Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tanácsokat kérek! Hogy lehet (pár hónapig) havi 20 ezerből négy embernek kijönni? fórum

Tanácsokat kérek! Hogy lehet (pár hónapig) havi 20 ezerből négy embernek kijönni? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5
76. Dámci (válaszként erre: 75. - Alyz79)
2010. aug. 11. 18:29
Kedves Alyz! A fórumozók nem csak írogatnak, hanem olvasgatnak is! Nem 4 gyerekről van szó, hanem 2 gyerekről és 2 felnőttről. A helyzet így sem sokkal jobb de azért mégis.....nem mindegy.
75. alyz79 (válaszként erre: 58. - 72c0c87bc6)
2010. aug. 11. 18:15

szia!

látom mi van itt a forumon,katasztrofa!

komolyan mondod hogy 4 gyerek? itt a suli mi fog történni veletek?

Kedves forumozok,csak irogattok irogattok de segiteni senki nem akar? figyelj csak burgonya

ird meg privire mire volva szükséged és megszerzem neked,nektek.

vedd fel a kapcsolatot légyszíves a leg közelebbi családsegitő szolgálattal,nyugodj meg ök tudják mit kell tenni ilyen esetben mert ha ezt megtudja a gyámügy töled simán elveszik a gyerekeket amit szerintem te sem szeretnél és utánna kapálozhatsz hogy vissza kapd öket.

várom leveled!:alyz

2010. aug. 11. 18:01
Csak sós tésztának hívtam és nagyon szerettem: pici olajon vagy zsíron megpirítod a lisztet, hogy szép színe legyen és teszel bele egy csipetnyi sót. Ezt a rántást összekevered a kifőtt tésztával és salátát adsz mellé. Nálunk főleg télen, vagy a böjti időszakban volt.
73. d771568264 (válaszként erre: 70. - A14deb9047)
2010. aug. 11. 17:51

Ilyen esetekre nyitottam egy topikot KŐLEVES cimen

nem nagy az érdeklődés. Látogassátok meg és írjatok bele !

2010. aug. 11. 17:45
télire
2010. aug. 11. 17:45
amikor olcsó lesz a paradicsom (vagy a kertből) főzzél paradicsommártást tésztához
2010. aug. 11. 17:35
A régi kedvencem! Gombóc! Csinálsz egy krumplileves alapot (pikáns ízű lesz, ha teszel bele egy csipetnyi majorannát), de csak rövid lével. És amikor a nagy gombócok megfőttek, azzal a sűrű lével felöntöd és a kicsi gombócokat megfőzöd benne. Kis mennyiségben nem is érdemes csinálni! És természetesen a pizza házilag, amin minden zöld rajta van! Paradicsomleves rizzsel;
2010. aug. 11. 17:33
hamarosan jönnek a szüretelések, lehet alkalmi munkát vállalni
2010. aug. 11. 17:29

Tejet csak háztól vennék!

A szociális osztályhoz is lehet fordulni végszükség esetén; lakásfenntartási/gyermekvédelmi támogatás, rendkívüli szociális segély; gyógyszersegély stb. Nem könnyű, de lehetséges, sok papírmunkával/igazolással jár.

2010. aug. 11. 17:22

Fürdővízből félre tenni 1-2 vödörrel. Felmosni előszobát-konyhát-fürdőszobát, ablakpárkányt áttörölni vele. A wc-t is le lehet önteni vele egyszer-kétszer. Amikor mosok kezet, arcot, a csap alatt van egy szép kis fehér edénykém, abba fogom fel a vizet. Ha sima víz, virágot lehet vele locsolni, ha szappant használsz hozzá, akkor szintén egy leöntés vagy takarítás. A mosógépből lefolyó vizet is ugyanígy félre lehet tenni.

Piacon vásárolni leginkább későn, amikor inkább olcsóbban adják, csakhogy vidd el az utolsó 1-2 kg-ot: krumpli, zöldségféle, gyümölcs. Ha nem is olyan szép az az alma pl., de abból lehet egy jó kompótot, bundás almát, vagy éppen almás palacsintát csinálni.

A napi fehérneműt, harisnyát is ki lehet mosni a fürdővízben, csak öblíteni kell egy kicsi tiszta vízben, és csak akkor mosni ki a gépben, amikor az egy színűek összejönnek. 3-4 marok lisztből és 2 tojásból csipetnyi sóval tudsz egy nagy levél tésztát gyúrni, amiből bőven lesz kifőtt tészta.

De a tojásos/paprikás nokedli savanyúsággal sem drága. A karajcsontból lehet jó húslevest csinálni sok zöldséggel, grízgombóccal, a leszedett húshoz pedig paradicsom mártás.

gomba/cukkinifasírt, lecsó, grízgombóc, bableves, bundás kenyér, mákos nudli/guba, szalonnás/tojás rántotta; resztelt sertés máj, köménymagos tojásleves, paradicsomos káposzta, tökfőzelék, tejberizs, lehet rá vanília pudingot is tenni esetleg; rántott zöldségek krumpli körítésekkel; hagymás krumpli, rizskoch, tejes pite, tojás pástétom; lecsókolbászt kettőbe vágni, a gömbölyű részt ferdén keresztbe beirdalni és megsütni, savanyúsággal, mustárral nagyon finom; fokhagymás krumplifőzelék. Hirtelen ennyi jutott eszembe.

2010. aug. 11. 16:42
jut eszembe még az, hogy az alap dolgok, gondolom itt a mosópor is az, lehet venni a legolcsóbb vacakot is, még ha nem is olyan túl jó, de csak úgy, ha a pici bőre vagy a tietek nem allergiás rá. Öblítő szint úgy, hogy egy kis szagot adjon neki. De szerintem ez azért ilyen ínséges időben elhagyható. Ismerősömék csinálták ugyanezt,csak mosószert használtak. Olcsóbból is van jó. Öblítőt nem. A nagyobb koszra meg szappan és kézi tisztítás:-(
65. amandaH (válaszként erre: 31. - 72c0c87bc6)
2010. aug. 11. 16:38

Fogalmam sincs, én még a saját apró lakásomat is csak kín-keservvel takarítom :)

Szerintem ismerősök által lehetne, és ezt mások is feketén csinálják.

2010. aug. 11. 16:38

Próbálj meg eladni pár dolgot, ami már nem kell nektek. Pl. gyerekruha, nektek felesleges ruha, vagy tárgy:-( Nagyon nem jó ez így. A cég, ami felszámolt, nem írt neked? most derült ki? Mikor munkaügyi perem volt, nagyon utána lett nézve ezeknek a dolgoknak, és ott valami olyan volt, hogy kártérítést követelhettem volna, ha felszámolnak egy céget és jogutód nélkül szűnik meg. Mellesleg egy cégfelszámolás akár évekbe is beletelik, nem úgy van az, hogy hipp-hopp... Ha gyesed van, még köteles visszavenni, ha már nem ő van, akkor az utódja..Ha van utód, akkor meg egyértelműen lenne munkád, ha nem is bejárós, állásidőre járó bért kapnál! Érdeklődj ingyen jogsegélyező szervezeteknél. Megéri hidd el. Ha volt szülés előtt munkahelyed, és GYES-en vagy, akkor mindenképp jól jössz ki belőle, ha másért nem is, pár havi fizetésed megkapod.

Spórolhatsz kaján, ha napi 800ft-ból vásárolsz. Igaz egy hónapban több lenne így a ktg-ed, de azért bármennyire is unalmas, a felesborsó (150ft), rizs, a tészta, akár vajas-tejfölös, kakaós, lekváros kivitelezhető. a főtt krumpli, a sima aprószemű fehér bab azért megvehető és lehet belőle kaját főzni. A zöldség se minden hol kerül sokba, különösen ha spórolsz, és nem tömöd meg a lábost. Mi mikor nagyon megszorítjuk magunkat, akkor marad a sima ételízesítős leves, nagyon kevés tésztával, max egy pici fagyasztott zöldség bele. A natúr főtt sós tészta kevés vajjal, a sima krumpli. Vannak még persze sok más kaják, amelyek olcsóbbak. Próbáljatok meg ásványvíz helyett csapvizet inni, lehet felforrázni, úgy talán eltűnik a sok baci.Vizet se kell folyatni fogmosáskor, ez is valami, igaz apróság. Ez jutott eszembe. Persze pár hónapról van szó. Ha van pici, lehet venni neki szörpöt, olcsóbbat (pl a spár budges finom, édesítőszeres.)

Villanyt nem kell égetni nagyon, csak ha muszáj, tv-t se kell mindig nézni. Jobb a szabadban lenni, még nyár van, szép az idő. Jut eszembe még a tejbegríz, vizzel is ehető, igaz másabb az íze.Mi már csináltuk azt, hogy a gyereknek megvettük a rendes kaját, már ami rendesnek mondható. Nem vettünk neki csokit, néha egy kicsi almát, kekszet. DE ha tészta, akkor nekünk sima vajas, neki kakaós, ha rizs, neki vettünk boltba két csirkecombot, nekünk nem..meg ilyenek. Igaz hosszútávon szörnyű ez az életmód, de pár hétig, hónapig azért ki lehet húzni. Mi szerettük a sima zsíros, vagy a fokhagymás pirítós kenyeret is reggelire. Teával fini, még vízzel is.

vacsi úgyszintén megoldható. Nagyon szorítok, hogy sikerüljön nektek spórolni ennyit. :-( Szomorú az egész.

63. Skar
2010. aug. 11. 16:33
Hm, nekem az albérletem egy húszas (plusz rezsi), de hitelt pont az ilyen helyzetekre gondolva nem vennék fel. Remélem, hamar találsz munkát, kitartás!
2010. aug. 11. 16:30
SEHOGY
2010. aug. 11. 16:25
Csak nekem fél hónapra nem lenne elég 20 ezer forint, csak ha nagyon olcsó szemetet eszik az ember, akkor talán. De nem lehet túl jó teszkós párizsis zsemlén, meg paprikás krumplin élni...
2010. aug. 11. 16:18
2010. aug. 11. 16:16
2010. aug. 11. 16:08

A nagyobb gondom, hogy vannak dolgok, amiken nem is tudok spórolni, és nem is olcsók. Mint mondjuk a gázpalack.

Tiszta ideg vagyok, ha a gyerek nem vigyáz a ruhájára, cipőjére, mert most nem tudunk újat venni.


De attól ők még gyerekek maradnak, tehát koszolnak, másznak.


Idegileg nem lehet ezt kibírni.

2010. aug. 11. 16:07
ha megbetegszik a gyerek, mondd meg az orvosnak, hogy adjon csak úgy gyógyszert, mert nincs miből kiváltani
2010. aug. 11. 16:05

Attól félek a legjobban, hogy nálunk mindig beüt a mennykő. Valami extra kiadás mindig van.

Pl. amit írtam, hogy megbetegszik a gyerek.

Most ment tönkre a porszívó. (Lehet nélküle élni, annyira nem hat meg, de azért bosszantó.)

Mi van, ha megint a zsebünkbe kell nyúlni valamiért?

Meg van pár dolog, amit már régóta halasztgatunk, hogy most nincs rá pénz, de ha majd visszamegyek dolgozni...

Aztán most tessék! Marad a GYES.

2010. aug. 11. 16:04
1 napra jut 666 ft 4 embernek
2010. aug. 11. 16:00
Voltunk már mi is abban a szituban, hogy meg kellett húzni a nadrágszíjat. Szerintem azzal is sokat lehet spórolni, hogy mindenből az olcsót veszed. Nálunk férjem minden nap jár a közeli városban a munkája miatt, és ha már ott van, bemegy a multiba, mert ott minden olcsóbb, mint nálunk a falusi kisbolt.
53. f303be5590 (válaszként erre: 37. - 72c0c87bc6)
2010. aug. 11. 15:59
de igen, ha találsz munkát, mehetsz dolgozni és nem kell visszafizetni semmit sem
52. f303be5590 (válaszként erre: 39. - F77a773716)
2010. aug. 11. 15:58
mondjuk ne hidd, hogy pl. a tescoban kapkodnak az ember után. egyszerűen elutasítanak, be sem hívnak, meg sem hallgatnak
2010. aug. 11. 15:58

Köszönöm mindenkinek a bíztatást!


Később visszanézek. Addig is várom az ötleteket és a tanácsokat.

50. 72c0c87bc6 (válaszként erre: 44. - Sleepin)
2010. aug. 11. 15:56

Nem tudom. Ez még elég friss "történet", és az ingyenes tanácsadás szünetel a munkaügyi bíróságon.

Addig is igyekszem "nyomozgatni", hátha valami kiderül.


Amúgy is elég nagy disznóság van itt a háttérben, mert a volt munkaadó helyén, ugyanabban az irodában, ugyanazok az emberek, ugyanazt a tevékenységet folytatják, de nem ők a jogutód. (Munkaerő kölcsönző, kell-e még mást mondani?) A velük kapcsolatban álló cég szerint ők a jogutód.

Nem tudnak a volt kölcsönzőről semmit. Amikor megemlítem, hogy jó, hát legfeljebb lesz pár köröm a munkaügyi bíróságon, akkor hirtelen lehet, hogy tudnak adni egy telefonszámot, és majd felhívnak.


Azt tudom, hogy a Kft. feketelistán van. Valószínűleg nem véletlenül.

49. goababa (válaszként erre: 23. - 72c0c87bc6)
2010. aug. 11. 15:55

Szia szerintem irány az önkormányzat ott kérj segítséget, valamilyen megoldásnak lennie kell!!!lehet érdemes lenne felkeresni a családsegítő szolgálatot!!munkaügyi bíróságon tehetnél bejelentést,nemhiszem hogy nem ugranának egy ilyen esetre?!

kívánom hogy rendeződjenek a dolgaitok!üdv Fruzsi

48. 72c0c87bc6 (válaszként erre: 39. - F77a773716)
2010. aug. 11. 15:52

Igen, hasonló munkákban gondolkodom. Elsőre mindegy, hogy mi, csak fizessenek érte "rendesen".

Van is ismerős több cégnél, aki ismeri a HR-est. Szóval csak idő kérdése, hogy legyen állás.


De addig.... mikor kiszámoltam, mi marad, eléggé kétségbeestem.

A kajára éppen elég. Ha jön egy váratlan betegség (ami két gyereknél is bármikor előfordulhat, vagy a férjemnél, és kevesebbet kap), vagy bármilyen váratlan kiadás, akkor gáz van.

Márpedig eddig szinte minden hónapban volt valami, ami közbejött.

47. 512009e634 (válaszként erre: 45. - 512009e634)
2010. aug. 11. 15:51
De mint írtam, én ezek miatt nem mertem vállalni, még én fizettem volna rá :(
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook