Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Tartós, látványos és egészséges fogyi a testkontrollal. Hétfőtől jön valaki? fórum

Tartós, látványos és egészséges fogyi a testkontrollal. Hétfőtől jön valaki? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2010. júl. 29. 15:05

Sziaszok!


Szerintem kibírható a víznap,ha teljesen ráállsz és elhatározod magad.

Nem mondom hogy nemkemyény,de kibírható.

Én a juharszirup kúrát 6 napig bírtam,ezalatt csak a lötyit ittam és semmit sem ettem.

Egy biztos hogy egy-egy víz vagy lékúrával ártani nem ártasz magadnak....sőt!


Sok sikert hozzá.

409. Binky (válaszként erre: 408. - Szuszy)
2010. júl. 28. 17:11

Hajrá:)

Sokat igyál, nagyon, ha mégis tartasz.

408. Szuszy (válaszként erre: 407. - Binky)
2010. júl. 28. 15:20
Köszi, lehet akkor erre koncentrálok ma, és mégsem eszem semmit. Majd holnap reggel tudok biztosat :)amikor felkelek és vissza gondolok a mai napra, hogy sikerült -e :)
407. Binky (válaszként erre: 406. - Szuszy)
2010. júl. 28. 15:16

Épp tegnap tartottam.

A szoktam kicsit erős kifejezés, azt hiszem ez volt kábé az ötödik.

Elhatározás kérdése, mindenképpen otthon kell maradni hozzá. (Gyümölcsnapot akartam tartani, de már egy ideje nekem sem fűlika gyümölcsökhöz a fogam, azt ettem egész nyáron).

Viszont igen, akár fogyás is várható, átmos az a rengeteg víz, és összébb szűkül kissé a gyomrod. Mondjuk csak óvatosan szabad.

406. Szuszy (válaszként erre: 405. - Binky)
2010. júl. 28. 15:02
Te szoktál víznapot tartani? Én még soha nem próbáltam. Nem tudom menne -e. Igaz ma még csak ittam, de lehet hogy később már ennék majd valamit. Kibírható? Ilyenkor lehet kicsit megindul a súlyvesztés?
405. Binky (válaszként erre: 404. - Szuszy)
2010. júl. 28. 14:58
Szerintem döntsd el, hogy akkor ma tényleg nem eszel semmit és vízkúrázol, vagy eszel,de akkor rendesen. Nekem anno volt, hogy 2 kilót híztam, mert egy nap csak egyszer ettem(akkor mondjuk jó sokat). A reggeli pedig a jó fogyókúra egyik titka:)
404. Szuszy (válaszként erre: 403. - K.brigike)
2010. júl. 28. 14:51

Ó :)) Megbocsátok :)

Ma még nem ettem semmit, nem is kívánom a kaját, de tegnap sem volt délig gyümi. Gondolom azért jó lenne egy kicsit magamba erőltetni némi vitamint. Ti hogy vagytok ezzel? Mióta nincs meleg, nem megy nálam a gyümi. Ma is voltam vásárolni, de nem vettem semmi tilosat, de azt sem nagyon amit lehet enni. Ez amúgy szuper, ritka dolog nálam, meg kell becsülnöm :)

403. k.brigike (válaszként erre: 402. - K.brigike)
2010. júl. 27. 22:04

Szuszy!

Elnézésed kérem,az előző hozzászólásomnál kihagytam a nevedből egy s betűt!


Bocsi!!!!!

402. k.brigike (válaszként erre: 400. - Klaudia20)
2010. júl. 27. 20:18

Szia!

Köszönöm,már én is gondolkodtam ezen,lehet veszek is egyet.

Szuzy: Ne aggódj,ezen már én is átestem egyszer,de aztán mostanra ismét elindult a mérleg nyelve lefelé.


Én kb. 3 hónapja küzdk a kilókkal komolyabban.

Túl vagyok már több próbálkozáson.

Megcsináltam a juharszirup diétát és ezután kezdtem el a tk-t.

Nagyon örülök neki hogy kezdek belejönni.

Ezalatt a 3 hónap alatt összesen 9 kiló ment le.


Ti mit szoktatok enni ha édességet kívántok?

Persze úgy gondolom hogy mondjuk uzsonnáravagy vacsira,nem pedig utána.

401. Szuszy
2010. júl. 27. 17:10

Sziasztok! A derekam már sokkal jobban van, a kedvem is jobb lett ettől :)

Dolgozni is kellemesebb de sajnos a fogyásban nem segített :((

Szóval hiába próbálok mindent betartani (lehet csak én gondolom ezt ) a mérlegem ma reggel megint többet mutatott, mint a múlt héten :(

Azért nem adom fel, olyan nincs hogy meghátráljak:) Majd jövök és elmondom hogy "hogy fogytam le pár nap alatt" :) ez persze nem igaz, csak próbálok pozitívan hozzá állni. Mára több lett a súlyom, de fogyóhold van és ez majd segít, meg persze a sok lötyi is, amit magamba kell tömnöm :))

400. Klaudia20 (válaszként erre: 398. - K.brigike)
2010. júl. 27. 14:39

Szia!


Ne haragudj, hogy írok, de olvastam, hogy csak te kávézol nálatok! Nálunk meg csak a párom, és vettünk egy kis kotyogós kávéfőzőt, ami 1000.- körül volt a százasba (egy kis bolt), és egyszerr igaz csak két csészényi kávét főz le, de neki elég, és mindig friss...

Csak segítség képp szerettem volna mondani, mert olvastam, hogy mennyire odavagy a kávéért!

399. Binky
2010. júl. 25. 23:50
Sziasztok, 1 hét Balcsi után visszajöttem. Sajnos nem voltam túl testkontrollos, bár azért így visszagondolva nem bűnöztem olyan hatalmasokat...egy barátnőm 90 napozott, és aszerint kellett főznöm, de itthon már igyekszem betartani a szabályokat.
2010. júl. 25. 13:32

Sziasztok!


meme70: Én is mindíg gyüminapot tervezek másnapra amikor bűnözök,de nem ön be a számításom.

Kb 2-ig kibírom csak gyümin,de utána mindíg kell ennem valamitt.Persze én tartom magam a tk-s étrendhet.


Szuszy: nem lehetett kellemes a derékbecsípődésed.

Páromnak is állandóan ezzel van baja,át tudom érezni a helyzetet.

Talán most az egyszer fogalmazhatunk úgy hogy kijárt neked az a mekis kaja.:)))


bucimami: igen,erre lettem volna kívánci hogy álmosság ellen használ e a,de ezek szerint nem.

Az elmúlt két napban én is elég sok kávét ittam,pedig csak reggel szoktam egyet.

Anyukámnál voltunk és főzte a kávékat és hát tudjátok hogy van ez ...nem tudtam ellenállni.

Nekem nincs kávéfőzőm,mert senki nam kávézik a családban,csak reggelente összekeverek egy port és ennyi.

Így anyukámnál már az illata megbabonázott.

Kicsit ki is rúgtam a hámból kaja szempontjából,nem bűnöztem igazán,csak többet ettem a kelleténél,de tk-s kaját!És hát egy egy jégkrém is becsúszott.

Tegnap este alig mertem,de megtettem és ráálltam a mérlegre.

Azt hittem nem jól látok,még így is egy egész kilóval kevesebbet mutatott!!!!!!!!!

Ez ám a bíztatás!


Ne adjátok fel,és szorítok mindenkinek!


Bocsi,elég hosszúra sikeredett,így már mára be is fogom.

Sziasztok.

397. bucimami (válaszként erre: 394. - K.brigike)
2010. júl. 23. 14:39

Álmosság ellen sajnos nem használ a citromos víz, tényleg csak arra jó, hogy ne azért igyál kávét, mert innál valami forró italt ébredés után. Én azzal a feltétellel vágtam bele, hogy megiszom reggel a citromosat, aztán ha a délelőtt folyamán úgy érzem, nem bírom tovább, akkor jöhet a kávé. Pár hete már az első nap feladtam, mert nem igazán pörgetett fel a hosszadalmas kicsi pónizás a legkisebbik lányommal. :-)Most, hogy a többiek is itthon vannak, zajlik az élet, jobban bírom. Viszont korábban megéhezem, de ez nem olyan nagy baj, eszem nektarint, almát, banánt, ami éppen adódik.

A délutánok már nehezebbek, nagyjából uzsonnaidőben megiszom egy jegeskávét, hogy bírjam estig a gyűrődést. De olyan is van, amikor nem kívánom, helyette rágcsálok egy kis répát. Vagy sokat.:-) Talán könnyebb lesz, ha a picurkám nem kel éjszakánként háromszor. Nagyon nehezen viseli a meleget.

Holnap rokonokhoz megyünk, ahol bográcsgulyás lesz az ebéd, utána meg valami finom süti- majd meglátom, hogyan tudom "testkontrollizálni" a látogatást. :-)

396. Szuszy
2010. júl. 23. 10:31

Sziasztok!

Tegnap reggelre végleg becsípődött a derekam, úgyhogy dokihoz kellett mennem. Kaptam gyógyszert, kenőcsöt is írt, mostanra picit mintha jobb lenne. Ennek ellenére mekibe vittem a lányokat, és ennem kellett persze nekem is. Az új kajcsit ettem amit most reklámoznak a tv-ben, hát isteni finom volt...

Este még akartam dinnyét, de írtóra nyomta a gyomromat szerencsére, úh. nem ettem. Ma azért nem mernék a mérlegre állni :(

Ma még nem ettem, de mindjárt lenyomok egy kis szilvát meg barackot :) a többit még nem tudom.

395. meme70 (válaszként erre: 394. - K.brigike)
2010. júl. 22. 14:57

Én is itt vagyok, olvaslak, egy nagy doboz fagyival a kezemben.

Mit lehet ilyenkor irni a testkontrollról?

Talán annyit, hogy nagyon elengedtem magam. Meg hogy semmi akaraterő nincs bennem. Hiszen minden reggel úgy kelek, hogy na MA, ma gyümölcsnap lesz, aztán jöhet újra a tk. És végül mégis semmi, már sokszor a reggelinél megbukik a dolog. Tudom csakis Én , és senki más nem tehet róla, de ez van, lusta, kitartásnélküli dög lett belőlem ( csak azért nem disznó, mert a leadott 4 kg-ból nem jött vissza semmi, szerencsére).

Ez lehet a napi 15-20 perces itthoni tornának az eredménye, de mi van , ha majd arra is lusta leszek?

2010. júl. 21. 19:59

Köszi,már jobban van a gyerkőc.

Meg fogom próbálni én is a citromoös vizet,nálad hogy vált be?

Minden nap iszod?

Én olvastam róla sokat,mármint a szójáról és szerencsére nekem az íze is bejön.

Ma lecsós nokedlit ettem,vacsira saláta lesz ,talán egy kis fasírt mellé.


Holnap tökfasírt lesz ubisalival az ebéd.


Van másik testkontrollos fórum és oda jár mindenki?

Vagy egyszerűen ilyen kevesen étkezünk e szerint?

Napjában többször idekattintok,várnám a sok olvasnivalót.....de egyre kevesebb.

393. bucimami (válaszként erre: 390. - K.brigike)
2010. júl. 21. 19:02

Megnéztem a citromos víz-dolgot: a 122.oldalon írják, alul, a lábjegyzetben, A leggyakoribb kérdések-nél. Már régóta ki akartam próbálni, de csak most szántam rá magam, amióta Veletek fórumozgatok.:-))

A szójababról nem nagyon ír a Testkontroll, sőt, még kedvenc Tápanyagtáblázat-omban sem találtam információt róla.:-( Szerencsére az én bőröm bírja az olajos kiképzést, úgyhogy bármi jöhet.:-)

A kisfiadnak mielőbbi gyógyulást kívánok, a betegség mindig rossz, de ilyenkor nyáron különösen nehéz a bezártság...

2010. júl. 21. 17:42
:-))))))))))))
391. Szuszy
2010. júl. 21. 14:41
Ma nem reggeliztem, nem ettem semmiféle gyümit, délután két órakor ettem 4 kicsi töltött káposztát. Jó nagy marha vagyok, mert már 2-vel is jól laktam, de azért csak megettem mind a 4-et. Mára elkullogok .....
390. k.brigike (válaszként erre: 389. - Bucimami)
2010. júl. 20. 18:18

Szia!

Az a gondom a tökmaggal és társaival hogy nagyon olajosak és rettentően kipattog tőlük a bőröm,így még pár szemet sem tudok megenni.

Salátába szoktam időnként diót tenni,ez még elmegy.

Egyébként ha jobban utánaolvasol akkor meglátod hogy ez a szójabab milyen egészséges!

A kávé nekem is létfontosságú,pláne most,beteg a kicsi fiam(15 hónapos) és alig alszom valamit.

Reggel megiszom egy kávét és jobban észhez tudok térni,de csak reggel egyet.

Én is olvastam a könyvet,de nem is emlékszem meleg citromos vízre....:(((De ígérem hogy utánanézek.

389. bucimami (válaszként erre: 388. - Szuszy)
2010. júl. 20. 16:51

Sziasztok! Én mindig itt vagyok! :-)) Csak ilyenkor nyáron az összes gyerkőc itthon van- ha nem is egyszerre, de beosztják, éppen ki szórakoztassa anyát-, és olvasásra még jut pár ellopott perc, de arra, hogy leírjak pár épkézláb mondatot...

Szuszy: a kávémegvonás nem megy túl könnyen, mert délutánonként már nagyon álmos és kedvetlen szoktam lenni, a gyerekek meg ugyanúgy rohangásznak.:-) A reggeli adagot- úgy tűnik- sikerült kiváltani a könyv által ajánlott forró citromos vízzel, de uzsonnára azért időnként lecsúszik egy kis jegeskávé. Talán ha lesz alkalmam végigaludni az éjszakákat, ezt is teljesen elhagyhatom. A cigileszokáshoz meg gratulálok, én már 10 éve túl vagyok rajta, de azért emlékszem, hogy nem volt egyszerű.

brigike: a brokkolis tészta teljesen korrekt, "testkontrollos", nem kell, hogy lelkiismeretfurdalásod legyen miatta. A pörkölt szójabab helyett viszont nem próbálkoznál valami mással, mondjuk nyers mandulával, tökmaggal, napraforgóval? Azt írják, rengeteg bennük a kalcium meg a mindenféle egészséges olajok, a pörkölt cuccok meg savasítanak. Ezt csak azért írom, mert én is pont most vettem meg ezeket.:-)))

388. Szuszy (válaszként erre: 387. - K.brigike)
2010. júl. 20. 14:19

Szia! Gratulálok a sikeres fogyásodhoz, lesz az még jobb is :)

Tényleg olyanok vagyunk mint a dinoszauruszok? Kihalunk? Én sajnálnám, mert szeretek erre az oldalra jönni.

Mai kaja: délelőtt 3 nektarin, ebéd mekis saláta roston csirkés + a tegnapi saját gyártású salátám. Vacsi nem tudom mi lesz, van még pici dinnyém, menni kellene vásárolni, de nagyon nincs kedvem :( Lusta vagyok és fáradt, és olyan depis :(

2010. júl. 20. 11:56

Sziasztok!

Látom egyre kihaltabb a fórum,remélem csak nyaraltok és sütkéreztek a napon és a medencében.

Szuper jó idő van!!!


Én mérlegeltem ma reggel és a mérleg kb másfél kilóval mutatott kevesebbet mint 2 hete,úgyhogy megnyugodtam.:)

Lehet hogy tényleg azok a bizonyos napok nyomták rá súlyukat a mérlegemre...hehe.


Ma reggeli ismét 2 nektarin volt,ebéden brokkolis tészta lesz,vacsim a tegnapi saláta.

Lehet hgy nem a legjobb megoldás a tészta,de már annyira kívánom...gondolom zöldséggel nem olyan gázos a dolog.


Holnapra tökfasírtot tervezek salival,de majd meglátjuk mi lesz a vége.


Egy kérdés: én nagyon székrekedéses vagyok,de amióta a tk szerint étkezek ezzel nincs gondom.

Tegnap azonban nem ment a dolog,ma is csak egy kávé után,hozzáteszem kínlódva.


Rengeteg salátát és zöldséget eszem mostanában tehát ez nem lehet ok,de akkor mi????

Valakinek valami jótanács esetleg?

386. k.brigike (válaszként erre: 385. - Szuszy)
2010. júl. 19. 22:08

Nem hinném hogy egy bűnös naptól több kiló lennél,mindenki szokott bűnözni....hajajj,de még mennyire...........


Sikerült ma vennem az auchanban szójababot,szerintem nagyon finom íze van,és nem is volt drága.

Mogyoró helyett van,csak ez nem hízlal anyira,és nagyon egészséges(mondják az okosok).:-))

385. Szuszy
2010. júl. 19. 21:18

Sziasztok!

Én ma elcsesztem a napomat mert ettem fornettis sütit és túrós fánkot is, úgyhogy holnap reggel nem mérem magam, pedig akartam. Mindegy most már, hülye voltam. Azért tornáztam este 60 percet, csak az a baj hogy utána is ettem.

Én nem ismerem a szójababot, sőt semmi szója dolgot nem szoktam venni. Lehet nem is ízlene :) nem tudom. Ez a szójabab olyasmi lehet mint a mogyoró? Sós és natur változat....

2010. júl. 19. 16:39

Jajj,engem annyira izgatnak ezek a fagyis témák...:))

Nem rossz ötlet,ezt is ki fogom próbálni.


A 90 napos diétában is keményítővel sűrítettem,azt hiszem most is így fogom csinálni.


Ma reggel 2 nektarint ettem,ebédre paradicsomos káposztát.

Estére Stahl Juditos salit eszem majd(egyik reggel láttam a tvben)


Hallottatok vagy esetlek eszi valaki a pörkölt szójababot?

Van natur és sós változata is.

Ezt hajtom mostanában,állítólag nagyon jó ha rágcsálhatnékod van.

Nálunk a bioboltban nem lehet kapni,esetleg auchan(?).

383. bucimami (válaszként erre: 381. - 7aab4d3657)
2010. júl. 19. 15:43

Ez jó, szinte szóról szóra ilyen turmixot ajánl a könyv- persze szójatej nélkül. Tegnap csináltam először és épp azon gondolkodtam, hogy vajon fagyinak milyen lenne- azután olvastam el a hozzászólásodat és meg is kaptam a választ.

Úgyhogy máskor is nyugodtan dumálj bele! :-))

382. Binky (válaszként erre: 380. - K.brigike)
2010. júl. 18. 12:06

Lisztet megpirítod csak úgy simán olaj nélkül.


De étkezési keményítővel is sűríthetsz.

2010. júl. 18. 06:31

Sziasztok!


Bocsi, hogy beledumálok a fórumotokba, csak a tejmentes fagyi témájához szeretnék adni egy ötletet. Anyukám tejallergiás, de imádja a fagyit. Ezért én a jó érett banánokat megtisztítva, fóliába csomagolva beteszem a mélyhűtőbe. Amikor fagyizni akar, kiveszem, éles késsel felszeletelem, és az épp aktuális szezongyümölccsel beteszem a turmixba. Ha túl sűrű, nem viszi el a turmix, akkor egy kis gyümölcslével vagy a Binky által említett szójatejjel, szójatejszínnel lehet higítani. Mindenki imádja nálunk ezt az egészséges fagyit, amit mi cukrozni sem szoktunk, mert a banántól épp elég édes.


Jó fogyást mindenkinek!

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook