz,vannak fura tüneteimfeszül a mellem,sötétebb a mellbimbóm).Csak akkor nem tudom mitöl.
2009. dec. 10. 19:14
Szeretem az ilyet. Valaki ki ír egy fórumot, utána arra sem veszi a fáradtságot, hogy írjon valamit...
2009. dec. 9. 17:19

Én úgy tudom, kb 13 hétig mutatja k a teszt. Legalábbis, mikor egyszer kalkuláltam neten gy kalkulátorral, kb a 13. hétig jelezte, hogy pozitív lesz a terhességi tesztem.

De lehet, hogy hülye volt a teszt.

2009. dec. 8. 23:49

A hcg szint bizonyos ideig (nem tudom pontosan, hány hónap) emelkedik, majd elkezd csökkenni. De mire csökkenne,már eléggé szemmel látható maga a terhesség.

Viszont korai terhességnél is még nagyon alacsony lehet a hsg hormon szintje, ezért érdemes reggeli első vizeletből csinálni (még ha a teszt nem is feltétlen javasolja ezt).

2009. dec. 8. 23:09
Igen, ezt a kérdést én sem értem. Hacsak nem terh.megszakításról, vagy vetélésről van szó, és azért kérdezi..
3. misz
2009. dec. 8. 21:38

Ha megfogan egy baba, a megtermékenyülés napjától számítva minden nap megduplázódik a HCG. Ezért fordulhat elő, hogy tegnap még negatív a teszt, ma meg már pozitív. Mert ma éri el azt a szintet, amit a teszt érzékel.

Ha a terhesség elhal, a HCG szintje nem emelkedik tovább, és 1-2 nap alatt kiürül a szervezetből, és olyan alacsony szinten lesz, hogy már a teszt negatív eredményt mutat.

Sajnos próbáltam és a doki így magyarázta.

2009. dec. 8. 18:58
Terhesség előrehaladtával, folyamatosa emelkedik a HCG szint!!!!
2009. dec. 8. 18:57
Van olyan, hogy a teszt már nem mutatja ki a terhességet, mert annyira lecsökken a Hcg hormon és ha igen, mikortól?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook