Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Tartós, látványos és egészséges fogyi a testkontrollal. Hétfőtől jön valaki? fórum

Tartós, látványos és egészséges fogyi a testkontrollal. Hétfőtől jön valaki? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
320. Szuszy (válaszként erre: 318. - K.brigike)
2010. júl. 7. 22:04

Jajj, dehogynem eszek én, csak most próbálom visszaszorítani a kaja dolgot. Ma van a 3. napom. Valahogy össze kell kicsit szűkíteni a gyomrom, mert sajnos elég sok kaja fér el benne egyszerre, és egyre csak több és több :)

Szóval hétfő óta próbálok úgy enni, hogy délelőtt csak gyümi, aztán zöldségek + fehérje. Este eddig vagy gyümi, vagy semmi. Eddig úgy néz ki összejön a dolog, főleg ha kitartok a tornával is.

319. Binky (válaszként erre: 318. - K.brigike)
2010. júl. 7. 20:53

Kevesebb a szénhidráttartalma az említetteknek, és több bennük a tápanyag, valamint kevesebb kalória. De ha a rizshez ragaszkodsz, igyekezz barna rizst vásárolni.


Én az árpával kísérletezek jelenleg, nekem nagyon tetszik, eltelít, és nagyon jó salátákhoz, sőt húsokhoz is elmegy, mert magas a fehérjetartalma.

2010. júl. 7. 20:48

Szuszy: Ezek szerint te nem csupán testkontrollozol hanem szinte nem is eszel.

Én biztosan nem bírnám ki.Ha dolgoznék nyilván más lenne a helyzet,olyankor az ember elfoglalja magát és nem is gondol az evésre.

Én itthon vagyok az 1 és 5 éves fiaimmal,így elég nehéz.

De rajta vagyok az ügyön.

Köszi a tanácsokat tészta ügyben,megfogadom,nem eszek.

Csak másoktól olvastam ezt és érdekesnek találtam hogy lehet .....:))


Kenyeret én sem eszem csak ha muszály,de akkor is csak magos barna kenyeret.

Rizs helyett tényleg jobbak ezek a dolgok?Érdemes kivákltani?

317. Binky
2010. júl. 7. 19:22
Én a kenyeret abonettel pótoltam, de most egy hétig hülye tartóskenyeret tudtam csak enni(szervezett túra, ez volt a kaja), így még az abonettből is kiszerettem. De rizsszelettel si helyettesíthető. A rizs pedig bulgurral, árpával vagy kölessel váltható ki. Én édességnek 1 kanál mézet szoktam enni,de van hogy rendesen eszek azt is ebéd után(viszont ebédre nem eszek husit, csak zöldségeket, salátát, esetleg tésztát; mondjuk ezt aktív fogyózóknak nem ajánlom).
316. Szuszy (válaszként erre: 313. - K.brigike)
2010. júl. 7. 18:54

Szia Brigi!

Sok sikert és kitartást a fogyidhoz!

Én ma ezeket ettem: délelőtt 1 db alma

délután 1 db alma, 2 db őszibarack. Este 6-kor: csirkemell filé (paprikás csirkepöriből) uborka, paradicsom, paprika. Ittam kb 1 liter ásv.vizet, amibe egy citrom levét csavartam. Még innom kell ma. Most 19.30-tól megyek tornára, ami 60 perc lesz.

Én káposztás tésztát nem ennék ha diétázom, főleg nem cukorral. Ezt neked kell eldöntened.

Én nem eszem kenyeret, tésztát, rizset és krumplit egyáltalán. Bármit eszem, csak salátát eszem hozzá. Zöldség, gyümölcs és fehérje a fő táplálékom. Próbálok odafigyelni, remélem ezúttal sikerül a nasit megállnom, nekem ez a legnagyobb bajom, de most 3. napja egy falat nasi sem volt a számban :) ez már nagy dolog ám :) Most húzok tornázni, de majd jövök. Ezen a tornán még nem voltam, állitólag ugra-bugrás, ha nagyon olyan akkor nem megyek többet, csak az a baj hogy amelyikre elkezdtem járni az csak hétfőn és csütörtökön van, ezért gondoltam ezt még beiktatnám és akkor talán jó lenne a heti 3x60 perc. Na tényleg megyek.

315. k.brigike (válaszként erre: 314. - Binky)
2010. júl. 7. 18:25

Szia!

Nem ragaszkodom hozzá egyáltalán,csak nincs ötletem.

Szívesen vennék pár tippet!:)))

314. Binky (válaszként erre: 313. - K.brigike)
2010. júl. 7. 17:32

Nekem van egy előre kidolgozott étrendem, ugyan én nem követtem, csak ötletelés céljából írtam össze, hogy segítsena nehéz pillanatokban.

Ne ragaszkodj szerintem annyira ahhoz a husihoz. Délben én nem is szoktam husit enni, sőt, mostanában este se nagyon (annyi minden finomat lehet helyette készíteni).

2010. júl. 7. 16:40

Sziasztok!

Tegnap óta nyomom a testkontrollt.

Kicst még bajban vagyok,erősen kell gondolkodnom hogy azt az ételt ehetem e amit kigondoltam ebédre.

Tegnap: Reggeli: Dinnye

Ebéd: Sült husi salival.

Ma hagymás májat ettem salival,istenemre mondom hogy finomabb volt mint krumplival!!

Reggel dinnyét ettem.

Estért natúr csirkemell lesz szintén salival.

Egyenlőre nekem nagyon bejönnek ezek a salátás cuccok,de nincs sok tapasztalatom ebben a témában,előbb utóbb kifogyok az ötletekből.


Holnapra káposztás tésztát tervezek,de azt lehet cukorral készíteni?Mert én úgy szoktam,nem tudom milyen nélküle.

Valakinek valami ötlet esetleg?


Szuszy:Ezek szerint mi napra pontosan összetartunk,te is leírhatnád hogy miket eszel,lophatnánk ötleteket egymástól.

312. 8e163afeff (válaszként erre: 300. - ..vesszőcske)
2010. júl. 6. 21:35
Szénhidrát+zöldség: lehet vajaskenyér uborkával, paradicsommal stb., ha hideget akarsz. Meleg: durumtészta (abban nincs tojás, ami ugye fehérje)+paradicsomos zöldségszósz vagy éppen káposztás tészta, vagy rizibizi stb. Szénhidrát ugye a kenyér, a tészták, a burgonya, a rizs, ehhez zöldségmártások, saláták stb-k mehetnek...
311. Binky (válaszként erre: 310. - 3b676c1175)
2010. júl. 6. 16:35

Javaslom Antikváriumban beszerezni a Diamond házaspár által írt elég régi kiadású Testkontroll alapkönyvet. Amúgy az alapelv lényege az Energialétra követése, illetve hogy fehérjét ne egyél együtt szénhidráttal. A gyümölcsöt éhgyomorra edd és csak önmagában, nem keverve mással. Gyümölccsel és zöldséggel bármikor ki lehet váltani az esti étkezést is. Ellenjavallott még az alkohol, sütik, vörös húsok fogyasztása, illetve a szénsavas üdítőitalok.


Elég sok minden van benne, és csak rajtad múlik, hogy mit tartasz be, én pl. ritkábban eszek húst, elég pontosan követem az energialétrát, a gyümölcsre vonatkozó szabályokat betartom, és nem iszom mást csak vizet.

310. 3b676c1175 (válaszként erre: 309. - Bucimami)
2010. júl. 6. 14:00
És miből is áll ez pontosan?Délig csak gyümit lehet enni?És utána hogy kell tervezni az étrendet?
309. bucimami (válaszként erre: 307. - 3b676c1175)
2010. júl. 6. 13:50
Én mindhárom szülésem után visszafogytam testkontrollal (kb.10 kilókat) úgy, hogy közben szoptattam. Sokat, sokáig. :-) A lényeg, hogy mennyiségben ne korlátozd magad, ne éhezz, igyál rendesen.
308. Szuszy
2010. júl. 6. 13:23

Sziasztok!

Hajrá mindenkinek és sok sikert! Én tegnap döntöttem úgy hogy a testkontroll szerint fogok enni. Nagyon szeretnék 8-10 kilót leadni. Sikerülnie kell, mert már semmi másban nem bízom :(

A múlt héten kezdtem el egy tornát, ami heti 2x60 perc és jól megdolgoztat minden izmot. Remélem ezúttal sikerül.

Mindenkinek kitartást és sok-sok erőt kívánok, hogy ne legyenek csábulások :) Az édesség a gyengém, pontosabban a túrórudi:(

Néha írok majd, remélem Ti is itt lesztek!

2010. júl. 6. 12:21

Sziasztok!

Én egy szoptató kismama vagyok, de az előbb jártam egy fórumon, ahol valaki ezt ajánlotta, és mondta, hogy van köztetek kismama, aki szintúgy szoptat.Tőle szeretném kérdezni mennyire vált ez be, mióta csinálja, nincs e hatással a tejre?Köszönöm

306. Binky (válaszként erre: 305. - Szednut)
2010. júl. 6. 12:17
Mondjuk én már nem túlsúlyosan kezdtem bele, nekem 3 hét volt mínusz egy kiló tartós fogyás.
305. szednut
2010. júl. 5. 09:48
Most fogom először kipróbálni, nekem szimpatikus. Azért, mert nem tűnik annyira drasztikusnak mint más fogyókúrák. Inkább életmódnak tűnik... 10 kg túlsúlyt szerintetek mennyi idő alatt lehet ledobni vele?
304. bucimami (válaszként erre: 302. - Klaudia20)
2010. júl. 4. 16:46

Tényleg mindenféle gyümölcsöt lehet enni, ezek általában 20 perc alatt emésztődnek meg. Kivéve a dinnyét (10 perc) és a banánt ( 45 perc). Ezért azt javasolják, hogy a dinnyét az összes többi gyümölcs ELŐTT együk, a banánt pedig UTÁNA. Ebéd előtt negyedórával még ehetsz dinnyét, de a banán után érdemes háromnegyed órát várnod, mielőtt mást eszel.

És minden új csatlakozónak: HAJRÁ! :-))

303. bucimami (válaszként erre: 301. - K.brigike)
2010. júl. 4. 16:36

A felsorolt ételeket valóban eheted, csak arra ügyelj, hogy a következő NEM szénhidrátos étkezésig 3 óra elteljen. Szénhidrátban sajnos olyan sokat nem tudok segíteni, mivel én inkább a krumpliról, rizsről és a főtt tésztáról mondok le, semmint a húsról, vagy még inkább a sajtról vagy tejfölről.

A vízivásos részt mindig figyelmen kívül hagytam: ha szomjas vagyok, iszom.:-) Mivel a testkontoll nem szorgalmazza a többfogásos étkezéseket, a leves általában kimarad és nem árt egy kis folyadákkal is megtölteni a gyomromat.:-)

2010. júl. 4. 14:55

Sziasztok!


Én is szeretnék csatlakozni! Tetszik nekem ez a délelőtti gyümölcsevés! És görögdinnyét lehet enni?

Azt írtátok hogy mindenféle gyümölcsöt lehet csak gyümi legyen :)


Nekem csak egy 4-6 kg-tól kellene megszabadulnom, az nem oly sok!


Egyébként én már fél éve fogyózom, kisebb nagyobb vétkekkel! Akkor ijedtem meg, amikor 69,5 kg voltam, akkor mondtam hogy úr isten majd 70 kg vagyok....ez tarthatatlan a 167cm-emhez! Akkor elkezdtem, pár hetente váltogatom, hogy ép milyen módszert alkalmazzak, és így jó! Fogytam fél év alatt 9 kg-ot! Most vagyok 60,5kg, de az álomsúlyom az 56-58kg, inkább 56kg :D:D


Szóval mindent bele :)

2010. júl. 4. 13:49

Sziasztok!


Először is szeretnék mindenkinek gratulálni a sok leadott kilóhoz és kitartáshoz!


A hétvégén csináltam egy méregtelenítő kúrát és nagyon elszánt vagyok egy testkontrollos új élethez.

Hasonló gondjaim azért nekem is vannk mint az előttem szóló vesszőcskének.

Mégpedig a receptekkel.

Máshol olvastam hogy esznek pl paprikáskrumplit(persze kolbász nélkül),krumplistésztát,tojásos lecsót,vajas barnakenyeret, mindezek a kaják helyénvalók?

És lenne még egy kérdésem!!!!

A könyv azt írja hogy evés közben nem lehet vizet fogyasztani,ez rendben is volna,mert kibírom.

De nekem evés után bizony innom kell,mert szomjan halok,még a levest is le szoktam öblíteni.

Mit igyak????

Tényleg jó lenne ha valaki írna egy pár receptet ami ehető,nem kell részletezni,csak felsorolni,akkor mindjárt könnyebben neki tudnék kezdni.

Régebben én csináltam a 90 napos diétát,annak alapján a receptek jók lehetnek?


Nagyon várom a segítő szándékú válaszokat.

Minimum 15 kilót kellene leadnom:(((((

2010. jún. 27. 23:10
Helló lányok! Szeretnék csatlakozni! A lényeget értem, de mégis segítségre szorulok! Irjatok légyszi konkrét recepteket, mert én elfelejtem, hogy mit mivel és hogyan. A hús és zöldség az okés, de mi van a szénhidrát+zöldséggel! Egy recept sem jut eszembe! És ami nagyon fontos nálam, hogy szoptatok, szóval olyan kellene, ami tápláló a picinek, de mégsem hízlal!!! Priviben is írhattok, vagy ide is, mindegy! Előre is köszönöm!!!
2010. jún. 27. 21:25
Lányok, a múlt héten betartottam a TK-t, mindössze a reggeli tejeskávéval vétkeztem, és 2.3 kg ment le:-) Nagyon örültem neki, persze, biztos lassul majd az ütem, de mivel összesen 10-12 kg túlsúlyom van (most már csak 8-10), lehet, hogy másfél hónap alatt elérem végre az álomsúlyt:-)
298. Iviiiiii (válaszként erre: 296. - Szepszemu87)
2010. jún. 25. 10:09
gyümilét felejtsd el! Ha gyümilét akarsz, centrifugálj magadnak! a boltit felejtsd el! komolyan mondom.
297. bucimami (válaszként erre: 295. - Felicita77)
2010. jún. 22. 19:55
És mennyi idő alatt hízod vissza? :-)Merthogy már sokadjára csinálod...És három egymást követő nap böjtölsz, vagy kihagyással?
2010. jún. 21. 11:29
És mennyire tartós? Végülis nem eszem sokat. De akkor a gyümi jöhet bárhogy? gyümi lével összeturmixolva is?
295. Felicita77 (válaszként erre: 291. - Szepszemu87)
2010. jún. 21. 09:10

Szia! Én ha gyorsan akarok leadni pár kilót, mindig gyümölcsnapokat tartok. Most három gyümölcsnap alatt ment le 3 kg, szerintem ez nagyon jó

sok folyadék, nekem 3 liter / nap, sima ávíz és gyümölcs amit szeretsz, pár szem ha megéheze, napi 2kg:) nem vagy éhes, vidám vagy, és fogyasz nagyon. El se hittem volna, de már sokadjára beválik

2010. jún. 21. 08:25
Az első nyaralásig 2 hét, a másodikig négy hét.
293. 8e163afeff (válaszként erre: 291. - Szepszemu87)
2010. jún. 21. 07:20
Mennyi időd van a nyaralásig? A testkontrollal 2-3 hét alatt megy le 4-5 kg, ha mindent betartasz.
2010. jún. 20. 22:39
attól:D
2010. jún. 20. 22:39
Sziasztok! Nekem csupán 4-5kgtól kellene megszabadulnom, de atól minél hamarabb. Jön a nyaralás, ilyesmi, tudjátok... Mit ajánlotok? Köszi a válaszokat.
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook