Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Te is Ausztriában élsz? fórum

Te is Ausztriában élsz? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
248. sivilla
2011. máj. 25. 10:11

Persze, nem egyből pakolna mindenki :)

Meg hát pont ezért is tájékozódom, hogy az embernek legyen egy kis fogalma a dogokról.

Igazából pont a fiam aggaszt aki most 5 és fél éves.

7 évesen kezdené a sulit itthon. De kb mire esetleg kijutnánk lenne annyi idős. szerintem a két tannyelvű suli lenne a legideálisabb. Ezt is figyelembe kell vennünk hogy abba az irányban keressünk munkát is, ahol ilyen van.


Viszont ha maradunk:

Mind a ketten dolgozunk, és sajna éppen hogy megélünk belőle. Pedig nem élünk nagy lábon.

Fizetünk minden számlát és a lakást. Gyakorlatilag nem tudunk előbbre jutni:(

Régi házat vettünk, mert nem akartuk nagy hitelbe verni magunkat. 4M forint volt. Lenne ezen is mit csinálni. Hiába dolgozunk szorgalmasan becsülettel még is ez van :(

Se egy nyaralás se egy kirándulás nem fér bele.

Csak a munka marad még egy moziba se tudunk eljutni.

Tudom hogy kint se könnyű az élet, csak talán lenne értelme napi szinten robotolni, mert itt 12 órás műszakba járok hol éjjel hol nappal. De nem hozok haza 100 e forintot.

247. ronka
2011. máj. 25. 09:33
nem
246. e5bfff55e3 (válaszként erre: 244. - Sivilla)
2011. máj. 25. 09:28

Nem akarok okoskodni, de szerintem pl. úgy érdemes, hogy ha van egy kis átmenet. Pl. a férfi előbb kimegy pár hónappal, talál munkát, s utána már nyugodtan mehet a család többi része is. De úgy, hogy csak kimegy az egész család az ismeretlenbe, szerintem nehéz.

Kint tényleg jobbak a körülmények, rend van, tisztaság, jobb a közbiztonság, több a munkalehetőség.

245. Sylvia81 (válaszként erre: 244. - Sivilla)
2011. máj. 25. 09:23

Belenéztem az adatlapodba... Zegi vagy? Én is. :)


Igazából amíg nincs gyerek, addig mobilabb az ember. Mikor még kicsik, mondjuk óvodások, akkor még elmegy, de ha iskoláskorúak már, akkor nagyon meg kell gondolni. Ha nem eleve kétnyelvű a család, vagy nem kétnyelvű suliba járnak, akkor nekik nagyon nehéz lesz az iskola. Ami magában nem lenne akkora baj, csakhogy a rengeteg kudarc, ami éri őket, kihatással lesz az egész további életükre.

Bár az is igaz, hogy már teljesen másképp állnak hozzá a más anyanyelvűekhez, mint régen. Csak sajnos a túl sok törökajkú miatt már itt sincs meg a megfelelő tolerancia. És egy felnőtt még be is nyeli, de egy gyereket ez nagyon bánthat.


Egyébként tényleg marha nehéz elindulni. :D

Én rengeteget paráztam miatta, pedig Felemnek fix állása van itt már évek óta, míg ki nem költöztünk, ő ingázott Sopron és Bécs között.

244. sivilla (válaszként erre: 243. - Sylvia81)
2011. máj. 25. 08:59

Köszi aranyos vagy :)

Igazából olvasgattam a témával kapcsolatban több fórumot. De megmondom őszintén eddig ti voltatok az egyetlen olyan csapat aki nem negatív érzésekkel áltatok az emberekhez.

Régi hoxás vagyok már és nem hiába, hogy ezen az oldalon találtam eddig normális embereket :)


Játszom a gondolattal, hogy családostul ki kéne költöznünk. Ezért is olvastalak titeket.

Sajnos az embereknél megoszlanak a vélemények.

Van aki azt mondja csak a tutiba érdemes menni, van aki pedig azon a véleményen van hogy nem kell túl spirázni hanem vágjunk bele. Nyilván nem megy senki fejjel a falnak. Bár én azt gondolom, hogy aki mer csak az nyerhet.

Lehet hogy csak elindulni nehéz?

243. Sylvia81 (válaszként erre: 242. - Sivilla)
2011. máj. 24. 09:36

:)

Ha van kérdésed, tedd fel bátran. :)

242. sivilla
2011. máj. 23. 20:27

Sziasztok!

Kár hogy eltűnt mindenki:(

Szívesen olvastalak benneteket. Nagyon sok hasznos dologról esett szó

241. Sylvia81 (válaszként erre: 239. - Sylvia81)
2011. márc. 30. 23:45

Tévedtem, valóban. De nem egészen úgy, ahogy gondoltam. :)


Most kérdeztem meg Felemet, ő azt mondta, hogy Lehrstelle esetén a fizetés fix, nem tárgyalás/megegyezés alapja. Viszont nem is a cég határozza meg, hanem a szakszervezet, amely alá az adott cég be van sorolva. Kevesebbet nem adhatnak, az biztos, többet meg szerintem nem fognak adni, ha adhatnának sem...

Remélem, még nem késői az információ. :)

2011. márc. 30. 11:44
És nagyon szívesen! :)
239. Sylvia81 (válaszként erre: 238. - E5bfff55e3)
2011. márc. 30. 11:44

Ezt általában a cég határozza meg, tudtommal. De aztán lehet, hogy tévedek. :)

Az mindenesetre majdnem biztos, hogy az első évben keveset kapsz (hisz nincs szakmai ismereted), majd a 2-ban többet és a 3-ban még többet.

2011. márc. 30. 11:32

Köszönöm Szilvi!

Én most Technische Zeichnerin állásokat nézegettem, ott találtam ilyeneket. Esetleg valakinek van ötlete, hogy egy állásinterjún mennyit lehet kérni ezért az állásért? (Mert a hirdetések között már mindenfélét láttam.) Privátban tudna segíteni?

237. Sylvia81 (válaszként erre: 236. - E5bfff55e3)
2011. márc. 30. 11:16

A Lehrstelle olyan kb. mint otthon az ipari tanuló.

Tulajdonképpen szakmunkásba jársz, de ez itt máshogy van.

Jelentkezel egy ilyen Lehrstellére, és ha felvesznek, akkor a munkahely 3 évre beiskoláz, hogy megszerezd a végzettséget. Asszem úgy van, hogy 2 nap suli, 3 nap meló egy héten, de ez nem biztos. A suli alatt persze fizut is kapsz, csak nem teljes bért.

Most hirtelen a Hoferét néztem meg, itt a linkje, olvasd el:

[link]

2011. márc. 30. 10:57
Meg tudná nekem valaki mondani, hogy mit jelent az, hogy lehrstelle? Milyen állásokat takar?
235. Edina0077 (válaszként erre: 233. - Sylvia81)
2011. márc. 29. 01:47
Ha jól tudom egyszeri!De majd megkérdezem a barátnömet!
2011. márc. 17. 10:37

Pff...

Rákerestem a wien.at-n. De jó lenne, ha tudnék annyit németül, hogy érteném is, amit ír... :S

2011. márc. 17. 10:31

Itt mondjuk elvileg ingyenes az ovi. Legalábbis a wien.at-n ez áll. Akkor lehet, hogy ezért van ingyen a TM is?


Edina, a 400 euró havonta, vagy egyszeri?

232. anyegin (válaszként erre: 230. - Edina0077)
2011. márc. 17. 10:02
igen, ez függ a tartománytól, nálunk sbg-ban az ovi sem ingyenes, csak az utolsó év..
231. anyegin (válaszként erre: 229. - Sylvia81)
2011. márc. 17. 10:00

a gyereknek nagyon kell a társaság, én látom a kicsiken.. a legkisebb mazsola 17 hónapos, igaz hetente csak 2-3x jön, de 4 órára, de szeret ide járni a többi kicsi miatt, otthon nagyobb testvérei vannak. németül biztos jól megtanulnak egymástól, a gyerekek jobban kommunikálnak, mint gondolnánk. már a kicsik is, akik még beszélni se tudnak, gügyörésznek egymásnak :-)

most 10 re jön 3 kicsi (két év alatti), délre meg 3 nagy (4,5,6) évesek, délután kb 15-16 óráig

a német nekem soha nem volt probléma, gyerekkorom óta tanulom, már 18 éve angol-német idegenvezetö voltam, mostmár olaszul is menne.. :-)

230. Edina0077 (válaszként erre: 227. - Sylvia81)
2011. márc. 17. 09:53

Szia!

Az ingyenes dologból annyi igaz,hogy például itt nálunk STMK-ban 3 éveskor után ingyenes az ovi és a Tagesmutter is eddig!!!Annyi hogy ha Tagesmutterhez viszed a gyereked,akkor ahhoz a céghez kell befizetned 400 eurot,ahova a Tagesmutter tartozik.Pl:Hilfswerk.Sajnos az ingyenes ovi nálunk is megszünik.Ùgy látszik a steierische Land-nak elfogyott pénze.Igyzán megvárhatták volna mig a fiam is befejezi az ovit.:(

az utolsó év lesz ingyenes csak.

229. Sylvia81 (válaszként erre: 228. - Anyegin)
2011. márc. 17. 09:42

Ez a sztori nem socialamtos, az tuti, annál sokkal jobbak a körülmények, minden tekintetben. :)


Nem a rászólással van baj, hanem azzal, hogy TUDOM, hogy türelmetlen vagyok. És vannak napok, mikor minden igyekezetem ellenére is nagyon. És tudom, és érzem, de mégsem bírok türelmesebb lenni, és kiabálok. Ez a saját gyerekemmel szemben sem bocsánatos, hát még a máséval szemben, főleg, hogy fizetnek érte...

Egyébként én nem is lehetnék TM, mert nem igazán tudok németül. Magyart meg hallanak otthon is a magyar gyerekek, ezért nem kell TM-hez vinni őket.

Én is azért nézem a lehetőségeket, mert bár az óvoda március 1re ígérte, még mindig semmi hír, hogy vihetném a nagyot. Viszont már szabályosan letámadja a gyerekeket az utcán, annyira szeretne társaságba menni. :(

Ezzel együtt lehet, hogy megnézem ezt a TM-t, és heti 2szer elviszem, kerül amibe kerül... Mégiscsak németül beszélne (én ugye nem nagyon beszélek vele, bár azért pötyörgünk, hogy ne rosszul tanulja meg a dolgokat), viszont kislétszámban könnyebben tanulná meg az alapokat.

Erről mi a véleményed?


Nálad hány gyerek van/lehet egyszerre? Most is vannak nálad?

228. anyegin (válaszként erre: 227. - Sylvia81)
2011. márc. 17. 09:28

én még ingyenes tm-röl soha nem hallotam, kivéve, ha a szülöknek a socialamt fizeti, mert a gyereket a socamt tm-hez küldi, mert otthon a feltételek nem ideálisak.. hogy legalább napközben foglalkozzon velük valaki.

persze én csak a sbg-iakat ismerem..

ó, hát én is rászólok a gyerekekre, néha szigorúan is, mégis azt mondta a múltkor egy kislány ( akolléganömé), hogy nálam jobban szeret lenni, mert én jobban ügyelek a dolgokra, és jobban fözök.. :-) nem vagyok egy gügyögös típus, én komolyan veszem és normális hangnemben beszélek a kicsikkel is..

van egy gyerek, akinek a szülei pl 20 órára 80 eur fizetnek, a másiké ugyanennyi idöre 135 eur..

ezt egészíti ki a község,és az én munkaadóm, hogy én aztán azt a pénzt kapjam, ami 20 órás gyerek után jár.

227. Sylvia81 (válaszként erre: 226. - Anyegin)
2011. márc. 17. 09:13

Köszönöm szépen! :)

Az az igazság, hogy nekem az ismerősöm azt mondta, hogy ingyenes. Ezt furcsállottam kicsit, azért kérdeztem rá itt. Lehet, hogy nekik jár valami plussz támogatás, vagy mittomén. Az is lehet, hogy neki azért jár ingyen, mert ott van náluk a házba, és hozzá tartozik a szolgáltatáshoz. Ugyanis náluk van pl. medence és konditerem is, ők azt is ingyen használhatják.


Minden elismerésem a tiéd, igazán szép hivatásod van!!! Én nem tudnám csinálni, nincs elég türelmem még a sajátjaimhoz sem, sajnos. Más gyerekével meg aztán végképp gáz lenne türelmetlennek lenni... :S

226. anyegin (válaszként erre: 222. - Sylvia81)
2011. márc. 17. 09:07

én salzburg mellett vagyok tagesmutter. a fizetés attól függ, heti hány órát van a gyerek a tm-nél, mennyit keresnek a szülök, hányan élnek a háztartásban (hány testvér van). a község támogatás (25 eur 30 óráig, 50 eur 30 órán felül) ugyanúgy jár, mint az oviban, le lesz vonva pluszban abból az összegböl, amit fizetni kellene a szülöknek. a max óraszám, amit a gyerekek a tm-nél lehetnek, heti 45 óra.

az én gyerekeim nagyon szeretnek járni, mi mindennap megyünk játszótérre,sétálni a tehenekhez, ahonnan hozzuk a tejünket, a kert ellenére, nyáron állatkertbe, strandra, kirándulni viszem öket. van olyan gyerekem, aki már iskolás, mégis jön hetente kétszer du, mert tovább akart hozzám járni, és a szülök azt mondják, nem akarják ezt a kapcsolatot még megszakítani. mindenfélét barkácsolunk, csinálok a kicsikkel ajándékokat a szülök szülinapjára, anyáknapjára, karácsonyra, húsvétra tojásokat festünk, a gyerekek szülinapját megünnepeljük, kapnak tölem ajándékot (karácsonyra is).

megvan hetente az étrend, amit kiakasztok az elöszobába, hogy a szülök ne ugyanazt fözzék otthon, a gyerek változatosan ehessen.

igen, nem a saját gyerek, de a saját gyerekekkel az ember még szigorúbb is, mint a vendégekkel. ha szabin vagyok, a kolléganömnél vannak a gyerekek, ahogy az övéi nálam. sokkal rugalmasabb az idöbeosztásunk, mint az ovié. pl van egy kisfiú, aki reggel hattól jár (nem mindennap) mert a mami ápolónö.

na ennyi, nagyvonalakban.

225. anyegin (válaszként erre: 224. - Szántó Gábor)
2011. márc. 17. 08:35
Ausztria :-)
2011. márc. 17. 02:07

Nem akarok most az elejétől átolvasni mindent, de röviden:

Mennyivel jobb az élet Ausztráliában mint Magyarországon?

223. Sylvia81 (válaszként erre: 222. - Szoszilvi81)
2011. márc. 16. 22:52

Csak most hallottam róla először, semmi infóm nem volt, ezért kérdeztem.

Nem akarok Tagesmutter lenni, néha még ezzel a két lurkóval is nehezen boldogulok... Minden elismerésem azé, aki ezt tudja hivatásszerűen csinálni!!! Mert ugye ők az én gyerekeim, de más gyereke akkor is csak idegen...

2011. márc. 16. 22:30

Én már hallottam róla, elég borsos az ára, egy pár hétig járattam Martint, de sokba került, és nem szeretett járni, így kivártuk míg bejutott az oviba.

Oda akarod vinni a lányokat, vagy te gondolkozol azon, hogy Tagesmutter legyél?

221. Sylvia81 (válaszként erre: 220. - Bubi 54)
2011. márc. 9. 19:25

Szia!

Próbáld meg a willhaben-t. Nem igazán ismerem az oldalt, de azt tudom, hogy vannak ott aukción babakocsik is.

220. Bubi 54
2011. márc. 9. 18:49

Sziasztok!

A segitségeteket szeretném kérni, ha irnátok nekem olyan baba- mamás oldalakat, ahova hirdetést tudnák feladni Magyarországról.Az ebay nem jó, ott csak vásárolni tudunk.A lányom azeretné eladni a hármas ikres babakocsijukat,de itt még használtan sem tudjuk eladni,nagyon vigyázott rá,de itt akinek kellene, az nem birja megvenni.

219. Edina0077 (válaszként erre: 182. - _huncutka_)
2011. márc. 3. 21:54
Steiermarkban ingyenes az óvoda. :)
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook