Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Igaz, hogy ha terhesség alatt a kismamának a pociját éri valami (pici ütés, nyomás, bármi...) az tényleg meglátszik majd a babán? fórum

Igaz, hogy ha terhesség alatt a kismamának a pociját éri valami (pici ütés, nyomás, bármi...) az tényleg meglátszik majd a babán? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
86. pteri
2009. dec. 24. 15:26
Ez komoly kérdés?
2009. júl. 6. 23:16
Amikor kb 5 hónapos terhes voltam hülyéskedtünk a férjemmel és ö belecsipett a fenekembe (nem a hasamba) amikor megszületett a kisfiam ott volt a kezén a csipés nyoma, ugyanolyan mint nekem akkor lett a fenekemen, azóta is csak azt mondja, hogy az az ö csipése:-)
84. supin
2008. dec. 17. 08:28
Nem,de véletlenek itt is lehetnek!
83. Zkelah
2008. dec. 17. 08:21
Babona. Anyukámnak azt is mondták, hogy meg ne bámulja a kis bikákat, mert boci szeme lesz a gyereknek. Hát kábé egy szinten van ezzel a feltevéssel az is, hogy meglátszik a gyereken, ha beütöd a lábad.
2008. dec. 17. 07:43

Ez babona.

De van benne, van valami hogy vigyáznunk kell-a "pocikánkra is"

2008. dec. 17. 07:25
Én ebben abszolut nem hiszek, butaságnak tartom.
2008. dec. 14. 17:57
Anyukám kenyérsütőüzemben dolgozott, amikor terhes volt az öcsémmel. Egy nap megdobták a hasát a kétszersült tésztájával. A tesóm könyöke alatt lett egy szabálytalan "tésztafolt", legalábbis mi ennek tudjuk be. :)
2008. okt. 23. 14:45
baromsag.....szerintem.Nallam is voltak kisebb balesetek..de semmi nem latszott meg a kisfiamon!
2008. okt. 23. 14:30
Szerintem ez butaság- bár még nincs gyerekem, de sok kismama volt már környezetembe, és még egyikük gyerekének se lett baja attól, hogy a terhesség alatt az anya pociját érte vmi. :)
77. supin
2008. szept. 8. 09:01
Hát esetleg! De ez még nem bizonyított.Kiváncsi leszek ki áll elő ezzel pénzt keresni?? Próbáljuk meg??
76. böbe83 (válaszként erre: 75. - Mion)
2008. szept. 8. 08:46

Na de gyerekkoromban azt gondoltam, h. lehet, h. óriások búgócsigája a naprendszer.

Szerintem a gyerekek hajlamosak misztikus dolgokat képzelni, látni. de mindegy.

75. Mion (válaszként erre: 74. - Böbe83)
2008. szept. 7. 21:58

Inkább nem állok le vitatkozni Veled. :o) A gyerekek látják a szellemeket, csak a felnőttek hitetlensége "kineveli" belőlük ezt a képességet, még mielőtt komolyabban tudnának beszélni erről. Azért tudom, hogy ez nem hülyeség, mert jómagam is láttam már szellemet nem is egyszer...

A meglátszós dolog meg szerintem is az ijedtséggel lehet kapcsolatban, mivel a magzat nagyon szoros lelki és testi összeköttetésben van a kismamával.... De erről majd nyilatkozom bővebben, ha kismama leszek, persze nem fogom magam direkt össze-visszatörni ;o)

2008. szept. 7. 19:17
néha komolyan nem értem, hogy hihetnek ilyesmiben az emberek. Volt már itt minden fórum. Gyerekek látják-e a szellemektől kezdve minden. Számomra néha olyan érzés mintha középkorban élnék.
2008. szept. 7. 19:13
Lehet benne valami, mert munkatársamnak is az anyukája bevágta a lábát amikor terhes volt, és munkatáramnak is ott van foltja.
2008. szept. 7. 19:09

ez komoly kérdés?

jézusom

2008. szept. 7. 16:16
Az én anyám elvágta az újját mikor terhes volt velem . Nálam is ugyan ott van a heg.
2008. szept. 7. 15:26
Nem biztos, hogy látszik majd bármi is, hiszen védi a babát a mama pocija, a méhlepény, s a magzatvíz is.
2008. szept. 7. 13:29

Hát szerintem ez csak egyike a régi asszonyok mondásainak!az egész csak a véletlen műve lehet.Pl. anyukám leforrázta a hasát amikor 5 hónapos terhes volt a testvéremmel és semmi jel nincs a testvéremen.Ha valami megjelenik a pici lehet egyébként is ott lett volna.

Ez is csak olyan mendemonda lehet,mint az hogy olyan fiúsra áll az anyuka hasa,vagy a feneke szerint lány lesz... én ilyenekben nem hiszek!

68. katic
2008. szept. 7. 12:47
Nem tudom, hogy igaz-e, de anyukám amikor a húgomat várta, megütötte az oldalát. Ugyanott van a húgomnak egy nagy lila folt. Nem fáj, csak egy színes folt és vele együtt nőtt. :)
67. sodrak
2008. ápr. 10. 13:08
Szerintem, nem igaz. Én nem ütöttem meg a hasamat, a kislányom mellkasán mégis pigmethiány van.
66. dogiz
2008. márc. 27. 13:48

Nem feltétlenül babona, én egyáltalán nem vagyok babonás, igaz tudományos magyarázata sincs, de:

Terhes voltam a lányommal, indultam valahova és a léopcsőház előtt gyerekek játszottak, dobálták egymást valamivel (igazán nem is tudom pontosan mi volt valami gyümölcs v. gesztenye?) a lényeg, h. eltalálták a mellkasomat. Hirtelen az jutott eszembe amit hallottam valakitől, h. a gyereken meglátszhat. Hát igen a lányomnak a mellkasán van egy elég nagyocska folt, ha fürdik v. nagyon meleg van kipirosodik.

nincs rá magyarázat, de ez tény és való!

65. vviki2
2008. márc. 27. 07:52

Ez csak egy régi babona! Azt is tartották, ha valaki rondán néz a kismamára ("szemmel veri") ronda lesz a baba...:-)) És azt is állították, hogy ha megkíván valamit az anyuka, azt meg kell neki venni, mert meg fog látszani a gyereken...! (Pl. ha epret enne télen, be kell szerezni mert lesz valahol eperfolt vagy májfolt a születendő babán.)

Sok ilyen népi hiedelem élt régen, s a mai öregek (főleg faluhelyen) még ma is teljes meggyőződéssel rémísztgetik ezzel a kismamákat. Az, hogy a mama megüti a pociját és a babán van valami folt, szerintem véletlen egybeesés. Az én fiam tarkóján is van piros folt pedig nem ütöttem meg a hasam (s nem ért semmiféle sérülés)!

Nem ám elhiszitek ezt a baromságot..!!!

2008. márc. 26. 18:45
Érdekes, én sem merem állítani, hogy attól, de kismama koromban áthajoltam a gáztűzhely fölött és megégettem a hasam. A kislányomnak nagyjából azon a területen, csak talán picit följebb, van egy ugyanolyan alakú májfolt...
2008. márc. 5. 11:29
én nem tudom, hogy igaz-e vagy sem, azt viszont tudom, hogy amikor Anyu terhes volt velem, akkor költöztek nagyobb házba. Anyu a könyveket pakolta bele egy dobozba a polcról. Véletlenül, amikor vette le az egyiket, levert vele egy lexinkont, és az a hasára esett. Nekem pedig a tarkómon van egy hatalmas piros folt, ami azóta sem múlt el. Hogy van-e a két dolognak köze egymáshoz, azt szerintem senki nem tudja megmondani.
2008. febr. 19. 08:52
szerintm marhaság, és velem sem fordult elő, pedig óhatatlan kisebb baleset.
2008. febr. 19. 08:50

Anyukámnak volt egy kolléganője aki amikor még az anyukája pocijában volt, akkor érte anyukáját valami baleset, és épp a hasát ütötte meg valahogy, sajnos a részletket nem tudom. Na a lényeg az hogy a bal szeme körül kék folttal született és ma már közelít a 60-hoz még mindig ott a folt. Feléttelezik, hogy a terhesség alatt "szerezte" a foltot. Azt a foltot mindig próbálta kozmetikázni, hasonló színű szemhéj festéket használt a másik szemén is, és persze alapozókkal, púderekkel, halványította.

Amúgy egy nagyon rendes, kedves kis hölgy, ÁNTSZ-es, anyu is az volt-ő ma már nyugdíjas. Szóval lehet benne valami, hogy tényleg meglátszik, de nem hiszem hogy pici lenne az az ütés, inkább nagyobb erejű kell legyen.

60. win (válaszként erre: 59. - 2577cdcc12)
2008. febr. 19. 08:28

:)))

Nekem most másodjára a hasam formájából "diagnosztizálták", hogy ez egy fiús pocak. Én meg mondtam, hogy igen, lesz egy szép nagy lányom. ;DDDD

2008. febr. 19. 08:17
Ez pont egy olyan régi hiedelem, mint hogy a hasformából mondják meg a gyerek nemét :), legalábbis szerintem...
2007. dec. 16. 16:08
Szerintem sem igaz - még annyi, hogy én vasalóval égettem meg a hasam véletlenül, de sem a hasamon, sem a babón nincs nyoma, mondjuk én csodálkoztam volna a legjobban, ha látszana :)
2007. dec. 16. 15:33
mindkettővel estem,elég rendesen,és hasra...5 és 9 hós terhesen...egyiken sem látszik nyoma sehol,pedig megütöttem magam,kiment a bokám,stb...
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook