Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Te is Ausztriában élsz? fórum

Te is Ausztriában élsz? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
278. Sylvia81 (válaszként erre: 272. - Szoszilvi81)
2011. máj. 27. 19:32
Én is csak azért tudom, mert a villamosunk pont elmegy az egyik fiókjuk előtt. :)
2011. máj. 27. 15:49
Csak a tulaj aláírásával lehet bejelentkezni.
276. e5bfff55e3 (válaszként erre: 274. - Carino)
2011. máj. 27. 15:44
Úgy tudom, hogy igen.
275. carino
2011. máj. 27. 15:08
A BKS Bankról mit hallottatok?
274. carino (válaszként erre: 273. - Carino)
2011. máj. 27. 15:01

Szia Sylvi!


Értem, ami írtál. Most elmegyek. Ha be akarok jelentkezni vhová, kell a tulaj aláírása, mint itthon?

273. carino
2011. máj. 27. 14:58

Szia Sylvi!


Értem, amit írtál, most elmegyek. Ha beakarok vhová jelentkezni, ott is kérik a tulaj aláírását, min itthon?

272. szoszilvi81 (válaszként erre: 268. - Sylvia81)
2011. máj. 27. 14:51
A rai-nál mondta az ügyintéző hogy a bawag-nál nem kell újat csinálni, de azelőtt azt sem tudtam, hogy létezik olyan bank :P
271. Sylvia81 (válaszként erre: 270. - Carino)
2011. máj. 27. 14:42

Meddig nem lesz lakcímed?

Ezt találtam a BA-nál:


Internationale Privatkundinnen und Privatkunden gelten als "Devisenausländer", wenn sie ihren ständigen Wohnsitz oder gewöhnlichen Aufenthalt außerhalb Österreichs haben und sich nicht länger als drei Monate durchgehend in Österreich aufhalten.


Im Jahr 2002 haben sich die erfolgreichsten Banken des Landes zu einer Marke vereint: Damit ist die Bank Austria nicht nur zum größten Kreditinstitut Österreichs geworden, sondern vereint auch das Beste beider Banken in sich: Die Bank Austria steht für Kontinuität in der Kundenbeziehung, für ein einheitliches und besonders attraktives Produktangebot und für langjährige Erfahrung und Kompetenz auf dem nationalen und internationalen Markt. Zusammen mit der UniCredit bildet die Bank Austria einen Verbund von Banken, der dabei ist, die finanzielle Infrastruktur für ein zusammenwachsendes Europa zu schaffen.

270. carino
2011. máj. 27. 14:36
Gondoltam, itthon nyitok devizaszlát, mivel nicn ottani lakcímem. Mondták, ott jobban megéri. Ott meg majd az lesz a gond, h nincs osztrák lakcímem?
269. Sylvia81 (válaszként erre: 266. - Carino)
2011. máj. 27. 14:35

Szerintem amúgy nyithatsz. Má' mééé' ne?

Azaz egy valamit nem tudok: hogy meg lehet-e adni nem-bejelentett lakcímet kapcsolattartásra? Ha igen, akkor nyithatsz. Ha nem, akkor bukta. :S Megpróbálom megkeresni neked, hátha találok róla infót valahol.

268. Sylvia81 (válaszként erre: 265. - Szoszilvi81)
2011. máj. 27. 14:33

Ez Ausztriában mindenhol így van a bankokkal!

Ha akár városon belül is másik számlavezető bankot akarsz megbízni, a régi számlát meg kell szűntetni, és az új bankban újat nyitni.

Ezen én is lehidaltam!

2011. máj. 27. 14:22
Bevallom őszintén nem tudom. Nekünk van osztrák lakcímünk, személyigazolványt/útlevelet és lakcímet kértek.
266. carino
2011. máj. 27. 14:08
Ha nincs Au-ban bejelentett lakcímem, nyithatok ott szlát? Megkérdeztem erről pár ember, voltak külömböző vélemények.
2011. máj. 27. 14:02
Bár jó a raiffeisen bank, de mégsem ajánlom, mert ha megyét kell váltanod (munkahely vagy költözés miatt), akkor egyszerűbb új számlát csináltatni mint, a régivel levelezni, mi most szívunk ezzel, de amilyen sok eszem volt, megint a rafi-nál csináltunk számlát.
264. carino
2011. máj. 27. 13:07

Sziasztok!


Most indíítottam topicot, amelyben azt szeretném megkérdezni, melyik osztrák Bankot ajánlanátok. Számlát szeretnék nyitni.

Válaszotokat köszönöm.

2011. máj. 27. 12:59
Énis azt tapasztaltam, hogy már nem tolerálják, ha valaki nem beszél. 3 éve Kärntenben elnézőbbek és kedvesebbek voltak, mint itt most, pedig már beszélek németül, csak még több időre van szükségem, hogy elmondjam mit is szeretnék.
262. sivilla
2011. máj. 27. 11:54

Sajna én sem vágom a németet, de én gyakorlatban sokkal könnyebben tanulok. Nem mondom, hogy semmit nem tudok belőle, hiszen suliban is tanultuk anno.

Szóval mi is ráfeküdtünk a nyelvre :)

261. Sylvia81 (válaszként erre: 260. - Erzsok74)
2011. máj. 26. 21:51

Az angolt bizonyára díjazzák, de német nélkül nehezen fogsz boldogulni. Itt a fővárosban már gyakorlatilag semmi tolerancia nincs azokkal szemben, akik nem beszélnek németül legalább egy kicsit (a törököknek hála). Viszont ha próbálkozol, még ha csak kézzel-lábbal is, de hibás a mondat, meg nem tudod kifejezni magad megfelelően, már akkor is barátságosabbak. :)

Én azt tanácsolom, ha ide akarsz jönni, feküdj neki a nyelvnek.

A keresgélésre viszont nem tudok tippet sem adni.

2011. máj. 26. 20:35

Sziasztok!!!

Igazából szeretnék kérdezni Tőletek....pontosabban a véleményeteket kikérni munkavállalással kapcsolatosan.Nem szeretnék álmodozni,tisztában vagyok azzal, hogy a "kolbászt ott sem kerítésfonásra használják" de mindenféleképpen ki akarok menni dolgozni, mint hozzám hasonlóan sokan, anyagi megfontolásból. Az igazi problémám, hogy fogalmam sincs hogyan és hol kezdjem el a keresgélést. Angolul társalgási szinten beszélek, de sajna németül nem igazán tudok.Szerintetek van valami esélyem, hogy szóba állnak velem valahol? Vagy esetleg tudna valaki közületek segíteni? 37 éves megbízható nő vagyok...eddig itt Magyarországon szállodaiparban dolgoztam...

Szép estét mindenkinek!!! Köszi előre is.....

259. Sylvia81 (válaszként erre: 258. - Sivilla)
2011. máj. 26. 18:20
Tudtommal ez csak Bécsben van, de ki tudja, mit hoz a jövő. ;)
258. sivilla
2011. máj. 26. 16:23

Húh csajok tök jó hogy ennyi mindent leirtatok...

Nekem kereskedelmi végzetségem van, a férjem pedig asztalosnál dolgozik....sajna nincs róla bizije de elég régóta csinálja már.

Sylvia81 ez tök érdekes amit írtál, hogy hogyan lehet ilyen bérleményhez jutni. Ezt mindenképpen megjegyzem.

Szoszilvi81 hát ahol jelenleg lakom szintén ugyan ez van. Sehol semmi, mindenért utazni kell :(

A melóhelyemre is egy órát utazok...bár ez a legkisebb gondom :) Amúgy minőségellenőrként dolgozom jelenleg.

2011. máj. 26. 07:49

Mi Bécsben lakunk. Mondjuk elég jó a környék, a házak a 80as évek elején épültek, ami itt fiatalnak számít (van olyan ház is a kerületben, ami az I.világháború után, vagy épp Hitler idejében épült), a Wiener Wohnen-é (tehát nem magánszemélytől béreljük, hanem tkp. Bécstől). Asszem 90 nm a lakás, 2 háló + nappali, mindkét nappaliban kis gardrób, nagy erkély, azon is van egy kis tároló kialakítva, spájz, és pincelyuk. Ezért fizetünk 700 eurót havonta, + víz-villany-fűtés.

Ami bosszantó, hogy 2 évet kell várni egy lakásra, annyira hosszú a lista. Pedig folyamatosan fejlesztenek, építkeznek.

Ez úgy van, hogy a bérleti díjakból befolyó összeget csak állagmegóvásra, felújításra, korszerűsítésre, valamint új bérlakások építésére fordíthatják.

Jah, és ahhoz, hogy az ember igényelhessen lakást, minimum 2 éve állandó bejelentett bécsi lakcím szükséges. Akinek ez nincs meg, azt nem veszik figyelembe igényléskor (kivéve a kisgyerekek, de náluk is kell a lakcím, csak a 2 év nem). Tehát hiába van mondjuk a férfi 5 éve ide bejelentve, ha a nőnek nincs meg a 2 év, akkor csak a pasit veszik figyelembe igényléskor, ami kb. egy minigarzont jelent. Ami ugye akkor ciki, ha mondjuk a nő hozza magával a gyerekét a kapcsolatba, mert a gyereknek nem lesz külön szobája. Más esetben figyelembe szokták venni a gyerekek számát is, bár azt nem tudom pontosan, hogy hogyan.

256. szoszilvi81 (válaszként erre: 255. - Sivilla)
2011. máj. 26. 07:19

Az albérlet árak nagyon változóak.

Kärntenben egy "város" nevű faluban laktunk. Csendes kis város volt, a gyerekeknek biztonságosabb, de bosszantó volt, hogy ha ruhát akartam venni a gyerekre, ha oltatni kellett őket, ha volt valami elintézni való, akkor kocsikázni kellett. Itt egy 3 szobás lakás bútorozottan 500 euró (vízzel és fűtéssel) plusz villany. A lakás tágas volt, csak rossz volt az elrendezése. Az árral meg voltunk elégedve, de az ismerőseink szerint sokat fizettünk.

Most egy nagyobb városban lakunk, a Fertő-tónál, így "balatoni" lakásbérletek vannak. Most 3,5 szobás lakást bérelünk (a szobák üresek, de többet nemis bérelnék mégegyszer bútorozott lakást) 823 eurót fizetek plusz fűtés-villany, mondhatom a duplájára nőttek a kiadásaink. A férjem cnc esztergályos, itt kapott munkát, és a határ közelsége vonzott minket. Jobban érezzük itt magunkat, csak az anyagaik megnehezítik az örömünket.

Az albérletnél fontos tudni, hogy 3-4 havi kaukciót kérnek, ráadásul mivel mi 300 km-rel arrébb költöztünk, nem ismertünk egy fűszálat sem, nehéz volt albérletet keresni. Nem találtam olyan oldalt vagy újságot, ahol a tulajdonos maga keres bérlőt, így kénytelenek voltunk ingatlanügynökön keresztül kivenni a lakást ami plusz 2 havi kiadást jelentett.

Ti merre akartok költözni, és milyen szakmátok van?

255. sivilla (válaszként erre: 254. - Szoszilvi81)
2011. máj. 26. 05:33

Hat igen megertelek...sajna mindehol ez van ahol kicsi meg a gyerek.

Igazabol nem vagyom nagy porgesre ellenek egy kis varosban is.

Akkor jobban jarok ha keresek olcso lakas nah meg munkat, bar felo hogy a ketto nem fog egyutt jarni.

Mit dolgozik a ferjed?

Irnal nekem az a lakas arakrol

254. szoszilvi81 (válaszként erre: 253. - Sivilla)
2011. máj. 25. 20:55

Igen, Kärntenben laktunk, ott csak osztrák suli volt. Itt is osztrák iskolába jár, csak itt angol helyett magyarul tanul (ez az idegen nyelv) heti 3 órában. Nagyon jó magyar tanárnénije van, imádja, sajna az osztályfőnök nem túl kedves, de ez van. Az igazgatónő viszont roppant segítőkész.

Két fizuból ki lehet jönni; ha olcsó az albi, akkor egyből is szűken.

Munkát keresek, viszont a férjem 3 műszakban dolgozik, így csak olyan melót tudnék elvállalni, ami hétfőtől-péntekig 8-16-ig, mondanom sem kell, nehéz ilyet találni.

253. sivilla (válaszként erre: 252. - Szoszilvi81)
2011. máj. 25. 15:44

Hát nem semmi:) A lényeg, hogy végül is jól alakultak a dolgaitok. Azt gondolom, ha mind a ketten tudunk dolgozni, akkor azért menne a dolog.

A te gyereket sima osztrák suliba járt?

2011. máj. 25. 12:48

Nekem 5 éves volt a nagy amikor nulla nyelvtudással kimentünk, oviba járt egy tanévet, és előtte pár hónapot. Állítólag a gyerekek megtanulnak egy év alatt jól németül. Lehet, hogy igaz, de az én fiam nagyon nehezen emésztette meg a külföldi életet. 3. éve élünk ki, és tegnap mondta először, hogy már nem akar visszaköltözni Magyarországra :)

Amikor kiköltöztünk jól éltünk, olcsó albérlet, jó fizu, a kicsire kaptam gyest, csak ott meg nem éreztük jól magunkat, részben a honvágy, részben az elszigetelt környezet miatt. Most 2 hónapja másik megyébe költöztünk. Nekem nagyon tetszik az új város, a lakás minden, persze a nehézségek adottak megint, hisz újra be kell illeszkedni. A gyerekeket is megviseli a változás, de azt hiszem hosszútávon jobb lesz. Sajna most anyagiglag húzós, mert a városban nagyon drágák az albérletek, így a férjem fizuja elmegy a kiadásokra, a megélhetésre kevés marad. No de nem panasznak szánom, ha énis el tudok helyezkedni, akkor majd könnyebb lesz.

251. sivilla
2011. máj. 25. 12:44

Hát igen, első körben mindenképpen csak egyikünk menne ki. Bár az is gáz, hogy az én lennék.

Bár amint lenne lehetőségem vinném a fiam.

Van egy barátnőm ugyan ebben a cipőben.

Valamiért apukák nem elég bátrak. :(

Szóval két csaj tipliznénk...tudom hogy eltér a megszokottól de jelenleg ez van.

2011. máj. 25. 12:36

Amúgy egyetértek Leiahhh-val. Ha apuka előbb kimegy, "csinál" helyet meg alapot, úgy össze lehet hozni. Csak azt az időt is nehéz kihúzni, mert azért kell kb. fél év, és akkor gyakorlatilag nincs otthon. Mert hazamehetne akár minden hétvégén, de azért az sok pénz, tehát nem maradna mit félretenni. Úgy meg, hogy havonta csak 1 hétvégét van otthon, mindenkinek megterhelő.


Ez az 5,5 éves kor még egész tűrhető, hisz évvesztes, ha Apuka most gyorsan ki tudna menni, okt-nov. környékén talán a család is mehetne, akkor gyorsan ovi a gyereknek (itt is kötelező 5éves kortól, tehát nálatok nem lesz olyan, hogy nem veszik be, ha van lakcímetek), és lesz majd' 1 éve megtanulni a nyelvet.

Igazából átmeneti megoldás lehetne, ha most meg valami német csoportba, vagy oviba, vagy valami németajkú emberkéhez vinnétek heti rendszerességgel, csak hát az sok pénz. A nincsből meg... :(

249. sivilla
2011. máj. 25. 10:12
Jah és igen, Zeg mellett élünk....erre mondják, kicsi a világ :)
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook