Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit tehetek, ha az apa nem akarja elvállalni a gyerekét? fórum

Mit tehetek, ha az apa nem akarja elvállalni a gyerekét? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
111. a360345bdd (válaszként erre: 110. - A14deb9047)
2010. jan. 13. 22:40

Ha visszaolvasod a hozzászólásokat, az sül ki belőle, hogy a legtöbb esetben az a legjobb, ha a pasi azt sem tudná, hogy apa lett.


Én most már minden erőmmel azon vagyok, hogy soha semmi köze ne legyen a lányomhoz!

2010. jan. 13. 22:33
Apasági per, DNS-vizsgálat! + egy vaslapát!!
109. a360345bdd (válaszként erre: 107. - Lilil)
2009. nov. 20. 12:30

Én 20. héten dobtam ki azt a férget!


Ne izgulj és ne aggódj! Mindent meg tudunk oldani és Manóvári a legnagyobb boldoság :)

108. 9d6cbcbded (válaszként erre: 107. - Lilil)
2009. nov. 20. 09:57
az anyakönyvi kivonat minden esetben a gyermek gyámját illeti meg, természetesen megkapod!:)
107. lilil
2009. nov. 20. 08:36

Köszönöm,hogy válaszoltatok.

Lenne még egy kérdésem,ha nem szerepel apa az anyakönyvi kivonatban,attól azt még kiadják nekem,mert úgy tudom,hogy a gyes-hez is kell az irat.

Nagyon új még a helyzet és az is lehet hülyeségeket kérdezek csak kicsit össze vagyok zavarodva.

106. a360345bdd (válaszként erre: 104. - Lilil)
2009. nov. 19. 19:57

Én a kórházban azt mondtam, nem tudom ki az apa. Nem is írtak az anyakönyvibe semmit se. 2 hete jött egy idézés, tisztáznom kell a helyzete. Fiktív apát fogok megnevezni, az én anyai dédnagyapám neve tetszik :)

De akár Antonio Banderast is mondhatnék, mert ott lesz a jegyzőkönyv arról, hogy kitalált név, nem vérszerinti apa.

105. 9d6cbcbded (válaszként erre: 104. - Lilil)
2009. nov. 19. 16:26

ha az apa most nem igazán kiváncsi a gyerekre, egyszerübb, ha "apa ismeretlent" íratsz be anyakönyvibe...

akkor nem mászhat a nyakadra.

104. lilil
2009. nov. 19. 16:20

Sziasztok!

Egyedül várom a kisbabám,ha az apa nem tesz apasági nyilatkozatot és elmondom a nevét autómatikusan apasági per indul ellene,mert ezt inkább szeretném elkerülni.

Mi a hivatalos eljárás ilyenkor?


Köszönöm.

103. 9d6cbcbded (válaszként erre: 102. - A360345bdd)
2009. okt. 28. 21:39

Gratulálok a kicsi lányodhoz!

Gyönyörű baba!:)

102. a360345bdd (válaszként erre: 101. - 274c9996b8)
2009. okt. 28. 21:19

Ma egy hónapos a lányom és még nem érdeklődött. Nem ér annyit a gyerektartás, oda kellene adnom 2 hetente, nem vihetem külföldre amíg ő meg nem engedi... Akkor inkább én is megtagadom őt, ahogyan ő letagad bennünket.


Köszönöm, hogy elmondtad a véleményed.

2009. okt. 27. 17:22

Mi az hogy mit tehetsz ? !

Ha biztos vagy az apaban , jelentsd fel az apasagi vizsgalaton mindenkeppen keresztul kell esnie , es termeszetessen fizesse a gyermektartast !

Ha nem alkalmas a lathatasra az mar ugye mas tema ! De feltetlen fizettesd ki vele a gyerektartast , ami ugy törvenyessen jar neked !

2009. aug. 29. 20:24
Tanári tapasztalatból mondom, hogy egyébként annak is járjatok utána, amikor a gyereket el kell ismertetni az apával, hogy utána viszont például külföldi osztálykirándulásokhoz kell a beleegyezése, különben nem lehet kivinni az országból a gyereket. Ha ilyenről van szó, állandó rohangászás jön a gyámügy meg a hol a bánatban lakik apu vonalon, és vagy sikerül kivinni, vagy nem. Mondjuk akkor még nem voltunk EU tagok, de nagyon szar volt sokszor.
99. princes47 (válaszként erre: 98. - A360345bdd)
2009. aug. 28. 15:32
Tudod a harag rossz tanácsadó. És hidd el leszel boldog, biztos meg is érdemled. Légy türelemmel.
98. a360345bdd (válaszként erre: 97. - Princes47)
2009. aug. 28. 14:17

Én is szivesebben olvasom a születés törtőneteket, nézek romantikus filmet, de a valóság mégiscsak ez. Volt aki a szexuális forradalmat okolja ezért, én a saját hiszékenységemet, hinni akarásomat.

A legnagyobb feladatom a gyermekvárás után, hogy kiirtsam magamból a haragot, ne akarja bosszút, meg kell tanulnom elengedni a fülem mellett a megjegyzéseket.

Látok pozitiv dolgokat is: az első pasi nem vállt be, gyerekkel egyedül maradt anyukák és a történet vége az őszine szerelem és annak gyümölcse a gyermek.

Nem adom fel, leszek én még boldog, de most még nagyon vérszomjas vagyok.

2009. aug. 28. 14:08
Teljesen el vagyok hűlve. Mig nem lettem tagja ennek a web lapnak ilyenekről nem is tudtam. Ahol dolgoztam ilyenek nem fordultak elő. Nem azért mert eltitkolták, valahogy mindenkinek rendezett volt a háttere. Itt borzasztóbbnál borzasztóbb életek, napok fordulnak elő. Szinte hihetetlen, hol élünk. Ilyen apák? nem apák, nem tudom szavakba önteni a gondolataimat, csak ámulok.
96. a360345bdd (válaszként erre: 95. - Princes47)
2009. aug. 28. 13:03
Én ennél sokkal agresszivebb vagyok! Kerek-perec megmondtam a "drága nagyinak" hogy ha csak ráemeli a tekintetét a gyerekemre, kiszúrom a szemét! A törvényekkel meg az a bajom, hogy csak a gyerek javát nem nézik. Senisem vszi figyelembe, hogy az ő kis sérülékeny lelküt mennyit tud befogadni egy olyan apából aki évente max 2szer megjelenik, igér fűt-fát és eltűnik.
95. princes47 (válaszként erre: 94. - A360345bdd)
2009. aug. 28. 12:59
Igen ebben 100 %-ban igazat adok. Erre nem is gondoltam. Csak az járt az eszembe, hogy nem adom oda a gyermekemet még egy fél órára sem.
94. a360345bdd (válaszként erre: 93. - Princes47)
2009. aug. 28. 12:11
Ez igy nagyon jó gondolat. Soha ne kerülj ilyen helyzetbe! Azonban azt is észre kell venni, hogy vannak olyan anyák, akiknek mág arra a havi 8ezer forint gyerektartásra is szükségük van. Sajnos :(
2009. aug. 28. 11:57
Sziasztok !Igazából én hála a jó Istennek nem vagyok benne járatos. Ha a mostani eszemmel így járnék biztosan azt mondanám, hogy nem tudom ki lehet az apa mert abban az időben volt 3 kapcsolatom is. Biztosan ezt mondanám, inkább mondjanak rólam rosszat, minthogy egy ilyen elvigye a gyermekemet. Nem nem és nem adnám inkább legyek a legutolsó nő, de akkor sem.
92. 9d6cbcbded (válaszként erre: 91. - A360345bdd)
2009. aug. 27. 20:12

Sajnos ilyenről nem tudok nekik beszámolni..

Már csak abban reménykedem, hogy nem jön túl gyakran a lányomhoz, így nem is fog kötődni hozzá a pici és nem megy el vele, akkor sem ha nagyobb lesz.

Igazából rá sem merném bízni, főleg úgy nem hogy 200km van köztünk!


Te tényleg okosan csináltad!

91. a360345bdd (válaszként erre: 89. - 9d6cbcbded)
2009. aug. 27. 07:37
A családsegitők mit mondtak? Ha beszámolsz arról, hogy félted a gyermeket az apjától, pl iszik, verekedik stb, akkor ők a biróságon is melléd állnak, hivatalból nem engedik, hogy elvigye tőled.
90. a360345bdd (válaszként erre: 89. - 9d6cbcbded)
2009. aug. 27. 07:36
Én a fiktiv apa lehetőségével élek. Ha ott van a neve az anyakönyviben, akkor követelőzhet. Én azt mondtam a gyámügyisnek, hogy nem tudom megnevezni az apát, mert több jelölt is van és egyik sem akarja vállalni. Csúnyán nézett, de megértette a lényeget. Ha valamikor eszébe jut, hogy ő az apa nagyon sokat kell majd fizetnie, de mert sosincs egy vasa se, ettől nem félek.
89. 9d6cbcbded (válaszként erre: 88. - A360345bdd)
2009. aug. 26. 22:19

nekem azt mondta a gyámhatóságis nő, hogy mindenképpen legyen az apa az anyakönyviben, mert ha bíróságra menne, akkor én hazugnak minősülök, mivel mást írtam be apának....

Mi sem voltunk házasok, élettársiról sincs papír, de az apaságit megcsináltattam, mivel így lettem tájékoztatva, lsd fent...:(((

A múltkor ez a szemétláda már azt ecsetelte, hogy hová fogja a gyereket a libájával elvinni, ha már elég nagy lesz! Teljesen kivagyok, én nem akarom odaadni neki, belehalnék........

88. a360345bdd (válaszként erre: 87. - 9d6cbcbded)
2009. aug. 26. 08:42

A sors mellettem van! Nem voltunk házasok, de még bejelentett élettársak sem. Nincs a kezemben sem apasági sem lemondó nyilatkozat. Igy az anyakönyvi kivonatba az anyai dédnagyapám neve kerül be az apa nevéhez. A kis köcsög neve nem lehet egy lapon a lányom nevével!

Felvilágositottak, hogy ha ez az állapot a gyermek 3 éves koráig fennmarad, akkor a vérszerinti apa a fje tetejére is állhat, nem lesz köze a babához.

Ha pedig az ajtóm előtt rendbontana a kiérkező rendőr megnézi az anyakönyvit és látja, hogy a barom nem a gyerek apja (legalábbis papiron).

87. 9d6cbcbded (válaszként erre: 85. - A360345bdd)
2009. aug. 25. 22:11

én is szeretném a kislányom apját minél távolabb tudni az életünktől...Ő is hol akarja a gyereket, hol nem, már teljesen kikészít...

Te bírósági úton intézed vagy egyszerűen eltiltod?

86. ba21036ade (válaszként erre: 85. - A360345bdd)
2009. aug. 25. 21:47
Szia.Nekem a barátnőm volt ebben a helyetben annyi különbséggel,hogy az ő hapsiát le is csukták.A kislánya a barátnőm nevét kapta.Miután szabadult,megkapta a kislány az ő nevét.DE!!!Fietni nem fizet,de a láthatási jogát fenntartaná.Ne akarj egy nyügöt a nyakadba venni,mert nem szabadulsz meg tőle soha sem.Inkább ne legyen apja a gyerekednek,mintsem nagykorában szégyenkezen mitta.Ha nagyobb lesz,mesélj el neki mindent,majd ő eldönti,akar e vele találkozni.Ez csak az én véleményem,de Én ezt csinálnám a helyedben.
85. a360345bdd (válaszként erre: 84. - Anyuci74)
2009. aug. 25. 20:36

Nagyon ismerős a sztori! Én május óta egészen idáig könyörögtem, hogy döntse el mit akar, leszek én az, aki hajlik. Semmi eredmény, hol akarja, hol meg közli, hogy nem is az övé, mit buzerálom.

Jót akartam, elsősorban a picinek. Még most is csak a legjobbat akarom neki, ezért távoltartom ezt a kis rohadékot és az egész retkes családját a gyermekemtől. Ő most már csak az enyém!

84. anyuci74 (válaszként erre: 82. - Msforrester)
2009. aug. 25. 18:18

Nos az benne az erdekes , hogy a baratnöm es a volt "parja" egyazon orszagbol valok! Igy a kultura meg a szokasok itt nem lehetnek okok. Egyebkent 100%-ig egyet ertek veled ebben a kulföldis dologgal kapcsolatban.

Itt sajna az apa fejeben van a hiba! Mert most meg hogy talalt maganak masik baratnöt, most ugy gondolja hogy nem fog harcolni a gyerekert. De mar annyiszor valtott velemenyt, hogy szeintem ez az eletben nem lesz biztos!

2009. aug. 24. 08:20
Bocsi, az üzi 2 fele már Hedonistamamának szólt.
82. msforrester (válaszként erre: 80. - Anyuci74)
2009. aug. 24. 08:20

Igen , én is azt hiszem, hogy a jó apa 50% szerencse, 50% megfigyelés kérdése. És sajnos az is igaz, hogy aki külföldről származó férfival köti össze az életét, egy csomó szarsággal találja magát szembe, amikor a gyerek körüli témára kerül a sor.

A különböző szokások miatt is, meg amiatt is, mert a külföldi nagyik verik az asztalt, hogy hónapokra add oda a gyereket nekik, mert ők is nagyszülők. És ez még az az eset, amikor akarják látni.

Szerintem azt kéne mondani a gyereknek, ami az igazság, vagy te annak tartod, de semmi esetre sem szidnám teli szájjal az apát, mert amint elkezd a gyermek biológiát tanulni, rögtön azt fogja gondolni, hogy ő a rosszaságot az apjától genetikailag hozza.

Remek takarózás lesz az összes hülyeségre, amit csinálni fog az életben. Ismerek ilyen gyereket, ha valami nem tetszik, mindig közli hogy ő az "apja rossz vére" miatt olyan, amilyen. Szerintem ezt nem kéne elérni, ha kibírod.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook