Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Te is Ausztriában élsz? fórum

Te is Ausztriában élsz? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯
68. Yonder85 (válaszként erre: 66. - Sylvia81)
2011. jan. 5. 21:08
hát az a helyzet hogy nem volt nekem semmi ilyesmim.volt egy meldezettel nevezetü dolog,azt kitöltöttük,beadtuk a városházán és ennyi.nem volt semmi papirom erröl.állandó lakcimem volt.de mi ez az anmeldebescheidigung amit irsz?
2011. jan. 5. 21:05

* *


Miért nézik le a Németek az Osztrákokat?

66. Sylvia81 (válaszként erre: 65. - Yonder85)
2011. jan. 5. 21:00

állandó bejelentett címed volt?

Ha igen, ugye volt/van Anmeldebescheidigung-od is? Csak mert azt direkt elfelejtik mondani a lakcímnél, aztán mikor lejár a határidő, jól lehúzzák az embert lóvéval... mi pontosan így járunk. :S

2011. jan. 5. 20:36
Volt bejelentett lakcimem,ezen kivül nem nagyon tudtunk mást intézni.kerestem munkát, a munkáltató beadta a papirokat aztán jött a hir hogy nem kaptam meg.ezen kivül mást nem nagyon tudtunk intézni.mit kellett volna még?
2011. jan. 5. 20:08

De most modta Felem, és én is így gondoltam, hogy azért, mert nincs munkád és biztosításod, nem toloncolhatnak ki.


Miket intéztetek el, míg itt voltál? Mármint papírt.

63. Sylvia81 (válaszként erre: 61. - Sylvia81)
2011. jan. 5. 20:05
Az otthoni biztosítás megszünéséről szóló papír mindenképpen kell, házasság ide vagy oda, mert a KözösPiac országaiban nem lehetsz duplán biztosított!!!
2011. jan. 5. 20:04
nem
61. Sylvia81 (válaszként erre: 60. - Yonder85)
2011. jan. 5. 20:03

Ha összeházasodtok, családegyesítés jogcímén meg KELL adniuk a munkavállalásit. Élettársi kapcsolatra nem adják meg, még közös gyerek esetén sem - saját bőrömön tapasztaltam!!!


A biztosítás viszont más tészta.

A párod által most is biztosított lehetsz, az ő biztosításán keresztül, de csak egy esetben:

Otthon el kell intézned, hogy kivándorolsz, és hoznod kell a GKKhoz egy igazolást arról, hogy otthon már nincs biztosításod. Ezesetben a párodon keresztül biztosított lehetsz, és az ő cége köteles fizetni utánad a TB-t, téged/titeket nem terhel ezirányú költség.

60. Yonder85 (válaszként erre: 59. - Sylvia81)
2011. jan. 5. 19:52

Hát igen...esélyegyenlöség...

és nyilván nehéz megélni egy fizetésböl,de ha nincs más megoldás arra hogy együtt legyünk csak az hogy összeházasodunk akkor tulajdonképpen biztositott leszek utána és nem tudnak kitoloncolni?aztán elöbb utobb csak kapnék valami munkát egy idö után....szerintetek kedves kint élök?

59. Sylvia81 (válaszként erre: 58. - Yonder85)
2011. jan. 5. 19:48

Igen, ez sajna így van, már ami a munkavállalásit illeti. :(

Sajnos nagyon sokan jönnek menekültként, aztán meg itt maradnak.

A legdühítőbb, hogy míg egy szerb vagy török 3, addig egy EUs 5 évvel az osztrák lakcím létesítése után kaphat munkavállalásit. Nesze neked esélyegyenlőség... :(

2011. jan. 5. 19:37

Sziasztok!


Igazábol bármilyen munkát elvállaltam volna,mosogatástol a takaritáson át mindent,de 10böl 9 esetben azzal utasitotta el az engedélyemet az ams hogy sok az osztrák munkanélküli és azoknak kell munkát adjanak.azért nem maradhattam volna kint mert nem volt munkahelyem és biztositásom,igy az idegenrendészet hazaküldött volna.

57. e5bfff55e3 (válaszként erre: 54. - Yonder85)
2011. jan. 4. 20:12
Miért nem kaptál munkavállalásit? Milyen munkát kerestél?
56. Sylvia81 (válaszként erre: 55. - Sylvia81)
2011. jan. 4. 19:49
Tapasztalatom szerint igencsak húzós egy fizetésből élni... :(
55. Sylvia81 (válaszként erre: 54. - Yonder85)
2011. jan. 4. 19:48

Szia!


Ha összeházasodtok, minden papírt le kell fordíttatni németre, beadni Ausztriában, és ha a párodnak állandó munkavállalásija van, családegyesítés jogcímén Te is kapsz - elvileg.

Vagy kivártok, májusban elvileg meg kell nyitiuk a munkaerőpiacukat.

Vagy akkor is kell kapnod, ha 5 éve van állandó bejelentett lakcímed Ausztriában.


Amúgy most is vele maradhattál volna, csak nem lett volna bizosításod... Vagy ezt hogy értetted?

Tapasz

2011. jan. 4. 17:48

Sziasztok!


A párom lassan két éve kint él és dolgozik.Voltam kint nála,kerestünk munkát de sajnos nem kaptam munkavállalásit igy haza kellett jönnöm.sajnos nagyon rossz külön élni ezért kérdezlek titeket hogy szerintetek van-e valami megoldás.ha összeházasodnánk itthon, biztositott lennék utána kint és vele maradhatnék akkor is ha nem dolgozom?válaszaitokat elöre is köszönöm.

53. aesa (válaszként erre: 52. - Flex76)
2010. júl. 24. 09:20

Szia,igen kapom is 21 hónapja.


Judit

52. Flex76
2010. júl. 19. 14:11

Sziasztok!


Feldkirchben elunk a csaladommal immar tobb mint egy eve.

Valaki igenyelte mar meg kint a GYED-t?

Koszi a valaszt!

2010. júl. 3. 08:22

Most majd júli 11-en megyek haza, utánajárok otthon is, hogy hogy működik :-)

Azt tudom, hogy ket helyen nem lehetsz biztosítva, mert ha kiszűrik , megbüntetnek, bár szerintem nem tudják kiszűrni:-)

50. aesa (válaszként erre: 44. - 72e339a0c8)
2010. júl. 3. 05:58

Sziasztok,


a törökök,szerbek,albánok....stb.menekült státuszban vannak ezért jár meg nekik minden:-(Mi EU-sok vagyunk,igazolnod kell,hogy otthon kapsz-e családi pótlékot(nekünk 7 hónapba telt mire Magyarország visszaigazolt,meg egy elég magas hangu telefonba amikor már betelt a pohár)ha kapsz itt csak a kölönbözetre vagy jogosult,mi lemondtuk otthon igy csak innen kapjuk,kislányom már itt született innen kapom a gyest de előtte pár hónapot a férjem cégénél be voltam jelentve hogy erre is jogosult legyek.Wohnbeihilfehez kell az elöző évi Jahreslohnzettel,Meldezetelek,E-Card szamok,lakás szerződés,munkavállalási engedély.

49. 72e339a0c8 (válaszként erre: 47. - Zeddencs)
2010. jún. 29. 15:37

Szia

mi is utána érdeklődtünk a dolognak, ha kint élsz, és van bejegyzett lakcímed, akkor kapsz kint is GYED-et, viszont azt akkor itthon nem kapod tovább.

Nálunk a családi pótlékkal szórakoznak 3 hónapja, mivel a párom Ausztriába dolgozik, én meg itthon vagyok, kitöltettek velünk már pár papírt, hogy utána nézzenek Ausztriából kapunk-e valamit.

Az E-cardról sajnos nem tudok semmit, az biztos ha kint dolgozol már akkor kapsz, meg a gyerekek is kaphatnak ha van aki már dolgozik.(mi is így csináltuk, van a gyereknek itthon is meg Ausztriában is kártyája)

Viszont a páromnak is van itthon is betegbiztosítása.

2010. jún. 29. 09:37

Lehet nem kellett volna ecsetelnem a Krankenkasse-nel, hogy Magyarországon van biztosításom?Akkor lehet automatikusan igenelhettem volna.

Erdekes hogy EU, de mindenki mást mond, OEP, EU info es Ausztria mást mond...

Az ember csak a fórumon teheti ezeket tisztába:-)

2010. jún. 29. 09:34

Sziasztok!


Kicsit lemaradtam:-)de jó volt olvasni amiket írtatok!erdekes...Most már kezdek belezavarodni ebbe az E-card dologba...írtam a magyar OEP-nek is, akik azt írták, hogy ahhoz hogy kapjak, állandó lakcím kell itt, Ausztriában.Akkor meg elvileg nem kapok otthonról GYED-et,nem? Barátnőm azt mondta (Luxemburgba elnek), hogy elvileg itt is jár nekem GYED, vagy valami hasonló, es hogy inkább igenyeljem azt.Tudtok valamit erről?Eddig csak "Nebeswohnsitz"-kent voltam bejelentve, akkor az lenne az első lepes hogy kijelentkezek es itt bejelentkezek állandóra?

46. Sylvia81 (válaszként erre: 45. - Sylvia81)
2010. jún. 26. 12:31

Jah, és a török osztálytársai törökül nácizták Felemet, mert még ennyit sem tudtak mondani németül... De a mellüket azt tudták verni, hogy ők osztrák állampolgárok, jogaik vannak!

(Felem német-magyar állampolgár, osztrák nincs neki.)

45. Sylvia81 (válaszként erre: 44. - 72e339a0c8)
2010. jún. 26. 12:28

És sajnos ez az igazság.

Nem szeretik őket, és meg lehet érteni.

Idehozzák a nőiket, egyfolytában terhesek, de nem tanulhatnak, tehát még németül sem tudnak. Nem is engedik őket tanulni. Aztán mivel nem tudnak németül, nem kapnak munkát (na nem mintha engednék őket), a gyerekek potyognak, mennek segélyért, mert ugye a gyereknek megvan az osztrák állampolgársága, jár. A gyerek felnövöget, eléri az iskolás kort, és egy kukkot sem tud németül, úgy megy iskolába. Ezért vezették be most szeptembertől, hogy kötelező 5évesen oviba adni a gyereket. Mert eddig nem adták be őket, mondván, anyuci otthon van.


Mikor Felem inas volt (ez megfelel a szakmunkásnak, csak itt nagyon másmilyen az oktatás), a suliban 3 nyelven tanították a szakmát: mondta a tanár németül, és volt 2 tolmács: egy török meg egy szerb asszem.


Röhej, a kórházban, ahol szülni fogok, van tolmács. Kitalálod, hogy török, vagy megmondjam??? Másmilyen nincs.

2010. jún. 26. 12:00

hát rendben, csak azt nem értem, ha az embernek van kint munkavállalásija, és már kint dolgozik 6 éve az miért kevesebb mint egy török, vagy szerb.

Azért megpróbáljuk azt a WW-t, hátha......

Különben az osztrák kollégák(Ott dolgoztam gyes előtt 8 évig ) is nagyon fújnak a török, bevándorlókra, mivel az ő elmondásuk szerint mindent megkapnak az államtól, ők meg nem.

2010. jún. 26. 11:02

Egyébként most az is eszembe jutott, hogy ha csak úgy most kimentek, és bementek a hivatalba, hogy "csók, wohnungsbeihilfe kéne", szerintem elküldenek, mert nem is volt osztrák címetek.


És ennek legfőbb oka, hogy nem szerbek vagy törökök vagytok.


Nekem azért nem adnak szabad munkavállalásit, mert nem vagyunk házasok (akkor automatikusan járna), és még nincs 5 éve, hogy itt van lakcímem. Utóbbira a törököknek és szerbeknek 3 évet kell várniuk, nekem, EUs állampolgárnak meg 5öt!!!

Szevasz, EU!!!

42. Sylvia81 (válaszként erre: 39. - 72e339a0c8)
2010. jún. 26. 10:58

Sajna oldalt nem tudok neked ajánlani, mert mi eleve a Wiener Wohnen-nél kezdtünk.

Az a baj, hogy magánszemélytől lakást bérelni tényleg nagyon drága. Ezért kellene a WWnél.

Csak hogy lásd a különbséget: magánszemélytől bérelni egy 40 nm-est annyiba kerül, mint a WWnél egy 70-80 nm-es. Nem mindegy...

Nincs esetleg ismerős, akihez papíron be lehetne jelentkezni? Mindenképp Bécsen belül, és akkor 2 év múlva beadhatjátok az igénylést.

Mocsok lassan megy, tudom.

41. Sylvia81 (válaszként erre: 40. - Banyanyanya)
2010. jún. 26. 10:53

Na igen, de Wohnungsbeihilfe is csak akkor jár, ha van kint lakcím.

Bécsen belül meg csak akkor igényelhet lakást, ha már van itteni ÁLLANDÓ lakcíme 2 éve. Várakozási idő meg asszem 1,5-2 év. Mi is annyi ideje várunk már. Októberben lesz 2 éve.

Csak azért tudunk itt lenni, mert beköltöztünk anyósékhoz (ide vagyunk bejelentve jóóó sokan), de após is itt lakik. :( És a kutyát se érdekli, hogy nappali+2 hálószobára vagyunk papíron 7en, nemsoká 8an, mert szülök, mégsem vettek előbbre a sorban.

40. Banyanyanya (válaszként erre: 39. - 72e339a0c8)
2010. jún. 26. 10:18
Bécsben is lehet olcsó albérletet találni. A másik ötlet: mindenképpen hárman menjetek ki, és keressetek lakást, jelentkezzetek be. Van egy ismerösöm, ahol csak a férj keres, a feleség otthon van gyesen. Igényeltek Familienbeihilfe-t, Wonungsbeihilfe-t, mert a férj keresete nem volt elég az albérletre, megélhetésre. Ha itt dolgozol, itt élsz, ezek a dolgok járnak.
39. 72e339a0c8 (válaszként erre: 36. - Sylvia81)
2010. jún. 26. 09:18

sajnos nincs kint bejelentett lakcíme, mert a bérleti díjjak Bécsben magasak, így ő Mosonmagyaróvárról jár be minden nap, mert ott töredékéért tud lakást bérelni.Kerestünk a környező kis falukban is bérleményt de nem találtunk.Lehet, hogy rossz helyen néztünk?

(internetes hirdetéseket néztünk ott meg nem volt, csak bent a városba, az meg túl drága lett volna)

Tudnál esetleg olyan oldalt ajánlani ahol máshonnan is hirdetnek?

Köszönöm

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook