Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tényleg annyira csodálatos a terhesség? fórum

Tényleg annyira csodálatos a terhesség? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Tényleg annyira csodálatos a terhesség?

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
641. ében11 (válaszként erre: 639. - 274c9996b8)
2010. jún. 29. 14:42

több a jó mint a rossz.pont az a lényege-hogy változás jön az ember életében és az ember próbáljon meg pozitívan befogadóan állni ehhez.

persze vannak kellemetlenségek-de én után pl. nem ezekre emlékeztem.és igen a hormonok is túltengnek,néha engem is meglepett.de az a lényeg hogy ne kínlódja az ember végig, hessegesse el és ne terhesnek érezze magát hanem állapotosnak.ez igazi kihívás és nem a baba miatt-saját magáért.legalábbis nekem mindig azt mondta a nődokim próbáljak a jó dolgokra gondolni érezzem jól magam a bőrömben-mert minden ellenére lehet így érezni-akarni is kell!hiszen ki akarja szándékosan rosszul éreznie magát.

de pl. nekem a párom megoldotta ezeket és sokat nevettünk,elvicceltük ami kellemetlen volt-pl. feltolt a lépcsőn mikor már szinte másztam felfelé, vagy olyan lassan sétált velem mint még soha-jah és bekötötte a cipőm!persze a vége felé én is vártam hogy bújjon már ki-meglepő de a szülés előtt ahogy lejebb ment a baba olyan jól aludtam,és jót ettem és olyan jól éreztem magam:)

a dokinő is azért mondta hogy csak a jó dolgokra figyeljek-hogy a szülésnél is pozitívan álljunk hozzá-illetve a babához is-semmi pánik semmi idegeskedés-szépen jön minden magától.

640. c33bd8536b (válaszként erre: 639. - 274c9996b8)
2010. jún. 29. 14:30

Mert, ahogy látom, ez egy tabu.

Anyu azt hiszi, hogy ha beismeri, hogy nehezen viselte a terhességet, azzal valamilyen módon árt a gyereknek.

2010. jún. 29. 14:26

Ki volt az a szentimentalis szamar aki ezt kitalalta ? !

Semmi csodalatos nincs 1-terhessegben ! Az ember az idö mulasaval alig varja hogy , tul legyen rajta MERT ; .... nem tudsz ugy aludni,ugy fekudni ahogy , neked tetszene !..... nem tudsz azt enni es akkor ami neked tetszene !..... a vege fele alig tudsz mozogni , mindenhol,mindeg utban van a nagy hasad..... lehajolni es bekötni a cipöfuzödet oriasi feladat.... stb,stb...

638. Clau26 (válaszként erre: 625. - Kingi7)
2010. jún. 29. 14:18

Kedves king7!


Én totál ideg voltam terhesség idején,utáltam terhesnek lenni és lett egy kiegyensúlyozott,mosolygós kislányom..úgyhogy ha szerinted köze van hozzá hogy hogyan éli meg egy nő a terhességet akkor ez hogyan létezik?vagy csak beképzelem?ja és attól képzeld el még rossz anyának se tartom magam mert így éltem meg a terhességet!

2010. jún. 29. 13:37

Kedves Ildikó!

Én is végig fogyókúráztam az életemet, amikor terhes lettem kisfiunkkal kifejezetten élveztem hogy nem kellett fogyókúrával foglalkozni.12 kg-ot hiztam vele a szülésig de nem érdekelt pedig nyári baba lett. Nem érdekelt hogy mit nem takar majd a ruha mert ha megállitanak ismerősősk úgyem az én alakommal hanem a babával leszek elfoglalva.Hát igy is volt. Hidd el a baba melletti lótás -futás mellett, meg ha háztartást is kell vezetned, hamar lemennek a kg-ok.

Amiatt hogy jó anya leszel-e, ne aggódj. Az ösztönöd úgyis hozza magával majd a féltést, gondoskodást, szeretetet. Onnantól hogy majd a kezedbe adják, Ő lesz majd számodra a világ közepe, Neki pedig majd Te leszel az:-))

636. 3521a947d3 (válaszként erre: 635. - @IviBaba@)
2010. jún. 29. 13:09
Látom te érted a lényeget...erről beszéltem én is.
635. @IviBaba@ (válaszként erre: 617. - Kingi7)
2010. jún. 29. 12:29
ja én bőgtem sokat,idegeskedtem is mert voltak elég nagy volumenű problémáink és bizony az én 8hós kisfiam kiegyensúlyozott kedves,mosolygós baba. Lehet hogy megérzi,de nyomot nem hagy rajta az tuti! Szép is lenne...ez is csak egy szóbeszéd,mint ha megütöd a hasad a gyereknek ott lesz egy folt..na akkor az én fiam tarka lenne :P :)))
634. @IviBaba@ (válaszként erre: 614. - Da5a93d992)
2010. jún. 29. 12:27
jaj...na olvass te is bele a cikkíró naplójába,mielött ilyeneket írsz...váá..a férje dícséri,milyen szép -amúgy tényleg szép kismama! és ezt sem értem,senki nem tudja hogy 1cikk nem azonnal hanem 6-7hét múlva jelenik meg? mondjuk ezt nem értem,miért így csinálja a hoxa -mert ez alatt az idő alatt csomó minden változhat és változik is,mint ebben az esetben.
633. @IviBaba@ (válaszként erre: 614. - Da5a93d992)
2010. jún. 29. 12:25
még nem érezte a mozgását,mikor írta...erre nem is gondoltál? ezért nem volt még meg a lelki kötődés. Nem mindenkinél jön egyből ez az érzés.
632. @IviBaba@ (válaszként erre: 610. - Kingi7)
2010. jún. 29. 12:23
Honnan tudja előre az ember hogy a hormonok mit váltanak ki majd? Szerintem ezt te sem gondoltad komolyan.
2010. jún. 29. 09:41
nálunk lakik.
2010. jún. 29. 09:40

Azért az furcsa lenne ha 35 évesen terhesen egy 12 éves gyerek mellett nem lennék érett a kismamaságra! Erről inkábba gyerekeimet kellene megkérdezni,bár én tudom,hogy érett voltam és vagyok,és odavagyok a gyermekeimért, sőt azóta már 3 van, és most is azt mondom,hogy a terhesség nekem nem áldott,hanem MÁS állapot volt,ami számomra negatív élmény volt. És ha nem lennék érett, az anyaságra, akkor nem vállaltam volna be 3 gyereket ugy hogy a 3. nem is az enyém,hanem a férjemé és náluk lakik,mert az anyja eldobta magától.

Ja és had jegyezzem meg,hogy a kedves exfeleség, összesen 5 gyereket szült, és ebből 1-et kirakott az utcára mert nem akarta nevelni. Ő van nálunk. Ő nem utálta a terhességet,mégis igy döntött. Akkor hogy is van ez az érettség dolog?

2010. jún. 29. 08:39
Szerintem olyan terhes nő nem létezik aki ne félne a szüléstől. Ha már szült előtte azért,ha nem szült azért. Ez nem függ össze az anyasággal.
2010. jún. 29. 05:45
Sziasztok, jó reggelt! Na tegnap beszéltem a főnökmmel, és nagyon aranyos volt. Mondta, hogy örül neki, hogy lesz gyerekem, és ne aggódjak mindent megoldunk arra a pár hónapra amig nem vagyok. Nagyon megnyugodtam, és azóta egész másképp látok mindent, azt hiszem nekem ez okozott gondot, pedig 18 éve dolgozunk együtt- és tudhattam volna, hogy minden rendben lesz.Viszont ami borzasztó de egyben nevetséges is, az hogy a nap bármely szakában tudok sírni. Reggel ha sminkelek, ha autót vezetek, vagy valaki mond valami kedveset- rögtön bőgök. Lányok egy kérdés: hol lehet találni olyan étrendet- ami a terhesség alatt alkalmazható - főleg ha hízásra hajlamos az ember? Nem tudom milyen lesz a terhességem, de most már örülök neki, hogy így alakult- elmúlt az összes ellenérzésem ezzel kapcsolatban. Szép napot mindenkinek.
627. Barát1 (válaszként erre: 625. - Kingi7)
2010. jún. 28. 23:17

Olvass bele a cikkíró naplójába és rájössz arra amit itt már többen írtak, hogy a hormonok tették ezt vele és már nem ez a helyzet. Ő is írta már itt még a fórum elején.

Van akinek áldott állapot, van akinek terhesség ezért van szerintem két név rá, de nem ettől függ, hogy milyen anya lesz a kismama.

A cikkíró szerintem nagyon jó anyuka lesz, már most szereti a picit, készül a fogadására, jókedvű és nagyon várják a picit.

626. kingi7 (válaszként erre: 624. - Toprengo)
2010. jún. 28. 22:50
Ezzel egyet értek
625. kingi7 (válaszként erre: 622. - Toprengo)
2010. jún. 28. 22:48

Anyukám tanította, anno! Minden dolognak meg kell látni a szépségét..nekem is volt minden bajom, de még amikor a szülőszobában voltam,még akkor is fülig ért a szám és poénkodtam a dokival... a műtőben egy jó hideg sörért könyörögtem 40 fok melegben :P

a dohányzás, kábítózás, alkoholizálás...nos az kő kemény felelőtlenség... sajnos nagyon kihat a babára az is, mint a folyamatos idegesség, feszültség...

Nekem hál istennek, egy nagyon kiegyensúlyozott,nyitott, mosolygós babám lett,nem volt hasfájós sírni szinte nem is lehet hallani... köze van hozzá, hogy hogyan éltem meg a terhességet.

Mondasz azzal is valamit,hogy megkapja az esélyt, kérdés, hogy tud vele boldogulni és a baba fejlődése alatt ezek a lelki dolgok rögzültek-e, illetve később nem jön ki valamilyen formában.Véleményem szerint nem terhesség a babavárás,hanem egy áldott más állapot :)

624. Toprengo (válaszként erre: 623. - 240309c047)
2010. jún. 28. 22:48

Nem a kortól függ, hogy mikor érsz meg az anyaságra. :-)

Én 31 évesen szültem, és még nem voltam érett rá - ezt tudom.

Az számít, hogy kiforrt-e már a személyiséged, hogy rendben vagy-e önmagaddal. Ha igen, akkor a terhességgel és az anyasággal sem lesz gondod vélhetően.

2010. jún. 28. 22:44
Szerintem nincs igazatok lányok. Én az első fiut 23 évesen szültemés utáltam a terhességemet. A másodikat 35 évesen és akkor is utáltam a terhességemet. Mégis ugy gondolom,hogy ha 23 évesen nem is, 35 évesen érett voltam az anyaságra,pláne hogy már volt egy 12 éves fiam. Szerintem nem függ össze. Van aki utálja,de a gyerekeket imádja. Itt az én példám...és nem gondolom,hogy rossz anya vagyok. Sőt!
622. Toprengo (válaszként erre: 616. - Kingi7)
2010. jún. 28. 22:36

Ez valóban igaz... aki így éli meg a terhességet, nem érett még az anyaságra.

De megkapja az esélyt, hogy a babája mellett anyábá érjen.

Azért ez sem megvetendő dolog!


A másik gondolatom: valóban elítélendő, ha valaki nem élvezi a terhességét? Nem inkább az ítélendőbb el, aki pl. végigdohányozza, kábítózza, alkoholizálja a terhességét, vagy pl. aki bántalmazza a gyerekét?

621. 3521a947d3 (válaszként erre: 619. - Kingi7)
2010. jún. 28. 22:35

most ezt a mondatot semmi értelme nem volt idézni tőlem,mert ez pontosan igy van ahogy irtam. ha te nem igy gondolod akkor elég butácska lehetsz.

te ellenben irtál orbitális baromságokat. na mindegy... nem veszem fel a kesztyűt mert nem vagyunk egy szinten.

és most fejeztük be,legalábbis részemről,te pedig irhatod a hülyeségeidet továbra is én nem kötök bele. PÁ okostojás!

620. kingi7 (válaszként erre: 618. - 3521a947d3)
2010. jún. 28. 22:28
Akkor ezt túltárgyaltuk :DDD
619. kingi7 (válaszként erre: 613. - 3521a947d3)
2010. jún. 28. 22:27

Bocsika, idéznéd, hogy hol írtam, mert nem találom...

"terhességnek semmi köze ahoz,hogy ki milyen anya utána 50 évig!!!"

618. 3521a947d3 (válaszként erre: 616. - Kingi7)
2010. jún. 28. 22:25
már megint hülyeséget irtál.
617. kingi7 (válaszként erre: 614. - Da5a93d992)
2010. jún. 28. 22:25
Van benne valami...valami önzőség... a gond az, hogy a gyermeken nyomot hagynak az anyuka "hangulatai" mert ahogy a kaját megkapja a baba, az az idegességet is és azt érzi, nem kívánják...na ebbe hadd ne menjek bele...
616. kingi7 (válaszként erre: 611. - 3521a947d3)
2010. jún. 28. 22:23
Szerintem "TE VAGY A HÜLYE", már megbocsáss, nem hiszem, hogy ilyen hangnembe beszéltem volna veled! Tudod, aki így gondolja a terhességet, az még nem érett rá, személyes tapasztalat. Gond,ha valaki máshogy gondolkodik?
615. kingi7 (válaszként erre: 612. - Clau26)
2010. jún. 28. 22:21

Igen, ennyi eszem van, nem értem mi a probléma? Nekem is volt minden vele, de élveztem! Bármilyen hülyén hangzik! Én is csak sajnálni tudom, aki így éli meg a terhességet. Pont fordítva mondhatnám én is, mindenki máshogy gondolkodik... de hála, egy kiegyensúlyozott gyermekem van :)

Nekem is volt idő huszonévesen, amikor nem bírtam volna elviselni, hogy terhes vagyok, utáltam, féltem tőle...

2010. jún. 28. 22:15

Azt nem értem, hogy csakis az alakjával, súlyával van elfoglalva a cikkíró? Tényleg csak ámulok és bámulok. :( Ennél nagyobb baja sose legyen az életben, hogy terhessége során mennek fel rá a kilók!!! Mint írtam korábban, soványan nem szült még senki.

Valami pozitívumot legalább írhatott volna, csak egyet, hogy azért várom azt a kisbabát, vagy hogy azért jó érzés, hogy érzem a mozgását....ezért szomorú ez a cikk.

Nem szégyen orvoshoz fordulni, szerintem ez igenis az az eset. Férjed miatt vagy kiborulva így, azt mondja, hogy kövér lettél? Ne higgy neki 8meg snekinek aki ezt mondja, felejtsd el őket), a képeidet néztem, nagyon szép kismama vagy. De egy picit legalább szeresd a kisbabádat. Ha sírsz, akkor az az ő lelkén is nyomot hagy....ebbe sem gondoltál bele? Szegény pici baba :(

613. 3521a947d3 (válaszként erre: 610. - Kingi7)
2010. jún. 28. 20:05

No meg egy kis ellenpélda!

A sógórnőm imádta a terhességének minden egyes pillanatát, irigyeltem is érte.

Aztán trombózisos lett a lába és az utolsó 1 hónapot a korhában töltötte ágyban. Minden este sírt, és utólag elmondta,hogy soha nem gondolta volna magáról,de gyűlölt terhesnek lenni a végére. Most imádja a gyerekét és ő a mindene.

Hogy irhat valaki ekkora hülyeséget mint amit te irtál. Tudhatnád,hogy a terhességnek semmi köze ahoz,hogy ki milyen anya utána 50 évig!!!

612. Clau26 (válaszként erre: 610. - Kingi7)
2010. jún. 28. 20:03
Te szültél és ennyi eszed van?hát már ne is haragudj de csak sajnálni tudlak..nem vagy normális..tudod én senkinek nem szoktam itt ilyet mondani,de te kiverted a biztosítékot nálam a hozzászólásoddal és úgy látom nem csak nálam.
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook