Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Te is Ausztriában élsz? fórum

Te is Ausztriában élsz? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯
98. Sylvia81 (válaszként erre: 97. - Szoszilvi81)
2011. jan. 9. 10:24

A nagyobbik 3, a kicsi tegnap volt fél éves.

Először csak azért vittük magánhoz a nagyot, mert anyós felhívott vagy 10 gyerekorvost a kerületben, és mind azt mondta, hogy tele a praxisa, nem tud fogadni - aztán hogy ez az igazság, vagy nem is próbált ennyit, csak 2 után megunta, azt nem tudom...

Mert aki végülis a dokink lett, az simán azt mondta, hogy vihetjük hozzá mindkettőt. De addigra már fél éve itt éltünk.

2011. jan. 9. 09:14

Nekem Magyarországon születtek mindketten.

Mi nem magándokinál jártunk, hanem sima gyerekorvosnál. A mi városunkban nincs gyerekorvos, csak házi orvos, így egy másik városba hordjuk őket.

Most 8 és 4 évesek a fiaim. A te lányaid most hány évesek?

96. Sylvia81 (válaszként erre: 95. - Szoszilvi81)
2011. jan. 9. 00:32

Hát ez érdekes...

Kiarát már vittük egyszer magánba, az a doki mondta, hogy ő nem adhat ki, kérjük a GKKban. És a 3éves státuszra is vittük már, de ott sem kereste a doki, mikor mondtuk, hogy külföldön született és eleinte oda hordtuk orvoshoz.

Várj csak! Neked ott születtek a gyerekek, nem? Mert Dorinának mindene van: MKP, Gesundheitpass (ez a zöld) meg a kék is, amibe a követlező vizsgálat időpontját írják. De Dorina itt született, meg itt is jártam terhesgondozásra.

2011. jan. 8. 21:59

Nem a GKK, hanem a gyerekorvos adta ki. (Martin 1 éves, Bálint 5 éves volt)

Még Bálintnak is adtak, csak az övé már zöld, a jövőhéten készülök időpontot kérni a gyerekorvoshoz éves státuszra.

94. Sylvia81 (válaszként erre: 93. - Szoszilvi81)
2011. jan. 8. 19:42

A krankenkasse adta?

Mondjuk nálunk már elmúlt 2éves, mire kijöttünk, akkor már nem sok mindent írnak bele.

93. szoszilvi81 (válaszként erre: 90. - Sylvia81)
2011. jan. 8. 16:03

Nekünk kiállították a mutterkindpass-t, nektek hogy-hogy nem?

Igaz az eleje üres, de amióta itt élünk írnak bele. ;)

2011. jan. 7. 16:36

na hat ez nagyon bonyolult...

En igazabol sokat utazom haza, szinte ket havonta, mert otthon tanulok...de itt van bejelentett lakcimem...szoval meg a vegen jol leszivom...

2011. jan. 7. 15:40
jaj...sajnos ugy érzem hogy nagyon bonyolult menet lenne ha megint ki kéne mennem....
90. Sylvia81 (válaszként erre: 89. - Szoszilvi81)
2011. jan. 6. 21:57

Mi tudtuk, mi az, de nem adnak MKP-t, csak oltási könyvet, és mindenki a MKP-t kérné, és furcsán néz, hogy miért nincs...

Há' meee' nem itt született, wazze!!! De mindig furán néznek.

89. szoszilvi81 (válaszként erre: 87. - Sylvia81)
2011. jan. 6. 18:52

Ismerős a helyzet, legelőször mi bevittük az utlevelet, mert nem értettük mi kell nekik XD.

De mi kerestünk egy gyerekdokit, elvittük a magyar oltási kiskönyvet, az oltásokat beírták, ami különbség volt, azt beadatták még és azóta rendben vagyunk. Ha betegek a helyi háziorvoshoz visszük, csak oltásra vagy éves vizsgálatra visszük a gyerekorvoshoz.

2011. jan. 6. 13:11

Jaj, mi a WGKKnál vagyunk biztosítva. Az ottani ügyintézők kérték.

Most is csak azért tudtuk elintézni, mert közöltük, hogy a TB alanyi jogon jár, nem lehet megszűntetni -értettük mi ezt a nagyobbikra, de a nő félreértette, és rám is értette, ezért csinálta meg a papírt.

87. Sylvia81 (válaszként erre: 86. - Szoszilvi81)
2011. jan. 6. 13:08
Minket először elhajtottak, pedig terhes voltam a nagyobbikkal, és volt itteni lakcímem. Most meg mindenki majdhogynem anyáz, mert a gyereknek nincs MutterKindPass-ja. Hogy is lenne, ha 2évesen látta először itteni doki, az is magándoki volt, drágapénzért.
2011. jan. 6. 11:28

Én még nem dolgoztam idáig, mert kicsik a gyerekek. Martin szeptemberben kezdte az ovit, én októbertől járok egy AMS-s tanfolyamra, a nyári szünet után akarok munkát keresni.

Amikor nekem és a gyerekeknek csináltattuk a biztosítást, akkor nem kérték, hogy igazoljam, hogy otthon megszüntettem a biztosításomat. Itt be vagyok biztosítva, aztán irtunk az oep-nek hogy itt vagyunk biztosítva, és így szünetelteti a taj kártyánkat.

85. Sylvia81 (válaszként erre: 84. - Sylvia81)
2011. jan. 6. 10:48

De lehet, hogy fel kéne őket keresned és megkérdezni, hátha én tudom rosszul.

Nekem teljesen máshogy van, de ez nagyon bonyolult és mellesleg egy félreértés miatt van csak meg - szerencsémre.

84. Sylvia81 (válaszként erre: 82. - Yonder85)
2011. jan. 6. 10:46
De biztosítást nem kaphatz itt, ha van otthon is. Mert mindenképpen van, max. senki nem fizet utánad, vagy magadnak fizeted. És úgy nem adják ki a megszűnésről a papírt.
83. Sylvia81 (válaszként erre: 80. - Yonder85)
2011. jan. 6. 10:42
A férje után kell kapjon automatikusan szabadot, családegyesítés jogán. De ez nem jár, ha élettársak vagytok, ezt tudom, mert én sem kaptam ezalapján.
82. Yonder85 (válaszként erre: 79. - Sylvia81)
2011. jan. 6. 10:42
elöször nem akarnék még ugy visszamenni hogy egyböl külföldön élö státuszt csinálok itthon.tehát simán csak ugy nem lehet hogy összeházasodunk,bejelent kint a lakásába,igazoljuk hogy házasok vagyunk,biztositász kapok utána és aztán mukavállalásit is mert neki már van szabad munkavállalásija?igy nem lenne kivitelezhetö a dolog?és egy idö után csak lenne valami munkám.
81. Sylvia81 (válaszként erre: 78. - Yonder85)
2011. jan. 6. 10:41

Az a párodnak az igazolása arról, hogy van itt munkahelye. Azt kérjen a cégtől, ahol dolgozik.


Szerintem az az osztrák munkaerőpiaci szabad mozgást igazoló papír lesz.

Ennek nem tudom a nevét, csak leírni tudom, hogy milyenek vannak. Alapból 2féle.

Van egy, amit majd először te is kapni fogsz, azt az AMS adott munkahelyhez adja ki, tehát ha megszűnik a munkaviszonyod bármi miatt, új helyhez újat kell igényelni.

A másik az, amikor van egy papírod az AMStől, és azzal a munkahely azonnal alkalmazhat, nem kell engedélyt kéregetni minden új munkahely esetén az AMStől.

gondolom, az utóbbit kérik a párodtól, de erre rá kéne kérdezni.

80. Yonder85 (válaszként erre: 73. - Szoszilvi81)
2011. jan. 6. 10:39
neked elöször volt munkád vagy csak a férjed után voltál biztositott és aztán megkaptad a munkavállalásit?
79. Sylvia81 (válaszként erre: 74. - Yonder85)
2011. jan. 6. 10:33

Akkor ha most visszajössz, újból kell állandó lakcím.

Otthon külföldön élő magyar státuszt és a biztosítás megszűnésének igazolását beszerezni, ezzel lehet menni a TBhez. Fogsz kapni akkor itt biztosítást.

Ezután kell menni az MA35höz az Anmeldebesch-ért.

De ehhez kelleni fog a párod is, mert neki igazolnia kell itteni jövedelmet.

Jah, hiába van minden tájékoztatóra írva, hogy jó a személyi, sok helyen nem fogadják el a magyart, hanem útlevelet kérnek. Szóval jobb, ha az megvan.

Az Anmeldebesch-nál le fogják másolni az útleveledet meg rányomnak a másolatra egy pecsétet, ennek van díja, nyáron ez olyan 15 euró körül volt.

78. Yonder85 (válaszként erre: 75. - Sylvia81)
2011. jan. 6. 10:28
mi az a Szabad mozgás igazolása (jövedelem igazolása/szolgálati szerzıdés vagy iparigazolvány számlákkal együtt)? ez micsoda mert ezt is vinni kéne.
77. Yonder85 (válaszként erre: 75. - Sylvia81)
2011. jan. 6. 10:22
nem bécsröl van szo de azért köszi szépen,ezzel is sokat segtettél.ha nem gond akkor lehet lesz még néhány hülye kérdésem,de biztosra szeretnénk menni.nem akarom itthon feladni a munkámat meg mindent ugy hogy lehet baj lesz és megint haza kell jönnöm.
76. Sylvia81 (válaszként erre: 73. - Szoszilvi81)
2011. jan. 6. 10:20

Igen, mert ti házasok vagytok, közös gyerekkel, így családi jogon sokkal egyszerűbb minden.

Mi is megtennénk ezt, csakhogy nekünk még bonyolult a házasság is, mert Felem német állampolgár is, és marha nehezen adják ki a papírokat. :S

2011. jan. 6. 10:19

Na, akkor!

[link]


Ezen az oldalon, az alja felé, az utolsót kell megnyitni, PDFben van, viszont az én PDFolvasóm nem netes oldalként nyitja meg, így azt nem tudom linkelni.

Piros sávban van a FORMULAR felirat azalatt van. :)

EZT kell kitölteni.

A tájékoztatója meg pont fölötte van, magyarul is! :)

74. Yonder85 (válaszként erre: 69. - Sylvia81)
2011. jan. 6. 10:05
Egy papirt adtak mikor bejelentett a párom,azon rajta volt a nevem meg hogy hol lakok és nem fizettünk érte semmit.3 hónap letelte elött hazajöttem és akkor ki is lettem jelentve a lakásbol tehát most nincs kint bejelentett lakcimem.csak most gondolkozunk hogy valahogy vissza kéne mennem.de mivel nagy rá az esély hogy most sem fogok munkavállalásit kapni igy más megoldást keresünk.ezért is kérdezgetlek itt titeket hogy hogyan lehetne megoldani.
2011. jan. 6. 09:09

Nekünk úgy volt, hogy amikor kijöttünk, bejelentkeztünk a városházán, kaptunk papírt, hogy itt lakunk, kb. 2 hónap múlva küldtek levelet, hogy töltsük ki és vigyük be a városházára, azt hiszem 15 eurót fizettünk fejenként. A férjem mivel dolgozott, így az ő biztosítása alá jelentette be a gyerekeket és engem is.

Amikor megkapta az állandó munkavállalásit, bementünk az AMS-be, és nekem is kiadták.

72. c147b048e2 (válaszként erre: 71. - Sylvia81)
2011. jan. 6. 01:32

Hat koszi az infot...

Mi csak a Bestatigung der Meldungot toltottuk ki, azon van pecset is, es ezen van a lakcim is. De nem ertem akkor miert nem mondjak, parocskam egy hetig gyujtotte az infokat...

71. Sylvia81 (válaszként erre: 70. - C147b048e2)
2011. jan. 6. 00:21

A Meldezettel mellé adtak valami papírt, azon van rajta valahol. De hogy hol, vagy mi, azt ne kérdezd, mert én sem emlékszem.

Az is lehet, hogy az Anmeldebescheidigung igénylőjét adják mellé.

De tutira kell, mert a kisebbikemnek épp most intézzük.

2011. jan. 6. 00:06

sziasztok!


Ez engem is erdekelne, tulajdonkeppen mi egy papirt toltottunk ki, arrol, hogy van itt hivatalosan lakcimem. Egy szoval sem emlitettek, hogy mas is kell, pedig a parom direkt utana erdeklodott...

69. Sylvia81 (válaszként erre: 68. - Yonder85)
2011. jan. 5. 23:55

Huhh, akkor lehet, hogy gebasz lesz, ha visszajössz. Azaz már van, ha még mindig megvan a lakcímed.

Ugyanis ha 3 hónapnál tovább tartózkodsz az országban, el kell menned megcsináltatni. Ez valami igazolásféle arról, hogy tartósan itt élsz, hasonló, mint régen a letelepedési. Kapsz egy A4es papírt, rajta némi dumával és egy pecséttel, fika 45 euróért!!!

De ha nem csináltatod meg, bűntetést kell fizetni!

Most nem emlékszem, írtad-e, hol vagytok helyileg, de Bécsben az MA35höz kell bemenni, ha vidéki város, akkor az ennek megfelelő hivatalba.

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook