Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szülés utáni depresszió mindenkinél kialakul? Lehet, hogy nekem ez van? Sokat sírok csak úgy. fórum

Szülés utáni depresszió mindenkinél kialakul? Lehet, hogy nekem ez van? Sokat sírok csak úgy. (tudásbázis kérdés)


19. 2e0264df59 (válaszként erre: 14. - Filemon79)
2011. júl. 1. 15:05

érdekes, engem egy lépcsőfok választott el a depressziótól az, hogy szerettem a babámat és érdekelt mi van vele. Ez volt az egyetlen kapaszkodóm. Amúgy minden tünet jeletkezett: fárad voltam, de aludni nem tudtam, étvágytalan voltam, fogytam, állandóan aggódtam, sírtam. Sikerült segítség nélkül túljutnom elég hamar, de én is csak a határán voltam. Igyekeztem a kisbabás élet jó oldalát nézni, sokat olvastam, hogy az aggodalmaimra választ találjak, ami nyomasztott (esetemben a nehéz szülés) azt meg sok beszélgetéssel próbáltam megoldani. Aztán rendeződött minden, aránylag hamar (szeintem kb 6 hetes korára) De ismerek olyat aki nagyon súlyos formájában szenvedett, na oda tényleg segítség kellett. Ő elzárkózott a kisbabájától.

Szóval szerintem itt csak a megváltozott élethelyzet és a hormonom felelősek sokaknál (szerintem nálam is) a közérzetért.

18. 2e0264df59 (válaszként erre: 17. - Veraesbalu)
2011. júl. 1. 14:52
tetszik, hogy ilyen pozitív vagy :-)
2011. júl. 1. 14:24

Én a következőket csináltam:

- először is próbálj megnyugodni

- nézd más szemmel a világot, vedd észre az apró dolgokat, pillanatokat (baba rád mosolyog, süt a nap, felfigyelt a hangodra stb) és ha rossz kedved van nézz a manóra még álmában is tud mosolyogni

- mióta megvan a picurom, nem kapom fel a cukrot, és próbálok nem kapkodni

- mosolyogj a világ felé - visszamosolyog rád

- manóm 18 hónapos - hulla vagyok még nem aludtam 3-4 óránál többet egyszerre, de mosolygok és élvezem minden pillanatát amit a manóval töltök

Sok BOLDOGSÁGOT mindenkinek aki babázik!

16. tündér74 (válaszként erre: 11. - D6322fb6a6)
2011. júl. 1. 13:55

Akkor remélem, hogy ez nem depresszió

nálad, "csak" szülés utáni rosszkedv, levertség, szomorúság, ami egyébként a kismamák kb. 50-80 százalékát érinti és jó esetben magától megszűnik.Amikor a babád alszik, Te is próbáljál pihenni. (a háztartás megvár)

De jövő héten mindenképpen beszéljél a védőnővel.

A kisbabához pedig gratulálok!:)

2011. júl. 1. 13:27

Én sose voltam egy sírós fajta, de a terhesség óta (3éve) minden meghatóbb kis hülyeségen el tudom magam sírni. Szerintem ez hormonális változás.


banyaanya szerintem most még csak fáradt és kimerült vagy. Emlékszem hogy én is az voltam, bár sose hittem hogy depim lenne. Pedig nekem még segítség is volt. Kell egy kis idő míg összeszoktok babócával és akkor te is pihentebb és nyugodtabb leszel.


Bloody Mary és ez később se lesz jobb. Na ne ess kétségbe neked se depid van szerintem csak fáradt vagy és kimerült. Nem egyszerű egy állandó figyelmet igénylő gyerek, háztartás és tanulás. Nekem csak kettő van ezekből ráadásul anyám és anyós is itt vannak 10 percnyire, mégis néha semmire sincs idő és kedvem.

2011. júl. 1. 13:22

A legrosszabb, amit szülés utáni depressziótól szenvedőnek mondani lehet, hogy ne sírjon, inkább örüljön a babájának. Pont annak nem tud örülni szegény, és ezt tudatosan nem lehet irányítani.


Indító: bármi is, kérj segítséget! Ha nem depresszió, hamar túl leszel rajta, ha pedig az, akkor mielőbb kezelni kell. Jobbulást!

2011. júl. 1. 13:20
na tökjó... a végén kiderül nekem az van... :D elég szarul érzem magam egy ideje, sok minden idegesít, sok mindenen felhúzom magam, összefolynak a dolgaim, segítség nélkül nem vagyok képes a háztartást sem vezetni... a vizsgámra is készülni kéne, de nem megy.. csak a baba,a baba a baba.. lehet túl magamra növesztettem, mert néha WCre sem enged ki sírás nélkül.. én meg nehezen bírom, ha mindenért sír és kiborulok... akkor ez az lehet? anyósékkal is hol fasírtban vagyok, hol nem.. minden olyan összevissza, 1 éve szültem pedig ..
2011. júl. 1. 13:19

akkor a súlyosabb esetre ki sem tértek

ezekből a tünetekből mindenki majdnem depressziós. Hisz mindenki fogy, fáradt, ettől kevésbé jól koncentrál, lehet bűntudata ha mondjuk nem sikerült úgy szülnie ahogy tervezte és sokan ekkor jönnek rá, hogy ez az egész nem habostorta és nem örülnek annyira mint várták.


A Kismamában volt erről jó cikk kb 1 éve

11. d6322fb6a6 (válaszként erre: 9. - Tündér74)
2011. júl. 1. 13:16
Egy hónapja. De eszembe sem jutott még a védőnőnek erről mesélni. Majd jövő héten úgy is jön, és elmondom neki. :) Köszönöm!
10. 83ff5144bd (válaszként erre: 9. - Tündér74)
2011. júl. 1. 13:16
én is ezt kérdeztem volna, h mikor szült?... :)
9. tündér74 (válaszként erre: 1. - D6322fb6a6)
2011. júl. 1. 13:14
Szia!:) Mikor szültél? Mert ha már hosszabb ideje tart ez az állapot, akkor első lépésben beszélned kellene a védőnővel.
2011. júl. 1. 13:13

Emberfüggő. Nekem volt elég durva szülés utáni depim, mostmár csak lightos van, és nem "csak úgy" sírtam, hanem elég csúnya gondolataim, kényszerképzeteim voltak.

A "csak úgy" sírás tényleg a hormonok és a fáradtság miatt lehet.

2011. júl. 1. 13:13
Ha "csak" sírdogálsz minden sz_ron, az valószínűleg tényleg inkább a hormonoktól van.
2011. júl. 1. 13:12
Nem mindenkinél alakul ki. Nyugodtan felhívhatod a védőnőt, mondd el neki mit érzel. Neki valószínűleg van tapasztalata abban, hogy megmondja, esetleg szülés utáni depresszió valószínűsíthető (diagnózist csak pszichiáter mondhat), vagy csak elfáradtál a terhesség és a szülés körüli események miatt.
2011. júl. 1. 13:12
Nem alakul ki. Hormonális vihar az oka, ha sokat sirsz.
2011. júl. 1. 13:12
a szülés utáni depresszió ettől több tünetegyüttes eredménye, valóban vannak fokozatai, de a sírásért szerintem is a hormonok felelősek
3. 47c83fb9f3 (válaszként erre: 1. - D6322fb6a6)
2011. júl. 1. 13:09
Nem.
2011. júl. 1. 13:09
Nem mindenkinél, a sok sírásért valószínűleg a hormonok a felelősek ...
2011. júl. 1. 13:08
Szülés utáni depresszió mindenkinél kialakul? Lehet, hogy nekem ez van? Sokat sírok csak úgy.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook