Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tanácsokat kérek! Hogy lehet (pár hónapig) havi 20 ezerből négy embernek kijönni? fórum

Tanácsokat kérek! Hogy lehet (pár hónapig) havi 20 ezerből négy embernek kijönni? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5
2010. aug. 11. 15:27
Meg most jut eszembe, régebben volt ilyen egyszeri lakásfenntartási támogatás az önkorminál.. Az egy viszonylag nagyobb összeg de csak egyszer jár, vagy talán egy éven belül 2X lehet, nem tudom pontosan...
2010. aug. 11. 15:27
Esetleg ha néha rá tudod hagyni a gyerekeket valakire, vállalhatnál takarítást. Ezrest adnak egy óráért.
14. b2076ec79b (válaszként erre: 12. - Sleepin)
2010. aug. 11. 15:26
Igazad van, erre nem is gondoltam.. De hátha nem az :)
2010. aug. 11. 15:24
Igen, a rezsihez lehet átmeneti segítséget kérni az önkormányzatnál. Nagyon sajnálom, hogy ilyen helyzetbe kerültetek :(
12. sleepin (válaszként erre: 6. - B2076ec79b)
2010. aug. 11. 15:22
Ha hűségnyilatkozatos, akkor ezt hiába csinálja, mert fizetnie kell tovább... :S
2010. aug. 11. 15:22

Szia!


Ami esetleg még megoldás lehet, egy munkaügyi által támogatott tanfolyam. Mert ha jól tudom, akkor fizetik a sulit, meg talán még minimálbért is kapsz "fizetségként", azért mert tanulsz.

Nekem több ismerősöm is van aki így hidalta át azt az időszakot, amig sajnos munkanélküli volt.

2010. aug. 11. 15:21

20 ezerből a legnagyobb jóindulattal sem lehet tippet adni hogyan lehetne kijönni,mert sehogy.Menj be a helyi népjóléti osztályotokra,és kérj átmeneti segítséget,a helyzetetekre való tekintettel.Gondolom tudod igazolni,biztosan segítenek.Ha csak pár hónapról van szó,akkor lehet kérni a hitl és a számlák késleltetését is,illetve,hogy x hónapig kevesebbet fizettek.Ezt az illetékeseknél tudod elintézni.

Sok sikert.

9. 9c8432d068 (válaszként erre: 1. - 72c0c87bc6)
2010. aug. 11. 15:20

Valóban nagyon kevés az az összeg,amitek megmarad.

Ha jól értelemzem,megélhetésre maradna ennyi.

Ha nagyon egyszerű,olcsó ételeket próbálsz készítenei,akkor talán ki lehet húzni 20 ezerrel.

Gondolok itt pl. lecsóra,paprikáskrumplira,tésztaételekre,olcsó levesekre.

A húsról sem kell lemondani,mert példának okáért a csirke szárnyából,hátából ami viszonylag olcsó sok minden jót lehet készíteni.

Én most főzök csirkehátból húslevest,és a főtthúst mártással,krumplival fogjuk enni.Laktató és olcsó.

8. sleepin (válaszként erre: 1. - 72c0c87bc6)
2010. aug. 11. 15:19
Szia! Nálam ugyanez a helyzet, megszűnt a cégem (megvette egy másik cég) most jelenleg felszámolás alatt van. A felszámoló cég vett át engem. Ahogy lejár a gyedem, hozzájuk kell mennem, hogy kiléptessenek és mehessek dolgozni. A jogutódnak kötelessége Téged átvenni, nincs más lehetősége. Ha lejár a gyeded, kilépsz és mehetsz is dolgozni. Nem vagyok sajnos és sem nagyon jártas ebben, de szerintem nem kell "várnod", mehetsz dolgozni, csakhát munkát találni... :S amúgy a start + kártyát ismered, ugye? Azt váltsd ki, hátha könnyebb lesz elhelyezkedni. KITARTÁS!
7. kisj
2010. aug. 11. 15:17

Ezt csak mellékállásokkal, alkalmi munkákkal lehet túlélni (persze a párod rendes munkája mellett)

Gondolom Te is bevállalsz valamit.

2010. aug. 11. 15:16

A legkisebb rosszindulat nélkül írom ezt, de

internet+tv-t lemondod, havi min. 10ezer plusz. Tv-re szobaantenna (2000Ft), jön a 3 alap csatorna, az elég, internet nélkül is elvan az ember pár hónapig. Aztán visszakötteted.

Amin lehet spórolni kell... Bár még így is csekély az összeg, de ilyen helyzetben havi pár ezer sem mindegy. meg amúgy sem :)

2010. aug. 11. 15:16

Sajnos sehogy:(

Kívánom, hogy minél előbb sikerüljön megoldani a problémát!

4. e584b61b26 (válaszként erre: 1. - 72c0c87bc6)
2010. aug. 11. 15:14

Én pedig a helyedben bemennék az önkormányzathoz,elmondanám mi történt!

Ha szülők,rokonok nem tudnak segíteni akkor vesztenivalód nincs.

Nehéz helyzet!Remélem hamarosan véget ér!A legjobbakat kívánom.

2010. aug. 11. 15:12
Na ez jó kérdés, engem is érdekelne.
2010. aug. 11. 15:12

A legjobb indulattal mondom: Sehogy!

KÉpetelenség sajnos a mai világban, próbáltam :-(

2010. aug. 11. 15:11

Nagy gondban vagyok.

A cég, ahol alkalmazásban vagyok-voltam, szőrén szálán felszívódott. Így most vár rám egy kínkeserves procedúra, mire fel tudok mondani, ha egyáltalán átvett a jogutód, stb.

Úgy terveztük, hogy a GYES-ből nem tudunk kijönni, így a kisebbik gyerek két éves korától visszamennék dolgozni. De most, hogy ez az egész kiderült, úgy néz ki, hogy pár hónapig nem tudok munkába állni.

Az ismerősök beadják az önéletrajzom pár céghez, de ugye semmi sem garantált. Csak amíg nem rendeződik a helyzetem, addig nem megy ez olyan könnyen.

Úgyhogy előállt az a helyzet, hogy ha kifizetjük a számlákat (amikből lecsippentgetni már nem lehet), a hitelt (amit nagyon drága lenne módosítani, kb. 100 ezerre jönne ki, és nem sokkal fizetnénk kevesebbet havonta), akkor alig marad valami a megélhetésre. Nagyjából havi 20 ezer.

Ez nekem rettentő kevésnek tűnik. (Az is, persze.)


Mivel reményeim szerint, amint lehet, megyek dolgozni, olyan megoldásokba, hogy házeladás, meg hasonló nagyobb volumenű dolgokba nem is érdemes belekezdeni.

De addig is enni kell valamit.

Már nagyon sok dologgal próbálkoztam, hogy egy kis plusz bevételünk legyen, de nem sikerült. A férjem mostanában próbált a környéken jobban fizető állást találni, de az sem jött be.

Tehát úgy nézem, nem marad más megoldásunk, mint ezt az összeget beosztani. Az önkormányzat vagy tud segíteni, vagy nem, de inkább vagy nem szokott lenni. :(



Ti hogy oldanátok meg?


(A kötözködőket és a rosszindulatúakat megkérném, hogy próbálják ki egy fél évre, milyen a helyemben lenni, aztán rúgjanak a másikba. Köszike.)

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook