Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Tartós, látványos és egészséges fogyi a testkontrollal. Hétfőtől jön valaki? fórum

Tartós, látványos és egészséges fogyi a testkontrollal. Hétfőtől jön valaki? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
350. k.brigike (válaszként erre: 349. - Binky)
2010. júl. 14. 13:53

És hogyan csináljam a víz alapú fagyit?

Egyszerűen vízzel turmixoljam össze a gyümit és fagyasszam le?

Még soha nem csináltam ilyet.

A tejesre több tippem lenne,de kevésbé "bűnös" a vizes.

349. Binky (válaszként erre: 348. - K.brigike)
2010. júl. 14. 12:31

Akkor csinálj víz alapú, gyümölcsös fagyit, és azt eheted reggelire is!


Vagy tej alapú fagyit délutánra.


Nekem puffadásra az almaecetes víz szokott segíteni.

2010. júl. 14. 11:48

Sziasztok!


Én sem nyaralok...sajnos!

A diétára elég jól ráálltam.

Ettem már babsalátát tortillát,párolt zöldségekt,szóval kezedek ráérezni a diéta ízére,és eddig tetszik.

Én reggelire a dinnyét nyomom...imádom!


Tegnap és tegnap előtt úgy fel voltam fújódva hogy alig kaptam levegőt.A könyv írja ezt az első időkben mellékhatásnak...míg rájöttem hogy ma beköszöntött a prosbetűs pár nap:)))))

Ennek tudom be a fúvódást és azt is hogy tegnap még a szöget is megettem volna.

De nem tettem!!!

Jövő héten fogok egyet mérlegelni,akkor már 2 hete lesz hogy elkezdtem,nagyon kíváncsi vagyok.

Azt mondják hogy ebben az időszakban nem érdemes máérni,mert nem a valóságot mutatja a mérleg,sokat ingadozhat.


Én is szoktam ám bűnözni,méghozzá fagyit!

Sajnos nem tudok ellenállni ebben a nagy melegben.

347. Binky
2010. júl. 13. 22:50

Na én ma nagyon elrontottam...igazából annyira nem volt tragédia, de értem mi baja volt a szervezetemnek...túl sok szénhidrát.


Megpróbálok holnap odafigyelni, ma nem is vacsoráztam(de azért volt egy uzsonna:D).

346. bucimami (válaszként erre: 345. - Szuszy)
2010. júl. 13. 15:14
Szia! Délelőtt: 1 alma, 2 őszibarack. Ebédre: karfiolleves+ csőben sült brokkoli. Most éppen torna után roskadtam le egy percre meginni a kávé helyettesítő cukormentes limonádémat ( citromos víz magyarul :-) ). Aztán rohanok tovább a gyerkőcöket hajkurászni. A vacsora meg majd kiderül...
345. Szuszy
2010. júl. 13. 14:12

Mai kaja: 10-kor 2 db kicsi banán.

13.30-kor: 5 kis villa süti :( aztán egy pici darab kijevi csirkemell zöldségekkel és ezek után kb. 15 dkg tejfölös túró+ zöldségek. Aztán megettem a maradék sütit, még volt 3 kis villával. Nem is baj, legalább már nem fog kísérteni ha kinyitom a hűtőt.Ma egy kicsit sokat ettem, ill. az "ebéd" volt sok, de próbálom magam visszafogni, amennyire csak lehet.

Lányok merre vagytok? Mindig csak én, már egész jól elbeszélgetek magammal:)

Nektek hogy megy a fogi? Mit esztek, jó meleg van, ilyenkor nem is kívánja az ember a kaját általában, kivéve persze engem :(

344. Szuszy
2010. júl. 13. 14:08

Sziasztok!

Tegnap este megvolt az egy órás torna, aztán még kemény 800 métert bicajoztam :) is, mert a vödör szilvát elvittem a főnökömnek, amit még vasárnap leszedtem maminál:)

Aztán meg majd' meghaltam éhen, ezért ettem 3 db sárgabarackot. Még mindig éhség, 1 alma. Gondoltam na ennyi, de nehogy aztán elég legyen :) mindenáron enni, enni, már nem tudtam mit csináljak, hát kavartam egy 2 az 1-ben kávét, és szép lassan megittam. Na ezzel mentem aludni:)

343. Klaudia20 (válaszként erre: 342. - Binky)
2010. júl. 12. 19:16

Semmi baj, meg van engedve mindenkinek egy kis bűnözés néha néha... csak nem szabad túlzásokba esni! Mert akkor mit sem ér az egész! :)


Sok sikert!!

342. Binky
2010. júl. 12. 18:09
Hát se a tegnapi se a mai napom nem volt túl testkontrollos...ajvé...de el kell hogy nézzétek nekem, mert eléggé keveset ettem, és már nagyon rámfért egy kis sütizés. Azért próbálok ragaszkodni a szabályokhoz.
341. Szuszy (válaszként erre: 340. - Klaudia20)
2010. júl. 12. 17:06

Hú, tényleg nagyon beindult nálad, remélem sikerül amit szeretnél!

Igyekszem én is, de nem mértem magam egy hete, szerintem holnap reggel megmérem mennyi vagyok, bár én nem érzek változást, de sosem lehet tudni. Most lassan megyek tornára, majd még jövök.

2010. júl. 12. 17:00

Nem nyaralunk, legalábbis én nem :) Az idei nyaralás lefújva a költözködés miatt, inkább arra költjük a pénzt :) De bulisabb lesz összeköltözni a párommal, mint elmenni egy hétre nyaralni!

A nyaralás csak egy hét, de az öszzecuccolás egy élet :D:D


Egyébként én nagyon jól betudom tartani a délig csak gyümölcsöt! Ha megnézitek a mérlegelőm, akkor látjátok, hogy a testkontrollal rohamosan megindult a súlyom... lefelé :):)


Szuszy, kitartást, menni fog hidd el, én régen reggeli nélkül nem tudtam elkezdeni a napot... most meg rá se tudok reggel nézni a kajára, a jóhoz hamar hozzászokik a szervezeted! :)


Többiek mi újság?

339. Szuszy
2010. júl. 12. 16:47

Sziasztok!

Végre én is itt vagyok, erre sehol senki :((

Mai napom eddig kipipálva, délelőtt 3 db őszibarack, délután tejfölös túró paradicsommal, uborkával, paprikával. Remélem nem lesz semmi gond :)

6-kor kezdődik a torna, jó lesz már úgy néz ki, hozzászokok :))

Hol vagytok? Nyaraltok? Én sajnos nem :(

338. Binky (válaszként erre: 337. - Bucimami)
2010. júl. 10. 18:59

:))

Köszönöm!

Igazából csak azért voltam kicsit elveszett, mert Diamondék "husit nem párosítunk rizzsel, tésztával és krumplival" hozzáállása inkább fehérjét nem társítunk szénhidráttal-ként jött nekem át...és hát a szénhidrát összetevőként jelentős mennyiségben sok helyütt előfordul, hüvelyesekben is.


De így már jó:)

Most 'felfedeztem' egy új édességet, szerintem ezt fogom esténként enni, ha nagyon nem bírom(árpa szójatejben megfőzve...állítólag az árpának is magas a fehérjetartalma).


Látom, akkor te is automatikusan csinálod a dolgokat:)

Én is kompenzálok, bár még néha el kell alaposan gondolkoznom a dolgokon, hogy most mennyi kalória is volt ez kb eddig?


Gratulálok a fogyáshoz, a gyerekeid biztos büszkék a vékony anyukájukra!!

337. bucimami (válaszként erre: 336. - Binky)
2010. júl. 10. 16:18
Mivel a szója hüvelyes, azt a délutáni órákban érdemes magadhoz venni.(Energialétra)Hivatalosan. :-) A "vétkezésre" szerintem egyébként is ez a legalkalmasabb időpont: a helyesen társított ebéd már kiürült a gyomrodból, a helyesen társított vacsora meg még odébb van....:-) Ha pedig túl sokat ennél a helytelen valamiből ( sütit vagy akár túró rudit), a vacsorát még mindig kihagyhatod. Esetleg lecseréled salátára, ha mást terveztél. Én nem vagyok túl szigorú magamhoz, a múlt héten többször is csináltunk sütit a gyerekekkel, olyan pedig nincs, hogy ne egyek belőle- rengeteget :-) - viszont azokon a napokon csak sali volt a vacsora joghurtos öntettel és sajttal. Nagy mennyiségben. És még fogytam is, amin egész meglepődtem, mert már azt hittem, hogy elértem a "38éves-3gyerekes-családanya"-súlyomat:-), ahonnan nincs alább.
336. Binky (válaszként erre: 335. - Bucimami)
2010. júl. 9. 21:44
Te nem vagy néha gondban vele? Mert pl. én imádom a szójalapú dolgokat, de a szójatej a fehérjetartalma mellett azért szénhidrátot is tartalmaz jócskán(bár kisebb mennyiségben,mint fehérjét). Most akkor azt mikor? Van, hogy reggelire iszom(nálam nem nyerőa délig csak gyümölcs... de az üres hasra gyümölcs szabályt betartom és az időket is), így eltelít délig, de leginkább a késői órákban mentsváram, és édességként alkalmazom.
335. bucimami (válaszként erre: 333. - Szuszy)
2010. júl. 9. 19:50
Én már elég régóta alkalmazom a testkontroll alapelveit, de a könyvből még soha egy receptet sem próbáltam ki. :-)Nem mintha nem éreztem volna hajlandóságot rá, de valahogy mégsem jött össze. Inkább a szokványos ételeket próbálom úgy átalakítani, hogy megfeleljenek a kívánalmaknak. Most belekukkantottam: van benne egy csomó kenyér-, krumpli- és rizsalapú étel. Ezekhez vajat és olajat használ és sok-sok zöldséget. Azaz: nyugodtan ehetsz vajas kenyeret, csak ne tegyél rá sajtot vagy felvágottat. És várj utána 3 órát, mielőtt fehérjét vagy gyümölcsöt eszel. Ezt csak azért írom le, mert emlékszem, mikor régesrégen kajamegvonásos fogyókúrát csináltam, milyen boldogsággal csaptam le időnként a családom tagjai által otthagyott vajas kenyér maradékra...És milyen lelkiismeretfurdalásom volt miatta...:-) Na, ezért áldom én a testkontrollt, mert soha többet nem kell esztétikai célzattal éheznem.
334. Klaudia20 (válaszként erre: 332. - Szuszy)
2010. júl. 8. 15:51

Megmondom neked őszintén, hogy ami itthon van, vagy amit főzök, de nem csak magamra gondolok! Ha este 6 még megkívánok valamit, akkor azt megeszem, én egyedül csak a délig gyümölcsre és a 6 után nem evésre figyelek nagyon oda! És a nagyon sok folyadékra! Napi 2-3 liter....

És a csodaszer amit elkezdtem szedni az is nagyon hatásos....így együtt mondhatni remek :D:D

333. Szuszy (válaszként erre: 327. - 8e163afeff)
2010. júl. 8. 14:19
Tudod, csak az a baj, hogy nekem nincs meg a könyv, amit olvastam abban meg nem láttam ilyeneket mint káposztás tészta, krumplis tészta, vajas kenyér, stb. A vajas kenyér volt a mindenem pár évvel ezelőtt, imádtam paprikával, ubival, paradicsommal, újhagymával. Évek óta nem ettem :(
332. Szuszy
2010. júl. 8. 14:14

Csajok, ha én olyanokat ennék, tutti mázsa lennék 3 nap alatt. Én próbáltam a 90 naposat is, akármilyen hihetetlen, nem fogytam, sőt inkább felszedtem 1 kilót. Ha tésztát és kenyeret ennék, mind rajtam maradna.

Klaudia! Te miket eszel?

331. Binky (válaszként erre: 327. - 8e163afeff)
2010. júl. 8. 13:32

Én pl eszek édességet:)

Valóban lehet így is fogyni, most kicsit belehúztam, ezért tudatosan kontrollálom magam, de amúgy én se vagyok rossz magamhoz.

2010. júl. 8. 12:22

Sziasztok!


Hétfő óta csinálom a testkontrollt, de csak azt a részét, hogy délig gyümölcs, és este 6 után semmi, csak víz!

4 nap alatt fogytam 1,5 kilót! Nagyon örülök, és sokkal több energiám van, és jobban érzem magam!

329. 8e163afeff (válaszként erre: 328. - 8e163afeff)
2010. júl. 8. 12:19
Sőt, krumplis tésztát is lehet enni!
328. 8e163afeff (válaszként erre: 313. - K.brigike)
2010. júl. 8. 12:18
A káposztás tésztára lehet por-édesítőt tenni, én mondjuk gyümölcscukorral szórtam meg, és heti 2-szer biztos eszek, és így is fogyok...
2010. júl. 8. 12:17
hú, lányok, szerintem szigorúak vagytok magatokhoz - a testkontrollnál igenis lehet kenyeret enni, persze, jobb a teljes kiőrlésű, de én úgy fogyok tk-val, hogy 2-3 vajas kenyeret is beburkolok ebédre zöldségekkel... az evés olyan, mint az alvás: ébren tudod tartani magadat akár napokig is, aztán a szervezet úgyis megköveteli a magáét. Megvonhatjuk magunktól a kajákat, aztán úgyis besokall a test, és kéri, ami az övé... szerintem egyetek nyugodtan sokat is, legalább 1 napot próbáljatok ki tk-s, de kenyeres, bőséges kajcsival, aztán másnap nézd meg a mérleget, és csodálkozni fogsz az eredményen. És akkor majd nyugodtan mertek enni tk-s kaját bőségesen:-)
326. Binky (válaszként erre: 325. - Szuszy)
2010. júl. 7. 23:09

Pest Megyei Könyvtár:)

Művház nekünk nem jutott, a hangzatos cím meg nem sokat takar...


Ajj, én itthoni tornához nem érzek magamban kedvet(pedig korábban azt csináltam, most váltogatom a lehetőségeket, jelenleg futok, már ha az én szerencsétlenkedésemet annak lehet nevezni), jó lenne közösen.


A testkontrollban az a tuti, hogy nem kell azon gondolkoznom, vajon jól étkezem-e, mert a szabályok miatt automatikusan jön(vagy legalább megpróbálok jól étkezni). Emellett azért lehet lazítani a tornában.

325. Szuszy (válaszként erre: 324. - Binky)
2010. júl. 7. 22:42

:) 400 ft / óra. Szerintem tök olcsó a tornám:)

Mi az a pmk??

324. Binky (válaszként erre: 323. - Szuszy)
2010. júl. 7. 22:33

Na én is szívesen járnék ilyenre, de nálunk csak szervezett é borsos áron lehet konditeremben... pedig a pmk gondoskodhatna vmi jó kis programról...


Hát finom is volt:D

Mindenkinek javaslom.

323. Szuszy (válaszként erre: 322. - Binky)
2010. júl. 7. 22:30

Hmm az a sali fini lehetett :))

Nem, nem kondi terem, csak egy művelődési ház a közelben, van egy nem túl nagy tükrös terem, súlyzók, hullahopp karikák, ugrókötelek, labdák, stb. és ezekkel felváltva csináltatja a gyakorlatot a tornatanárnő. Elég jónak tűnik, legalábbis én elfáradok, érzem hogy megdolgoztatja az izmaimat. Nekem tetszik. Jártam 3 évig hasonlóra, azt nagyon szerettem, csak megszűnt, mert aki tartotta komolyabb betegsége lett. Most meg több mint egy évig itthon tornáztam dvd-re, Réka, Norbi, Tatarek, stb, súlyzó és egyebek, de már hónapok óta lusta dög voltam. (Meg egy műtét is volt). Most legalább tornázok, így van kedvem is.

322. Binky (válaszként erre: 321. - Szuszy)
2010. júl. 7. 22:21

Hol tornázol? Konditeremben?


Én ma vega szendvicset ettem ebédre (mindenféle zöldség barna kenyérben, kis szósszal...duna plázában voltunk, subwayben, gondoltam ez csak belefér), délután egy zöldalmát(reggelre 1 banánt), majd estére babsalátát(árpa, koktélparadicsom, vörösbab, kígyóuborka, kis szósz)

321. Szuszy
2010. júl. 7. 22:11

Torna :) Elmentem fél nyolcra, hát képzeljétek el, összesen hárman voltunk, ebből két tornázni vágyó és a tornatanár :) Azért megtartotta az órát, hát rendesen elfáradtam, megizzadtam. Nem esett olyan jól mint a hétfői, de legalább nem itt ültem és ettem :) Amúgy még sz@rrá is áztam, mert gyalog mentem és ömlött az eső, mindegy lett volna ha nincs is nálam ernyő.

20.45-kor értem haza, és rögtön megettem 1 almát, most az előbb meg 2 kicsi barackot. Szerintem ez még belefért a mai napomba.


Csajok Ti mit esztek? Azért egy-két ötletet én is szívesen vennék.

Én hétfőn és kedden is ettem 10-10 dkg túrót zöldségekkel, imádom. Azonkívűl ma husit zöldségekkel és gyümit.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook