Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tényleg annyira csodálatos a terhesség? fórum

Tényleg annyira csodálatos a terhesség? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Tényleg annyira csodálatos a terhesség?

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
2010. jún. 30. 11:16
Kér gyermeket nevelek, azt hiszem jól, hiszen bizonyítja az élet. Nem értelek Titeket! Miért kell a másikat lehurrogni, sértő módon személyeskedni. Aki így viselkedik az nem nőtt fel arra a feladatra, hogy gyermeket neveljen. A cikk írója legalább segítséget kért, mint láttuk, nem egyedül van a problémával. Ha tudunk segítsünk neki, ha mással nem egy pár kedves szóval. Nem azt írom, hogy ne legyen ellenvélemény, mert a vita mindig hasznos. De azt épp ésszel tegyük, hogy másokat ne bántsunk meg. Mindenkinek nagyon szép napot kívánok... Mara
670. 3521a947d3 (válaszként erre: 669. - Kingi7)
2010. jún. 29. 22:56

"Tanulj meg olvasni :) legalább pontosan idézz!"

EZ IDÉZET!!!!

Amit én irtam abban láttál ilyen jeleket? Szerintem nem! Akkor milyen idézetről beszélsz?

Nyílván azért nem volt mert csak összefoglaltam egyszerüen,hogyan vélekedsz a dolgokról és nem idézni akartam tőled. Tanulj meg szüöveget értelmezni ,ne csak okoskodj te buta liba!

669. kingi7 (válaszként erre: 659. - 3521a947d3)
2010. jún. 29. 21:56

Tanulj meg olvasni :) legalább pontosan idézz!

"amíg valaki így éli meg a terhességet, ADDIG nem kell szülni..." Ha még mindig nem érted, akkor valóban felfogásbeli problémák vannak!

668. kingi7 (válaszként erre: 656. - @IviBaba@)
2010. jún. 29. 21:51

Köszönöm, hogy te nem ugrasz a torkomnak :)

Én így láttam és ezt gondolom, clau és dominik úgy látja, ő véleményük :)

Az,hogy nyugodt életem van egy jót röhögtem-nem mosolyogtam- de legyen ez az én gondom-nem akarok senkivel rivalizálni, mert mindenkinek a saját gondja a legnagyobb-, DE én a terhességre nem vetítettem rá ezeket, mert mindennél fontosabb volt, hogy nyugodt maradjak :) a magne B6 sokat segít :) az, hogy " gondtalan" volt relatív, de én nem gondként éltem meg. Sokan egy két csík miatt aggódnak, van aki azért, hogy egészséges legyen, ez is relatív...

Állítólag, akik soványabbak többet szednek fel, mint a ducibbak... a felesleg, meg úgy is lemegy :)

667. b4399aa1dd (válaszként erre: 664. - @IviBaba@)
2010. jún. 29. 21:50

Akkor előre is sok sikert a kis tesóhoz! :)

Nekem burokrepesztés és oxitocin után 3 órával ki voltam teljesen tágulva, aztán jöttek 1 órán keresztül a tolófájások, de nem nyomhattam, mert kicsi babám feje nem akart lejjebb jönni, így szegénykém vákuumos lett, de még így is bevérzett mind a 2 szemem, vágtak meg szakadtam, plusz a szülés után altatás mert nem vált le a méhlepény! De azt a napot nem adnám oda semmi pénzért a legszebb emlék az életemben és olyan elevenen él bennem mintha csak ma délelőtt történt volna!

És én is izgatottan várom a következő babámat! :)

2010. jún. 29. 21:47
na én lépek...jóéjt
665. @IviBaba@ (válaszként erre: 663. - Gavrilo1)
2010. jún. 29. 21:42
jaj,ezt ne is írd le :D a mázlista :D
664. @IviBaba@ (válaszként erre: 660. - B4399aa1dd)
2010. jún. 29. 21:41

Oh :) még nem jön a második,csak tervezem már nagyon :) szilveszter után hagyom abba majd a tabit...mint Rubennél :) fél1kor repesztettek buroksapkát és 1órán keresztül iszonyat erősödött a fájás..akkor éreztem a komoly fájásokat...így mivel már vagy 2napja jósló fájások miatt kimerültem és ekkor már 9órája fájásaim gyengítettek kértem fájdalomcsillapítást és én megcsókolgatnám aki kitalálta. Nagyon jó volt :))

Amúgy hallottam,hogy megy az anesztes a szomszéd szobába,ahol már ordibált a nő..kérdezték hogy ide is jöjjön? hát mondom,jöhet :)

De én végig akartam csinálni,mert elvileg magas a fájdalomtűrő küszöböm..hát kiderült mégse :))

2010. jún. 29. 21:37
Én azok kevesek közé tartozom akinek 5 kifejezetten könnyű terhessége volt. Az elsőnél pl . ha nem tudom, hogy terhes vagyok akkor magamnak sem hittem volna el. sem hányinger, sem kívánósság sem vizesedés semmi negatív dolog nem volt. nemszórakoztak velem a hormonok sem.Kilenc hónapon át sportoltam, vagyis végig. És megszültem másfél óra alatt. Szülés után kb. két órával lesétáltam a János korház büféjébe (kis hegyi túra)innivalóért. Hasam semmi sem volt, csíkjaim egyáltalán nem. Én ilyen szerencsés alkat vagyok.Most sem maradt semmi hasam így az ötödik után. De, ez én vagyok és mindenki más!!! nem szabad elitélnünk senkit azért mert másként élte meg,akár lelki beállítottsága akár alkata miatt a terhességet , szülést.
662. Barát1 (válaszként erre: 649. - 3521a947d3)
2010. jún. 29. 21:37
Képzeljétek nekem így az igazat elmondta. A végén ugyan császár lett, már 3 újjnyira nyitva voltam, de elment a fiam szívhangja, szerencsére, mert szorosan volt a nyakán a köldökzsinór és így nem lett gond. Én évek óta mondom, hogy vannak nagyon rendes orvosok is, mint az enyém.
661. @IviBaba@ (válaszként erre: 659. - 3521a947d3)
2010. jún. 29. 21:36
ja ez a mondat nem :) jó hogy :) elkerülte ez a figyelmem...de hát ő véleménye,én eleresztem...
660. b4399aa1dd (válaszként erre: 658. - @IviBaba@)
2010. jún. 29. 21:27

Nekem nem volt semmi érzéstelenítő, szerintem ne félj ha nem lesz EDA-d. Nálunk mondjuk fel sem merült te külön kérted a dokidat? Vagy csak ott a szülés közben?

Mikorra várod a babád?

659. 3521a947d3 (válaszként erre: 656. - @IviBaba@)
2010. jún. 29. 21:24
Nem azzal van a gond,hogy más a véleménye, én arra pöccentem be hogy azt irta,hogy ha valaki fél a terhességtől akkor ne szüljön. szerinted normális ember mond ilyet?
658. @IviBaba@ (válaszként erre: 657. - B4399aa1dd)
2010. jún. 29. 21:23

ez jó :)

Én sem féltem :) Szintén első,így nem tudtam szintén mitől kéne félni. De amúgy most sem félek,bár valahogy az az érzésem,hogy gyorsabb lesz a következő és nem lesz időm EDA-t kérni... :))

657. b4399aa1dd (válaszként erre: 629. - 3521a947d3)
2010. jún. 29. 21:21
Ezt azért kétlem, szerintem nagyon sokan vannak akik nem félnek a szüléstől. Én például abszolút nem féltem, pont azért mert nem tudtam mitől kéne, teljes nyugalommal mentem szülni. Nekem az okozott problémát, hogy mit mondjak a szülészet ajtaja előtt a a telefonba :) Egész úton ezen gondolkodtam. Aztán megoldottam. :)
2010. jún. 29. 21:17

Dominika és clau ti is átestek a ló túlsó oldalára,ne bántsátok azért,mert ő így látja...neki lehet ennyire jó volt vagy lesz a terhesség -van aki álomvilágként éli át! Nem érti meg,hogy minden ember másként éli meg ezeket a dolgokat..akkor hagyni kell. Senki sem érzi a másik érzéseit..

Én örülök,ha neki annyira nyugodt élete van/volt,hogy a terhessége gondtalan volt,bár csak az enyém is ilyen lehetett volna. De sajna a fránya gazdasági helyzet miatt majdnem elvesztettük mindenünk...nem tudtam nyugodt lenni....sajnos nem ment.

NA mindegy. Imádtam terhes lenni,élveztem a pocakom,de voltak napok,mikor tehénnek éreztem magam és sírtam. A másodiknál másképp csinálom,nem eszek ennyit,kiváncsi leszek mennyit fogok hízni :) de sajnos ettől még nem tűnik el a sok csíkocskám...:S :P :))) De egy Anyatigris lettem, férjem ezt mondja :))

655. 3521a947d3 (válaszként erre: 652. - Clau26)
2010. jún. 29. 21:12
Hát ja! :DDDDDD
654. @IviBaba@ (válaszként erre: 641. - Ében11)
2010. jún. 29. 21:06
Szerintem azért végig senki vagy nagyon kevés nő kínlódik...kivétel,aki komolyan végig hányja stb..szegénykék. Nekem hányingerem volt elején,aztán megvívtam a lelki fájdalmaimat én is aztán utána rózsaszín felhők..megmozdult és mégszerelmesebb lettem a fiamba :) zabáltam és nem érdekelt senki,jó volt nagyon.Aztán a vége megint rossz...és a szülés. De még 3at szeretnék. Azért szép volt..vagy csak ez a dominánsabb,nem a rosszak :))
653. @IviBaba@ (válaszként erre: 642. - Kingi7)
2010. jún. 29. 21:01
a mai világban? sajnos ez elkerülhetetlen szerintem. Ja és ehhez azért BŐVEN hozzásegít az internet -mert míg régen nem osztották meg egymással pocakos bajaikat az asszonyok és volt egyéb több dolguk, valahogy több volt a boldog,kiegyensúlyozott várandós nő! És sajnos ez egyre ritkább,végig aggódtam az egészet szinte...jók legyenek az eredmények,ott legyen az a fránya orrcsont -pedig aztán technika ide vagy oda hallottam,hogy azt mondták beteg lesz azt egészségesen született és fordítva.
652. Clau26 (válaszként erre: 651. - 3521a947d3)
2010. jún. 29. 20:45
na a számból vetted ki a szót!De most komolyan szerinted van értelme vele vitatkozni?Szerintem direkt csinálja ennél csak több esze van
2010. jún. 29. 20:28
Hát drága kingi7 meg kell hogy állapítsam,hogy te vagy álomvilágban élsz, vagy nem is szültél ,vagy egyszerüen csak hülye vagy!
650. 3521a947d3 (válaszként erre: 645. - Kingi7)
2010. jún. 29. 20:25
császár után 7 órával már mindenkit keltenek fel az ágyból. De mindegy.
649. 3521a947d3 (válaszként erre: 641. - Ében11)
2010. jún. 29. 20:23
Már ne is haragudj,de el tudod képzelni hogy mást mond a doki?? Nyilván nem mondhatja azt,hogy "tudom nagyon szar most neked,és egyre szarabb lesz, a szülésről nem is beszélve,de valahogy túl kell élni,ha gyereket akarsz. Aztán amkor már nem tudsz csinálni semmit a nagy tehertől imádkozhatsz hogy a baba egézséges legyen." Fura lenne ha igy elmpndaná az igazat nem?
648. pemete (válaszként erre: 645. - Kingi7)
2010. jún. 29. 20:13

Én meg a "sima" szülés után még 12 órával is elájultam amikor kikísértek wc-re a sok vérveszteség miatt, és még másnap is csak alig bírtam felkelni, és kurvára fájt maga a szülés is, meg utána is mindenem hetekig. És nem azért mert én ezt akartam...

A gyereket ettől függetlenül szeretem, hiszen az enyém, ennek nem értem mi köze van hozzá. Ja, és üvöltöttem, mint a sakál egészen a tolófájásokig, órákon át! Ettől most hűdeszar anya lettem mi?

647. Clau26 (válaszként erre: 645. - Kingi7)
2010. jún. 29. 16:51
Ja én meg hang nélkül csináltam végig a szülést és természetes szülés után én is 1órára rá már vigyorogtam..mégis mi köze van ennek a gyerekhez??
646. Clau26 (válaszként erre: 642. - Kingi7)
2010. jún. 29. 16:50

te mond mi a fenéről beszélsz?Ő se és én se azt mondtuk,hogy ez a normális,hanem hogy a hormonok miatt sajnos ilyenek voltunk a terhesség alatt és mégsem lett,semmi baja a gyereknek!!Kezdem azt gondolni,hogy te direkt csinálod..egy olyan nő aki szült már és volt terhes egyszerűen nem gondolkozhat így..

Vagy ha mégis fogadja el hogy ez másnál nem így megy..Ennyi

645. kingi7 (válaszként erre: 641. - Ében11)
2010. jún. 29. 16:22
ilyesmit éreztem én is :) hozzáállás kérdése, hogy milyen lesz a szülés... én a császár után 7 órával a folyosón bóklásztam. Teljesen igazad van!!! :)
644. kingi7 (válaszként erre: 639. - 274c9996b8)
2010. jún. 29. 16:20

"Ki volt az a szentimentalis szamar aki ezt kitalalta ? ! "


Másik szemszög :)

Csodálatos, ahogy növekszik a pocakom és megmozdul benne a baba, kitapintom a pocakját, vagy éppen csuklik, amikor a párom simogatja a pocakomat és beszél hozzá, amikor az uh-n meglátom pici lábacsláját, meg éppen ásít... amikor többet tudok pihenni,mint máskor, amikor a szervezeten egy különös boldogsághormon fut át... amikor a pici ruhákat nézegeted, hogy hamarosan itt a belevaló, amikor vágod a centit, hogy mikor fogod a karodban...stb...stb...


Ja és papucsban jártam :) És nem vagyok kis súlycsoport, de még a végén is be tudtam kötni a sportcipőt, ha arról volt szó :)

643. 274c9996b8 (válaszként erre: 640. - C33bd8536b)
2010. jún. 29. 16:11

Mar a az a szo hogy ; terhesseg = teherrel !

A JO az örömködes a terhesseg utan jön , amikor elvezed a babaddal az elet minden percet es csodalod hogy , micsoda FANTASZTIKUS , SZEP UTODRA tettel szert :D

642. kingi7 (válaszként erre: 635. - @IviBaba@)
2010. jún. 29. 16:10
Igaz, tessék idegeskedni :) helyes, szóval akkor ez a normális egy áldott állapotban?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook