Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Állami fogorvosnál fogpótlásra mik az árak? fórum

Állami fogorvosnál fogpótlásra mik az árak? (tudásbázis kérdés)

30. Intro74 (válaszként erre: 29. - Channa*)
2021. szept. 21. 13:51
Nem mindegyik kéri /még/, aztán ki tudja mi lesz a későbbiekben.
29. Channa* (válaszként erre: 28. - Intro74)
2021. szept. 21. 13:49
Tőlem maszek sem kért még védettségit sem...
28. Intro74 (válaszként erre: 27. - Channa*)
2021. szept. 21. 10:47
Híd lesz.
27. Channa* (válaszként erre: 26. - Intro74)
2021. szept. 21. 10:21

Milyen fogpótlásod lesz?

Híd? Korona? Kivehető?

2021. szept. 21. 09:42
Na holnaptól egy maszek fogorvos folytatja a Szentkirályi utcában megkezdett fogpótlás kezelésemet. És bár igaz, hogy jóval drágább lesz így a dolog, de legalább nem kér Covid teszteket minden egyes kezelés előtt, és jóval hamarabb is elkészül.
25. katt2 (válaszként erre: 24. - Intro74)
2021. jún. 26. 18:41

Nekem azt mondta egyszer a dokim ( már nem rendel, egy idősebb hölgy ), hogy nem az orvos drága, hanem a fogtechnikus. Egy maszek fúrász nem engedheti meg magának, hogy a fogtechnikusa gagyi munkát végezzen. És a Szentkirályiban nem engedhetik meg maguknak, hogy egy tisztességes fogtechnikust fizessenek... Láttam pár alsó hidat, úgy nézett ki némelyik, mintha én csináltam volna a konyhaasztal sarkán...

Persze, most már a doki is drága. Ahol helyben van a panoráma-, meg a digitális röntgen, a székből monitoron nézheted a szines képet, hát annak komoly költségei vannak. Egy rendesebb fogorvosi szék 5 milla... és akkor még nem beszéltünk a bérleti díjról, az asszisztensről, meg a felhasznált anyagokról, stb. És ha a doki rendesen csinálja a szakmáját, hát az időben nagyon sokat dolgozik.

És még ennek ellenére is vannak problémák, amiket nem tudnak a dokik megoldani.

24. Intro74 (válaszként erre: 23. - Katt2)
2021. jún. 26. 17:34

Hát nem lettem okosabb, inkább csak még jobban nem értem ezt az egészet. :) No meg azt sem értem továbbra sem, hogy a magán fogdoki miért akart volna 17 koronát tenni összesen az 5 fogam helyére... Na mindegy, úgyse tudtam volna anyagilag bevállalni.

Ez a próbaragasztás is érdekes, mert eddig még nekem minden ideiglenes korona leesett vagy letört, amit a Szentkirályiban csináltak, viszont az elkészült híd az masszív, és hamar meg is szoktam.

23. katt2 (válaszként erre: 18. - Intro74)
2021. jún. 26. 17:19

Az én fúrászomnál ez úgy van, hogy egy korona most 39ezer ( porcelán), ha híd, akkor az két korona, plusz a pótlások. Ahány tagú, annyiszor 39 ezer. Ebbe minden benne van, csiszolás, esetleges tömések, próba, stb.

Egyszer csinált nekem egy hattagút. Kész lett, mondom kár belém, olyan szép, de feltette, csak próbaképpen ragasztotta fel. Annyira pontosan illeszkedett, hogy egy hónap múlva, amikor véglegesre akarta ragasztani, nem akart lejönni, annyira jól fogta a próbaragasztás. Azt mondta, majd lejön magától. Ennek 4 éve. Nem akar lejönni. Ottmarad...

Egyébként, azt mondják, hogy ha csak a 6-os fogak vannak meg, a 7,8 hiányzik, még tökéletesen lehet rágni. Az ősembernek még 44 foga volt. Mekkora szája lehetett, hogy elfértek?

A fúrászoknak az a legnagyobb baja, ha a páciensnek kicsi a szája, mert akkor nem tudja eléggé kinyitni, a doki meg kínlódik. Mindjárt megkérdeztem, hogy egy kígyót vállalna e, mert az kiakasztja az álkapcsát és vizszintbe kerül az alsó és felső állkapcsa... Bead neki egy articaint és már ki is húzhatja a méregfogát. :)))

22. Intro74 (válaszként erre: 20. - Liliom10)
2021. jún. 26. 17:16
Hát nem tudom lehetséges, bár akkor se nagyon értettem ezt a dolgot. A hidat azt értem, de az egyedül álló koronára mondtak nekem valami ilyesmit, hogy több tagból is állhat, ha jól emlékszem, aztán lehet, hogy tényleg keverem valamivel.
21. liliom10 (válaszként erre: 19. - Channa*)
2021. jún. 26. 17:16

Protézisen nem pótolják a bölcsességfogakat, tehát max. 28 fog van (vagyis 2X14) rajtuk.


Nekem is pont egy ilyen hidam van. A 6-ost kihúzták, korona az 5-ösön és a 7-esen, a híd átíveli a 6-ost, így 3 tagú.

20. liliom10 (válaszként erre: 18. - Intro74)
2021. jún. 26. 17:09

Ahogy egy fejre is egy korona kerülhet, egy fogra is csak egy ! Ha több tag van, az híd ! Pl. 2 fog között 2 hiányzik, arra kerül 4 tagú híd.

Valamit félreértettél a Szentkirályiban.

19. Channa* (válaszként erre: 16. - Aszparagusz)
2021. jún. 26. 16:16

De van, csak ugye ha korona, akkor azok egy kicsit nagyobbak. Gondolom ezért nem raknak 32 db-ot.

Protézisen 28 db van azt hiszem.


De ezt csak hallottam!

Semmi biztosat nem tudok.


Az biztos, hogy nekem bölcsesség fogat is beszámolva hátulról a harmadik fogamat ki kellett húzni és azt pótoltattam úgy, hogy a hiányzó melletti fogakat lecsiszolták és úgy tették fel a hidat, ami 3 fogból áll, így nekem felül jelenleg 14 db fogam mert, a bölcsesség fogaimtól már régen megszabadítottak...

18. Intro74 (válaszként erre: 17. - Aszparagusz)
2021. jún. 26. 16:06
Igen, csak az is állhat több tagból is, akár 3-4-ből is, így egy korona ára akár négyszeresébe is kerülhet végül, hiába csak egy fogról/koronáról van szó.
17. aszparagusz (válaszként erre: 9. - Intro74)
2021. jún. 26. 15:19
Egy fogra egy korona kerülhet.
16. aszparagusz (válaszként erre: 8. - Channa*)
2021. jún. 26. 15:18

20 db-ot? Akkor csak az 5. fogig pótolják,

Szerencsére nem vagyok érintett, de ekkor nincsenek hátsó rágófogak?

Arról nem beszélve, ha valaki mosolyog, akkor látható a hátsó foghiány.

15. aszparagusz (válaszként erre: 13. - Channa*)
2021. jún. 26. 15:15

Igen.

Csak heteket, hónapokat vársz, mire eljutsz egy kezelésre.

14. VendrinerPiroska (válaszként erre: 12. - Intro74)
2021. jún. 26. 13:36
Nekem egy tömés, két gyökérkezelés (az egyikből végül húzás lett, de ez nem a fogorvoson múlt), négy tagú cirkónium korona (allergia :( ) kb. 300e volt baráti áron 5 éve.
13. Channa* (válaszként erre: 12. - Intro74)
2021. jún. 25. 19:43
Na igen, az sztk-ban ingzen kihúzzák, betömik, leszedik a fogkövet, gyökérkezelik és még a fogcsiszolás is ingyen van, valamint az érzéstelenítés is, de a maszeknál ezekért mindért kell fizetni...
12. Intro74 (válaszként erre: 11. - VendrinerPiroska)
2021. jún. 25. 19:35
Na igen, bár nekem itt fogtömések ill. foghúzások, valamint fogkőlevétel is fel van sorolva, mivel kértem, hogy mindent nézzenek át. Dehát nem gondoltam volna, hogy 945ezer ft lesz az árajánlat vége. :/
11. VendrinerPiroska (válaszként erre: 9. - Intro74)
2021. jún. 25. 19:27
Valóban 1 fogra egy korona megy, viszont maga a korona ára csak egy része az árnak, mert ott vannak az előkészítő műveletek, amiket a fogorvos csinál, mielőtt felkerül a korona. Ezek szintén sokba kerülnek.
2021. jún. 25. 19:21
Elnézést, visszanéztem az e-mail-t, rosszul emlékeztem, nem 27 db koronát akartak volna nekem csinálni, hanem "csak" 17-et, bár még az is soknak tűnik. Amúgy az szerepel mellette, hogy ezek a koronák nikkelmentes fémkerámiából készültek volna 36ezer ft/db áron.
9. Intro74 (válaszként erre: 8. - Channa*)
2021. jún. 25. 19:02
Én sem értettem, de a Szentkirályiban valami olyasmit mondtak, hogy ezt úgy kell értelmezni, hogy hány oldalát kell a fognak "koronázni', előfordulhat, hogy akár 3-4 oldalát is, és ezért lehet akár ilyen nagy számú is a szükséges koronák száma. Én is azt hittem, hogy egy fog helyére csak egy korona kerülhet, dehát ezek szerint mégsem mindig így van.
8. Channa* (válaszként erre: 7. - Intro74)
2021. jún. 25. 18:49

27 db korona!?


Röhejes!


Műfogból 20 db-ot szoktak csinálni...


Hova akarták ezt a rengeteg fogat rakni?


Jobb, hogy nem mentél bele!

El se fért volna a szádba;)

7. Intro74 (válaszként erre: 5. - Channa*)
2021. jún. 25. 18:46
Hát én nem tudom, hogy mivel akarták volna csinálni nekem, mert nem mentem bele a részletekbe, miután megkaptam a panorámaröntgen alapján elkészített árajánlatukat e-mailben. De valami 27 db /!/ korona volt felsorolva benne az 5 db fogamra, meg hidak, meg mindenféle egyéb költségek, kis túlzással még a levegővételért is felszámítottak volna pénzt. :/ A Szentkirályiban eddig még csak egy hidat csináltak meg nekem, de lesz még másik híd meg korona is majd valamikor.
6. Channa* (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jún. 25. 18:34

Nem olcsóbb.

A fogpótlás ára nagyban függ attól, hogy miből készül és, hogy milyen.

Az akril (műanyag) kicsit olcsóbb, mint a porcelán, de nem jelentős a különbözet. A cirkónium ár szinte a kétszerese a porcelánnak.

Ha implantátumot is ültetnek be, akkor annak az ára+korona.


Tehát, maszeknál a

Akril fogat már talán nem is csinálnak

porcelán fog 50 eFt/db

Implantátum 120-200 eFt/db

Cirkónium fog 70-110 eFt


Az sztk-s árak néhány ezer Ft-al olcsóbbak, és igen, sokkal hosszabb idő.

5. Channa* (válaszként erre: 2. - Intro74)
2021. jún. 25. 18:23

5 fog 1millió?

implantátummal?

Egyéb esetben nem kerülhet ennyibe sehol.


Ha implantátum, akkor a Szentkirály utcaiba is közel ennyibe kerül.


A Szentkirályiba milyen fogpótlásról volt szó?

2021. jún. 25. 17:57

Elvileg a fogtachnikus költsége az, ami a sok, nem?

A helyi fogorvosi rendelő ajtaja mellett kint van a lista, mi mennyi, legalábbis általánosságban.

3. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jún. 25. 17:55

Persze, hogy olcsóbb.

A mi rendelőnkben magánorvosok rendelnek. A kerületieket ingyen, a nem kerületieket maszekban látják el.


Nem biztos, hogy rosszabb munkát végez egy SZTK-s orvos, mint egy maszek, mert lehet ő is maszek valahol.

2. Intro74 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jún. 25. 16:39
Nekem 5 fogamat kell pótoltatnom, voltam magánrendelőben, ott majdnem 1 millió ft-os árajánlatot kaptam rá, nem akartam hinni a szememnek. Aztán elmentem a Szentkirályi utcába a Fogpótlástani Klinikára, ott jelenleg 320 ezer ft-nál járunk. Szóval olcsóbb az állami, mint a magán, csak sokkal lassabban készül el. Amúgy tuti, hogy az az 1 milliós magán is még több lett volna menet közben.
2021. jún. 25. 16:32
Olcsóbb mint a magán?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook