Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Te félsz a fogorvosnál? Vagyis a fogorvostól? fórum

Te félsz a fogorvosnál? Vagyis a fogorvostól? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2011. dec. 30. 09:19
igen,szerintem mindenki fel.legalabbis a legtobb ember.
2011. jan. 5. 16:14

Én egyszer úgy jártam, hogy gyökérkezelni kellett az egyik fogam elöl. A doki beadott egy injekciót, és nekilátott. Mondtam neki, hogy nm hatott a szuri, mindent érzek. Beadott mégegyet. Ugyanez történt. Erre a fogorvos azt mondta, hogy csak hisztizek, keressek másik fogorvost, és a kérésem ellenére tovább gyökérkezelte a fogam. Mondanom sem kell, a kínok kínját éltem át. Miután végeztem, és haza indultam, furának éreztem a szám. Belenéztem a tükörbe, és láttam, hogy az összes érzéstelenítő a felső ajkamra gyűlött, mint egy óriási vízhólyag...Hát ezért nem hatott...Utána több évig nem mentem fogorvoshoz, csak tavaly nyáron. De őt meg anyagilag nem bírjuk.

Sajnos a legtöbb fogorvos hülyének nézi az embert, ha felnőtt fejjel esetleg sírva megy be a rendelőbe, és a türelmet is alig ismeri pár doki. Pedig lehet, hoy csak pár jó szóra és megértésre lenne szükségünk.

Az biztos, ha nyernék a lottón az első dolgom lenne ALTATÁSBAN megcsináltatni az összes fogam. Sajna az altatás maga 100ezer, plusz az összes tömés,...stb...De nem lottózom, meg amúgy sem vagyok az a szerencsés típus.

2011. jan. 5. 14:19

Igen, sajnos a legtöbbünk az iskolafogászat miatt retteg a fogorvostól, pedig pont akkor kéne "megszerettetni", gyerekkorban. Na jó, ez túlzás, de legalább az első benyomás lenne jó...Sajnos most sem jobb a helyzet, mint gyerekkorunkban:-(

Beszéltetek itt az injekció helyéről. Egyszer azt mondta a fogorvosom, attól függ, melyik fogról van szó, az határozza meg a szúrás helyét, mert mindegyik fognak máshol van a beidegzése.

52. vkatka
2011. jan. 5. 14:10

Én szintén betegesen rettegek a fogorvosoktól.

Merthogy a iskolai fogászaton úgy bántak velem, mint ahogy egy állattal sem szokás. Nem is a kezelések fájtak, hanem az ahogy viselkedtek, ahogy beszéltek velem. Borzalmas volt. Kihúzták a szuvas fogam melletti tökéletesen jó fogamat! A rosszat ott hagyták.

Aztán érzéstelenítés nélkül fúrtak, de úgy, hogy a hűtővizet egyenesen a torkomba spriccelték, amitől majdnem megfulladtam. A fulladozásra csak annyit mondtak: hisztizek.

Azóta sem merek elmenni egyetlen fogorvoshoz sem, pedig kellene, mert hátul elég érzékenyek a fogaim.

Ezek az állatok miatt rettegek...

2011. jan. 5. 13:57

Sziasztok!

Hát én totálisan ebbe a fórumba tartozom. 21 éves fejjel akkor is bőgök a váróban, ha csak a páromat kísérem. Sok rossz tapasztalatom van a fogorvosokkal kapcsolatban. Plusz rettentően rosszak a fogaim, genetikailag is, és imádom az édességet is. Nagyon rosszak a fogaim, az elsők is lyukadnak, egy kettő már fáj is. Tavaly rászántam magam, hogy elmegyek, ajánlottak egy nagyon jó fogorvos(na, mondom, ilyen úgysem létezik), azért elmentem. Tényleg nagyon ügyes, és türelmes volt (egy darabig). Az injekció előtt Lidocain sprayt adott, és állati finoman adta be, nem is éreztem. Rájöttem, nem is attól félek a legjobban, hanem a fúrástól. Szóval végre találtam egy orvost, akihez el tudnék járni, akiben megbízom annyira, és akinél már nem sírok mindíg. Csak egy a bökkenő...A pénz. Havi 50 ezres hitel, plusz rezsi, plusz stb számlák mellett nincs pénzünk a kezelésre. 12 ezer forint/tömés. Úgyhogy a fogaim azóta is csak romlanak,egyre rondább a mosolyom, és egyre több fogam fáj...Én így jártam...:(

50. Neenaa
2009. aug. 9. 20:51
Rettenetesen
2009. júl. 20. 10:50
régen féltem, mert mindenki azzal ijeszgetett, hogy mennyire fáj és hasonlók. Hát mikor begyulladt a fogam az jobban fájt, mint mikor húztak
2009. júl. 19. 16:38
Nekem nagyon kedves,figyelmes fogdoki nőm van,és ez megnyugtat,ha el kell mennem hozzá.
2009. júl. 18. 14:47
Csak addig amíg benem lépek a rendelőbe.Onnantól kezde mindig valami szépre gondolok:))
46. makrai.lilla (válaszként erre: 40. - Belle Morte)
2009. júl. 18. 14:24
na ja de sajna nem mindenki tudja kifizetni ezeket..
2009. júl. 9. 19:21
már nem félek. két szájsebészeti műtét, temérdek tömés (lézeres, fehér, amalgám, szóval minden), és egy 7 tagos híd után (:(, pedig mindent megtettem hogy megmaradjanak a saját fogaim :() velem már azt csinálnak a fogorvosok amit akarnak :))))
44. Belle Morte (válaszként erre: 43. - Rexxi86)
2009. júl. 9. 14:25
Ez jogos. :) Nekem sajna rá kellett jönnöm, hogy a jó az itt nálunk drága is. De nem érdekel, ezért bármit. :)
43. Rexxi86 (válaszként erre: 40. - Belle Morte)
2009. júl. 8. 11:56
Ezzel én is alapvetően így volnék, (az egészségért semmi se drága) és hál istennek nem olyan rossz minőségűek a fogaim, hogy túl gyakran kéne kezeltetni. De ha találok egy biztos kezű, biztos tudású dokit, aki kevesebbet kér, mint egy kisebb ország éves nemzeti jövedelme, akkor az maga a főnyeremény lesz! :)
42. lomé
2009. júl. 8. 09:58
Húúú elhiszem, hogy a rossz élmények miatt sokan rettegnek a fogorvostól. Szerintem, ha talál az ember egy orvost, akiben megbízik, nem fog annyira rettegni. Egyszer a fogorvosomnak mondtam, hogy doktor úr, félek. Egész éjjel nem aludtam rémálmaim voltak a fogammal kapcsolatban. Erre ő belenézett a számba és azt mondta: Rendben, akkor adunk egy másik időpontot:-) Ez jól esett, persze nem volt komoly dolog, csak egy régi tömést kellett kicserélni, amit később meg is tett.
2009. júl. 8. 09:34
Igen,én nagyon félek mert egyszer egy szadista barom úgy húzta ki a fogamat (amit ráadásúl nem is kellett volna)hogy kitépett vele az álkapocs csontomból egy nagy darabot,és persze mindent éreztem.Az óta szinte rettegek a fogorvosoktól.:(
40. Belle Morte (válaszként erre: 39. - Rexxi86)
2009. júl. 8. 09:15

Én inkább fizetek csillagászati összegeket, csak maradjanak a fogaim egészségesek. Protkóért nem nagy cucc sokat kiadni, de a sajátot megtartani, na az a valami...


Mondjuk az én dokim drága, de olyan is a munkája.... Imádom.

39. Rexxi86 (válaszként erre: 30. - Banyamanka)
2009. júl. 8. 07:27
Már keresek, az unokanővérem fogorvosi asszisztens, tőle is kérdezgettem, de sajnos nagyon sokan végeznek rossz munkát. Aki meg jó, annak híre van és vagy ezren járnak hozzá, vagy magas a tarifája.
38. sereva
2009. jún. 25. 04:21
Nem.
2009. jún. 25. 04:14

Nekem a dokim mielőtt injekciót ad bekeni az nyemet egy gyümölcsös (banán, eper, tuttifrutti) géllel, ami elzsibbasztja annyira, hogy ne érezzem az injekciót sem. És még az íze is finom... :) Ő ajánlotta a fogszabályozó dokimat is. :) Igaz egyikük sem olcsó, de fájni még nem fájt semmi. :) Maximálisan elégedett vagyok velük. :)


On: nem félek, még 5 nap és mehetek aktiválásra a fogszabimmal VÉÉÉÉÉÉÉGRE!!!! :)

2009. jún. 24. 16:17

Kiskoromban nagyon megkínoztak, az ínyemig fúrtak le, akkor hagyták csak abba, mikor a vér kicsapott a ruhámra. A poén? Ez az iskolai fogorvosnál volt. És ők nem szerettek érzéstelenítőt használni. Hiába vittem magammal (Anyum vett nekem, csak menjek el a fogihoz), és mit csinált az a boszi? Azt mondta, hogy ezt most szépen elfelejtjük - és betette a zsebébe. A "kezelés" végén, mikor már kiordítottam magam (annyira fájt) akkor kaptam vissza. Csak tudnám, hogy aki velem együtt várt kint a padon (ő lett volna a következő), hová tűnt? :D


Azóta is utálom őket. Mind1iket!

2009. jún. 24. 16:12
Én is betegesen félek a fogorvostól. Csak rossz tapasztalatom van, nekem eddig még mindig fájt, akármit csináltak, hiába adtak érzéstelenítőt. Sőt, terhesen egyszer rosszul is lettem a fogorvosi székben. Szörnyű volt! Már több fogorvost is kipróbáltam, de egyik sem jött be. Sajnos így csak akkor megyek el, amikor már húzni kell!!
2009. jún. 24. 15:30

Én is félek a fogdokitól. Sajnos genetikailag rossz fogakat örököltem, hiába mosom naponta többször is, már alig van olyan fogam ,ami nem lenne betömve. édességet se sokat eszek. Anyukámnak már 16 évesen műfogai voltak, és hát apukámnak is elég fiatalon elromlottak a fogai.

Tegnap vettem észre,h megmozdult egy picit elől a tömésem, de félek elmenni. :( De attól is félek, h nehogy nyaralás közben essen ki,mert akkor nagyon jól néznék ki. :):):)


Egy szó mint száz, nagyon félek a fogorvostól. De sajnos sokat meg kell ott fordulnom. :(

2009. jún. 24. 15:11
A fogorvostól nem. A kezelés az már más tészta, de inkább járok rendszeresen, minthogy protkóm legyen.:)
2009. jún. 24. 09:42
az baj itt csak egy van
2009. jún. 24. 09:40
Igen, de van egy fantasztikus fogorvosom. Szívesen ajánlom, ha valakit érdekel.
30. banyamanka (válaszként erre: 28. - Rexxi86)
2009. jún. 24. 09:40
Miért nem egyet keresel,akiben megbízol és mindig ahhoz jársz?
2009. jún. 24. 09:37
Igen, de azért rendszeresen ellenőriztetem a fogaim.
2009. jún. 24. 09:32
Sajnos igen. Talán azért, mert több dokinál is voltam és akadt, aki szörnyű munkát végzett. Meg különben sem szeretem, ha egy idegen belenyúl a számba, pláne úgy, hogy nekem ezt tűrnöm kell. :(
27. banyamanka (válaszként erre: 18. - Cbc7d5fe99)
2009. jún. 24. 09:26
Melyik városban laksz?
26. 6e144430cb (válaszként erre: 23. - 8559ed0e1b)
2009. jún. 24. 09:26

Én sem mentem volna vissza.

Azt hiszem kezet foghatunk,gyávaságból jelesre vizsgáztunk:))

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook