Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Teltebb nők, avagy pár kilo felesleg elfogadhatatlan? fórum

Teltebb nők, avagy pár kilo felesleg elfogadhatatlan? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
60. Mzsuka
2012. jún. 18. 11:41

Sziasztok!!!


Rajtam több felesleg van,mint 10kg,sajnos. Hiába eszek keveset,megállt a fogyásom. Kb 25-30kg-ot fogytam,de már fél éve stagnál a súlyom. Mozgás nálam a napi 9-10km biciklizés hátam mögött a 20hós kislányommal és persze egész nap utána futkosok. Mivel szívbeteségem van,illetve mindkét térdem és az egyik lábfejem is műtve volt,tornázni nem nagyon tudok. Így nagyon nehéz..


Sokan mondják,hogy egészséges életmód stb,csak sajnos ez nem csak az elhatározáson múlik,ezt sokan nem veszik figyelembe. És ehhez még jön a genetika is..:(

2012. jún. 18. 11:18
Az adatlapomon van egy kép Gina Caranoról. Nekem ő a tökéletes test, a megfelelő zsír-izom aránnyal. Ilyen testben lenne kényelmes élni, ilyet szeretnék, persze nem lesz ilyen soha, hiszen akkor milliókat keresnék vele, mint ahogyan ő. De alapvetően ez az a "vonal" ami tetszik. Szerintem egy-két kg is zavarhatja a komfortérzetünket, én legalábbis így vagyok vele és azt gondolom, hogy aki nem annak vagy nincs összehasonlítási alapja (mert mindig volt rajta pár kg) vagy nem emléklszik rá. Szerintem a legjobb az izmos, de nem túl vékony test.
2012. jún. 18. 10:49
Jól gondoltam lement egy kilo... 3 nap alatt.. nem tudom mi lehet a gyomrommal..
57. spinneli (válaszként erre: 53. - 34c48a3825)
2012. jún. 18. 10:29

Hidd el részemről senki nem szorgalmazza jobban a testmozgást (sokan azt hiszik, hogy az csak a fogyókúra része maximum és elképzelne nem tudják, hogy önmagában plusz kilók nélkül is, miért fontos mozogni) én csak annyit állítok, hogy nagyobb súlytöbblet esetén ez nem elég.

Ennyi.

56. spinneli (válaszként erre: 52. - 34c48a3825)
2012. jún. 18. 10:27
Ok,tényleg igazad van, de részemről az egy végletességet kifejező szólás volt, nem pedig konkrét időtartam...valószínűleg ezért lepődtem meg, hogy annak vetted...amúgy elbeszélünk egymás mellett ez itt a gond, úgy látom.
2012. jún. 18. 10:27
sziasztok...én a -10. kilonál járok. sajnos nekem nem kéne fogynom. de a férjem megoldja hogy fogyjak :'(
2012. jún. 18. 10:26

A férjemnek az a szakmai, azaz férfiúi véleménye, hogy azok a nők sokkal vonzóbbak, akin van egy kis plusz, és a barátai is így vélik. Akik hozzák formailag a mai nőideált, azok egy kicsit műnek, és elérhetetlennek tűnnek, és nem annyira vonzók, max bambulni jó őket.

Egy 'kedves' gyógyszer miatt én anno 65-ről 86kg-ra híztam, tök jól éreztem magam a bőrömben, majd egy betegség miatt fogytam 22kg-ot 2 hónap alatt, aztán 1 év alatt még 20 kb lement. 44kg-osan ugyan kifutós modellnek néztem ki, de szörnyen éreztem magam, és mikor az ember lányának azt mondja a férje, hogy jó lenne ha híznál, mert az ágyban csak szúrsz, na az gáz. Nem tudtam hízni, csak úgy, hogy nem szedem a vízhajtót, most is a testzsírszázalékom nagyon alacsony, viszont az orvos szerint 20 liter felesleges víz van rajtam.

A víztől ugyan híztam, és így nem szúrok, viszont annak ellenére, hogy van egy masszív izomzatom, még is valahogy olyan alaktalannak érzem magam. Jelenleg 60kg vagyok a 181cm-es magasságomhoz, és jajj, fujj... Ha legalább zsír lenne rajtam a víz helyett, az jó lenne, mert akkor normális lenne az alakom, feszesebb a testem, mint régen.

Szóval még plusz 10 kg is simán belefér, csak előnyösen kell öltözködni :) Ja, meg a férfiak szeretik, ha finoman izmos egy nő (mondá férjem, és barátai).

Egyébként igaza van Jukionak, az egészségre kell törekedni, és azzal jön a szépség is! Amíg egészségesebb voltam (még 86kg-osan is), addig légycsapóval kellett elkergetnem a pasikat, amikor meg betegesen sovány voltam, kiállt minden csontom, csak a kutyáim csíptek!

53. 34c48a3825 (válaszként erre: 51. - Spinneli)
2012. jún. 18. 10:26

Kb. az a különbség, hogy nem kell mindenkinek "kondizni". Hanem aktív életet kell élni. Meg persze kiváló kifogás is a lakosság azon 93%-ának, aki nem hajlandó megmozdulni.


Persze, tudom, az több kalóriát éget, stb, de a lényeg csak az aktivitás, nem más :)

52. 34c48a3825 (válaszként erre: 46. - Spinneli)
2012. jún. 18. 10:25

:)

Spinelli, TE írtad, a 25. hsz-edben a két órányi edzést először. Én csak arra reflektáltam.

51. spinneli (válaszként erre: 41. - 34c48a3825)
2012. jún. 18. 10:24

A két óra kirándulás, és két óra kondizás között van némi különbség...egyébként kb. hasonlóan gondolkodunk, csak valamilyen ok folytán te vmi ok folytán kitaláltad, hogy én milyen elv szerint gondolkodom.

:)

50. b74f6e5cdd (válaszként erre: 41. - 34c48a3825)
2012. jún. 18. 10:24
Teljesen egyet értek:-)
49. Pici Manócska (válaszként erre: 44. - 34c48a3825)
2012. jún. 18. 10:24
szerintem az utóbbi nagyon rafkos tud lenni a szervezet...én pl mikor stagnáltam tartottam 1-2olyan napot mikor picit megemeltem a kalóriát és utána ismét visszavettem és szépen megindult újra...
48. Szerénke83 (válaszként erre: 45. - 34c48a3825)
2012. jún. 18. 10:24
Nem kell, csak szerintem ő erre gondolt, nem a heti 2-3 alkalomra:)
2012. jún. 18. 10:24

Ja és sokkal kritikusabb lettem, mióta lefogytam, mert szerintem csak akarni kell (kivéve, aki hormonális, egyéb okok miatt hízik meg)

Undorítónak tartom, amikor fiatal lányok rengő hájjal feszülős ruhában lejtenek.

Nincs önkritika sajnos

46. spinneli (válaszként erre: 37. - 34c48a3825)
2012. jún. 18. 10:23

"Miért kellene az összes bevitt étel kalóriáját elégetni?!"


Viccelni próbáltam, de akkor nem jött be.

Dehogy kell.

:)


A két óra edzést te írtad, mint példát az előző hsz.-edben olvass utána, én sehol sem említettem.


Az egészséges test működéséhez szükséges kalóriamennyiséget pontosan ki lehet számolni kalkulátorral, nem mindenkinek kell 2000 kcal-ból kiindulnia, plusz ugye elég sokat számít a sport is, tápanyag mennyiség és összetétel szempontjából is.


Azt sem írtam, hogy nem fontos a tápanyag összetétel, sőt...


Na, eddig kb. azokra reagáltál, amit te elképzeltél, hogy én gondolok,váltsunk arra, hogy arra reagálsz, amit leírtam, ja és nyugi és preace, csak beszélgetünk.

:)

45. 34c48a3825 (válaszként erre: 43. - Szerénke83)
2012. jún. 18. 10:23
Miért is kellene?
44. 34c48a3825 (válaszként erre: 40. - Pici Manócska)
2012. jún. 18. 10:22

Akkor ott 2 gond lehet: vagy rossz a mérés és az nem 1000 kalória vagy hormonális probléma áll a háttérben. Esetleg olyan hiányosan táplálkoznak, hogy a szervezet pánikba esik és raktároz.


Nem szabad ezt ész nélkül csinálni.

43. Szerénke83 (válaszként erre: 41. - 34c48a3825)
2012. jún. 18. 10:22

Napi 2 óra edzésre gondolt.

Ez nem mindenkinek kivitelezhető

2012. jún. 18. 10:21

Úgy érzem, a fórmindító nem elégedett magával és ezért indít ilyen fórumot, hogy igazolja önmagának, hogy vele minden rendben,

ez szerintem borzastó, hogy valakinek erre van szüksége.

Én most nagyon sokat fogytam, a fiam születése után (szoptatás abbahagyása után) és nagyon sokan sokkot kapnak tőlem, de azért mert nem ehhez voltak hozzászokva.

Én nagyon jól érzem a bőrömben magam, most 2 kg-t akarok még leadni. Illetve most ennyit ennyi jött vissza, de 1 éven belül ez nem borzasztó. Csak engem zavar.

legnagyobb baj, hogy nem nagyon mozgok, ezért a fenekem plöttyedt.

Ezen kellene korrigálnom

41. 34c48a3825 (válaszként erre: 33. - Spinneli)
2012. jún. 18. 10:21

"Az átlagember nem képes 2 órát edzeni?"

Nem képes 2 órát táncolni egy este, nem képes kirándulni, nem képes túrázni, nem képes várost nézni, nem képes sétálni, nem képes tollaslabdázni stb. ?

Dehogynem :) Csak el van felejtve, hogy a sport lehet élmény, sőt, élvezet is ;)

40. Pici Manócska (válaszként erre: 37. - 34c48a3825)
2012. jún. 18. 10:20

én 1500-1600kalóriával fogytam nap 30-50perc biciklizéssel 25-20perc súlyzózással...

de vannak akik alig 1000kalóriával szenvednek és nem fogynak szinte semmit...

39. Zsuu:) (válaszként erre: 38. - Pici Manócska)
2012. jún. 18. 10:20
Akkor sikerülni fog elérni a kívánt célt:) Hajrá!!
38. Pici Manócska (válaszként erre: 36. - Zsuu:))
2012. jún. 18. 10:19
azt teszem...nem egészen 3hóbap és -15kiló és rengeteg -centi...
37. 34c48a3825 (válaszként erre: 33. - Spinneli)
2012. jún. 18. 10:17

Miért kellene az összes bevitt étel kalóriáját elégetni?!


Egy egészséges test működéséhez 2000 kalória kell kb. egy nap. Ez a szervek működése, a járás, a beszéd stb, sport nélkül.


Ez a baj a fogyókúrázókkal, hogy csak annyit felejtenek el, hogy az étel tápanyag, ami kell a testnek, hogy ne álljon le. Azaz a halál elkerülése végett.


És ha már itt tartunk, 2 db, zsíradék mentesen sütött, nem cukrozott, (de akár még azt is) hanem gyümölccsel megédesített túrós palacsintát minőségibb vacsorának tartok a baromfivirslinél. Több benne a tápanyag, nincs benne műanyag, sport után pedig fehérjére van szükség. Ha az már nem hús, akkor legyen túró.


Nem kell 2 órát edzeni, ezt te kezdted felhozni. De heti háromszor egy órát mindenkinek van ideje edzeni.


Az indító nem minimum, hanem maximum tíz kg súlytöbbletről beszélt.

36. Zsuu:) (válaszként erre: 35. - Pici Manócska)
2012. jún. 18. 10:15
Akkor tessék tornázni és formázni magad.:))
35. Pici Manócska (válaszként erre: 32. - Zsuu:))
2012. jún. 18. 10:14
hát hozzá képest én még mindig dagadt vagyok...
34. spinneli (válaszként erre: 32. - Zsuu:))
2012. jún. 18. 10:13
Ja, csinos nő.
33. spinneli (válaszként erre: 26. - 34c48a3825)
2012. jún. 18. 10:11

Annyi izmot tudsz felszedni, hogy az már magától égesse az összes kaját, amit beviszel?

:)


A kalória egyensúly ami számít, pontosan így van-én mondjuk elégetek 15 perc futással 197 kalóriát, ami kb megfelel 2 db baromfi virslinek, és egy darab kisebb paradicsomnak.

Ezt úgy egy átlag ember nem hiszem, hogy normál vacsorának tartaná.

Sokkal többet kell mozogni, mint amennyit egy ültő helyében az ember jó ízűen elfogyaszthatna anélkül, hogy ne legyen kalóriatöbblete.


2 órát a kutyának sincs ideje edzeni, az étkezést többek között azért is érdemes tartani, plusz egy átlag ember nem is képes rá.

Szerintem nem baj ha az ember alapjáraton nem tömi magát semmilyen mértékben chipssel és egyéb hulladéktermékekkel, de ez az én privát véleményem.


Néhány kg esetén természetesen a sport segít, lehet félreértettük egymást, de én a minimum 10 kg túlsúlyból indultam ki, amiről az indító is írt.


Nagyobb túlsúly esetén a sportot ki kell egészítenie csökkentett kalóriabevitelnek, hogy fogyjon az ember, ez nem az én szubjektív véleményem, hanem az összes létező szakemberé, aki ezzel foglalkozik.

32. Zsuu:)
2012. jún. 18. 10:10

A félreértések elkerülése végett megmutatom,hogy milyenre gondoltam,ami tetszik a férfiaknak.:)

[link]

31. csgybzs (válaszként erre: 29. - 34c48a3825)
2012. jún. 18. 10:07
Ez így van. Én még egy férfitől sem hallottam soha, hogy a hurkás nőket vonzóbbnak találja egy feszes, ruganyos, karcsú nőnél.... ez van.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook