Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tanácsokat kérek! Hogy lehet (pár hónapig) havi 20 ezerből négy embernek kijönni? fórum

Tanácsokat kérek! Hogy lehet (pár hónapig) havi 20 ezerből négy embernek kijönni? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5
2010. aug. 11. 20:55

Ti még tanultatok tésztát gyúrni, nyújtani?

Lehet, hogy újra meg kéne próbálnom azt is. :S

2010. aug. 11. 20:54
Jól teleszórtam a Kőleves topikot. :)
2010. aug. 11. 20:29
Talán nem a legolcsóbb, de 4 főre számítva megéri: liba testhájat kisütni. Van belőle zsír és tepertő.
2010. aug. 11. 20:27

Azt mondja a férjem, hogy ne parázzak. Eddig se sokkal több volt, és mégis megoldottuk.

Jó, igaza van.


A kaját is megoldjuk. (Megtaláltam a kőleves topikot.)

Csak most így hirtelen sok volt ennyi stressz.

Nem tudjuk, hogy mi lesz, hogy lesz, semmit nem tudunk előre eltervezni. Marad, hogy reménykedünk abban, hogy jobb lesz, és nem fog sokáig tartani ez az időszak.

Csak olyan peches vagyok. Eddig soha semmi nem úgy alakult, ahogy terveztük. Mindig közbejött valami.

Most meg amúgy is nehéz.


Igazából azért estem kétségbe, mert itt értük el a tűréshatárt. Mi van, ha még rosszabb lesz?

Az elmúlt pár évben tényleg nem volt egy nyugodt hónapunk. Mindig volt valami váratlan kiadás.


Most is ettől tartok.


Nem szeretem, ha nem lehet kiszámítani, mi fog következni.

Az álláskereséstől is tartok, amúgy sem könnyű, mostanában még nehezebb, hátszéllel is.


Most jó volt, hogy ennyien bíztattatok.

Holnap biztosan könnyebben veszem a levegőt, és optimistábban állok neki a feladatoknak.


Még egyszer mindenkinek köszönöm!

102. Night Angel (válaszként erre: 95. - A14deb9047)
2010. aug. 11. 20:21
hohó és milyen finom a rántott krumpli, egyszer ettem, igazi ritkaság, pedig tényleg nagyon finom és laktató!
101. 72c0c87bc6 (válaszként erre: 98. - A14deb9047)
2010. aug. 11. 20:21

Ezt kipróbálom! Ilyet még nem csináltam, de jól hangzik.


Mi már "rászoktunk" a szójára is. Egy pörkölt pár száz forintból kész van, rizzsel, tarhonyával tálaljuk.

Sajnos saláta már nincs, de őszre az is lesz.

2010. aug. 11. 19:50
Káposzta pörkölt: vöröshagymát megpirítasz olajon a vékonyra szelt káposztával, piros paprika rá és rövid lével már főhet is. A szalonna és sonkabőrt szoktam belefőzni, attól pikánsabb lesz az íze.
99. 7c79ff1565 (válaszként erre: 96. - A14deb9047)
2010. aug. 11. 19:43
ez a karamellás tea vagy mi a neve. Tényleg finom. De azért lehet kapni 200ft-os teát is, ami nem is drága, és sokáig elég.
98. a14deb9047 (válaszként erre: 91. - 72c0c87bc6)
2010. aug. 11. 19:42

A nagymamám átélt 2 világháborút, az anyukám egyet, a 60-as évek húsnélküliségére még emlékszem, a magam életéről már nem is beszélek. Szóval van gyakorlatom a dolgokban. És nem szégyellek 2 db csirkemájat kérni a boltban.


És a csirke/liba/pulyka nyakból ragu/gulyásleves, rizses hús, pörkölt készíthető.


Töltött pulykanyak...??


A megfőtt pulykanyakról leszedjük a húst, pici fokhagymás olajban megforgatjuk, zöldséges krumplipüré mellé és almakompót.

97. f758a7200f (válaszként erre: 91. - 72c0c87bc6)
2010. aug. 11. 19:40

Nem biztos, mert van aki azért "is" pénzes, mert jól tud spórolni. Szóval aki pénzes is és spórolni sem tud, az csak dobálja ki az ablakon, ennek később meglesz a látszatja...:)


Ne add fel lesznek még jobb idők:)

2010. aug. 11. 19:36
Olcsó tea: 1-2 evőkanál cukrot világos barnára megpirítani, felönteni vízzel, simára keverni, amikor langyosra hűlt, mehet bele a citromlé. (Megfázásra, torokfájásra is nagyon jó.)
2010. aug. 11. 19:33
Egyébként a vékony karikára szeletelt krumplit és a vöröshagymát is ki lehet rántani!!
94. 72c0c87bc6 (válaszként erre: 90. - A14deb9047)
2010. aug. 11. 19:26

Nekem most kedvencem a töklecsó. Hagyma, tök megterem a kertben, tojást kapok, mondhatni ingyen van. Mi meg szeretjük.

Nekem kenyér nélkül, diétásan, a többieknek friss kenyérrel.

:)

2010. aug. 11. 19:26

És a pénzbeli vagy más segítséget se ilyen formában szokták tálalni!

Ennek így cseppet se őszinte segítség szaga annál inkább alamizsna szaga van.

92. 72c0c87bc6 (válaszként erre: 86. - 61863ecea9)
2010. aug. 11. 19:24
Most már megkeresem azt a topikot!
91. 72c0c87bc6 (válaszként erre: 78. - 7c79ff1565)
2010. aug. 11. 19:23

Azt nem tudom, mennyi pénzes ember lehet a fórumon, de valószínűleg ők kevesebb spórolós trükköt tudnak, mint azok, akik hasonló cipőben járnak.


:)

2010. aug. 11. 19:22

A gomba vagy cukkini fasírt mellé hagymás krumplisaláta.

Zsemlegombóc, vadas a főtt hús mellé.

Gombóc diósan, mákosan, hozzáreszelni egy csipetnyi citromhéjat.

Nagyon laktató a piritott velő sok vöröshagymával.

89. 72c0c87bc6 (válaszként erre: 75. - Alyz79)
2010. aug. 11. 19:21

Aranyos vagy, nagyon köszönöm.

Valami félreértés lehet, mert két gyerek van, az egyik most kezdi a sulit. Neki már mindent megvettünk, apránként.

A kicsi még csak két éves.


Igazából egy kis lelkierőre lenne a legnagyobb szükségem. :)


Remélem, a gyerekek sem egyik napról a másikra növik ki a ruhájukat. Általában amúgy is olyat veszek, ami picit nagyobb, sokáig tudják hordani.


Olyan meg nem fordulhat elő, hogy enni ne tudjanak. Nekem meg úgyis fogyni kéne. :) Zsíroskenyérdiéta.

Paradicsommal és hagymával a világ legjobb kajája.


Jogi tanácsadásban, és kideríteni a cég adatait már kaptam segítséget.


Mindenki nagyon kedves.


Köszönöm!

2010. aug. 11. 19:18
Én a krumplit villával megszurkálom és 6 percre berakom a mikróba, utána kiveszem és gyorsan betekerem alufóliába és úgy hagyom 10-15 percig, így készre puhul a saját gőzében (ja héjában természetesen) és utána megpucolom.
2010. aug. 11. 19:10

Krumplit héjában megfőzni, utána a héját leszedni, kettőbe vágni és egy nagyon vékony szelet szalonnát rátenni és így néhány mp-re a mikróba tenni - ha van. Ha nincs, akkor kakastaréjra sütni a szalonnát és úgy tálalni. Mellé: a vörös/lila hagymát lesózni és pici ecetes-cukros lébe tenni. Ideális vacsora! 2-3 napos kenyeret vékonyra szeletekre vágni, vajjal megkenni, sajtot reszelni rá és megpirítani szendvicssütőben vagy sima sütőben.


A krumplit kívülről jól megmosni és egészben megsütni a sütőben. Akkor jó, ha jó sötétbarna a héja. Amikor kivesszük, gyorsan folpackba vagy konyharuhába tesszük, így néhány perc alatt megpuhul a héja és könnyebb leszedni. Kettőbe vágjuk, sózzuk és vajat!!( teszünk rá. (Nagyon ritkán használok margarint, ha lehet, csak vajat, ettől ízletesebb).

86. 61863ecea9 (válaszként erre: 83. - Mmacus)
2010. aug. 11. 19:07
Jó ötletek! Sütés-főzés Kőleves topicba valók.
85. f758a7200f (válaszként erre: 83. - Mmacus)
2010. aug. 11. 19:05
Tényleg, a rizses máj is laktató egytálétel, a máj nagyon gazdag tápanyagokban:) és tényleg a legolcsóbb
2010. aug. 11. 18:57

20ezerből szerintem nem lehet kijönni.

DE! Amin rengeteget lehet spórolni az a kaja.

Ha jól tudom önkormányzatoknál lehet igényelni étkezési támogatást, ami annyit tesz, hogy a rászoruló ingyen kapja az ételt annyi főre ahányra szükség van.

Ha felhívod az önkormit biztos tudnak bővebb infót adni erről.

A rezsit minimálisra visszafogni, körtéket ahogy azt előttem írták legkisebbre cserélni.

Vízen is lehet spórolni, nem is keveset, álló vízben való mosogatás, gyors zuhanyzás a teli kád helyett, wc öblítés minimálisan (kis dolgoknál), stb...

Kitartás, szorítok!

83. mmacus (válaszként erre: 80. - F758a7200f)
2010. aug. 11. 18:57
Pár zsemléből készített "tölteléket" is lehet bele főzni (én folpackba csomagolva szoktam) és fejenként egy krumplit, így tényleg komplett második lesz belőle a főtt csirkeaprólékkal és zöldségekkel. Holnaptól, ill. péntektől két szupermarket heti akciójában is 150 Ft körül lesz a fél kilós csirkemáj, érdemes belőle venni.
2010. aug. 11. 18:44
Villanykörtéket 20-asra kicserélni ahol lehet
2010. aug. 11. 18:42
SEHOGY!!!
2010. aug. 11. 18:42
Burgonya! Ha a csirkeaprólékból készítesz levest, zöldségekkel, a zöldséget meg a csirkét kiveszed, pici tésztát kifőzöl benne, a levét a tésztával tálalod, mint leves, a csirkét meg a zöldségekkel mint második.
79. f758a7200f (válaszként erre: 67. - A14deb9047)
2010. aug. 11. 18:39
Zsóka te aztán tudsz!!! :DDDD Jól elraktározom ezeket az ötleteket, ha egyszer szükség lenne rá, hogyan kell a vízzel spórolni, eszembe sem jutott, pedig nagyanyám is valahogy így csinálta...Jó kis régi módszerek
78. 7c79ff1565 (válaszként erre: 75. - Alyz79)
2010. aug. 11. 18:35

"Kedves forumozok,csak irogattok irogattok de segiteni senki nem akar? figyelj csak burgonya

ird meg privire mire volva szükséged és megszerzem neked,nektek. "


azért ez a kijelentésed kissé lekezelő a többiekre nézve! Még ha sok pénzes ember is van a fórumon, nem mindenki teheti meg, hogy ilyen módon segítsen. Szerintem a többiek tanácsot tanácsot adtak neki, hogy annyi pénzből hogy kell kijönni, ötleteket adtak ételre, meg egyéb hasznos, spórolós praktikákra. A Kedves fórumnyitó nem kunyerálni akart, csak tanácsokat kérni! Persze mindenkinek jól jön az ilyen segítség, és jó, ha te ilyen nemes gesztussal tudsz segíteni, de ne mondd azt másokra, hogy feleslegesen szövegelnek, de értelmeset nem tudnak tanácsolni. Nekem legalábbis ez jött le...

77. f77a773716 (válaszként erre: 75. - Alyz79)
2010. aug. 11. 18:29

2 gyerek+2 felnőtt

és tanácsot kért, azt meg szerintem kap, kapott

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook