Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Te félsz a fogorvosnál? Vagyis a fogorvostól? fórum

Te félsz a fogorvosnál? Vagyis a fogorvostól? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
85. jecsim (válaszként erre: 84. - _Dina_)
2013. jan. 4. 12:37
értem:) hát, ha sima érzéstelenítés, pláne félnék:)
84. _Dina_ (válaszként erre: 82. - Jecsim)
2013. jan. 4. 12:20
Sima érzéstelenítéssel csinálják, berakják az implantátumot és összevarrják! Akkor kerülhet sor altatásra, ha csontpótlás kell! Mert fontos a kellő csontmennyiség, hogy az implantátum betudjon oda illeszkedni! Csontpótlás meg lehet saját (állból, durvább esetben csípőből, de van olyan is hogy nem saját csontból is csak annak hosszabb a gyógyulási ideje) . Utánaolvastam én már ennek rendesen :)
83. jecsim
2013. jan. 4. 12:18
nekem még nincs annyira lent, kb 1 miliméterrel van lejjebb, a fogamat meg még 13-14 éves koromban huzták ki alulról, de mégis jobb mintha hagynám, hogy tovább leérjen :)
82. jecsim (válaszként erre: 81. - _Dina_)
2013. jan. 4. 12:17
én azt hallottam, kórházban csinálják, altatásban, a csavart az állkapocsban. Úgy tudom, sokkal tovább tart, mint a híd. De valahogy arra mégsem tudom rávenni magam.
81. _Dina_ (válaszként erre: 80. - Jecsim)
2013. jan. 4. 12:09
Pedig elvileg könnyebben tönkremennek! Na pont én is így vagyok vele.. alulról két fogam van kihúzva, a felette lévő fog meg nagyon lement.. már majdhogynem az ínyemnél van! És ez baj, mert ezt helyre kell hozni! Vagy két kis miniimplantátummal, vagy micsodával amit a csontba fúrnak, ez elvileg visszahúzza, vagy pedig fogszabályzóval! Én nekem fogszabályzóm lesz, mert sajnos a harapásommal is gond van, így a doki azt javasolja! Amúgy az implantátumtól én nem is félek...jó okér borzalmasan hangzik, de nem hiszem hogy olyan fájdalmas lenne :)
80. jecsim (válaszként erre: 79. - _Dina_)
2013. jan. 4. 12:06
29 éves leszek. Hát, remélem, nem fognak. És remélem, hogy nem lesz nagyobb baj. De az egyik fogam felülről szép lassan araszol le a lukba, a luk melletti meg teljesen el van fordulva. Az inplantátumtól meg még jobban félek, mint ettől. :)
79. _Dina_ (válaszként erre: 78. - Jecsim)
2013. jan. 4. 12:03
Csak utána meg az a baj, hogy amik fogak le vannak csiszolva azok elfognak alatta rohadni és már azt is pótolni kell! Mondjuk kérdés hány éves vagy! Én még csak 22 év, így nekem marad az implantátum!
78. jecsim (válaszként erre: 76. - _Dina_)
2013. jan. 4. 11:53
Én is elég sok rosszat hallottam róla, pont ezért parázok, de a fogorvosom azt mondta, ha jól van megcsinálva, és felügyelve van fogorvossal, nincs elhanyagolva, akkor a 10-15 év használhatóság áll.
2013. jan. 4. 11:42
nem
76. _Dina_ (válaszként erre: 75. - Jecsim)
2013. jan. 4. 11:42

Ugyan nekem nincsen! De én is gondolkodtam rajta régebben, de végül nekem implantátum lesz sajna csak gyűjtenem kell!


De azért én is kíváncsi vagyok a válaszokra! Sajnos sok rosszat hallottam róla!

75. jecsim
2013. jan. 4. 11:33
Tudom, nem ez a kérdés, de van köztetek, akinek csináltak hidat? Mert nekem ezt kéne most megcsináltatnom, és eléggé parázok. Miből áll a folyamat? Köszönöm.
2013. jan. 4. 11:18
kicsit tartok tőle, mint bármilyen más orvosi beavatkozástól. Amikor már ott vagyok, nincs nagy gondom az egész eljárással.
2013. jan. 4. 11:12
nem, nagyon nem :)
2013. jan. 4. 11:09
nem
71. _Dina_
2013. jan. 4. 10:59

Sziasztok! Na igen a fogorvos.. nagyon sokan félnek tőle! Régen én is ebbe a kategóriába tartoztam! Sajnos el is volt hanyagolva.

Szeptemberben erőt vettem magamon és elmentem! Múltkor összeszámoltam, hogy hányszor voltam, pedig nem is csináltak sok mindent! :) Szeptember óta 12x voltam (abból kétszer ügyelet, egy sztks fogorvos, egy sztks szájsebész, 4 magánorvos) Pedig nem is csináltak sok mindent.. fogkő-leszedés, 3 húzás + egy bölcsességfoghúzás, egy gyökérkezelés és egy tömés jah meg egy állkapocskiugrás! :) De közben voltam ügyeleten, mert be volt gyulladva, tisztítás, van ahol csak kontrollon voltam! Na most január van.. 8.-ára van fogkő-leszedésre időpontom, 14.-ére egy magánorvoshoz meg fogszabályzással kapcsolatos konzultáció, mert hát nehogy már pont abból maradjak ki! Szóval én aztán megjártam már a hadak útját, így már egyáltalán nem félek! :)

2012. jan. 16. 17:09

Sziasztok!

Hát én is félek/ féltem/ a fogorvostól, mert amit kihúztak fogam begyulladt 1 hétig szenvedtem mire újra rendelt mert másik fogorvos nem volt hajlandó ellátni. de összeszedtem a bátorságom és nemrég elindultam a fogdokihoz.Új doki, rendes, még poénkodik is úgyhogy magamban szét szoktam röhögni az agyam. Igaz hogy csak tömni kell pár fogam.

2012. jan. 9. 14:43
A fogorvos akihez még gyerekként jártam elég szigorúan nézett ki... (rögtön 2 fogtömést is kaptam) :D
2012. jan. 9. 14:42
Kicsit. :))
2012. jan. 9. 14:37
nem:)
66. Hópofi21 (válaszként erre: 65. - Denscaninus)
2012. jan. 9. 14:20

Kedves denscaninus!


Köszönöm a reakciót!

Egyetértek a leírtakkal.

Tudom, hogy már jóval előbb el kellett volna mennem fogorvoshoz, de mindig a félelem győzött.

Szájpadhasadékkal születtem, ezért kiskoromban kétszer műtöttek. Ezen kívül is sokat voltam kórházban. Úgyhogy volt ideje kialakulnia egy elég nagymértékű félelemnek az orvosoktól.

Nagyon sok rossz élményem volt, és ezek akarva-akaratlanul beépülnek az ember tudatába.

Mégis mindezek közül tényleg a fogorvos "viszi a pálmát". Nem tudom, ennek mi az oka.

Anno a suli körzeti orvosa egy szadista nő volt. Nagyon durva és agresszív volt. Előfordult, hogy felpofozott pár gyereket, aki nem úgy viselkedett, ahogy kellett volna.

Hát hozzá nem szívesen mentem. Általános iskolában nem is nagyon volt rossz fogam, egészen addig, míg egy nap a szünetben az egyik fiú teljes erejéből pofán rúgott egy focilabdával. Jó darabig köpködtem ki a fogzománc darabkákat. Szerintem akkor kezdtek rohamosan romlani a fogaim.

Aztán gimi végén elhatároztam, hogy megcsináltatom őket. Magándokihoz mentem, jó sokba került. Itt történt az ominózus gyökérkezelés. Első fog volt, kívülről nem tűnt rossznak. azt azért már nem vártam meg. Végre jók lettek a fogaim, de pár hónap múlva szépen kezdtek kipotyogni a tömések. Nem hiszem, hogy ez normális.

Most ott tartok, hogy majdnem az összes fogam rossz. De most meg pénzem nincs rá, pedig elszántam magam, mert nem szeretném ilyen fiatalon elveszteni a fogaim.

Ráadásul éjjelente rettenetesen szorítom az állkapcsomat, és ez csak tovább ront a helyzeten...

Nagyon el vagyok keseredve.

65. denscaninus (válaszként erre: 54. - Hópofi21)
2012. jan. 8. 23:42

szia! teljesen véletlenül keveredtem ide egy másik témában ide dobott a google...és úgy találtam meg ezt a fórumtámát :)

pár szóban reagálnék a leírtakra,mint férfi fogorvos:)


nem hiszem,hogy a legtöbb fogorvos hülyének nézi az embert,nyilván mi is emberek vagyunk,előfordulhat,hogy néha türelmetlen az ember vagy fáradt és ezt nyilván a kedvens páciens azonnal észre is veszi:)


de igazán a szakmai részére szeretnék reagálni.,valószínűleg nagyon erős fogbélgyulladásod volt,azért nem hatott még a nagyobb adag érzéstelenítő sem...sajnos néha ez előfordul.,hidd el nekünk is jobb érzés,ha fájdalom nélkül kivitelezhető a kezelés...

valószínű,hogyha egy harmadikat beadott volna,akkor sem zsibbadt el volna jobban,annyira gyulladt volt a fogad...

igen azt jól áttad,hogy a felső ajkadnál egy duzzanat kelettkezett,mert ott volt a sok injekció a nyálkahártya alatt.,annak több óra kell,mire az onnan lebomlik...szóval nem rosszul adta be az injekciót a fogorvos:)


de laikusként teljesen logikus feltevés:)

az altatásos fogkezeltetést felejtsd el!sokkal könnyebb dolga van a fogorvosnak,ha együttműködik a páciens,öblít,nagyobbra nyitja a száját...stb altatásban gyakorlatilag nagyon nehéz megoldani pl. gyökérkezelés közben a röntgenfelvétel készítését,sokkal nagyobb a hibalehetőség a fogorvos számár pl.,hogy egy tömést nagyon jól megcsináljon,lenyomatot levegyen és még sok-sok minden...


hát igen,azon én is elgondolkodom néha ,ha egy felnőtt ember hisztizik,sír és egy 5 éves kisgyerek meg egy szó nélkül tűri az injekciót,ügyesen nyitja a száját...stb


könnyebb ilyenkor a dolgunk:)

persze megértem,hogy néha nagyon fél egy páciens,de egy felnőtt ebernek úgy gondolom annyira erőt kell magán venni,hogy legjobb esetben az injekció picit kellemetlen és utána fájdalommentesen kivitelezhető a kezelés...az esetek nagy részében...sajnos nálad ez pont nem volt kivitelezhető


azért azt is tegyük hozzá,hogy nem pár nap alatt kerül egy fog olyan állapotba,hogy gyökérkezelni kell.,ez általában több év...ha időben elmentél volna,biztos vagyok benne,hogy fájdalommentesen,akár injekcó nélkül is meg lehetett voln menteni a fogadat egy egyszerű töméssel...

64. githaj
2012. jan. 8. 17:32
nem
63. 92422a8764 (válaszként erre: 61. - Globus)
2012. jan. 8. 17:31
Így igaz ,én is :)
2012. jan. 8. 17:31

Nem!

Inkább a fogorvos, mint a fogfájás! :)

61. globus
2012. jan. 8. 17:29
Nem. Kb. egy évvel ezelőtt rátaláltam egy tüneményes fogorvosra :)
2012. jan. 8. 17:24

Persze!!

Hiszen előre tudom fájni fog!!!

2011. dec. 30. 14:44
Nem, mert nagyon régóta ismeri a családom a dokit.
2011. dec. 30. 09:29
Előtte én is ,de nagyon ,nagyon jó kezekbe vagyok:)))
2011. dec. 30. 09:28
Ha a székben ülök, már nem.
56. 06718ca650 (válaszként erre: 55. - D41005143d)
2011. dec. 30. 09:25
én nem, hisz csak jót tesz nekünk. :)
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook