Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Te elvállalnál 60.000 ft-ért kasszás állást? fórum

Te elvállalnál 60.000 ft-ért kasszás állást? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4
2009. jún. 17. 16:35
Mai világban a diploma nagyon sokat nem ér, de mind1... ismerek hány olyan embert, akiknek van diplomájuk, mégis ott roskadnak a teszkóban, csóró pénzért és ismerek olyat, akinek csak érettségije van, vagy még az sem és vezető beosztásban van. Az egész talpraesettség kérdése... hiába végzi el valaki a diplomát , ha az életben nem tud magával mit kezdeni...
77. Brad
2009. jún. 17. 14:44

Köszönöm mindenkinek a hozzászólásokat!


:)

76. b2076ec79b (válaszként erre: 73. - Brad)
2009. jún. 17. 14:28

na ez is megoldódott :))))

Látod nem ment ez olyan nehezen

75. pemete (válaszként erre: 73. - Brad)
2009. jún. 17. 14:00
Szerintem jól tetted:) Élvezd ki az utolsó nyaradat!
2009. jún. 17. 13:57
jelenlegi helyzetemből kiindulva nem.
73. Brad
2009. jún. 17. 13:56

Lemondtam :(

Lemondtam :)

72. liza52 (válaszként erre: 57. - F111b04f6f)
2009. jún. 17. 12:36
Nagyon igazad van.Az utosó szavak találóak "a legkevésbé vesznek emberszámba"
71. liza52 (válaszként erre: 33. - Mrsa4)
2009. jún. 17. 12:32

Azt írtad "van annyi büszkesége "

Ez nem büszkeség kérdése.Akkor Te még nem láttál diplomás takarítónőt.?Választhat: vagy elvállalja vagy éhen dö...lik. Te mit választanál?

2009. jún. 17. 12:18
én az biztos, hogy örömmel és újongva elválalnám! Ha nem kell az állás, add át nekem :D
2009. jún. 17. 12:17

Pont azért, mert nem vay rászorulva. vállald el!!! Poén!!! Új emberek, sok tapastzalat! ha kassza meló, akkor is. Még sose dolgoztál, fogalmad sincs róla, milyen egy munkahely. Tapasztalatnak nagoyn jó, ha nem szakmába vág, akkor is. Utolsó szabad nyár? Hah! ugyan már...

én elvállalnám, és mivel nem vagy rászorulva, baromira le fogod szarni, hogy csak annyi lóvét kapsz, viszont minden lehetséges vocces helyzeten nevetni fogsz,. mindenből le tudod vonni a tanulságot stb, merthogy úgyis nemsokára lelépsz onnan.

2009. jún. 17. 12:05
Diákként sokkal könnyebb munkát találni. A munkáltatóknak valóban sokkal jobban megéri, mert kevesebbért dolgozunk mint a rendes munkások, ki lehet használni minket, és még a járulékok is sokkal alacsonyabbak. 700 ft-ig pedig a pénztár-hiányt is az iskolaszövetkezet állja.
67. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 60. - Pemete)
2009. jún. 17. 12:00
Ez bizony így van. A hipermarketekben ugyanezt tapasztaltam én is. A diákokat sokan valami lábtörlőnek tekintik aki elvégzi helyettük a nemszeretem vagy a piszkos munkát. Én is ki voltam bukva. Rendszeresen 10 órát dolgoztam,étlen szomjan amiből persze csak 8 órát fizettek meg. A fél órás kajaidőt is le kell melózni amiből én kb 6 percet használtam el mialatt bekaptam egy szendvicset de mégis az egészet le kellett dolgoznom. Totális kizsákmányolás.. És a kasszás hiányt tőlünk szigorúan levonták, egyik diáktársamtól 12 ezret egy 4 órás munka miatt. Gondolhatjátok 4 órás munka mellett mikor hozza vissza az árát.. nemogy keresnénk vele hanem még mi fizetünk az áruháznak. Az egy vicc volt. Meganultam hogy bizony kemény hierarchia van mindenhol és a már ott dolgozók még a diákoktól is féltik a munkahelye. Az még hagyján hogy soha nem köszöntek vissza, de úton-útfélen éreztették velem hogy nem vagyok teljes értékű dolgozó.
2009. jún. 17. 11:59

Én még itt vagyoook!!!!!!!

:)))

2009. jún. 17. 11:57

És most következik a pausa, ja...... ebédszünet.

Most a kezdeti nagy lelkesedés után, egy nagy visszaesés következik.

Szerintem az elkövetkezendő néhány órában ne várj túl sok reakciót kérdésedre.

2009. jún. 17. 11:57

A diákmunkák is 50%-os visszaesést mutatnak.Látom, hogy fiam,. és a barátai mindent elvállalnak amit csak tudnak, és lehet.

Azért az is megéri a pénzét, aki ennyiért alkalmaz, miután az utánad kifizetett járulékok (diák után)minimálisak....

2009. jún. 17. 11:55
Brad, ha nem a Szonda Ipsos-tól vagy, szerintem már azzal többet keresnél, ha megosztanád velük azokat az infókat, amiket innen szereztél.
62. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 56. - Brad)
2009. jún. 17. 11:49
Kiskoromban ezért irigyeltem a tanárokat. Felénk a június végétől augusztus végig nem kell dolgozniuk. Meg év közben is hiányoztak jó sokszor, szülési szabadság, osztálykirándulások meglátogatott nagybácsi meg persze a betegség se kerülte ki őket. Szóval szerintem évközben sem kell belegebedniük a munkába, és akkor erre jön még a nyári rendes szabadság. Mindenképpen egy jó szakma. :)
61. pemete (válaszként erre: 60. - Pemete)
2009. jún. 17. 11:46
Bocs a hiányzó szóközökért, de rossz a space-em:)
60. pemete
2009. jún. 17. 11:44
Nekem sincs diplomám, nem is lesz, de 60ezerért, ilyen körülmények közé, mint amit a kasszában ülőknek nyújtanak a munkáltatók nem mennék el dolgozni, csak akkor ha tényleg nem lenne más lehetőségem! Anno, diákként dolgoztam egy-két ilyen multinál, mint polcszervízes, és felháborító voltami ott ment! Az auchanban pl 1 hétig voltam, utána elhajtottam a "főnököt", az jó édes ...-ba. Nem tűröm, és soha nem is tűrtem, hogy bárki olyan hangot üssön meg velem szemben, mint amilyet ő megengedett magának. Hiába volt neki mittudoménmilyen színű kendő a nyakában, meg hiába volt ő az idősebb, akkor is csak egy idióta korlátolt seggfej volt, akinél már akkor jóval több iskolám volt, pedig még csak 11. osztályos voltam! Én ezért nem javaslom az ilyen állást, csak a legvégső esetben, mert általában mindenhol van néhány barom, aki azt hiszi, hogy ő a király ott, és osztja az észt, meg okoskodik, közbenmegannyi esze van, mint egy marék molylepkének.
2009. jún. 17. 11:42
Így én a helyedben elfogadnám a munkát, mert tanárnőként később is lesz nyári szüneted. Igaz nem 3 hónap, de talán 2 vagy 1,5 szerintem biztosan. Ezt elég kevesen mondhatják el magukról. Nekem is kell most a pénz ezért egy gyárban fogok telefont összeszerelni 3 műszakban a jövő hónaptól. A nyaramat feláldoztam a pénz oltárán. Valamit valamiért. Igy azért valamivel többet fogok keresni mint pl egy eladó aki állandü müszakos. Viszont sajnos sokkal jobban károsítja az egészséget is. :S
58. b2076ec79b (válaszként erre: 51. - Brad)
2009. jún. 17. 11:41

Hát sajna akkor amúgy sem fogsz sokkal többet keresni, amennyire megfizetik a tanárokat ebben az országban :( Hacsak nem nyelvtanár vagy :)


Amúgy meg úgy látom/hallom, hogy te már eldöntötted ezt a munka dolgot, csak megerősítésre vársz. ha ennyire nem fűlik a fogad hozzá és meg tudod oldani máshogy (márpedig igen), akkor ne vállald el.

Ez "csak" egy munka :) Nem az életed múlik rajta, haragudni meg senki nem fog.

2009. jún. 17. 11:39

Azt mondanám legszívesebben, gyúrni fogok rá MENTÁLIS szinten, hogy 60 ezerért senki ne kapja meg ezt az állást, csak többért.

De mindig vannak emberek olyan szar helyzetben, hogy elvállalják.

Viszont vállalják vele azt is, hogy 60 ezerért, MEGHATÁROZOTT IDŐTARTAMRA -augusztus végéig-, biztosan ők azok akiket a legkevésbé vesznek embeszámba.

56. Brad (válaszként erre: 55. - Elfelejtett jelszó)
2009. jún. 17. 11:37

:) ugyanannyi szünetem lenne mint másnak, csak nyáron kapom meg egyben...:) És mire jönne a nyári szünet, megőszülnék :D

Köszi ;)

2009. jún. 17. 11:36

Juj bocsi, félreolvastam. :D Tanárnő

Hát szerintem azzal még el is lehet helyezkedni és később is lesz nyári szüneted. :) Gratula

54. Brad
2009. jún. 17. 11:36
ha dupláját fizetnék, gondolkodás nélkül elfogadnám.
2009. jún. 17. 11:34
Én OKJ-vel vagyok titkárnő, de nem vesznek fel sehová tehát ha úgy nézzük énm is azért diplomázok hogy végre elmehessek titkárnőnek a szakmámba dolgozni.
52. b2076ec79b (válaszként erre: 45. - 4ce0ebd54f)
2009. jún. 17. 11:34

Lehet valamit félre értettem... Csak nekem ebből a "van annyi büszkesége.." kezdetű mondatodból űgy tűnt, hogy aki diplomával boltos lesz, az lealacsonyítja magát. Én ezt nem hiszem, hogy valaki annyira hűha okos lesz meg ügyes, meg tökéletes azért mert diplomázik :)


Persze hogy nem mész 60ezerrel semmire, de ha azt nézed hogy 0Ft van vagy 60.000, akkor már nem annyira semmi... Szerintem.

51. Brad (válaszként erre: 36. - B2076ec79b)
2009. jún. 17. 11:33

nekem most nem a kenyér kérdésre kell megtalálnom a megoldást!

Egyszerűen jól jönne a pénz.

A diplomásokból meg sok fajta van. Ne álltalánosítson senki!

Én tanárnő lettem, és ha akarom, ha nem, akkor is tanárnőként vennének fel, nem akarok egyből igazgató lenni. :D nem is értenék hozzá. Alulról kell kezdeni, hogy átlássam a dolgokat!

2009. jún. 17. 11:31
Ne vállald el szerintem, ilyet bármikor találsz. Ha utolsó nyár, élvezd ki, pihenj, közben meg állj neki állást keresni, ha szeptembertől akarsz dolgozni, mert mire egy "komolyabb" állást összehozol, simán vége a nyárnak.
49. b2076ec79b (válaszként erre: 42. - Mrsa4)
2009. jún. 17. 11:30

Hát igen, muszáj a jövőre gondolni :)

Egy diploma mindig jól jöhet :DDDDDDD

De lehet én se hagynám itt a munkám, perpillanat minden szempontból a lehető legjobb állásom van.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook