Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Te elvállalnál 60.000 ft-ért kasszás állást? fórum

Te elvállalnál 60.000 ft-ért kasszás állást? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4
48. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 42. - Mrsa4)
2009. jún. 17. 11:29
De miért vagy ennyire biztos abban, hogy később jobban fogsz keresni? A papír miatt? Az semmit nem ér, így is úgy is végig kell járni a szamárlétrát mindenhol.
47. Brad (válaszként erre: 34. - 4ce0ebd54f)
2009. jún. 17. 11:29

jó neked!

Majd egyszer nekem is lesz jó! :)

46. Brad
2009. jún. 17. 11:28

Őőő, még mielőtt nagy balhé kerekedne :) elmondanám:

-Lényegében nem érdekel a diplomám. A legalján szeretném kezdeni a melót. Meg kell járnom a ranglétrát. -ezzel nincs gond, bevállalom, és így a helyes!

-Az utolsó nyaramat nem akartam munkával tölteni.

-DE jött egy ismerőstöl ez a felajnálás és mondta h még ma adjak választ.

-Anyuci-apuci eltart (ahogy mások írják), lényegében még van pénzem a diákhitelből, abból adok be a rezsibe. -nem sok, de vmi!

-Jah és akkor meg kell kezdenem a diákhitel törlesztését. Jah, igen meg a hiányt is levonják a fizumból, szóval kézbe kapok kb. 50.000 ft-ot.

-Augusztus 31-ig kellenék, s utána kirugnak. szóval ha akarom, ha nem, ideiglenes munka lenne.

Ennyi...

(Őszintén szólva nem akarom ezt a melót, de annyian örülnének neki, és a barátom is dolgozik, meg a pénz is jól jönne, DE ennyi melóért ennyi pénzt... , csakis lelkiismeretfurdalásból vállalnám el. Meg hogy ne én legyek a világ legszarabb embere, hogy nem kapok egy ilyen jó alkalmon, ilyen válságos helyzetben.)

45. 4ce0ebd54f (válaszként erre: 36. - B2076ec79b)
2009. jún. 17. 11:27
Miért lenne primitív. Én is dolgoztam nem 1 áruházban pénztárosként. És nagyons szerettem csinálni, és mivel kitartó vagyok és törtető, én voltam az elsők között akik félévente bónuszt és fizetésemelést kaptak. És ez 2003ban volt és már akkor 60 000ft fix fizetésem volt. Miről beszélünk??? 18 éves korom óta melózok, iskola mellett csináltam, ahogy olvasom te is. És a kérdés még mindig az, hogy "elfogadjam a munkát vagy keressek tovább"?? -Én azt mondom keress még egy kicsit ezerrel nézd a melós honlapokat. bár ha jobban belegondolok a kérdező még anyukája mellett van, és az sokkal könnyebb. meg ő csak nyárra akar munkát. Akkor meg?? Viszont hosszú távon nem mész 60 ezerrel semmire. Főleg ha egyedül élsz, és fizeted a 40 ezres fűtésszámlát. És talán albérletben is laksz.
44. mrsa4 (válaszként erre: 43. - Mrsa4)
2009. jún. 17. 11:27
bocs, két szó...
43. mrsa4 (válaszként erre: 40. - F111b04f6f)
2009. jún. 17. 11:27
Az éhenhalást nem arra értem, hogy nem megy el a nyári szünetben dolgozni a fórum kezdeményező, hanem arra az általános mondatra, amit folytattam eme három szóval... és éhen hal
42. mrsa4 (válaszként erre: 36. - B2076ec79b)
2009. jún. 17. 11:25

Ez így igaz.

Én pedig csak azért járok a fősulira, mert akkor egy kicsit több pénzem lesz majd, amit a gyerekemre költhetek. Amúgy most én is diplomásokat bőven megszégyenítő fizetést kapok gimnáziumi érettségivel, plusz 2 év szakközépiskolával.


Csak a kis pocilakóm miatt csinálom tovább, és azért, hogy egyszer talán tisztességes nyugdíjam legyen, amúgy hagynám a francba.

41. **Rita** (válaszként erre: 31. - 4ce0ebd54f)
2009. jún. 17. 11:22
Akkor nálatok sokkal jobb a helyzet
40. f111b04f6f (válaszként erre: 33. - Mrsa4)
2009. jún. 17. 11:22

Isten ments!

Nem kell éhen halni, de ha meg van az a lehetősége, hogy kihúzza a nyarat pihengetve, akkor már tett valamit azért, hogy ne holnap következzen be az ami holnapután fog, az emberek nyomorba döntése.

Jó ... tudom!! KÖNNYEN BESZÉLEK, MERT NEKEM ÁLLÁSOM VAN MOST!

De kétlem, hogy nem gáncsolnék be valamilyen formában -akármiylen csekélyen-, a világgazdasági

"v"ÁLSÁGnak, ha arra sor kerülne.

Már csak azért is, mert rohadtúl irritál az a gátlástalanság, ami Földi szinten folyik.

Na jól ki okoskodtam magam!

39. mrsa4 (válaszként erre: 34. - 4ce0ebd54f)
2009. jún. 17. 11:22
Bocs, nem beléd kötöttem. Csak ez jutott eszembe, amikor az általad leírt mondatot olvastam.
2009. jún. 17. 11:21
...És ezt magamnak köszönhetem hogy kitartottam, és iskola mellett boltban dolgoztam. Tudom milyen szar pénzt kapni, nálunk hálisten még van munkalehetőség, és kötve hiszem hogy budapesten nincs. Körül kell nézni kicsit jobban, és talán a kérdező ha nem lenne pályakezdő tudná kezelni ezt a témát, hogy 60 ezerből nem lehet megélni. Ha egyedül élne hogy tartaná el magát ennyiből? Ezért jo hogy anyuci mellől sokáig nem bújunk ki. Majd ő eltart.
37. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 34. - 4ce0ebd54f)
2009. jún. 17. 11:20
Ti tudtok valamit amit az átlag nem, és ezt a hátrányt akarják behozni a diplomával, a magasabb végzettséggel. Őszintén szólva én is csodálkozom azon, hogyan tud valaki érettségivel jól fizető álláshoz jutni, a másiknak pedig miért nem sikerül 3 diplomával sem?
36. b2076ec79b (válaszként erre: 31. - 4ce0ebd54f)
2009. jún. 17. 11:19

Van annyi büszkesége??????????????

Aki boltos, az egy primitív bunkó???? Vagy mi?

Nekem még nincs meg a diplomám, mégcsak első éves vagyok,de egyáltalán nem gondolom hogy utána én leszek az atyaúristen. pedig engem nem támogat anyu-apu senki, két gyerek mellett bevállaltam, kemény pénzt fizetek azért, hogy diplomám legyen. nem sírok, én vállaltam. de ha utána hiretelen boltosnak kéne mennem, elmennék.

A büszkeségem nem fizeti ki a rezsit és nem ad enni a gyerekeimnek.

2009. jún. 17. 11:17
Felénk a diplomások sajnos 4 műszakban dolgoznak a gyárban ugyanúgy mint a 8. osztályt (vagy azt sem) végzettek. Kb 80 ezret kapnak, úgy hogy hétvégén is munka van. Arról eddig sem volt szó, hogy egy diplomás ne lenne hajlandó "alantasabb" munkát is elvégezni. Az a nézet hogy "diplomám van, had legyek már vezérigazgató" nagyon rég nem állja meg a helyét és szerintem ezt már mindenki tudja is. A mérnökök szerintem az egyetlenek akik viszonylag biztosan el tudnak helyezkedni a szakmában. A többiek bizony nem ritkán gyárban vagy bolti eladóként, esetleg takarítónőként kezdik. Ha túlképzettségre hivatkozva el nem utasítják őket..
2009. jún. 17. 11:17
Nem belém kell kötni, itt mindenki a maga véleményét mondja el a tapasztalatairól. Elnézést hogy diplomával eltudtak helyezkedni, saját erőből. Hozzáteszem sok diplomás is "ki ha ő nem". És talán meg is értem. Nem mindenki azért tanul hogy utánna 60ért elmenjen dolgozni. Nincs diplomám, de pont azért nem is lesz, mert fölöslegesnek tartom. Érettségivel diplomásokat megszégyenítő fizetést kapok.
33. mrsa4 (válaszként erre: 31. - 4ce0ebd54f)
2009. jún. 17. 11:11
"Van annyi büszkesége, hogy nem vállal el ilyen melót." ... és éhenhal...
32. mrsa4 (válaszként erre: 30. - F111b04f6f)
2009. jún. 17. 11:10

Teljes mértékben egyetértek veled. Aki azt hiszi válság van, az téved. Nincs. Mesterségesen generált helyzet van.


Attól még Mo. gazdasági helyzete a béka segge alatt, de nincs világválság. Ez csupán business.

31. 4ce0ebd54f (válaszként erre: 27. - **Rita**)
2009. jún. 17. 11:08
A hozzáállás sokmindent eldönt. Bár mondjuk erősen kétlem hogy egy diplomás elmegy boltosnak...!!! Van annyi büszkesége, hogy nem vállal el ilyen melót. Sokról hallottam már, pont azért mert ő nem azért tanult 25 éves koráig, hogy utánna boltos legyen. Aki keres talál...azt mondják!! Vagy talán a diplomás arra gondol, hogy mert neki felsőfokú végzettsége van, őneki már keresni se kell, mert őt keresik a cégek??:DDD Akkor vidéken úgylátszik jobb a helyzet, minden ismerősöm diploma után eltudott helyezkedni. A penny nálunk meg egész jó, nem 12 óráznak az eladók, ha azt teszik kifizetik! Vagy inkább a főnök körmére kell nézni hogy miért 2 emberrel dolgoztat?
2009. jún. 17. 11:05

No igen erre biztosan sokféle, színes reakció lesz.

Magam azt mondanám, nagy okosan, menjem a jó édes...ja. Azt tapasztalom, hogy nem csak M.o-gon, de világszerte hihetetlen gátlástalanság és valamiféle felsőbbrendűségi komplekszus űl az agyára a "vezetőknek/diplomázottaknak".

Az erősödik meg a tudatukba, hogy adiplomájukkal együtt értenek az emberekhez és az empátia érzékük is átlag feletti.... Na ezt hagyjuk!!!

Baromira természetes nekik az éhbér, és ugyan ilyen természetes részükre a másik véglet, a dőzsölés. Ez rád -MÉG- nem vonatkozik.

Gondoljunk bele: miért olyan rohadt természetes, hogy egy fizikai munkás 50-60-70 ezret keres, miközben a saját energiával/étkezéssel való ellátása többe kerül. Ja ..., tévedtem kevesebbe, mert ugye a kizsigerelés alig kerül valamiba.

De mire lehet számítani, ilyen mesterségesen alacsony szinten tartott munkanélküliség mellett.

Mindig ügyelnek rá, hogy elérje a megfelelő alacsony szintet, mert különben nem lenne munkaerő-piaci harc, miközben melldöngetve igazolja mindegyik párt -KIVÉTEL NÉLKÜL-, a saját igazát, hogy ennyi meg ennyi új munkahely terentődött.

A munkanélküliség meg érdekes módon beáll egy közel 10% körüli értékre.

Valaki biztosan hazudik!

Megjegyezném a magam bérével meg voltam elégedve úgy 3 évvel ezelőttig, azóta egy kanyit nem emeltek.

Ha nincs meg az éves terv, az az ürügy, ha nincs megfelelő megrendelésállomány, akkor az, ja és van a világgazdasági válságnak hazudott valami, ami persze messze nem az, de hát baromi jó alap megint arra, hogy még lejjebb süllyesszük egy ország gazdaságát. Ezt már haggyuk, mert akkor a Rochildokra és Soros "ÚR" tevékenységére is ki kellene térni.


Szóval nehéz kérdés, magam részéről inden vezetőt és diplomást köteleznék egy kis fizikai, vagy "ALANTASABB" munka végzésére, de ez egy vélemény, és szerintem nem a legdűrvább lesz.


Tartok tőle nem sokat segítettem!

Inkább nyaralj még egy kicsit!

29. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 24. - 4ce0ebd54f)
2009. jún. 17. 11:02

"Aki meg diplomával nem megy semmire, az maga tehet róla"

Már ne haragudj, de én ezt azért nem jelentettem volna ki. Honnan tudod, ki miért nem talál munkahelyet? Szerinted sorbanállnak a munkáltatók értük? Látszik, hogy nincs diplomád..

28. reni79
2009. jún. 17. 11:00
Ha nem lenne munkám, ebben a válságban biztos!
27. **Rita** (válaszként erre: 24. - 4ce0ebd54f)
2009. jún. 17. 10:58

Hívj már fel párat :D

Érdemes lenne,megtudni hány helyre hívnának be, és hány helyre akarnának felvenni .)

2009. jún. 17. 10:56

sziasztok!


Hát szerintem ha azt nézem, hogy 22 évesen anyám tart el és 0 keresetem van, vagy van 60.000-em, én inkább a 60.000-et választanám.

Perpillanat a semminél jobb, aztán csak talál magának jobb helyet.

25. mrsa4 (válaszként erre: 13. - Pemete)
2009. jún. 17. 10:56
inkább kiül a diplomájával a kuka mellé? vagy kis kartontáblára ráírja: diplomás vagyok, nincs munkám, kérem szánjon meg!", aztán kiáll valamelyik útkereszteződésbe?
2009. jún. 17. 10:55
Ahogy látom a kérdező budapesti. Hát hogy a fenébe nem talált egy jó zsíros állást???? Valaki azt írta hogy az Auchan-ban is jól keresnek, bár Pesten mindenhol többet adnak mint vidéken, 60 000Ft a fővárosban elég satnya pénz. Én azt ajálnom nézz szét az álláskeresőkön pl expressz.hu. Ott dögivel vannak eladói állások, és szerintem nem 60 000ért. Mivel az eladók a téma, nem mondhatok véleményt a diplomásokról, hogy ők mennyit kapnak. Tudom mi van a boltban, nem 1x dolgoztam áruházban. Aki meg diplomával nem megy semmire, az maga tehet róla!
23. MMea
2009. jún. 17. 10:53
Én diákként minden nyáron dolgoztam valamit, jól jött a kis pénz. Hol többet, hol kevesebbet kerestem, de nem válogattam, hisz örültem, hogy van valami. Nem egész nyáron dolgoztam, így maradt időm szünidőzni is a barátokkal, de legalább pár dolgot meg tudtam venni magamnak és tapasztalatokat szereztem.
22. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 19. - 4ce0ebd54f)
2009. jún. 17. 10:53
Nézz egy kicsit jobban a dolgok mögé. A Pennyben egy müszakban 2 ember dolgozik, egy pakolja ki a többszáz tonnás kamionokat, fel az árut a polcokra a másik szerencsétlen meg áll az egy szem pénztárban sokszor 12 órát étlen-szomjan. És még emellett kutyába se nézik őket. Miért is kéne ezt irigyelni? A 120 ezerért?
21. **Rita** (válaszként erre: 13. - Pemete)
2009. jún. 17. 10:50
Legyen igazad.
2009. jún. 17. 10:49

Még egy Wc-pucolóit is csak fizessenek érte. :(

Egyébként miért pont az eladók lennének megfizetve? A diplomások se kapnak többet ne aggódj, ráadásul nekik még munkájuk sem nagyon van. Szóval szerintem örülj annak a 60-nak. Örülj, hogy a mai világban találtál munkahelyet. Szerintem (bár nem tudom de ha csak nincs 3 diplomád szerintem nem vagy abban a helyzetben hogy válogathass)

2009. jún. 17. 10:46
Szomorú, hogy az eladók nincsenek megfizetve. Viszont 60 000Ft-nem a legtöbb. ÉN is dolgoztam boltban (iskola mellett-nem diákként) 2003-ban akkor kaptam az első fizumat kb 55 000Ft-ot+kajajegy (Spar). Ilyen kevés pénzért amit írsz, fel se kellnék 2009-ben. Hiába a válság, és munkahelyek nem rohangálnak utánnad, szerintem még nézz körbe. Pl egyik jó ismerősöm a Penny Market-ben dolgozik 8 órában 120 000alap+kajajegy. Sőt ott asszem van 6+4 órás dolgozó is, és hiába lepődünk meg, ott a 4 órás keres annyit amennyit te írsz 8 órára. (Vidék)
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook