Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lombik Ausztriában fórum

Lombik Ausztriában (beszélgetős fórum)


1 2
58. pogika 42 (válaszként erre: 55. - Nerva)
2020. márc. 10. 15:06
szia szeretnék érdeklődni sikerült a lombik sajna én is ugyan olyan cipőbe járok 44 éves vagyok
57. pogika 42 (válaszként erre: 16. - Süni32)
2020. márc. 10. 14:55
szia szeretném megkérdezni adományozottembrió is van ott? én 44 vagyok párom is már volt 8 sikertelen lombik tudnál segiteni?
56. süni32 (válaszként erre: 55. - Nerva)
2020. jan. 27. 13:48
Sajnos azóta egy év eltelt. Most látom az üzeneteket. Mi kinnt csináltuk végig a lombikos. Irj ha még aktuális.
55. Nerva
2019. febr. 22. 19:09

Sziasztok!

Segítségét szeretnék kérni tőletek. Sopronban élek és dolgozom. 15 éve szeretnénk babát... több lombik volt és kellően csalódtunk a magyar orvosokban. Olvastam a bécsi klinikáról és egy magyarul beszélő orvosról aki Eisenstadtban rendel. Én már 42 vagyok és utolsó reményként Ausztriában próbálkoznék.

Tudnátok arról információt hogy hová tudnék menni és milyen költségek vannak.

Nagyon koszonom

54. süni32 (válaszként erre: 52. - Bne84)
2018. okt. 16. 17:26

Szia.

Ha mindkettőtöknek van egészségbiztositása illetve van lakcímetek Ausztriában, jogosultak vagytok a 70%os támogatasra. Árajánlat?

53. süni32 (válaszként erre: 51. - Süni32)
2018. okt. 16. 17:24
Szia....itt minden oké...kicsi lány nől...szeretnénk tesót..nàlatok?
52. bne84
2018. szept. 30. 13:38

Sziasztok!

Jelentkeztem egy klinikára Salzburgba erre kiküldtek egy olyan árajánlatot ahol kb 1200€csak a vérvétel.

Leírnátok röviden hogy itt támogatják e vagy nem a lombikot...Teljesen kétségbe estem 😔

Mit kéne csináljak? Köszönöm

51. süni32 (válaszként erre: 50. - Sylvya82)
2018. ápr. 9. 12:49
Hogy vagy? Mi zu veletek?
50. sylvya82 (válaszként erre: 48. - Süni32)
2018. febr. 27. 14:17

Lemaradt :-)

Goldenes Kreuz

Aztan meglatjuk hogy valoban szükséges e a lombik.

49. sylvya82 (válaszként erre: 48. - Süni32)
2018. febr. 27. 14:16

Szia!

Gratulálok a Pici Nagylányhoz :-)

Nem akartam korabban zavarni ezert kerdeztem csak most :-)


Azert lesz lombik-vagyis ez meg nem biztos- mert azota sem jött össze termeszetes uton,pedig mindkettőnknél minden ok. Jelenleg kivizsgalas van folyamatban,de idopont csak marc.29-re kaptunk de mar hivtak h ha megvan minden lelet akkor korabban is mehetek.

Utana lesz lapar es/vagy petevezetek atjarhatosagi is.

Egyenlőre többet nem tudok...

48. süni32 (válaszként erre: 45. - Sylvya82)
2018. febr. 27. 10:03

Szia!


Itt minden oké...5 kilo feledd a Csodalány! Hihetetlen csoda ez az egész! Miert lett vègülis lombik? Hol csináljátok? Hogy bírod?

47. sylvya82 (válaszként erre: 42. - Kisanett)
2018. febr. 26. 22:07
46. sylvya82 (válaszként erre: 42. - Kisanett)
2018. febr. 26. 21:57

Szia Kisanett

Bocsi nem okoskodni szeretnék,de tenyleg mit ertesz normal esett alatt?

Ah az előbbi hozzaszolasban is irtam,ha megfelelsz a "felteteleknek" csakis akkor kapsz tamogatast.

Amugy ha nincs semmi "nagyobb gond" tehat nincs elzarodva petevezetek,nincs endometriozis nincs pco,jo a spermakep akkor fizetni kell.

Arra is figyelni kell h az endometriozist operativ uton kell bizonyitani,akarcsak a petevezeto atjarhatosagat is.

Szigoruak,mert egyre több pár van sajnos.

Emellett hazasnak kell lenni vagy hivatalos elettarsnak. Nő max 40 efelett fizetős,ferfi max 50ev.

Biztositas mindket felnek itt kell lennie.

Keményen kell fizetni ha nem tamogatjak...kb 4000euro plus amiket Süni32 is irt meg ami rájön egyéb ktg.

A nőgyógyászom szerint ezeket a felteteleket lazitani fogjak,de mikor az jo kérdés.

Még mi sem tudjuk h mi a gond nálunk,de ha nincs komoly gond akkor bizom benne h segitenek es sikerül termeszetes uton.

Nem egyszerű dolgok ezek,de lenyegesen gördülékenyebb mint Magyarorszagon(sajnos).

sajnos a legjobb magyar intezet fizetos,nincsenek tamogatva.

Remelem kicsit segitettem.

45. sylvya82 (válaszként erre: 39. - Süni32)
2018. febr. 26. 21:40

Szia Süni32

Mi ujsag Veletek? Hogy vagytok?


Nagy nehezen mi is nekivagtunk a lombiknak...azaz egyenlőre vizsgalatok es majd marc.29re kaptunk időpontot...egyenlőre csak vervetelek,spermiogramm es utana jön a többi.


En ugy tudom es ugy is mondtak nekünk,hogy csak akkor tamogatja az allam ha bizonyos felteteleknek megfelelsz. Ez hülye kifejezes,de igy van... Pl ha pco-s vagy bizonyithatoan,endometriozis,rossz spermakep,stb. Ekkor tamogatja 70%, a maradek 30% onresz kb 1000eur es intezmenye valogatja,hogy mi van ebben benne es mi nincs.de ez nagyjabol ugyanaz. Erről abban az intezmenyben kell reszletesen tajekozodni ahova mesz altalaban a honlapokon is fent van.

2018. febr. 6. 11:30
Mit értessz normál eset alatt?
43. süni32 (válaszként erre: 41. - Kisanett)
2018. febr. 6. 11:30

Szia...


Várakozás nincs. Akkor àllamilag tàmogatott ha mindkettőtöknek van Osztrák biztosítása legalább 3 hónapja. Nekünk igy 1.014 euro volt. Az előkészületek labor uh petevezető àtjárhatóság kontroll megbeszélés nincs benne. Ausztriában a gyógyszer ingyenes.

2018. febr. 6. 10:31
Bocsi el írtam PCO - s vagyok. Úgy tudom arra van támogatás. De normál esetben van támogatás?
2018. febr. 6. 10:29
Sziasztok. Olvastam,többször említették a Feichtinger klinikàt, és h Eisenstadtban vannak a kontrolok. Én Eisenstadtban lakom állandó lakcimmel. Jaj és PC-s vagyok. Kérdésem az lenne mennyibe kerül az egész gyógyszerestől, vizsgálatostul, és h államilag támogatott e? És mennyi a várakozási idő? Köszönöm
40. sylvya82 (válaszként erre: 39. - Süni32)
2017. okt. 3. 10:12

Szia!

Közeleg az idő.. Kislány de jo :-) Kitartas!

Hugom most szült 29-en :-)szintén kislányt. olyan csodalatos amikor uj jövevény érkezik. Igy sokat vigyáztam most a nagyobbik 2éves Nagyfiura, ugy feltölt. Rem hamarosan nekünk is sikerül.

Oke,szedni fogom a gyogyszert.

Köszönöm :-)

Vigyazz magatokra!

2017. szept. 28. 22:32

Szia!


Jo hogy valamennyit előbbre jutottál. Gyogyszertől ne tarts...beveszed és ha kiütközik valami mellékhatás barmikor elhagyhatod....ha az orvosod szerint ez jó megoldás bizz benne. December 15 az időpont...Eisenstadt....mar dübörög rendesen a kislány. Alig várom hogy itt legyen!

Irj hogy mire jutottál...hogy haladsz....kitartás!

2017. szept. 28. 16:08

Szia!

Hogy vagy? Mikorra vagy kiirva, hol fogsz szülni?

En 22-en voltam ujra endokrinologusnal. Enyhe inzulinrezisztenciat allapitott meg es felirt Merckformint(500mg/nap). Annyit mondott h ha fiatalabb lennék es lenne mar gyermekem akkor lenne idő megpribalni gyogyszer nelkül es életmodvaltassal. Nem tudom mit tegyek,elkezdtem dietazni(160gr szenhidrat naponta) es a mozgas is betervezve. Még bevenni nem mertem mert vannak "kellemes" mellékhatasai.

Na mindegy.

Szerencsere TSH rendben,az a gyogyszer maradt.

Atjarhatosagit is meg fogom csinaltatni.

Oktober vegen megyünk nögyogyaszhoz ujra es mar egy csomo vizsgalatot es vervetelt meg akar csinaltatni,h azzal tudjunk menni tovabb egy centrumba.

A haziorvosnal teszekmajd meg egy probat,az inzulin vizsgalattal kapcsolatban.ha ujra nem,akkor megyek masikhoz.

2017. szept. 14. 14:35

Értelek. Persze meg kell nèzni az inzulint. Ha baj van jó időben tudni. Az volt nálunk is a baj hogy az idővel futottunk versenyt...A lombikcentrumba igy is mindig el voltak ájulva juj milyen fiatalok vagyunk és mit keresünk itt. Álltalában 40 év felett jelentkeznek.

Nem tudom jol értettem-e a nőgyógyászod azt mondja a vérkép alapjan van peteérésed és ezért nem kell az átjárhatósági??? Attól hogy van peteérésed a petevezetők elképzelhető hogy el vannak záródva. Mivel ha mimden oké...és nincs inzulin rezisztencia...elképzelhető hogy először inszeminálnának...ezért kell kizárni az elzáródást. Legvégső esetben inditanak el a lombikon...ezért ezt elötte igy is ugy is megnézik...

Az én tapasztalatom Ausztriában: Ha a háziorvosom vagy nőgyógyászom nem volt kooperativ váltottam. Tudni kell hogy ausztriában a háziorvos bármilyen labort kikérhet. Pl: leiden mutáció....ami speciális...nekünk a lombikhoz a HIV-et Hepatitisz Clamidia..stb mind ő irta ki. Ellenben Magyarországon a háziorvos kérhet egy vérképet meg egy TSH-t amiből semmi nem derül ki. T3 T4 Anti tpo csak szakorvos...Ausztriában a cég ahol dolgozol rengeteg eü biztosítast fizet utánad..Pontosan ezért hogy ha gondod van már egy háziorvos tudjon kutakodni. A háziorvosod úgy néz ki nem segítőkész....az elején én is jártam ide is meg oda is...aztán rájöttem hogy 2 normális dokit kell találnom...addig mentem mig meg nem lett....kitartás....jo lett volna tudni előre mi lesz kidobott pénz....rengeteg idő energia és pénz...kívánom hogy érdemben segitsenek már neked!!!

2017. szept. 14. 13:47

Közben megneztem honlapjukat...igen ott pajzsmiruggyel tudnek menni. Inzulin rezisztencia kilőve ott is. De most arra gondoltam hogy kiprobalok egy itteni endokrinologust,mar csak ellenvelemenykent az otthonira...mert nem nagyon akarnék életem végéig bogyokon elni. Mielőtt jobban elmelyedünk a lombikban,előtte megprobalom lepörgetni. Meg ugye az atjarhatosagi,amit irtal...a nőgyogyo szerint nem kell mert a vére. alapjan van peteeresem. De ki tudja ezt is.

Ohh nagyon összetett es ha vhol pici hiba van máris nem sikerül.

35. sylvya82 (válaszként erre: 34. - Süni32)
2017. szept. 14. 13:36

Privat igen...csak ugye maceras mert szabit kell mindig intezni:-(

A pajzsmirigyemmel mar 2eve jarok,gyogyszert szedek hogy a tsh 2 alatt maradjon.

Az inzulint csak most nezette meg a doki.


De Neked csinaltak terheleses inzulin+cukrot is ott?

Akkor ezek szerint ezt nem a kiwu-ba csináltad?

Mert ha ott mindent egyszerre csinálnak akkor kérek oda legközelebb időpontot, egyszerűbb lenne nekem is mibdent egy helyen elintezni es kontrollokra jarni.mert a gyogyszer miatt kell.

2017. szept. 14. 12:27

Jo hogy felkeresel egy endokrinulógzst...Ausztriában ezt a vizsgálatot ( ahova én jártam Diagnosezentrum Mödling) 1.5 óra alatt egyben megcsinálják...uh szcintigráfia..vervétel..

Magyarországon nekem mindig olyan sokat kelett várnom...gondolom akkor privátba mész??!!

33. sylvya82 (válaszként erre: 32. - Sylvya82)
2017. szept. 14. 10:25
Tehat jövő penteken mar tudni fogom a mo-i endokrinologus alapjan h van e inzulin gond. Ha van akkor is elmegyunk es elkezdjuk a többi kivizsgalast a kiwu-ban. En bizom benne h olyan dokihoz kerulunk aki az endokrinologiaval is tisztaban lesz es nem csak legyint ra. Es akkor hatha sikerülne termeszetes uton ha az rendben. Oktoberre mar van időpontunk a nőgyógyászomhoz,aki néhány vizsgalatot meg fog csinalni es vert levenni stb h azokkal tudjunk tovabblepni a kiwu-hoz.
32. sylvya82 (válaszként erre: 31. - Süni32)
2017. szept. 14. 10:19

Szia,bocsi h nem jeleztem tegnap de elég sűrű a hét :-(

Igen,ez a tapasztalatom mert háziorvost megkértem csináljuk meg a terheléses cukrot...erre ő képzeld az ujjambol vercukormerovel nezte 3x. Hiába mobdtam neki h nekem a vénábol kell venni es inzulin szint is kell. A valasza az volt h ha a cukor jo akkor minek kell ez nekem?

A nőgyógyászom azt mondta h itt ez nem bevett szokás sajnos,de ez engem nem vigasztal mert emiatt extra Mo-ra menni es penzert csinaltatni luxus. Most megyek majd az endokrinologushoz(Mo-n mert még itt nem kerestem) es viszem az otthoni eredményt. Meglátjuk...mert ugye ha inzulinommal baj van akkor lehet emiatt nem sikerül a Babó.

31. süni32 (válaszként erre: 27. - Sylvya82)
2017. szept. 13. 09:34
Az a tapasztalatod hogy az inzulinrezisztenciát nem ismerik?
2017. szept. 13. 07:50
Ha ennyire az elejèn vagy spórolási szempontból megeri elmenni egy diagnose centrumba. Ahol a pajzsmirigyet megnézik...uh, szcintigráfia, vérvétel tsh t3 t4 anti tpo....beutalóval nem drága... sima nőgyógyász lekérheti a hormonokat....èrdemes lenne meg elötte àtjarhatósági vizsgálatot csináltatni.....
2017. szept. 12. 22:45
Ezek a klinikák Kinderwunsch klinikak...a lombik csak az egyik szolgáltatás...de ott az őlősejteket...immunproblémakat...stb feltárnak....
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook