Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Te is Ausztriában élsz? fórum

Te is Ausztriában élsz? (beszélgetős fórum)


2011. jan. 25. 19:45

Sziasztok!

Ma nagyon elkeseredtem:-(

Intézni próbálom kinti gyes-emet, kitöltött formanyomtatvánnyal mentem be a Krankenkasse-hoz, középfokon beszélek németül, de nem nagyon értettem a nőt. Hozzáteszem itt annyira "tájszólással" beszélnek, hogy még az echte németek is néznek néha nagyokat:-)

Veletek is van ilyen??????

127. Sylvia81 (válaszként erre: 125. - Zeddencs)
2011. jan. 24. 23:08

Sziasztok!


Valamelyik nap engem is megtaláltak iwiwen. :)

Van egy Bécses fórum is, de ott sem sok élet van... Kíváncsi leszek, itt mennyi lesz, meg mennyi fórum lesz. :)

126. lindii (válaszként erre: 125. - Zeddencs)
2011. jan. 24. 22:37

Szia!


Hát,sok munka áll előttünk,az biztos!

Remélem nekünk is összejön és majd mi is

ott dolgozhatunk és élhetünk.:))

125. zeddencs (válaszként erre: 124. - Lindii)
2011. jan. 24. 20:30

Halihó!

Képzeljétek, bejelölt egy magyarokat összefogó klub iwiw-en:-)

Kinnt élő magyarokat fog össze!Végre!

Férjem dolgozik csak, ő mos újságkihordó, de egyébként mosogatott idáig.Alulról lehet kezdeni.Én beszéltem németül középfokon,iskolában tanultam meg, férjem alapokat tud, de mindennap tanul!Sajna ez csak így megy....Magolni kell.És az nehéz :-( De hajrá!!!!Sikerülni fog!

124. lindii (válaszként erre: 123. - Zeddencs)
2011. jan. 22. 21:43

Szia!


Köszi a válaszod!

Tudom, hogy a határ mellett nehezebb melót találni, de mi mennénk messzebb is, ha összejönne valami.

Mit dolgoztok?

Mennyi idő alatt tudtátok megtanulni a németet(alap)?

Én úgy vagyok, hogy szavakat tudok inkább, meg alap mondatokat.De mivel nem vagyok biztos abban, hogy helyesen válaszolok, inkább nem mondom.Magamban pedig meg is fogalmazom, amit tudok.Jó béna vagyok, mi?:))

Na, de most elkezdem tanulni, valami normálisabb módon, de a nyelvtantól kész vagyok.

Annak örülnék, ha valaki tudna munkával kapcsolatban fizetni, utána honorálnánk is.

Jó éjt! Majd még jövök!-nem fenyegetésnek szántam.:))

2011. jan. 22. 21:22

Halihó!!!

Köszi a segítséget!

Én azon leszek, hogy minél több magyart összetartsak :-)

Pl. itt kinn magyarokkal szilvesztereztünk:-)

A jó kis magyar Tokaji is előkerült!

Volt biztosításom itt kinn, a a férjem dolgozott, de most áprilisig nincs melója, így szerintem nekem sincs most úgymond fedezet az E-cardomon.

Állítólag lehet fizetni havonta, asszem 100 euro körül van, de gondoltam megvárom a kinti gyes-t , mert akkor automatikusan a családom is biztosított.

Kinti meló? Ha hallok valamit, jelzek.Személyes vélemény:mindenhová add be, én közvetítőkbe nem nagyon bízok.Ha valaki visszaír, hogy személyes interjúra mikor mennél ki, akkor ki kell menni és személyesen könnyebb meggyőzni az illetőt, hogy számíthat Rád.Velünk így volt...

122. lindii
2011. jan. 22. 00:42

Sziasztok!


Végigolvastam az eddigieket!

Mi is szeretnénk majd kinn letelepedni, de még munkához sem sikerült jutnunk.Szóval még Sopronban lakunk.

Közvetítőt keresnénk, de csak megbízhatót.

(Már sajnos megjártuk:()

Még keveset tudunk németül, de tudunk több emberről is aki nulla nyelvtudással jutott ki.

Ha esetleg tudtok közvetítőt, vagy munkaügyben valami ötletet, akkor írjatok!

Amúgy, ha kinn lehetnénk én is szívesen tartanám a kapcsolatot magyarokkal.

Egy Hollandiában élő magyar ismerősöm is azt írta: ott sem tartanak össze a magyarok.

Miért van ez? Miért mindenki csak magával van elfoglalva?Hát én ezt nem értem.

Az nagyon tetszik, hogy Ti így segítitek egymást!

Szép hétvégét mindenkinek!

2011. jan. 21. 23:24

Sziasztok, a családi a familienbeihilfe, a finanzamt adja.

Nekem nem kellett igazolást vinnem, hogy lemondtam otthon. Én még nem mondtam le az otthoni biztosításomat, igaz nem is fizetem és nem is veszem igénybe. A férjemet felszólították, kikértünk egy papírt, hogy itt van biztosítva. Nem volt büntetés, se semmi, még ők köszönték, hogy szóltunk.

Itt szerencsére nincs hó, de elég hideg van.

2011. jan. 21. 22:56
Felem most mondja, hogy kell igazolást vinned arról, hogy meddig és mennyi lóvét kaptál otthon. :(
119. Sylvia81 (válaszként erre: 118. - Zeddencs)
2011. jan. 21. 22:53

Ahhoz, hogy a Kinderbetreuunggeldet (KBG) megkaphasd, le kell mondanod a GYEDről. A kettő nem fedheti egymást. Egyfelől nem lehetsz 2 országban biztosítva TBileg, másfelől ha valahogy mégis valahogy össze is hozznátok, ha rájönnek, hogy két helyről akasztottátok le ugyanazon a jogcímen a pénzt, akkor kamatostól kell visszafizetni.


A KBGt és a FBHt nem igényelheted meg, míg nincs oszták TBd, azaz Krankenkasséd.

2011. jan. 21. 22:23

köszi a segítséget.A gyes a Kinderbetreuunggeld.

Most már értem.

Akkor hétfőn én is beviszem a papírokat, legalább visszamenőleg adjanak valamit majd.

És olyan igazolás nem kell, hogy a magyar GYED-et lemondtam már?Mert még nem mondtam le, amíg nincs valami, előre nem merem. ui:itt akkora hó van!

Ja és KELLEMES HÉTVÉGÉT!!!

117. Sylvia81 (válaszként erre: 113. - Szoszilvi81)
2011. jan. 20. 22:04
A családi az melyik? A Familienbeihilfe? Én sosem tudom... :D
116. Sylvia81 (válaszként erre: 112. - Zeddencs)
2011. jan. 20. 22:03

Csak fél évre visszamenőleg adják, nekünk most pont emiatt van egy kis fusink. A nő lepecsételte a papírunkat, hogy ne essünk el lóvétól.

Nah, inkább írom előlről. :D

Szóval a Kinderbetreuunggeldet (vagy hogy írják) csak akkor lehet kérni a Krankenkassétól, ha a Finanzamttól már van igazolás a Familienbeihilféről. Ezt mi nem tudtuk, amint megjött a gyerek útlevele, mentünk intézni mindent. Csak sajnos sokat kellett várni az útlevére - úgy látszik, a németek sem a gyorsaságról híresek...

Szóval mikor a KKhoz mentünk, akkor kérte volna a nő a határozatot a Finanztól. És lepecsételt, hogy ott jártunk, de még nincs meg minden iratunk, mert így tudott még tolni a határidőn, és a gyerek születéséig visszamenőleg megkapjuk a pénzt (a pici most fél éves, ezért még pont járni fog). Most várjuk a határozatot, de akárhogy is, legkésőbb 31én vissza kell mennünk, mert addig tudott a nő haladékot adni. Ha addig nem jön meg a határozat, akkor új pecsétet kapunk, még 2 hétre.

Ha addigra sem jön meg, szerintem megyünk balhézni. :S


Jah, mellesleg a nagyobbik utáni Familienbeihilfét átkértük az én nevemre. Felem személyesen intézte, a nő elvette a papírokat, megnézte, visszaadta, azt mondta, minden rendben. Erre pár nap múlva jött a levél, hogy érdemben nem tudnak vele foglalkozni, mert nem adtuk be a papírok másolatait! Erre a levélre két nappal később jött egy másik, mely szerint Felem már nem kapja a FBH-t, mert én megigényeltem...

No comment... :D

115. szoszilvi81 (válaszként erre: 112. - Zeddencs)
2011. jan. 20. 20:40

Te igényelheted 20 hónapig vagy 30 hónapig és a plusz 4 vagy 6 hónap-ot pedig az apuka kérheti, te viszont nem, de fordítva is lehet, csak ugye általában az anyukák maradnak otthon a gyerekkel nem az apuka, viszont ha anyuka vissza akar menni dolgozni 20 vagy 30 hónap után akkor az apuka kérheti még 4 vagy 6 hónapig.

Legalábbis amikor én igényeltem így volt.

2011. jan. 20. 20:36
Szerintem olyan nagyon nagy áradat nem lesz, hisz aki ki akart jönni, az valamilyen módon már kijutott, persze lesznek olyanok akik kivárnak tavaszig.
2011. jan. 20. 20:35
A leghosszabb futamidőt válaszd 30+6 hónap (igaz a plusz 6 hónapot csak a párod kérhetné, de ha dolgozik, nem éri meg felcserélni), nekem annak idején 450 euró volt havonta. A családi két havonta a két gyerekre 710 euró.
2011. jan. 20. 20:21

igen, ez igaz...érdekes a rendszerük.

Lehet egy kérdésem?

Most már folyamatban van a családi pótlék intézése, én is kaphatok elvileg GYES-t, de nem értem...

itt van előttem ez

a sok papír, mi ez a 20 plusz 4 hónap és szerintetek érdemes nekem kérni, mert kisfiam 18 hónapos most.Melyiket érdemes választani? Meddig jár? és mennyi?

111. Sylvia81 (válaszként erre: 110. - Zeddencs)
2011. jan. 20. 20:04

Persze, h félnek, épp elég nekik a sok török menekült... :S

Amúgy a munkavállalásit azért utálják intézni, mert mikor beadják valakinek, az AMS egy csomó emberkét kiküld a már munkaerőpiacon lévők közül. És a cégnek azokat mindet meg kell nézni, és megindokolni, hogy miért nem jók ők, miért pont az az ember kell, akire beaddták a kérvényt...

2011. jan. 20. 19:37

Sziasztok!

Nem baj Szoszilvi81, azért valamikor összehozunk valami találkát!!!

Munkavállalási intézése nem olyan bonyolult, de nem szeretik intézni....

Mi is várjuk a májust:-) Félnek is itt kinn tőle

2011. jan. 20. 19:37
Akkor sajnos jól sejtettem. Azért szerintem majd így is megpályázom, a remény hal meg utoljára! :)
108. Sylvia81 (válaszként erre: 107. - Szoszilvi81)
2011. jan. 20. 14:31
A próféta szóljon belőled!!!
107. szoszilvi81 (válaszként erre: 105. - E5bfff55e3)
2011. jan. 20. 14:12
Ha a párodnak van szabadmunkavállalási papírja és házasok vagytok, az AMS-ben te is megigényelheted. Úgy tudom májusban megnyitják a munkaerőpiacot, és bárki vállalhat munkát.
106. Sylvia81 (válaszként erre: 105. - E5bfff55e3)
2011. jan. 20. 12:44
Szerintem azt jelenti, hogy ők nem fognak szórakozni a munkavállalásid intézésével, hanem olyan embert keresnek, aki szabadon mozoghat az osztrák munkaerőpiacon, tehát szabad munkavállalásija van. Amihez kell az, hogy minimum 1 évet már ledolgozott FOLYAMATOS munkaviszonyban Ausztriában.
2011. jan. 20. 12:22
Tud nekem abban valaki segíteni, hogy ha egy álláshirdetéshez az van írva, hogy csak munkavállalásival lehet jelentkezni, akkor az mit jelent? Mert azt olvastam, hogy a munkavállalásit a munkáltató cég adja. Vagy ez azt jelenti, hogy már 1 évvel előtte munkaviszonynak kellene lennie?
2011. jan. 19. 18:04

Zeddencs, sajna mi is messze lakunk tőletek, pedig szivesen találkoznék személyesen.

Mi Kärnten-ben lakunk, bár remélem sikerül a nyáron burgenland vagy bécs környékére költözni.

103. Sylvia81 (válaszként erre: 101. - Zeddencs)
2011. jan. 18. 22:57

Szfv ott virít az adatlapodon. ;)


Én itthon vagyok a két kiscsajommal, és reménykedem, hogy május után tényleg megnyitják nekem a munkaerőpiacot, hogy majd tudjak dolgozni. Mert most nem tudnék.

2011. jan. 18. 22:49

Én egyszer már megnéztem, hogy Te nem laksz asszem közel sajna, de nem baj, azért levelezhetünk is :-)

Te dolgozol kinn?

2011. jan. 18. 22:48

St Wolfgang, Oberösterreich, Bad Ischl mellett 20 km

Székesfehérvár, ezt honnan vetted?Adatlapomról:-) ?

100. Sylvia81 (válaszként erre: 99. - Zeddencs)
2011. jan. 18. 22:46

Szia!

Székesfehérvár kicsit messze van nekem. Egyáltalán merre van? Mert én csak M.o-on ismerek ilyen települést! :D

Na, abbahagyom... Nem piszkálni akarlak, csak ez olyan jól jött ki. Remélem, nem haragszol érte! :)

Merre laksz?

2011. jan. 18. 22:39

Sziasztok!

HOgy vagytok?Remélem nagyon jól!Azon gondolkodtam, hogy miért van az, hogy a délszlávok annyira tartják itt a kapcsolatot, mi miért nem(személyesen)?

Olyan jó lenne...NIncs kedvetek néhanapján találkozni személyesen?

Össze kellene gyűjteni az ausztriai magyarokat:-)

Nekem úgy hiányzika társaság néha, itt az osztrákok nem a legbarátságosabbak...Nálatok?

üdv

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook